MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 20-05-09, 21:55   #1
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: May 2008
LadyDaytona nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Jednom sam volio sličnu tebi...

Upravo slusam neku pjesmu na RTCG sat i evo... stih..

Da li je moguce da je neko zaista slican ili se zapravo svjesno traze slicnosti zbog sabloniranja, boljeg shvatanja, i da li se u stvari vremenom istichu te karakteristike koje se potenciraju upravo od onih koji traze te slicnosti ...

Ili, ili, ili...

p.s. Ako je vec bila tema (sumnjam da nije)- brisanje sto prije...
Old 20-05-09, 21:58   #2
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Ja ne bih rekao zbog šabloniranja (nekako mi grubo zvuči), nego zbog želje za kontinuitetom. Drugim riječima, ako smo izgubili nešto što je bio komplementarni dio našeg bića, mi (pod)svjesno tražimo njegov nadomjestak.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 22:19   #3
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: May 2008
LadyDaytona nepoznate kvantitete u ovom trenu

Moguce da je ta rijec gruba, ali obzirom da ljudi teze prepoznavanju po prepoznatljivom onda iskoristih tu rijech..

Quote:
Drugim riječima, ako smo izgubili nešto što je bio komplementarni dio našeg bića, mi (pod)svjesno tražimo njegov nadomjestak.
Znaci li ovo da smo taj dio naseg bica vec istakli/ili istrazili u jednoj osobi pa nezadovoljni kvalitetom ili intenzivnoscu naseg bica u partneru/ki sa identichnom podsvjesnom teznjom to isto ali kvalitetnije trazimo kod sledeceg partnera?

p.s.. josh ce mi prebaciti topic na pdf psihologija...

Last edited by LadyDaytona; 20-05-09 at 22:22..
LadyDaytona is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 22:25   #4
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

To po malo zavisi i od uzroka prestanka te veze, odnosno koja strana, ili šta je bio uzrok prestanka veze.

Npr, smrću partnera (riječ koju nikako ne volim u ovom kontekstu, ali je koristim zbog opštosti) se pojavljuje vakuum koji želimo da popunimo na način koji bi makar u mislima bio kontinuitet pređašnjeg stanja.

Naravno, sva ova moja priča je neko možda, možda, možda, ...
Još metaše gradi u te,
Old 20-05-09, 22:29   #5
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Radi se o tome da se traži partner/ka koji odgovara psihološkom obrascu koji već postoji u nama, tako se u stvari ne traži nova osoba slična staroj, već slična obrascu.

A moglo bi na pdf psihologija.
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 00:07   #6
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

"Jednom sam volio slicnu tebi" - to mi zvuci kao da sam zamena...prilicno ponizavajuce.

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 00:49   #7
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Često nam se dopadaju ili ne dopadaju ljudi jer smo kod njih prepoznali neku osobinu koja nas je kod nekog nervirala ili oduševljavala. To je savsim normalno. Meni se dešava da mi se neka osobina dopadne kod jednog dečka i da onda to isto tražim kod sledećeg. Ili da, kad raskinem sa jednim, posle toga me privlače momci koji mi liče na njega (imaju sličnu frizuru ili nose naočari i sl.)
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 14:14   #8
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by simm View Post
ako smo izgubili nešto što je bio komplementarni dio našeg bića, mi (pod)svjesno tražimo njegov nadomjestak.
procitao si me kao knjigu

Last edited by Leptirić; 18-06-09 at 16:57.. Reason: quote...
pehar is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 14:18   #9
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Quote:
Originally Posted by Masja View Post
Radi se o tome da se traži partner/ka koji odgovara psihološkom obrascu koji već postoji u nama, tako se u stvari ne traži nova osoba slična staroj, već slična obrascu.
Moguće je, ali da li se taj obrazac konačno formira prije ili poslije te fatalne veze?
Još metaše gradi u te,
Old 18-06-09, 14:55   #10
Davy I
MiM team Expert

Davy I's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Davy I has disabled reputation

Quote:
Moguće je, ali da li se taj obrazac konačno formira prije ili poslije te fatalne veze?
Prije. Veza je fatana upravo zbog toga što se sve poklopilo sa tim šablonom koji već nosimo u sebi, dok prethodne veze nisu takve upravo zbog malih razmimoilaženja.

Ne tražim bivšu u drugim djevojkama i ako me djevojka koju sam tek upoznao neodoljivo podsjeti (a tu ne računam neke sitnice, kao što su: obje forsiraju konjski repić ili obje savijaju glavu na istu stranu kad se ljube, itd; mislim na očigledne fizičke ili psihičke sličnosti) na bivšu, što mi se nedavno i desilo, odmah sve prekidam i odlazim. Što kaže The Čeljade, malo je ponižavajuće kada neko u tebi vidi zamjenu (najčešće neuspjelu, jer se takvi ljudi razočaraju kada shvate da je nemoguće naći dvije iste osobe).

A da imam šablon, imam. Djevojka mora da ima oštar i izražen smisao za humor, na primjer. Ali sebi svojstven, ne bih u dvije veze da slušam iste fazone. Mora da ima ružu namjesto jezika: da bude nježna i da zna da utješi, ali i da ubode i da se odbrani kada je to potrebno. Neću da izlazim sa nekim ko samo sjedi i trepće.
Eto, to je samo jedan primjer onoga što ja tražim. I kad se većina stvari poklopi, ja ću se zaljubiti i ta će veza biti pun pogodak. A taj šablon (nešto mi se ne sviđa ova riječ, ali je najpreciznija) može vremenom da se promijeni, ali nikad neće biti previše različit od početnog.
tada će jedan od nas najzad da se odmori!

Davy I is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 05:56   #11
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Ja ipak mislim da svaka veza ostavlja za sobom izmijenjeni šablon, jer se u ljubav ne ulazi rigidno.
Još metaše gradi u te,
Old 19-06-09, 09:48   #12
Davy I
MiM team Expert

Davy I's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Davy I has disabled reputation

Quote:
Ja ipak mislim da svaka veza ostavlja za sobom izmijenjeni šablon, jer se u ljubav ne ulazi rigidno.
Istina, ali i dalje mislim da taj šablon ne može biti drastično izmijenjen.
tada će jedan od nas najzad da se odmori!

Davy I is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 10:17   #13
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Čini mi se da sve te i takve konstatacije, kao i preispitivanja sebe samog su zbog doze nesigurnosti u jednoj vezi, manjak samoupouzdanja prema sebi samom nameću odgovor na na naslov topika :“Jednom sam volio sličnu tebi...“

ps-Ja inače, lično nisam zagovornik ovakvih šupljo-praznih „bestselera“ koji pjevaju na ovakav način o ljubavi bez stila, mašte a zarad isključivog tiraža „djela“....
Old 10-08-12, 17:48   #14
nisan
charlie

nisan's Avatar

Registrovan: Nov 2007
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

interesantna tema, šteta što je ostala nerazvijena

nisan is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
jednom, sam, sličnu, tebi, volio

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules