MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 05-06-09, 09:29   #1
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Default Dvosmislenost

daje prostora interpretaciji?
ili mozhda nesporazumima?
egzibicija?
mach sa dvije oshtrice?

vasha iskustva?
Reply With Quote
Old 05-06-09, 10:02   #2
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
unreachable for injustice uskoro postaje slavan

Zavisno od situacije može ići u bilo kom smjeru.
Ono čega sam svjesna da ljudi u većini slučajeva upućuju dvosmislene riječi, koristeći se raznim poluistinama.
unreachable for injustice is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 10:32   #3
mini mi
MiM team Forumaš i po'

mini mi's Avatar

Registrovan: Mar 2009
mini mi na dobrome putu

nikad kad nešto kažem ne mislim dvosmisleno nego me oni shvate dvosmisleno pa poludim
mini mi is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 10:46   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

egzibicja naravno koja mi je bliska i koju 'simpatishem'..ostavlja prostora interpretaciji - odnosno za raznorazna tumachnja, naravno u nekim ozbiljnim situacijam istoj nema mjesta..
u svakom sluchaju drago mi je da postoji
Old 05-06-09, 11:26   #5
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Opravdana i neizbježna jedino u šalama u svemu ostalom mi ide na živce!
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 11:36   #6
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Dok je bezazlena, draga mi je, simpaticna, i vrlo rado se njome koristim

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 22:37   #7
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

Ja ako mi nije jasno sto neko podrazumijeva pod necim ja fino pitam Da ne gatam, a i sto bi.
NSX is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 22:47   #8
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

...u većini slučajeva moram da objašnjavam šta je pisac htio reći uz obavezno "šalim se"...ali je uvijek koristim kao neizbježan vid komunikacije...

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 22:50   #9
Davy I
MiM team Expert

Davy I's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Davy I has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Ribica View Post
Dok je bezazlena, draga mi je, simpaticna, i vrlo rado se njome koristim
Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
...u većini slučajeva moram da objašnjavam šta je pisac htio reći uz obavezno "šalim se"...ali je uvijek koristim kao neizbježan vid komunikacije...
Baš tako...

Igre riječi su nešto najbolje što je čoeku palo na pamet. Zašto ih svakodnevno ne koristiti?
tada će jedan od nas najzad da se odmori!

Davy I is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 23:00   #10
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Zato se to koristi u odabranom drustvu, jer ce ostali posumljati da si se salila i eto belaja.
Takodje, volim da koristim.
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 09:57   #11
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

Vrlo poučna i vrlo vrijedna. Šta više, ići i dalje, u trosmislenost ako treba, biti na prvi pogled sasma naivan, na drugi, mistično prevrtljiv i na treći dostojanstveno uvjeren.
Nije li to zvanje i sposobnost te umješnost upisana u tradiciji kao Hermes Tristmegistus?
Hermes Tri-put Najveći?
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 10:26   #12
Daci
MiM team Expert

Daci's Avatar

Daci na dobrome putu

Ne volim je. Neko ko stoji iza svojih riječi, nema potrebu za njihovim uvijanjem u dvosmislenost...
Old 06-06-09, 10:51   #13
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Daci View Post
Ne volim je. Neko ko stoji iza svojih riječi, nema potrebu za njihovim uvijanjem u dvosmislenost...
Da, ali Miljkovića je "ubila prejaka riječ".
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 15:13   #14
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Nekada je nešto lakše reći u dvosmislenoj formi, na direktan način možemo nekoga povrijediti, odaljiti od sebe...direktnost je nekada pregruba. Može dovesti do toga da je ljude strah i da nas pitaju za mišljenje.
S nekim ljudima je pričanje u dvosmislenoj formi upotpunosti besmisleno... A s druge strane s nekim ljudima dvosmislenost je jedini način normalne komunikacije. Često ljudi koji imaju dosta visoko mišljenje o sebi i smatraju da su skoro svi ispod njih koriste ovakvu formu izražavanja, čisto da podignu svoj ego ukoliko osobu intelektualno nadjačaju tj. ukoliko osoba nije u stanju da shvati drugu stranu izrečenog. Lično volim da imam sve razjašnjeno i da ne postoje nesuglasice u komunikaciji s drugima, mada kad-tad dođe do toga da nešto što kažem ima više značenja, to je nekako dio svakodnevnice.
Old 06-06-09, 23:44   #15
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Leptiric View Post
Nekada je nešto lakše reći u dvosmislenoj formi, na direktan način možemo nekoga povrijediti, odaljiti od sebe...direktnost je nekada pregruba. Može dovesti do toga da je ljude strah i da nas pitaju za mišljenje.
S nekim ljudima je pričanje u dvosmislenoj formi upotpunosti besmisleno... A s druge strane s nekim ljudima dvosmislenost je jedini način normalne komunikacije. Često ljudi koji imaju dosta visoko mišljenje o sebi i smatraju da su skoro svi ispod njih koriste ovakvu formu izražavanja, čisto da podignu svoj ego ukoliko osobu intelektualno nadjačaju tj. ukoliko osoba nije u stanju da shvati drugu stranu izrečenog. Lično volim da imam sve razjašnjeno i da ne postoje nesuglasice u komunikaciji s drugima, mada kad-tad dođe do toga da nešto što kažem ima više značenja, to je nekako dio svakodnevnice.
Ta dvosmislenost koju pojedini prihvataju kao model.., je nešto što služi kao argument u ''cijeđenju'' i analizi ko je bio u pravu u određenoj situaciju... Znaš ono.., okretanje u svoju korst...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 01:26   #16
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Bann'dito View Post
Zato se to koristi u odabranom drustvu, jer ce ostali posumljati da si se salila i eto belaja.
Takodje, volim da koristim.
Ja mislim da su ljudi generalno precesto postali dvosmisleni pa onda kroz to svoje ponasanje ocjenjuju ponasanje drugih ljudi. Strasno me nervira kad nesto kazem (govorim o ozbiljnom razgovoru) a ljudi misle da sam bila dvosmislena. NIKAD u ozbiljnim razgovorima, i NIKAD sa nepoznatim ljudima u bilo kakvim razgovorima ne govorim tako i kad se to ne prepoznaje strasno me nervira. Uvijek kazem tacno ono sto mislim, a ne preneseno. Uglavnom koristim kad se zezam... sa bliznjima, u ozbiljnim razgovorima, eventualno kazem sa jasno naglasenom mimikom, da ne moze ostati nedoumice da li sam ili ne mislila drugacije od onoga sto sam izrekla.
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 13:16   #17
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
Ja mislim da su ljudi generalno precesto postali dvosmisleni pa onda kroz to svoje ponasanje ocjenjuju ponasanje drugih ljudi. Strasno me nervira kad nesto kazem (govorim o ozbiljnom razgovoru) a ljudi misle da sam bila dvosmislena. NIKAD u ozbiljnim razgovorima, i NIKAD sa nepoznatim ljudima u bilo kakvim razgovorima ne govorim tako i kad se to ne prepoznaje strasno me nervira. Uvijek kazem tacno ono sto mislim, a ne preneseno. Uglavnom koristim kad se zezam... sa bliznjima, u ozbiljnim razgovorima, eventualno kazem sa jasno naglasenom mimikom, da ne moze ostati nedoumice da li sam ili ne mislila drugacije od onoga sto sam izrekla.
Ima jedna koja kaže ''Nerazumjevanje stvara nepovjerenje...''... zar zaista misliš da će ljudi razumjeti sve što želiš da kažeš.., ili da te poznaju dovoljno dobro da znaju šta misliš...

Meni se masu puta desilo da kežem nešto.., a onda u glavi prekontam da se to može protumačiti ne samo dvosmisleno već i višesmisleno... To treba zahvaliti našem izuzetno bogatom jeziku...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
dvosmislenost

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules