MADEinMONTENEGRO.com Ruska Nagrada

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Roditeljski kutak

Notices

Roditeljski kutak Savjeti za roditelje

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 21-07-09, 10:56   #1
Djeca nakon razvoda?
Madagaskar Madagaskar is offline 21-07-09, 10:56

Znam nekoliko slučajeva gdje, nakon razvoda, nastaje pravi pakao oko starateljstva nad djetetom/djecom: svađe, tužbe, protivtužbe, inaćenje, osveta....uglavnom, u većini slučajeva majkama se dodjeljuje starateljstvo.
Ali šta mislite kada one ne dozvoljavaju svojim bivšim muževima da nastave da budu očevi svoje djece - da i dalje učestvuju u njihovom odgoju i sa njima provode potrebno vrijeme? Pomisle li makar jednom rade li zločin svom djetetu/djeci uskraćujući im ljubav drugog roditelja? Da li je ispravno lišiti djecu, prije svega, očeve ljubavi a onda i ljubavi njegove porodice (đed, baba, tetke, stičevi...)?

Madagaskar's Avatar
Madagaskar
Strašnji sud
Registrovan: Apr 2008
Thanks (Received): 7
Likes (Received): 40
Pregledi: 2431
Reply With Quote
Old 21-07-09, 11:17   #2
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 86
Blade uskoro postaje slavanBlade uskoro postaje slavanBlade uskoro postaje slavan

Ne znam što je u glavama majki koje ne dopuštaju đetetu da posjećuje oca, a nije moje ni da razmišljam o tome. Znam da bih, da ja dođem u takvu situaciju, pod uslovom da otac nije psihopata i da voli dijete, savjetovala đetetu da ga posjećuje ukoliko želi. Sve po dogovoru.
Old 21-07-09, 11:22   #3
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 88
Likes (Received): 4168
Zor_djevojka has disabled reputation

sa kumom sam se posvađala i boga mi dugo nijesmo pričale upravo iz razloga što je svom đetetu - sinu rekla da mu je otac umro i da ga nema, i naučila dijete da drugog čovjeka sa kojim sad živi zove svojim tatom...
nije moje da se miješam, ali mi para uši i morala sam da reagujem...on ima oca, kakav god da je i nema prava da ga 'zakopava' kod đeteta zbog nekih nerasčišćenih računa između njih dvoje koje uopšte ne smiju da se tiču đeteta...

Forum MadeInMontenegro na Facebook-u
Moja natalna karta
'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović
Voli te tvoja zver
Kraljica!!!

Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 11:51   #4
Okugata
Guest

Thanks (Received):
Likes (Received):

ako ih je otac zlostavljao nju i decu onda bih i razumela, ovako se samo radi o posesivnosti. dete je ipak zajednicko....
  Reply With Quote
Old 21-07-09, 12:10   #5
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Thanks (Received): 18
Likes (Received): 396
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Tužna tema!
Razvod za djecu nikako ne može biti lak ni lijep, naravno imam u vidu prosječno-normalne roditelje, ne neke monstrume. E sad ako su roditelji dovoljno pametni, izgrađeni i ako nisu sebični, sve to ružno može da se svede na neku podnošljivu mjeru. Nažalost ovi koje ja znam su sebični, udreni u mozak i nezreli (nikad sazret neće) tako da đetetu stvarno nije lako.
Ne znam šta da kažem, duša me boli, a ne mogu ništa specijalno da učinim jer ipak, mama i tata su mama i tata pa čak i kad su budale koje nijesu zaslužile da imaju divno dijete.
Old 21-07-09, 16:57   #6
laufer
MiM team Guru

laufer's Avatar

Thanks (Received): 161
Likes (Received): 1463
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

dje kuca nije tijesna, tu djeca nijesu bijesna, tako nekako!

limitirana roditeljska uloga oca u nasem drustvu je posljedica zenske kontrole i muske lijenosti, tradicionalnih pokretaca nase tradicionalne porodicne tradicije. moj otac ni dan danas ne mijenja sijalice, o drugom da ne pocinjem, ali je bio tu, znali smo ga, vidjali smo ga uglavnom svaki dan i bilo nam je fino. posledice nemijesanja oceva u odrastanju djece (generalizacija, ali nije daleko od istine kad je nase drusvo u pitanju) je vidiljiva i danas, jer se stafeta prenijela i prenosi i dalje.

ja, s druge strane, mijenjam sijalice i milo mi je. kao sto sam mijenjao i pelene, hranio bebe, isao sa njima da im kupim odjecu i obucu, vodio u skolu, hranio i cisti do dana danasnjeg, sve uz posao i obaveze koje odrasli imaju. moj slucaj je malo ekstreman, jer ne volim glibulje i razmazene princeze koje zasobom ne umiju da uzdignu, a ne da se staraju o djeci, pa sam rascerao tu balafurdiju i preuzeo djecu skoro skroz. da jebe rak raka, ako im nije bolje, srecnije i zdravije sad no kad su se motale estradne fukse oko njih. razvod je samo doveo stvari na pravo mjesto, djeca nijesu budale i vide sama kome su prioritet broj jedan, a kome su privezak i smetnja.
koliko me to kosta, emotivno i materijalno i kakve su sve svinjarije zene spremne da naprave svojim bivsim muzevima i djeci (sto posredno, sto direktno kroz neogranicene i uglavnom neuracunljive izlive mrznje, podmetanja i lazi) kada uvide da su izgubile magicnu lampu koja ispunjava sve zelje zbog sopstvenog nesojluka i metiljavosti je posebna prica, ali kad roditelj vidi srecnu djecu koja rastu sigurno i zadovoljno, nema cijene koja se ne moze platit.
djeci je potreban otac, narocito neposredno prije puiberteta i u ranim fazam puberteta, trudite se da vasa djeca rastu uz oceve, necete se pokajat.
Old 21-07-09, 18:21   #7
laufer
MiM team Guru

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

s druge strane, svaki put kad madagaskar otvori ovakve teme, zicne me na uzicicu i pomislim da se nesto sprema, nece nidaoBog.
Old 21-07-09, 18:57   #8
Zagorka
MiM team Forumaš i po'

Zagorka's Avatar

Registrovan: Oct 2008
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 18
Zagorka na dobrome putu

Naravno da je glupo, cak i bolesno odvajati dijete od roditelja! Bez obzira na sve, i otac i majka imaju ravnopravno pravo da ucestvuju u zivotu djeteta!

Ali, zbog sujete i nepromisljenosti, djeca su ta koja pate!
Old 21-07-09, 19:32   #9
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by laufer View Post
s druge strane, svaki put kad madagaskar otvori ovakve teme, zicne me na uzicicu i pomislim da se nesto sprema, nece nidaoBog.
Ne $ekiraj se srce moje, neće tvoja đeca niđe od tebe takvoga!!!
Poštovanje!
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 19:48   #10
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Likes (Received): 8
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Tokom i nakon razvoda djeca, koliko god da se vodi računa o njima i koliko god da im se poklanja pažnje, preživljavaju svakakve traume. A postoji mnogo "roditelja" koji su toliko egoistični i ne pomišljaju na potrebe djeteta. Grozno je što u velikom broju slučajeva roditelji pljuju jedan drugog i dijete ne zna kome da vjeruje, kome da se prikloni, da li uopšte nekome da se prikloni... To ostavlja velike ožiljke.
Razlozi da se ne dozvoli viđanje drugog roditelja moraju biti veoma veliki, u svakom slučaju to je veliki stres za djecu. Mislim da je grozno ukoliko je dijete žrtva neslaganja između dvoje ljudi,šteta što uvijek nevini stradaju.
Dijete ima pravo da prima ljubav od oba roditelja, i mnogo je nepromišljen korak ukinuti mu to osnovno pravo.
Old 22-07-09, 15:27   #11
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Thanks (Received): 175
Likes (Received): 3043
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

od momena mog razvoda do dana danasnjeg...nikada...bas nikada, nisam rekla mome djetetu ruznu rijec za njenog oca....nikada nisam branila da je vidi ili koristila nju za lijecenje
frustracija nakon razvoda...bilo je momenata kada mi je bilo tesko prevalit tu lijepu rijec...al zarad njene srece...njene ljubavi prema oboma...od mene je cula samo najljepse rijeci vezane za oca.....kad god je pozeljela da ga vidi..da ostane sa njim duze od dva dana nisam pravila probleme...cak sam je i podrzavala....djetetu je potreban otac!!!!

Sanuška is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 03:24   #12
laufer
MiM team Guru

laufer's Avatar

Quote:
Originally Posted by madagaskar View Post
Ne $ekiraj se srce moje, neće tvoja đeca niđe od tebe takvoga!!!
Poštovanje!
moja nece, da znas, evo se kupamo poslije bazena (krk) pa cemo na crnogorsko drobljenje (kukuruze i kisjelog mlijeka, duga pjesma i lijepa) pa na spavkanje. jos ako se spanjolka namine, svi cemo bit mirni ko musice.
mora uvijek jedan roditelj da se zalozi, ja ti jemac ako se nijesam prezalozio, al se ne zalim.
pozdrav svima i ne bojte se djeci od oceva, djeca bez oca su podlozna metroseksualnim devijacijama!!
Old 22-10-09, 00:39   #13
Londoners
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2009
Likes (Received): 0
Londoners na dobrome putu

LAUFER A DA ME OZENIS?Ili da ti nadjem ja neku zensku ovde u uk?ALI VALJANU
Londoners is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 00:50   #14
Londoners
MiM team Početnik

Kao prvo covek je apsolutno u pravu.Iz moje prve generacije DJAK GENERACIJE je bilo dete razvedenih roditelja.Sada ima 25 god.Kada smo letos popile kafu,kaze SRECA DA SU SE RAZVELI.Sada nikada bolje....U velikoj ljubavi.
KAO PRVO MOJ MUZ JE KAO LAUFER.OTAC DA GA NEMA.I deca to vide i osete.Osim toga deca OSETE SVE.I kada se roditelji vole,ne vole,svadjaju.AKO SE JA IKADA RAZVEDEM,u zivotu ne bih rekla NEISTINU.A to je da im je otac bio fantastican.I KADA BIH SLAGALA ZNALA BI DECA.Ako ljudi iz bilo kog razloga NE MOGU ZAJEDNO,te deca na bilo koji nacin TRPE,bolje se posteno razvesti.JOS UVEK JE TABU kod nas razvod.Jos uvek se pomalo IZBEGAVA.Mislim da je bolje da imaju jednog valjanog roditelja nego 2 bez veze.Ima svakavih i zena i muzeva.ONE STO NADJU PA ZADJU-mahom to ne cene,pa kada izgube,shvate ali je kasno I ONDA SE LAZU.Takodje ima i obrnutih prica.Oni koji nisu SPOSBNI ZA PROMENU I HRABRI se kriju iza maske DA TRPE ZBOG DECE.Moj horoskop svasta nesto kaze-MOGUCE VISE BRAKOVA.Hajde da vidimo.Ali moja hipoteza je da ne pricam dok ne probam.Onda lepo odem ja sa decom SAMA PRVI PUT U SPANIJU na 14 dana.Zadatak da samo odem do hotela i izvadim karticu i platim sta treba.MILA MAJKO MOJA.Kako sam bila nesrecna i usamljena.Zvala sam muza svakih 2 sata,dok mu se nije smucilo pa pita-BRE OVDE ME NIKADA NE ZOVES.Tada sam shvatila KOLIKO JA NJEGA ZAISTA VOLIM,koliko mi znaci,koliko nisam sposobna da BUDEM BEZ MOGA MUZA.Takodje kada cujem da se zene MORAJU RAZVESTI zbog pica ili droge greota mi je.A ovo ko se razvodi zbog zena drugih i slicno-GLUPOSTI.AKO SU LJUDI NA ISTOM PUTU I POSTENI JEDNO PREMA DRUGOM ZIME NEMA.Evo moj neka ide ako hoce sa drugom svaki dan,ja mu placam veceru sa ribom.
Old 22-10-09, 07:14   #15
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

LONDONERS: ".....Takodje kada cujem da se zene MORAJU RAZVESTI zbog pica ili droge greota mi je.A ovo ko se razvodi zbog zena drugih i slicno-GLUPOSTI.AKO SU LJUDI NA ISTOM PUTU I POSTENI JEDNO PREMA DRUGOM ZIME NEMA.Evo moj neka ide ako hoce sa drugom svaki dan,ja mu placam veceru sa ribom."

Hm, nešto mi se ne poklapa ovđe ili sam još pospana jutros?
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 08:05   #16
bloom
Moderator

bloom's Avatar

bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by madagaskar View Post
LONDONERS: ".....Takodje kada cujem da se zene MORAJU RAZVESTI zbog pica ili droge greota mi je.A ovo ko se razvodi zbog zena drugih i slicno-GLUPOSTI.AKO SU LJUDI NA ISTOM PUTU I POSTENI JEDNO PREMA DRUGOM ZIME NEMA.Evo moj neka ide ako hoce sa drugom svaki dan,ja mu placam veceru sa ribom."

Hm, nešto mi se ne poklapa ovđe ili sam još pospana jutros?

Vidis li da je zena moderna, a i zivi na zapadu!
Mi smo odje mahom ogranicene i zastarjelih svatanja, pa je slabo razumijemo!
Meni se licno najvise svidja ovaj dio kad i kako je shvatila da u stvari mnogo voli svoga muza!
Old 22-10-09, 14:24   #17
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Thanks (Received): 33
Likes (Received): 755
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Kako zastarjelih?! Ti zmzm znas da se po traticionalnom shvatanjima to isto radi. Tako da to nije zastarjelo shvatanje vec zaostalo!
Posted via Mobile Device
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 24-10-09, 15:02   #18
Londoners
MiM team Početnik

Koliko sam moderna ne znam.Ali zaista je meni osnova braka ljubav.Moja zaljubljenost u muza je presla u veliku LJUBAV,kada sam shvatila koliko je pozrtvovan i dobar otac pod br.1.A posto smo vec skoro 10 god u braku ja nemam problem da me covek prevari ako mu se hoce.Sto da ne.Ja odem juni,juli ,avgust u suncani Bgd.On sedi i zaradjuje meni i deci ,PO CEO DAN U KISI ,RADECI KAO STOKA,pa sta sada ako kresne i nesto sa strane kao da je bitno.Osim toga moze samo da ga OSVEZI,i da shvati sta ima pored sebe.Ja nemam problem sa SAMOPUZDANJEM.A ako mu se i dopadne ne znam kako,znam da se ne bi RAZVODIO NI ZA SHARON STONE.Ja sam operisana od ljubomore.Da priznajem NE LJUTITE SE,pisem nocu kasno,umorna budem i stalno vec 10 godina skoro drndam engleski,pa mi je zaista jasno kada procitam neki moj post da nije razumljiv.Pojasnjenje za Spaniju.Tek sam tu ISKUSILA na svojoj kozi koliko je tesko biti sam i podizati decu sam.Bez icije pomoci.Pa kada vidim koliko veliku pomoc ja imam ,imam jos vise RAZLOGA TO DA CENIM i da coveka volim jos vise.NIJE LAKO BITI SAM SA 1.2.3 DECE.Svaka cast UDOVICAMA I RAZVEDENIM zenama i muskarcima.A moj i muzevljev ISTI PUT je da se deca iz ljubavi izvedu na pravi put.Ako neko malo i skrene i mrdne,neka.Jer realno moj muz stalno gleda kako mene neko muva,ali zna da za sada nisam drugog ni pogledala.Sto ne znaci da necu,ali to nema veze sa ljubavlju prema njemu.AKO ME RAZUMETE a nadam se da da.Zao mi je ljubomornih zena.Nije to lako.A i moj nije tip svalera pa ne mogu da pricam ni o cemu kroz sta nisam prosla.Pozdrav
Old 24-10-09, 15:05   #19
Londoners
MiM team Početnik

Ne bih bila sa drogiranim i alkoholicarem jer to razara porodicu,a neka avanturica-KOJA MORA DA SE PLATI POMALO,a ja drzim pare u dzepu i znam koliko bi EVENTUALNO OTISLO NA TO,nema problem sa tim.Ako toliko covek radi,meni ispunjava sve kriterijume,plus ima snage i volje za ono sa strane-NEKA SVAKA CAST.Onda je sposoban i ja zelim da sam sa sposobnim muskarcem.
Old 06-05-12, 23:57   #20
bloom
Moderator

bloom's Avatar

aog, đe uljegoh ođe noćas

... mene i dalje isto brine ,.... tužna mi je jako razapetost male duše između želje da udovolji mami i želje da ne povrijedi tatu ....
Old 07-05-12, 00:41   #21
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Thanks (Received): 46
Likes (Received): 1268
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

A obrnuto?
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 07-05-12, 08:10   #22
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
Thanks (Received): 68
Likes (Received): 971
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Znam nekoliko tesko 'odradjenih' razvoda gdje se roditelji medjusobno prepucavaju i jedno drugome svete preko grbace svoje maloljetne djece.

Strasno.

Nije roditeljstvo za svakoga.
Old 07-05-12, 08:49   #23
Zhaan
MiM team Guru

Zhaan's Avatar

Registrovan: May 2012
Thanks (Received): 78
Likes (Received): 2257
Zhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čeka

Dugo sam bila ljuta na svoje roditelje upravo zbog haosa koji je napravljen nakon njihovog razvoda. Pakao koji su nam priredili je bio strašan . Zbog ličnog nezadovoljstva i osvete , nisu obratili pažnju kroz šta mi , njihova djeca , prolazimo i koliko patimo.
Na kraju sam im zahvalna , jer sam iz njihovog iskustva naučila šta ne smijem i ne trebam raditi i kako se štiti porodica . Sada sam sretna majka i supruga .

Last edited by Zhaan; 07-05-12 at 08:50..
Zhaan is offline   Reply With Quote
Old 07-05-12, 13:44   #24
Margarita
MiM team Forumaš

Margarita's Avatar

Registrovan: Apr 2012
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 18
Margarita na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Madagaskar View Post
Znam nekoliko slučajeva gdje, nakon razvoda, nastaje pravi pakao oko starateljstva nad djetetom/djecom: svađe, tužbe, protivtužbe, inaćenje, osveta....uglavnom, u većini slučajeva majkama se dodjeljuje starateljstvo.
Ali šta mislite kada one ne dozvoljavaju svojim bivšim muževima da nastave da budu očevi svoje djece - da i dalje učestvuju u njihovom odgoju i sa njima provode potrebno vrijeme? Pomisle li makar jednom rade li zločin svom djetetu/djeci uskraćujući im ljubav drugog roditelja? Da li je ispravno lišiti djecu, prije svega, očeve ljubavi a onda i ljubavi njegove porodice (đed, baba, tetke, stičevi...)?
To mi je užasno, čak i ako je suprug bio krajnje nekorektan.
On još uvijek može biti dobar otac i ne treba mu to uskratiti, prije svega zbog djece.
Ja sam vidjela i suprotnih slučajeva, da djeca žele oca u svojoj blizini, a on ih potpuno zanemaruje zbog tuđe djece koju mu je dovela nova žena.
Margarita is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
djeca, nakon, razvoda

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules