MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 30-04-09, 12:01   #1
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić
Default Majka=kćerka

U zadnje vrijeme sam primjetila sve više majki koje se ponašaju kao svoja djeca-odlaze sa kćerkom u diskoteke, oblače se kao tinejdžerke, koriste ulične žargone itd.
Mislim da je veliki broj tinejdžerki kojima nije prijatno da im se majka ponaša kao one ili čak nezrelije. Jeste da nekim to prija, međutim ja mislim da to ne može donijeti ništa dobro. Ko bi onda u tom slučaju trebao da predstavlja oslonac u porodici? Da li tu postoji neki normalan odnos majka/kćerka, i šta smatrate pod tim "normalan odnos"?
Da li takvo ponašanje proističe iz želje za mladošću, zbližavanja s kćerkom ili iz nečeg trećeg?
Old 30-04-09, 12:21   #2
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Ja sam (kao i uvijek ) za neku sredinu. Nije dobro ni biti majka koja je milionima svjetlosnih godina daleko od cerke, pa kritikuje sve, nacin oblacenja, danasnju omladinu, drugarice, muziku koju slusa,.. Mislim da je otac taj koji treba da bude stub porodice u smislu babaroge, a majka ta koja ce da se priblizi cerki.

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 12:26   #3
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Pa mislim da ne treba ići iz krajnosti u krajnost, a takođe mislim da niko u porodici ne treba da izigrava babarogu. Zaboravila sam da napišem da sam ovo primjetila najviše kod razvedenih majki...
Uz to u današnje vrijeme je žena ta koja je stub porodice.
Old 30-04-09, 12:46   #4
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Kod mene je čista konfuzija. Nekad sam cool (tako mi kćer kaže) a nekad vještica. Ona je srećna komentarima njenih drugarica "blago tebi, majka ti je super!" jer može da mi, još uvijek, sve ispriča (simpatije, udvaranja, dobijena jedinica, pričanje na času, opomene, telefonski chatovi....), još uvijek traži da je ja odvedem na neki koncert gdje bih se ja, namjerno, izdvojila i skakala za svoj merak a ujedno nju i njene drugarice (kojima roditelji dozvoljavaju da idu jedino ako ih ja vodim) držala "na oku". Znam a i normalno je da će to još kratko potrajati tj. sve dok ona tako bude htjela. Srećom ne mijenjamo se za garderobu
Sa druge strane, "vještica" sam kad je škola u pitanju, ponašanje i govor (grozim se stečenog "Zabjelskog" naglaska i dovoljno je kad joj skrešem "krealjiceee").
Uglavnom trudim se da budemo bliske toliko da joj ja (naravno ne silom) budem prva adresa za probleme, nedoumice, savjete i sl.
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 12:47   #5
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

Registrovan: May 2008
rebeka uskoro postaje slavanrebeka uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to rebeka

uvek treba da se zna ko je stariji i ko je majka u tom odnosu
super ako su bliske, imaju poverenja jedna u drugu, poveravaju se, al da bas ide samnom u diskoteku i klubove, nisam sigurna
Old 30-04-09, 13:26   #6
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Blade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auru

Quote:
Nije dobro ni biti majka koja je milionima svjetlosnih godina daleko od cerke, pa kritikuje sve, nacin oblacenja, danasnju omladinu, drugarice, muziku koju slusa,.. Mislim da je otac taj koji treba da bude stub porodice u smislu babaroge, a majka ta koja ce da se priblizi cerki.
Nije život takav da treba neko čitavo vrijeme da nas plaši i izigrava babarogu, a pogotovo ne naši najbliži
Mislim da majke koje bukvalno izgledaju kao njihove ćerke samo pokušavaju da nadoknade izgubljeno vrijeme iz njihove mladosti. Pogotovo ako su imale očeve babaroge zbog kojih nijesu mogle izać u minić ili stavit maskaru. Ili, ne daj bože, imat momka

I nije problem u tome što majka izgleda kao ćerka, izgled je tu najmanje bitan. On je samo posljedica majčinog preuzimanja uloge drugar'ce(vršnjakinje) svojoj ćerki. Pritom ne mislim na prijateljstvo između majke i ćerke. Ono je takođe jako bitno u odrastanju mada je to druga tema... Jedno je kad vam je majka prijatelj, oslonac, rame za plakanje, osoba koja vas voli što god da se desi, a drugo kad majka s ćerkom razmjenjuje garderobu i zajedno idu u kafiće u dva sata ujutro, piju Guaranu i gledaju momke.
Old 30-04-09, 13:29   #7
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Thumbs up ;)

Mame treba da su dobre, a ne lepe. Kad su lepe mame liche na zhene, a shto vishe liche na zhene, sve manje liche na mame.- Dushan Radovic
Old 30-04-09, 15:26   #8
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Meni je jako smešno kad vidim ženu koja zavidi svojoj ćerki na godinama...
Majka treba da bude bliska sa svojom ćerkom i da joj bude drugarica, ali ne tako da se pravi da joj je sestra, a ne majka. Takve žene mi izledaju jako nesigurno i iskompleksirano, kao da se nečeg stide ili žale za propuštenim godinama...
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 18:47   #9
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Blade View Post
Nije život takav da treba neko čitavo vrijeme da nas plaši i izigrava babarogu, a pogotovo ne naši najbliži
Mislim da majke koje bukvalno izgledaju kao njihove ćerke samo pokušavaju da nadoknade izgubljeno vrijeme iz njihove mladosti. Pogotovo ako su imale očeve babaroge zbog kojih nijesu mogle izać u minić ili stavit maskaru. Ili, ne daj bože, imat momka

I nije problem u tome što majka izgleda kao ćerka, izgled je tu najmanje bitan. On je samo posljedica majčinog preuzimanja uloge drugar'ce(vršnjakinje) svojoj ćerki. Pritom ne mislim na prijateljstvo između majke i ćerke. Ono je takođe jako bitno u odrastanju mada je to druga tema... Jedno je kad vam je majka prijatelj, oslonac, rame za plakanje, osoba koja vas voli što god da se desi, a drugo kad majka s ćerkom razmjenjuje garderobu i zajedno idu u kafiće u dva sata ujutro, piju Guaranu i gledaju momke.
Nisam mislila bukvalno babarogu, al sam za to da barem jedan roditelj bude stroziji, dok je dijete (bilo musko bilo zensko) tinejdzer-ka, zapravo dok polazi kroz te godine. Kasnije stvari legnu na svoje, i dijete obicno i sa tim roditeljom bude prijatelj, jer ljudi omeksaju kada vide da su od svog djeteta stvorili covjeka koji zna sta radi.
Ipak, u nekim godinama, potreban nam je strah da bismo pravilno razmisljali

Sto se tice doticnih majki, mislim da problem lezi u sujeti. I takvo ponasanje cesto ima i kontraefekat, cerka postaje ljubomorna na majku, a mislim da neke majke to namjerno i izazivaju da bi udovoljile svojoj sujeti. Drugi dio takvih je bezazleno nezreo, zene koje nisu nikad odrasle.

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 00:20   #10
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

posto ja nemam cerku, nesto ne umijem sa ovog aspekta da kazem nista o ovome...
ali jesam cerka i mogu reci da je moja mama bila prije svega mama, neko ko je jako brinuo, savjetovao, pokusavao da razumije i ono sto se, ruku na srce, tesko moze razumjeti, da posavjetuje, da bude rame za plakanje...nema toga sto mi se moglo desiti da ona nije prva znala...prvu cigaretu sam pred njom zapalila, prije nego sto sam izasla na prvi sastanak sa momkom ona je bila ta koja se sa mnom radovala kada me je konacno pozvao da izadjemo...mada, moram reci da se to nije desilo sa 12 i 13 godina, kao danas sto se desava, nego sa punih sedamnaest, blize osamnaest...

Da imam cerku, mislim da bih isti odnos gradila, mada, kao sto rekoh, prije svega je bila majka, znao se red i znalo se ono sto se moralo postovati...

Nemam cerku, i ne mogu prezaliti sto je nemam, ali 'ajde, ali sa sinovima imam lijep odnos pun povjerenja ali i postovanja. Zna se red, zna se ko je roditelj, a ko dijete.
sneguljica is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
majkakćerka

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules