MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 05-08-06, 11:53   #1
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Filip na dobrome putu
Default bliski istok

sta mislite o ovom sto se desava izmedju izraela i libana. ne znam kako vi ali ja to dozivljavam dosta emocionalno, posebno kad cujem da ginu djeca. kad sam napisa onu poruku u "inglish only' cuo sam na televiziji da je poginulo nekoliko stotina djece u jednom od izraelovih napada.

totalno mi je nelogicno da se sve ovo desava zbog 2 oteta vojnika. to mi vise lici na neku namjestaljku. a i da nije namjestaljka, zar to nije moglo da se zavrsi diplomatskim putem.

posebno me nervira kad amerikanci kazu "izrael ne treba da sklapa mir sa teroristickom grupom" ili "izrael ima pravo da se brani". svasta! ko ovdje koga napada? poslusajte 2-3 izvjestaja na vijestima i shvaticete. ne podrzavam hezbolah, ali jos manje ne podrzavam ni ubijanje neduzne djece, ljudi i napde na drugu drzavu zbog neceg sto je moglo da se rijesi mnogo brze i bezbolnije.

i ove ujedinjene nacije, kakva je njihova uloga danas?? totalno su izgubili svoju svrhu. umjesto da sprovode neki mir na ovom svijetu, tu njihovu ulogu svojevoljno je preuzela amerika koja diktira sve ovo kako njima odgovara.

sta vi mislite o svemu tome i da li vas je uopste briga?
Old 05-08-06, 20:18   #2
Ceca
MiM team Početnik

Ceca's Avatar

Ceca has disabled reputation

Uzasno je sto ne postoje jednaki arsini za sve. Ujedinjene nacije su privezak Amerike i rade kako im ona kaze. Ocito je da zestoko podrzavaju Jevreje zato sto im je vecina kapitala Amerke u njihovim rukama. Zato su se Jevreji osilili i rade to sto rade. Ja sam protiv muslimanskog fundamentalizma ali ne treba ga izjednacavati sa pravednom borbom muslimana za svoja prava.
Ceca is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 20:36   #3
Kon-Tiki
MiM team Početnik

Kon-Tiki's Avatar

Kon-Tiki has disabled reputation

Ma ameri su za sve krivi
Kon-Tiki is offline   Reply With Quote
Old 06-08-06, 00:40   #4
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Filip na dobrome putu

ceco, u potpunosti se slazem s tobom u vezi muslimanskog fundamentalizma. ono sto meni smeta je to sto se uvijek kad je u pitanju terorizam nekih islamskih zemalja vezu rijeci "islamski", "muslimanski" i sl. za terorizam. tako da covjek slucajuci i citajuci vijesti podsvjesno stvara neku negativnu konotaciju za sami "islam" i "muslimane". umjesto da ih nazivaju "talibani", "alkaida" ili kako god ti teroristi sebe zvali, te poznate novinarske kuce kao cnn, bbc, itd. vise vole navesti koje su oni vjere. jeste li ikad culi za "katolicki" terorizam ili "jevrejski" terorizam. naravno da ne.
Old 06-08-06, 22:13   #5
Sky
MiM team Početnik

Sky's Avatar

Sky has disabled reputation

@filip

Naravno da treba razdovojiti muslimane od terorista. Mislim da namjerno koriste rijeci Muslimanski i Islamski da bi omalovazili cijelu Muslimansku populaciju. Treba stvari nazvati pravim imenom.
Sky is offline   Reply With Quote
Old 08-08-06, 12:55   #6
Adriano
MiM team Početnik

Adriano's Avatar

Registrovan: Jun 2006
Adriano has disabled reputation

Mislim da ameri imaju svoje ljude i medju teroristima. Jer kako objasniti onu budalu od predsjednika Irana koji ide amerikancima na ruku tako sto ih stalno izaziva i provicira. Samo je pitanje vremena kad ce njegov neduzni narod da ispasta.
Adriano is offline   Reply With Quote
Old 09-11-06, 19:14   #7
ikarus
MiM team Početnik

ikarus's Avatar

Registrovan: Sep 2006
ikarus has disabled reputation

Zbrku, guzvu, rat je lakse isprovocirati nego umiriti. Tu su veliki profiti u pitanju.To je prejaka partija pokera u kojoj veci od nas ne mogu ni kao kibiceri da se priblize.
Old 24-02-07, 18:42   #8
Dot
Guest

bilo kako bilo koliko tamo ljudi dnevno gine ja stvarno pojma nemam kako tamo ima i zivih ljudi uopste... da kod nas (ne daj boze - sto se kaze) svaki dan gine onoliko ljudi nestali bi za nedelju dana skoro svi
  Reply With Quote
Old 01-03-07, 16:22   #9
desert-eagle
desert-eagle

desert-eagle's Avatar

Registrovan: Dec 2006
desert-eagle na dobrome putu

Sta rade oni ljudi..ono je strasno.. Sto vise vremena prolazi sve vise ljudi shvaca da je taj rat "planski" Americke p...e . upropastice sve zivo i mrtvo.
desert-eagle is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 20:05   #10
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Mislim da ce tek biti rata izmedju Irana i Usa,samo sto je Usa vec iscrpljena sa Irakom,a Iran je tek na pocetku...
pehar is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 05:20   #11
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Filip na dobrome putu

pa ne bi se slozio s tobom. amerikanci su se malo opametili i vise ne podrazvaju bushovu politiku. zato im je ona demokratska stranka dobila vecinu na tamo nekim njihovim izborima od prije neki mjesec

a i amerika je postala najnepopularnija zemlja na svijetu zbog napada na irak. tako da iranu za sad samo prijete. al nista od toga nema

Tags
bliski, istok

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules