MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 22-06-09, 12:10   #1
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka
Default Zrelost

Koje osobine ime zrela osoba?
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline  
Reply With Quote
Old 22-06-09, 12:30   #2
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Treba da bude savjesna i odgovorna ostalo dolazi samo po sebi.
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 12:47   #3
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Zrelost podrazumijeva prihvatanje obaveza koje se tiču nas kao jedinke, svoje uloge u društvu, na osnovu društveno-prihvaćenih vrijednosti i prethodno postavljenih ciljeva i smisla života. Zrelim se smatra onaj ko batali konstanta sanjarenja (koja nikako da sprovede u djelo-odnosno ništa ne radi po pitanju ispunjenja istih) i filozofska maštarenja, i ko je spreman da posveti svoj život svemu onome što ga čini (porodica, posao, društvo...).
Zrelost je objektivno sagledanje određenih prioriteta u nekoj situaciji bez obzira na sopstvene težnje i prohtjeve, odnosno eliminisanje nepotrebnih subjektivnosti. Nešto tipa sposobnosti da ideš u korak sa zbivanjima oko sebe, uklopiš se koliko je to moguće, ali da ne uskratiš ciljeve (snove i želje) koje sebi postavljaš.
i naravno - nešto istinito i nepobitno -Voćki koja sazre ostaje samo da istrune.

Simo, što me namuči ovako

Last edited by Zor_djevojka; 22-06-09 at 12:50..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 22:16   #4
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

po meni zreo čovjek je onaj ko zdravo i racionalno rasudjuje , ko je spreman da prihvati odgovornost za svoje postupke kao i ono što donosi svakodnevnica, ko je spreman da prati zbivanja oko sebe i uklopi se a da sebe ne liši sopstvenog sna..

Na početku stvari ne nalazi se nevinost i jednostavnost, sve što je stvoreno, i ono naizgled najjednostavnije, već je iskrivljeno, već je sa mnogo pukotina i bačeno u prljavi tok postojanja. Put u čednost, u nestvarno, ka Bogu, ne vodi nazad, već naprijed, ne ka vuku ili djetetu, već sve dalje, u krivicu, sve dublje unutra ka razvijanju čovjeka..

Hese
seka is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 23:07   #5
Daci
MiM team Expert

Daci's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Daci na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by simm View Post
Koje osobine ime zrela osoba?
Zrelost je objektivno sagledavanje određenih prioriteta u određenoj situaciji bez obzira na sopstvene težnje i prohtjeve, dakle bez nepotrebne subjektivnosti i suptilnosti. Bitno je ipak pri tome ne povrijediti sopstveni identitet, ostati autentičan. To je zrelost i jačina.
Old 22-06-09, 23:28   #6
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Zreo si onda kada prestaneš biti nezreo ... .kad istražujući život dodješ do dovoljno čvrstog tla gdje prestaju ružičasti oblaci i dijete u tebi zaboravi igru...ali, zrelost je na jedan način i početak kraja...

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 17:06   #7
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Zrela osoba je ona osoba koja je sposobna da u potpunosti snosi odgovornost za svoje postupke, da odredi prioritete u svom životu, a da naravno pri tome ima zdrav odnos prema društvu i normalnu moć rasuđivanja. Takođe mislim da zrelost nije povezana s godinama, jednostavno kod nekog dođe ranije, kod nekog kasnije dok neki ostanu nezreli cio život...
Old 23-06-09, 17:16   #8
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Leptirić View Post
Zrela osoba je ona osoba koja je sposobna da u potpunosti snosi odgovornost za svoje postupke, da odredi prioritete u svom životu, a da naravno pri tome ima zdrav odnos prema društvu i normalnu moć rasuđivanja.
Zar ima takvih...

Quote:
Takođe mislim da zrelost nije povezana s godinama, jednostavno kod nekog dođe ranije, kod nekog kasnije dok neki ostanu nezreli cio život...
Slažem se...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 17:25   #9
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Pa dobro, svi se u nekim trenucima ponašamo nezrelo na neki način, jednostavno nas do toga dovode svakodnevne životne situacije. Npr. ako se napiješ naravno da nećeš imati normalnu moć rasuđivanja.
Zrela osoba mora posjedovati gore navedene osobine koje će naravno preovađivati u ponašanju.
Old 23-06-09, 20:08   #10
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Zreo si u onim godinama kad ti roditelji kažu da si Konj/Kobila od ... godina!
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 00:57   #11
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Pa dobro, svi se u nekim trenucima ponašamo nezrelo na neki način, jednostavno nas do toga dovode svakodnevne životne situacije. Npr. ako se napiješ naravno da nećeš imati normalnu moć rasuđivanja.
Zrela osoba mora posjedovati gore navedene osobine koje će naravno preovađivati u ponašanju.
Opet previsoki standardi...

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post
Zreo si u onim godinama kad ti roditelji kažu da si Konj/Kobila od ... godina!
Kod mene kažu konjina i kobiletina...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
zrelost

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules