MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 08-05-09, 08:53   #1
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Default Gledaj majku, biraj šćer

Koliko u ovoj rechenici ima istine, po pitanju oba pola (kakav otac takav i sin)??
Jesu li ove izreke malo uproshtene, ali ipak nezanemarljive?
Da li su djeca slika svojih roditelja?

Reply With Quote
Old 08-05-09, 09:10   #2
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Ni dan danas mojim roditeljima nije jasno na koga sam "ludo". Fizički izgled sam pomiješala i od oca i od majke ali karakter, hm!
Kako mi je i muž sličnog temperamenta ne čudi me što su nam i đeca manita. Kad bih se majci nekad požalila na njih samo mi kaže "Na koga li su zaboga? A sjećaš li se kad si....."
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 08-05-09, 09:24   #3
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
Koliko u ovoj rechenici ima istine, po pitanju oba pola (kakav otac takav i sin)??

http://madeinmontenegro.com/vbforum/...73&postcount=4
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 08-05-09, 09:40   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation

Sve traume i lijepe dogadjaje iz djetinjstva nosimo negdje u sebi i one su nas formirale kao lichnost. Podrazumijeva se da je porodica u tome imala presudnu ulogu, jer sigurno nijesmo mogli nauchiti sve mjere vrijednosti i nachin ponashanja od tamo nekih daljih rodjaka koje nikad nijesmo ni vidjeli, vec od onih koji nas okruzhuju, uz koje smo rasli i razvijali se..Poenta je u tome da ako smo nosioci gena ne znachi da se odredjene osobine razvijaju, pogotovo ako su u pitanju psihichke osobine i karakteristike.
Izuzetno je vazhan uticaj spoljashnjeg svijeta i interakcija sa drugim ljudima da bi se ostvario chitav mentalni sklop jedne lichnosti.
Dakle genetika znachi samo malo vishe naglashena mogucnost razvitka nekih osobina, ali definitivno ne njihova obavezna dostignuca.
Old 09-05-09, 22:37   #5
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:

Ne bih se složio s ovim... Djeca možda temperamentom.., nekim karakternim osobinama ili po nekim navikama često liče na roditelje... Ali kad je riječ o duhovnoj.., o emocionalnoj strani (to je ono što čini ličnost...).., djeca su najčešće dalako drugačija od roditelja...

Uvijek kažem da su djeca i inteligentija i moralnija i neiskvarenija... Treba im samo dati pravu šansu...

Kada su mame u pitanju..., uvijek sam gledao na izreku; ''Gledaj mamu.., biraj kćer'' kao nešto što je dolazilo iz davnina.., kao nešto što je ukazivalo na fizički izgled kćeri u budućnosti... Kad je riječ.., o samoj procjeni ličnosti.., meni ova floskula/izreka nema mnogo smisla...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 22:39   #6
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation

meni to veze nema, ali nekima ima, pogotovo starijim generacijama
Sharp is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 00:43   #7
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Registrovan: Nov 2006
andjela pizelli has disabled reputation

Quote:

ja ti nemam veze sa svojom majkom....niti fizicki,niti po prirodi,ona pravi lav sa mjesecom u djevici ja blizanac,sa mjesecom u raku...ukratko
andjela pizelli is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 00:52   #8
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

To se ranije vise odnosilo na to kakva je majka domacica...a sada ne znam; vise gledam vaspitanje nego gene kada posmatram nekog sa tog aspekta (ne mora da bude neko sa kim sam u vezi, nego uopste, kada razmisljam o postupcima prijatelja)...cesto podsvesno usvajamo obrazac ponasanja roditelja, od glupih stvari tipa "dete pusaca ce pre postati pusac nego dete nepusaca, jer je to videlo od roditelja", pa do onih stvari koje odredjuju licnost, kao na primer da dete iz porodice u kojoj je bilo nasilja ima velike sanse da postane nasilnik...e sad, tu ima nekih caka koje ja ne uspevam da objasnim nekim "racionalnim" metodama...zasto neko svesno ili nesvesno pocinje da se ponasa po modelu usvojenom u detinjstvu, a neko drugi se svim silama trudi da radi upravo suprotno?

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 00:59   #9
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Ne bih se složio s ovim... Djeca možda temperamentom.., nekim karakternim osobinama ili po nekim navikama često liče na roditelje... Ali kad je riječ o duhovnoj.., o emocionalnoj strani (to je ono što čini ličnost...).., djeca su najčešće dalako drugačija od roditelja...

Uvijek kažem da su djeca i inteligentija i moralnija i neiskvarenija... Treba im samo dati pravu šansu...

Kada su mame u pitanju..., uvijek sam gledao na izreku; ''Gledaj mamu.., biraj kćer'' kao nešto što je dolazilo iz davnina.., kao nešto što je ukazivalo na fizički izgled kćeri u budućnosti... Kad je riječ.., o samoj procjeni ličnosti.., meni ova floskula/izreka nema mnogo smisla...
Mislim da grijesis, a evo i zasto:

definitivno se nije odnosilo na izgled majke...u nasem tradicionalistickom drustvu je "obicaj" da je majka, tj zena, stub porodice, neko ko je zaduzen za vaspitanje djeteta, za "usadjivanje" moralnih kvaliteta, higijenskih, radnih navika, pogotovo zenskom djetetu.
Zato su nekad stari govorili "gledaj majku, biraj scer"

Od majke koja je moralno neukaljana, koja postuje muzevu familiju i za koju muzeva familija ima samo rijeci hvale i kao o zeni (kao mudroj, strogoj, pravicnoj, ozbiljnoj, "poslusnoj", vrijednoj, cestitoj moralnoj licnosti) majci, domacici, zeni koja ima jezik, no ga ne koristi nako da djecu prekori kad pogrijese, nauci pravilnom rasudjivanju u svakoj situaciji, e za takvu scer nije bilo zime!
To je ta scer, ciju majku kad vidis i procijenis kao takvu, ne mozes pogrijesiti u izboru supruge...

Moze biti da je to ipak pretjerano i da su nasi stari grijesili u takvom gledanju na stvari...medjutim, moracemo se sloziti da ma koliko danasnja djeca bila samostalna, samosvjesna, ipak usvajaju model ponasanja iz porodice, samim tim, ako imaju normalnu majku, koja djecu ne opterecuje svojom netrpeljivoscu prema nekim clanovima muzeve porodice (da je njegova majka jedna vjestica koju ne mogu podnijeti iako sam svjesna da MOJU djecu ta zena OBOZAVA, ali ne, djeci ipak pokazujem kako baba ne zasluzuje njihovu ljubav i postovanje)... koja svom domacinu ukazuje duzno postovanje (da se razumijemo, ne mislim, naravno, na ono postovanje koje je nekad bilo imperativ u nasim krajevima, mislim na ono NAJNORMALNIJE postovanje koje zasluzuje covjek sa kojim zivis, dijelis zivot, pa cak i kada ga ne zasluzuje kao suprug, ne ucis djecu da je njihov otac, zato sto je mene povrijedio jer je pogledao drugu zenu, skot neopojani i neko ko treba da posluzi za primjer da NIKAD ne nadju takvo djubre od muza...) i obrnuto, svakako da postovanje MORA biti obostrano...takva majka ce svojoj cerki dati dobar primjer i temelj kako da regulise odnose u svojoj porodici sjutra.

Da se razumijemo, nijesam zagovornik svijeta u kome nevjesta sluzi kao sluga u svom novom domu, ali svakako da moze imati POTREBNO postovanje prema svima, a drzati do svoje licnosti i ne dati na sebe

Dakle, rekla bih da se je ipak slazem da u gornjoj tvrdnji ima POMALO istine, sto svakako ne znaci da je pravilo i da se mora prvo majka izanalizirati da bi se covjek ozenio

Mozda sam ja malo tradicionalno vaspitana i naucena, ali kad vidim djecu iz komsiluka da svojoj babi kazu MRSH, da babu NECE da poslusaju, da joj ne ukazuju DUZNO postovanje, prvo zbog njene funkcije, a onda i zbog godina, a znam istovremeno da majka ima vrlo negativan stav prema svojoj svekrvi, da joj je mrsko da njena djeca vole zenu koju ona ne voli...e onda mi je sve jasno i mislim da bi za djetetovu bahatost prema starima prvo roditelje izdevetala!
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 11:04   #10
Vaga_1
MiM team Početnik

Vaga_1's Avatar

Registrovan: Sep 2008
Vaga_1 na dobrome putu

ma izreka je po meni 100% istinita.ja vec sad vidim da cu za 20-30 godina biti ista majka,ma i sestra mi je manje vise ista kao majka-ne po fizickom izgledu jer mislim da nije u tome poenta,nego u ponasanju prema djeci,prema muzu i ostalo..

u sustini,ti u toj porodici rastes,ucis,slusas,gledas stvari i funkcionises po tom sistemu na koji si navikla-gledas kako tvoja majka spremaa rucak i pere kupatilo do toga kako docekuje tvog oca kad dodje s posla...i licno mislim da ce i cerka tako(ovo podrazumijevam za koliko toliko normalne familije)
Vaga_1 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 11:09   #11
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Sasvim tačno mada sada sve manje važi. Ovde se ne misli da fizički izgled nego na vaspitanje i vrednosti koje vam prenese roditelj. Nekada je bilo pravilo da ako je majka dobra domaćica ćerka sigurno neće tek u braku učiti da isprži jaja, ili još gore ako je majka promiskuitetna smatralo se da ni ćerka nije daleko od toga. Pa se po toj logici i biralo što bolja majka ili otac to bolja i buduća supruga tj. suprug.
Old 10-05-09, 12:39   #12
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

100% tačno!

Evo je ova moja ista majka!

A nekad je bila fino čeljade
Homer is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 13:38   #13
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
Mislim da grijesis, a evo i zasto:

definitivno se nije odnosilo na izgled majke...u nasem tradicionalistickom drustvu je "obicaj" da je majka, tj zena, stub porodice, neko ko je zaduzen za vaspitanje djeteta, za "usadjivanje" moralnih kvaliteta, higijenskih, radnih navika, pogotovo zenskom djetetu.
Zato su nekad stari govorili "gledaj majku, biraj scer"

Od majke koja je moralno neukaljana, koja postuje muzevu familiju i za koju muzeva familija ima samo rijeci hvale i kao o zeni (kao mudroj, strogoj, pravicnoj, ozbiljnoj, "poslusnoj", vrijednoj, cestitoj moralnoj licnosti) majci, domacici, zeni koja ima jezik, no ga ne koristi nako da djecu prekori kad pogrijese, nauci pravilnom rasudjivanju u svakoj situaciji, e za takvu scer nije bilo zime!
To je ta scer, ciju majku kad vidis i procijenis kao takvu, ne mozes pogrijesiti u izboru supruge...

Moze biti da je to ipak pretjerano i da su nasi stari grijesili u takvom gledanju na stvari...medjutim, moracemo se sloziti da ma koliko danasnja djeca bila samostalna, samosvjesna, ipak usvajaju model ponasanja iz porodice, samim tim, ako imaju normalnu majku, koja djecu ne opterecuje svojom netrpeljivoscu prema nekim clanovima muzeve porodice (da je njegova majka jedna vjestica koju ne mogu podnijeti iako sam svjesna da MOJU djecu ta zena OBOZAVA, ali ne, djeci ipak pokazujem kako baba ne zasluzuje njihovu ljubav i postovanje)... koja svom domacinu ukazuje duzno postovanje (da se razumijemo, ne mislim, naravno, na ono postovanje koje je nekad bilo imperativ u nasim krajevima, mislim na ono NAJNORMALNIJE postovanje koje zasluzuje covjek sa kojim zivis, dijelis zivot, pa cak i kada ga ne zasluzuje kao suprug, ne ucis djecu da je njihov otac, zato sto je mene povrijedio jer je pogledao drugu zenu, skot neopojani i neko ko treba da posluzi za primjer da NIKAD ne nadju takvo djubre od muza...) i obrnuto, svakako da postovanje MORA biti obostrano...takva majka ce svojoj cerki dati dobar primjer i temelj kako da regulise odnose u svojoj porodici sjutra.

Da se razumijemo, nijesam zagovornik svijeta u kome nevjesta sluzi kao sluga u svom novom domu, ali svakako da moze imati POTREBNO postovanje prema svima, a drzati do svoje licnosti i ne dati na sebe

Dakle, rekla bih da se je ipak slazem da u gornjoj tvrdnji ima POMALO istine, sto svakako ne znaci da je pravilo i da se mora prvo majka izanalizirati da bi se covjek ozenio

Mozda sam ja malo tradicionalno vaspitana i naucena, ali kad vidim djecu iz komsiluka da svojoj babi kazu MRSH, da babu NECE da poslusaju, da joj ne ukazuju DUZNO postovanje, prvo zbog njene funkcije, a onda i zbog godina, a znam istovremeno da majka ima vrlo negativan stav prema svojoj svekrvi, da joj je mrsko da njena djeca vole zenu koju ona ne voli...e onda mi je sve jasno i mislim da bi za djetetovu bahatost prema starima prvo roditelje izdevetala!
Ja ipak smatram.., da je taj tradicionizam (poslušnost) izašao iz ''mode''.., a i ti to potvrđuješ ovim zadnjim pasusom... Davno je prošlo ono vrijeme kad su djeca roditelje gledala sa apsolutnom poslušnošću... Pa čak i tada.., ličnosti se nikad ne preslikavaju (kako kažu psiholozi).., postoje samo neki maniri koje prepoznajemo.., neke navike...

Sjećam se priča..., kako su djeca širom bivše Juge.., svoje roditelje oslovljavali sa ''Vi tata'' ili ''Vi mama''... Mislim da nema više takvih kalupa.., svijet se strahovito brzo mijenja.., a s njima i vrijednosti.., društvene norme... Djeca se i ne vaspitaju kod kuće u tolikoj mjeri... Vaspita ih i škola.., i vrtić.., i ulica.., internet i televizija... Međugeneracijski jaz nikad nije bio veći.., a ''svaka sličnost (sa roditeljima) je slučajna'''... Što b' rekli ameri...

Ne kažem da se u nekim slučajevima ne može ćerka procijeniti na taj način.., al' samo u nekim.., jer masa djevojaka koje poznajem mnogo se razlikuju od svojih majki....

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 13:46   #14
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Homer View Post
100% tačno!

Evo je ova moja ista majka!

A nekad je bila fino čeljade
I ja mnin odnosno i ja se za*bah. Jedino me tješi da ću da uveselim buduće zetove odivama .

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 13:56   #15
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
I ja mnin odnosno i ja se za*bah. Jedino me tješi da ću da uveselim buduće zetove odivama .
Kad ja kažem ženi - kako ćemo nekog usrećit - ona sva u manite
Homer is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 16:12   #16
Okugata
Guest

Quote:

nema bas puno istine, ja sam skroz na caleta, sto likom sto po ponasanju. isti temperament... sa druge strane, uvidjam njihove greske (i caletove i kevine), pa se trudim da ih ja ne ponavljam...
  Reply With Quote
Old 10-05-09, 16:21   #17
Okugata
Guest

Quote:

Sjećam se priča..., kako su djeca širom bivše Juge.., svoje roditelje oslovljavali sa ''Vi tata'' ili ''Vi mama''... Mislim da nema više takvih kalupa.., svijet se strahovito brzo mijenja..,

tacno, moj cale je persirao svojim roditeljima...
  Reply With Quote
Old 11-05-09, 00:40   #18
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Ja ipak smatram.., da je taj tradicionizam (poslušnost) izašao iz ''mode''.., a i ti to potvrđuješ ovim zadnjim pasusom... Davno je prošlo ono vrijeme kad su djeca roditelje gledala sa apsolutnom poslušnošću... Pa čak i tada.., ličnosti se nikad ne preslikavaju (kako kažu psiholozi).., postoje samo neki maniri koje prepoznajemo.., neke navike...

Sjećam se priča..., kako su djeca širom bivše Juge.., svoje roditelje oslovljavali sa ''Vi tata'' ili ''Vi mama''... Mislim da nema više takvih kalupa.., svijet se strahovito brzo mijenja.., a s njima i vrijednosti.., društvene norme... Djeca se i ne vaspitaju kod kuće u tolikoj mjeri... Vaspita ih i škola.., i vrtić.., i ulica.., internet i televizija... Međugeneracijski jaz nikad nije bio veći.., a ''svaka sličnost (sa roditeljima) je slučajna'''... Što b' rekli ameri...

Ne kažem da se u nekim slučajevima ne može ćerka procijeniti na taj način.., al' samo u nekim.., jer masa djevojaka koje poznajem mnogo se razlikuju od svojih majki....
Pa moj poslednji pasus je nesto sto nikako nije pravilo...moja djeca imaju sasvim drugi nacin zivota nego ja sto sam imala u njihovim godinama, sto je negdje i normalno, ipak je ovo vrijeme potpuno drugacije...ja kao roditelj njima dajem MNOGO vise slobode nego sto sam je ja imala, mada se ne mogu pozaliti na moje roditelje jer je tada (prije 20-tak godina) ipak neki drugi rezim zivota "bio na snazi", ali ono sto je ostalo isto jeste da sam na moju djecu prenijela i dalje prenosim one iste moralne vrijednosti koje su na mene prenijeli moji roditelji...i negdje sam sigurna da ce i moja djeca imati postovanja za te iste vrijednosti...sreca je da je i moj suprug iz istog miljea potekao pa se maksimalno poklapamo u procjeni dobroga i losega.

Medjutim...ipak u nasoj kuci, porodici vladaju neki red i "nacin" koji sam pokupila od svoje majke( uz to i fizicki vrlo licim na nju)...moje snahe ce sigurno u porodice mojih sinova unijeti "nacin" koji su vidjele od svojih majki...sto nije lose, dogod je normalno i nije mimo svijeta ( a ja cu da pi*dim) sto bi se reklo, ipak se okrece...

Takodje se ne slazem da se djeca najvise vaspitavaju u vrticima i skolama...svakako da te ustanove imaju izvjesnog uticaja na kreiranje djecijih raznih ponasanja, ali smo mi, roditelji, oni koji mozemo (samo ako znamo, mozemo i vidimo) da uticemo na mnoge stvari...to sto moje dijete usvaja neka ponasanja svojih vrsnjaka ne znaci da, ako mu se prica da to ponasanje nije bas u skladu sa lijepim manirima, nece jednom usvojiti upravo ono sto sam mu ja kao roditelj punila u glavicu...samo treba biti uporan, ne dosadan, uporan i zanimljivim razgovorima na datu temu se moze dosta toga uraditi.

Sto se tice ovih cura sa kojima si bio a koje ne lice na svoje majke... mozda cu te razocarati ali prije 20 godina, moj muz nikako nije mogao pretpostaviti da ce u kucu uvesti jos jednu svoju tastu...sto ti rekose momci u gornjim postovima (moj tata kaze- zete, sad znas kako mi je) imaju osjecaj da imaju 2 taste
geni u cudo, moj batko nemoj da te zavaraju, zmije
Old 11-05-09, 00:44   #19
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post
tacno, moj cale je persirao svojim roditeljima...
moj suprug je persirao svojim babama i dedama, kao i njegovi roditelji svojim roditeljima...zasto mislim da si iz Vojvodine?
I ja persiram svojoj svekrvi i svekru, medjutim nijedna moja drugarica to ne radi, kao ni moja snaha (bratova supruga) mojim roditeljima...a moj suprug takodje persira mojim roditeljima...a to je u CG rijetko.
Old 11-05-09, 07:09   #20
poom
MiM team Forumaš

poom's Avatar

Registrovan: Feb 2009
poom nepoznate kvantitete u ovom trenu

hmhmhmhmhm

A šta ako gledaš i majku i šćer?
Ili šta ako po "šćeri" gledaš majku?
hahahahahahahahaha

Tags