MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 13-05-09, 14:08   #1
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan
Wink Komplimenti

Koji je najlepši kompliment koji ste dobili i zašto baš taj?
Volite li komplimente i umete li da ih primate?

Tiga is offline  
Reply With Quote
Old 13-05-09, 14:12   #2
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

'ko je ova zhena i dje si bila do sad jadna ne bila'..
rekla sam neshto adekvatno za datu situaciju i ni kriva ni duzhna dobih ovo pitanje..
ne primam ih chesto,odnosno na prste ruke mogu izbrojati upucene u mom pravcu, ne dajem..bez posebno jakog razloga...mislim kad ga ja udijelim..prirodnu reakciju na neshto shto me zaista odushevilo, obradovalo ne mogu da sakrijem, a uz nju se nekako stapa i kompliment..iskren..od srca!
Old 13-05-09, 14:15   #3
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Ne volim komplimente jer ne znam kako da odgovorim na njih. Mislim da su oni duševna hrana nekim osobama jer im omogućavaju veće samopouzdanje. Smatram da se komplimentima podiže ego što dovodi do toga da osoba počne da zanemaruje svoje mane. Ljudska psiha je čudna, i čovjek koliko god se trudio da ne bude tako, on će ipak ako je stalno okružen ljudima koji mu dijele komplimente neprimjetno "rasti".
Kad dobijem neki kompliment zbunim se, osjećam se neprijatno kad me neko hvali pa kad počnu skrećem na drugu temu...
Old 13-05-09, 15:59   #4
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Malecka ti si duša od čo'eka...

Jesi l' se sad zbun'la...

Pitanje...!!!

Kad ti kažem; ''Malecka dobro si u radila posao...!!!'' da li tu ima elemenata komplimenta...

U stvari.., daj mi definiciju ''komplimenta''... Šta je kompliment...?

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 16:37   #5
Tiga
MiM team Guru

Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Kompliment je pohvala nečije dobre osobine ili nekog dela
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 16:43   #6
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post
Kompliment je pohvala nečije dobre osobine ili nekog dela
Aaaa pozitivna kritika...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Old 13-05-09, 16:52   #7
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

"ti si ružan i strašan, sklanjaj mi se s puta"
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 17:06   #8
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

"E ako se ne sklonis, zgazicu te ka' glistu!"
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 18:59   #9
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Malecka ti si duša od čo'eka...

Jesi l' se sad zbun'la...

Pitanje...!!!

Kad ti kažem; ''Malecka dobro si u radila posao...!!!'' da li tu ima elemenata komplimenta...

U stvari.., daj mi definiciju ''komplimenta''... Šta je kompliment...?

Kako je lijep i sunčan dan....

Pa kompliment ne mora biti samo pohvala nečije dobre osobine ili djela... Ako ti neko da kompliment npr. "Prelijepa si kao gorska vila!", ne pohvaljuje ni osobinu ni djelo već fizički izgled. Ljudi daju komplimente da bi dali nekome do znanja da ga cijene, momci djevojkama da ih osvoje, poslodavci radnicima da bi povećali uspješnost... Iza svega se krije nešto više.
A većina uživa kada ih zasipaju komplimentima. Eh ta sujeta.....
Slažem se da je kompliment pozitivna kritika, samo što mi tu fali još nešto... Hmmm ne znam kako tačno da ga definišem.
Ovo što su naveli simm i Bann(apostrof)dito nisu komplimenti...
Old 13-05-09, 19:26   #10
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post
Koji je najlepši kompliment koji ste dobili i zašto baš taj?
Volite li komplimente i umete li da ih primate?
Komplimenti su prazna forma iza koje ne stoji nikakva suština. To su uglavnom fraze kojima se želi privući nečija pažnja. Izbjegavam ih u svakom pogledu.
Old 13-05-09, 19:43   #11
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

Registrovan: Oct 2008
draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Komplimenti su prazna forma iza koje ne stoji nikakva suština. To su uglavnom fraze kojima se želi privući nečija pažnja. Izbjegavam ih u svakom pogledu.
A da razmisliš , ipak , još jednom ! Zar zaista ne daješ kompliment , ni osobi koja ga zaslužuje ? Osobi koju voliš ? Tada to zasigurno , nije , prazna forma ! Ne pohvaliti osobu za nešto pozitivno i dobro , ne udijeliti kompliment nekome čijim se osobinama divimo , nekome tko nas usrećuje svojim toplim prisustvom , zaista je okrutno i škrto .
Old 13-05-09, 21:48   #12
Oaza
MiM team Forumaš i po'

Oaza's Avatar

Oaza na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Ne slazem se sa tobom . Naprotiv dajem kmplimente -spontano i iskreno kad to stvarno tako mislimu i kad za to imam razlog , a kad meni neko da, naravno uctivo se zahvalim i to je to. To je za mene kao dash nekome do znanje da nesto kod te osobe ti je ok,svidja ti se i pri tom nema tu neka druga cilj ili ko zna sta , i isto tako rekla bi ako mi se na primer kod te osobe nesto nesvidja , jednostavno procjenish od situacije , ponashanja ,osobine covjeka, izgled i sl
Old 13-05-09, 21:55   #13
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Ne secam se najlepseg, ali definitivno najoriginalniji je bio da imam lepe zube (valjda je mislio na osmeh )
Ja ih delim kada osetim potrebu - bez ikakve namere da se nekom "uslihtam"; kada ih dobijam, odgovaram u zavisnosti od toga ko ga je uputio, koliko je bio iskren i sta je zeleo time da postigne...

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 22:07   #14
Okugata
Guest

nemoj da se pravis glupa- od decka
i da nisam dosadna- od vecine koji me upoznaju

Last edited by Okugata; 13-05-09 at 22:19..
  Reply With Quote
Old 13-05-09, 22:11   #15
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post
nemoj da se pravis glupa- od decka
xaxa, ovo mi poznato najcesci kompliment - da sam tjaknuta

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 22:23   #16
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Leptiric View Post

Kako je lijep i sunčan dan....

Pa kompliment ne mora biti samo pohvala nečije dobre osobine ili djela... Ako ti neko da kompliment npr. "Prelijepa si kao gorska vila!", ne pohvaljuje ni osobinu ni djelo već fizički izgled. Ljudi daju komplimente da bi dali nekome do znanja da ga cijene, momci djevojkama da ih osvoje, poslodavci radnicima da bi povećali uspješnost... Iza svega se krije nešto više.
A većina uživa kada ih zasipaju komplimentima. Eh ta sujeta.....
Slažem se da je kompliment pozitivna kritika, samo što mi tu fali još nešto... Hmmm ne znam kako tačno da ga definišem.
Ovo što su naveli simm i Bann(apostrof)dito nisu komplimenti...
Eeee.., kažeš ima tu još nešto... Aj' razmisli...

E'o recimo.., slažeš se da i notorna činjenica može biti kompliment... Mogao kladiti da daješ komplimetnte svaki... Zar nije kompliment kad se nekome srdačno zahvališ... Kako gledaš na to...?

Primjer; Komentarišemo nekog muzičara.., slikara.., pisca.., koji ne može pročitati/čuti ono što smo rekli... Kažemo divna knjiga.., divna pjesma.., slika itd. Je l' to kompliment... Ko prima taj kompliment...?

E'o recimo.., prije par mjeseci sam preko msg-a se dotakao jedne forumašice... I pazi.., konstatovao sam da je veoma lijepa.., inteligentna i uvijek pristojna... Komentarisao sam to skroz racionalno.., iznosio mišljenje bez ikakve skrivene namjere... Da li je u pitanju kompliment...?
Kako napraviti razliku između komentarisanje te forumašice i nekoga koga komentarišemo na sl. ili isti način.., a ko je živio prije 100 godina.?

Gdje je granica između komplimenata.., notornih činjenica i običene neformalne priče.., odn. impresije.., utisaka i sl. ?

QQ majko.., koliko pitanja...

Old 13-05-09, 22:59   #17
dansy
...★

dansy's Avatar

dansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu auru

"Nemoj tako.., znaš kako su ti lijepo stajali u avataru... Blistali su kao smaragdi u zelenoj oazi okupuni i obasjani sunčevim zrakama u jutarnjoj rosi..." ...prepoznace se ...

meni omiljeni je: "..ja bih tebe ljubio vecno.."...I know..I'm hopeless

siempre en mi corason...
dansy is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 23:05   #18
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Komplimenti mi jako prijaju ali mi je uvijek neprijatno, posebno kad pocne da se obrazlaze takvo misljenje, i onda, logicno, predamnom se vodi razgovor o meni...hmmm...e to mi vec ne prija i uvijek skrecem temu na nesto drugo...kad ja dijelim komplimente, to radim spontano i nikad sa nekim skrivenim namjerama, a i obicno su kratki, ne obrazlazem ih...a kad mi kazu Hvala na komplimentu, kazem, to nije kompliment, to je istina
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 23:08   #19
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation

ja vrlo otvoreno dijelim komplimente, ali isto tako otvoreno i kritikujem. Sve u svemu, vrlo otvoreno se obracam osobama, bez obzira da li je ono sto im govorim pozitivno ili negativno
Sharp is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 23:09   #20
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by dansy View Post
"Nemoj tako.., znaš kako su ti lijepo stajali u avataru... Blistali su kao smaragdi u zelenoj oazi okupuni i obasjani sunčevim zrakama u jutarnjoj rosi..." ...prepoznace se ...

Quote:
Originally Posted by dansy View Post
meni omiljeni je: "..ja bih tebe ljubio vecno.."...I know..I'm hopeless
Vidiš.., čovjek kaže de fakto činjenicu.., namjere da nešto uradi ili da ima tendenciju da ostvari želje... I to ispadne nejljepši kompliment...

Reply

Tags
komplimenti

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules