MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 13-05-09, 16:38   #1
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka
Default Sindrom kese

Ne znam što je razlog da ljudi vole kese. Još ako je na njima nekakvo zvučno ime ili egzotični simbol ... u tom slučaju kesa postaje predmet obožavanja - pažljivo se nosi, ne savija se, pazi se od ogrebotina, udara i frustracija, pere se i glanca, ona postaje kumir prvog reda.

Ipak, taj predmet ostaje samo jedna kesa koja će kad tad završiti u naletima vjetra neđe u Adžove vrbe.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline  
Reply With Quote
Old 13-05-09, 17:10   #2
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Jesi se to vec napunio safre, a nijesi ni nedjelju dana odjena?

Volim kada mi daju kesu, cisto da ne opterecujem ruke robusnim sadrzajem koji sam kupio (wtf? e ako znam sto sam htio rec'). A sto ukrasnija kesa, to bolje.. Ima nesto u tome, bas privlaci..
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 18:36   #3
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Što je zvučnija marka na kesi to se ona više čuva... Znam neke ljude koji ne bi nešto ponijeli u običnoj kesi šanse nema. To su sve komplexi; ljudi žele da drugi misle kako su oni bogati, kako su oni na nekom većem nivou i sl. gluposti. A realno gledano ta ista kesa ima efekta na društvo. Kupiš nešto u nekom butiku i dok dođeš do vrata kuće sve će komšije izviriti glavu da vide šta to nosiš. Onda klasična priča, bla bla bla bla, i tako sve u krug. Neki ljudi baš zbog ovoga nose kese, da bi se osjetili važnijim, da bi na neki način bili u centru pažnje...
Old 13-05-09, 19:02   #4
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation

nikad nisam o tome razmisljao, valjda zbog toga sto kese ne tretiram na taj nacin. Kad uzmem kesu da nesto u nju stavim gledam samo da nije pocijepana ili pretjerano ruzna, inace mi je svejedno da li na njoj pise VOLI ili NIKE
Sharp is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 19:19   #5
Rakoon
jagnjeca brigada

Rakoon's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Rakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjem

nije bitna marka, no da se ne providi
Rakoon is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 20:00   #6
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by OCTAVIAN View Post
nikad nisam o tome razmisljao, valjda zbog toga sto kese ne tretiram na taj nacin. Kad uzmem kesu da nesto u nju stavim gledam samo da nije pocijepana ili pretjerano ruzna, inace mi je svejedno da li na njoj pise VOLI ili NIKE
Hocemo li da organizujemo jedno takmicenje za Miss Kesa?
Slazem se. A i ove kese, sto spominjete sa nekom markom i sl. su obicno dobrog kvaliteta.
Nosim kesu (U)D&G, a u njoj 2l Brava.
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 29-03-12, 12:19   #7
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Demo has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Yosemite Sam View Post
Ne znam što je razlog da ljudi vole kese. Još ako je na njima nekakvo zvučno ime ili egzotični simbol ... u tom slučaju kesa postaje predmet obožavanja - pažljivo se nosi, ne savija se, pazi se od ogrebotina, udara i frustracija, pere se i glanca, ona postaje kumir prvog reda.
Prvo, moram priznati da je tvoja inventivnost pri smišljanju tema prosto fascinatna.

Fenomen obožavanja kesa (ne svih, da se razumijemo) se javio na ovim prostorima kao skorojevićki pokušaj da se u svakoj raspoloživoj prilici ostvari bar iluzoran dojam glamuroznosti. Nije dovoljno nositi nazive popularnih brendova na prsima, na zadnjicama, na obući, daleko je upadljivije ako ta slova i logotipi vrište sa glomaznih kesa, jer tako sigurno nećemo proći neprimijećeni od strane zavidnog svijeta.
Naravno, mora se voditi računa koji je brend u pitanju, inače će se postići kontraefekat, dakle Terranova, ili Newyorker kesa
Na stranu sad to što su obično te kese, kako Bandito reče, vrlo dobrog kvaliteta, pa su mnogom ponosnom vlasniku nebrojeno puta poslužile za donijet bakaluk s pijace ili namirnice iz piljare.

Kao i obično, kad neka pojava tako uzme maha, kod određenog se dijela populacije javlja otpor rečenom trendu, buntovništvo takoreći, čak i kod onih koji nemaju ništa protiv tih razvikanih brendova. Tako je moguće vidjeti i one koji će svoju kesu nositi gotovo krišom, okrećući slova prema sebi, sve s ciljem da se izbjegne svrstavanje u prezrenu skupinu. I ti su mi isto slatki.

Last edited by Demo; 29-03-12 at 12:35..
Demo is offline   Reply With Quote
Old 29-03-12, 22:39   #8
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

A ne znas ti kakve se kese dobijaju u hard diskont "lakovic".

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 29-03-12, 23:00   #9
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Ima nekih prodavnica koje svu robu pakuju u crne neprovidne kesice, bez reklame, bez natpisa. A ipak, mnogi takvu kesu kriju ispod mantila.
Zašto li je to?
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 29-03-12, 23:43   #10
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Dvaput sam procitala ovih par postova i ne mogu da vjerujem (kasna je vura i slova mi titraju pred ocima ) da ima ljudi koji kesu,obicnu najlon kesu,tretiraju kao fetis!

Kesu?!

Prvo sam pomislila da Sam tjera segu na forumu,a onda procitah Demin(skoro uvijek ozbiljna forumasica) mini-traktat o ljubiteljima fensi najlon kesa i pomislih kako je dobro sto juce nisam otegnula papke;
ne bih danas znala za ovaj fenomen.
Za sindrom kese.
Old 30-03-12, 08:04   #11
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Momak u apoteku trazi paklo kondoma. Pita ga apotekarka:

-"Treba li kesa?"

-" Ne, nije bas toliko ruzna."

Lijepe kese se mozda cuvaju za posebne prilike. Mozda nekim ljudima uljepsavaju vece.

Ja ne uzimam kese. Kupujem samo onoliko koliko mi moze po dzepovima stat.
Old 30-03-12, 09:19   #12
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Quote:
Ima nekih prodavnica koje svu robu pakuju u crne neprovidne kesice, bez reklame, bez natpisa. A ipak, mnogi takvu kesu kriju ispod mantila.
Zašto li je to?
O, da, ima i takvih, brat mi je tipičan predstavnik te podvrste. Ne voli nositi ništa više od telefona i ključeva, pretpostavljam da umišlja kako mu kesa (torba, bilo što) u rukama kvari kul vizuelni utisak koji želi ostaviti (iako to ne priznaje). Ako baš mora nositi kesu, onda je zgužvelja da skoro stane u šaku i tako nekako pregura do auta. On je pomalo pozer, a koji problem imaju ti tvoji, ne bih znala.

Quote:
Originally Posted by arwen View Post
Prvo sam pomislila da Sam tjera segu na forumu,a onda procitah Demin(skoro uvijek ozbiljna forumasica)...
Poluozbiljna, moliću lijepo.

Quote:
...mini-traktat o ljubiteljima fensi najlon kesa i pomislih kako je dobro sto juce nisam otegnula papke;
ne bih danas znala za ovaj fenomen.
Za sindrom kese.
Eto vidiš.

Jest smiješno, ali takvi što čuvaju, peglaju i čiste kese zaista postoje. Da budem iskrena, mislila sam da svako od nas zna bar jednog.
(Ne najlon kese, obično su to one fine, papirne.)
Old 30-03-12, 09:40   #13
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Quote:
Originally Posted by Demo View Post
fine, papirne
Odao te trenutak nepažnje.

Nego, nampade mi, śeća li se ko zembila?
Old 30-03-12, 11:51   #14
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Quote:
Nikako, ja priznajem da mi ih je nekad žao baciti koliko su lijepe, ali na tome ostaje. Rijetko nosim kese, sve su mi torbe prilično komotne.

Quote:
Što ti je to?
Old 30-03-12, 11:59   #15
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Zembil je turcizam, torba za pijacu, ali specijalna - kao ribarska mrežica sa dvije upredene ručke, lako se matne u dno tašnice i neprimjetno je uvijek pri ruci, pa kad zatreba kao Sport Bili - tap, evo je

Garant bi mnogi pohrlili da ih nose iz prodavnica markiranih cipela i butika, bez obzira što je s njima sve na izvolte. A možda to i jeste cilj.
Old 30-03-12, 12:01   #16
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:

Sta je zembil?

(Sto sve necu nauciti na ovom topiku ).
Old 30-03-12, 12:06   #17
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Quote:
Zembil je turcizam, torba za pijacu, ali specijalna - kao ribarska mrežica sa dvije upredene ručke, lako se matne u dno tašnice i neprimjetno je uvijek pri ruci, pa kad zatreba kao Sport Bili - tap, evo je

Garant bi mnogi pohrlili da ih nose iz prodavnica markiranih cipela i butika, bez obzira što je s njima sve na izvolte. A možda to i jeste cilj.
A,sjecam se toga!

To je moja majka uvijek nosila u tasni,pa kad se vracala sa posla i prodavnice,sestra i ja smo sa balkona 'snimale' ima li u njemu nama omiljenog smokija!
Old 30-03-12, 12:17   #18
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Quote:
Originally Posted by kliko View Post
Momak u apoteku trazi paklo kondoma. Pita ga apotekarka:

-"Treba li kesa?"

-" Ne, nije bas toliko ruzna."

Lijepe kese se mozda cuvaju za posebne prilike. Mozda nekim ljudima uljepsavaju vece.

Ja ne uzimam kese. Kupujem samo onoliko koliko mi moze po dzepovima stat.
Meni je kod kese vazno samo da je cista,cvrsta i da u nju moze stati ono sto trebam ponijeti/poslati.

Ja,inace,u najlon kese bacam smece.(Zato me cudi sto ih drugi dozivljavaju ko' nesto posebno).
One velike,crne, za smece su mi neprakticne i prevelike;dok ih napunimo smece se usmrdi.

Jos nesto: nikad,nikad i nikad u trgovinama ne dajem onih 5 centi za najlon kese.
Redovno prodavacicama,u zavisnosti od mog raspolozenja zasistim ili zagrakcem na kasi (dok moj muz laaagano izlazi preko vrata ,jer mu se ne da slusat) da ih ja nisam ni trazila ni namjeravala kupiti.
Old 30-03-12, 12:36   #19
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Jel' ovo bjese zembil?

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 30-03-12, 12:38   #20
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Alessandra uskoro postaje slavan

Quote:
Zašto li je to?

Quote:

Nikada nisam znala da li se kaze zembil ili zembilj? Sto sam mrzela te mreze! Tada su kese jos bile mislena imenica.

Kada nosim neku kesu, pazim da je boja odgovarajuca. Zamisli da imam nesto crveno na sebi, a nosim narandzastu kesu. Strasno nesto! Ali, stvarno izgleda bezveze kada vidis neku udesenu zensku sa iznosenom kesom, jos sa rupama i pobledele boje....

Last edited by Alessandra; 30-03-12 at 12:40..
Alessandra is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
kese, sindrom

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules