MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 14-04-09, 10:50   #1
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Default Priznajete li

poraz?
samom/j sebi, drugima...je li vam i koliko (ne)poznata ta rijech?
da li ti chinite tek onda kad shvatite da ste porazheni... ili ste mishljenja da se ne takmichite ni sa kim, pa ih tako ni ne dozhivljavate - kao poraz
.

kako se nosite sa njima?
Reply With Quote
Old 14-04-09, 11:01   #2
Okugata
Guest

od malena su me ucilli da se takmicim sa drugima, da budem u vrhu svega sto radim, a poraze sam toliko tragicno dozivljavala, da je bilo zaista svega. nemate pojma koliko to opterecuje. koliko samom sebi nabijate tenziju i grizu savesti, zbog poraza, da ne kazem koliko su mi svi drugi krivi jeste, znam to je lose i pokusavam smanjiti, ali malo sporo ide
  Reply With Quote
Old 21-04-09, 20:57   #3
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Blade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auru

A mene su učili zlatnoj sredini...da dam sve od sebe kad smatram da treba, ali da nije ništa strašno i ako izgubim nekad...
Sam pojam pobjednik/poraženi mi na neki način izaziva negativna osjećanja jer nije poenta u tome da se takmičimo već da zajedno stignemo na cilj
Old 21-04-09, 21:24   #4
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Ja nikad ne priznaVam poraz...svaka medalja ima dvije strane...nešto što u trenutku djeluje kao poraz, možda se dugoročno može posmatrati kao pobjeda i obrnuto...Uvijek treba procijeniti dragocjenost onoga što smo izgubili a što dobili, jer ponekad se borimo za beznačajnu stvar ili osobu i time joj podižemo cijenu, možda ne treba uvijek slijepo slijediti taj takmičarski duh, već se nekada i dobrovoljno povući...jer dešavalo mi se da se borim za neki cilj samo zato da bih sebi dokazala da to mogu ili zbog povrijedjene sujete, a ne zbog toga što sam zaista željela da imam to za što sam se borila...a onda kada sam to dobila, osjećala sam se bezvezno, ni sama ne znajući kud i šta dalje...

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 22:03   #5
Zagorka
MiM team Forumaš i po'

Zagorka's Avatar

Registrovan: Oct 2008
Zagorka uskoro postaje slavan

Sve sto znam, sama sam naucila... Mnogo vise cijenim znanje i iskustvo koje sam naucila onda kada sam bila porazena, nego onda kada sam ja pobijedila. Dok sam igrala odbojku, naucila sam da se nosim sa porazom i priznam, sebi samoj, svoje greske....
Old 21-04-09, 22:41   #6
Daci
MiM team Expert

Daci's Avatar

Daci na dobrome putu

Poraz je djelo koje sami sebi na neki način priuštimo....i šta znači biti poražen??

Preponosna sam, bar u ovim godinama, da bih jurila kroz zid i stvarala iluzije o ovome ili onome...i ne opravdam se ni pred sobom, a ni pred drugima....

Obično podvučem crtu i kratko kažem "bilo i prošlo"...

Nekada...sam, priznajem bila mnogoooo drugačija...ali s godinama čovjek i uči i očelići se i sagleda mnogoooo toga.....
Old 22-04-09, 09:24   #7
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Poraz priznajem chim shvatim da sam porazhena samo ponekad to umije da potraje...Najtezhe pada onaj do kojeg te dovede sopstvena glupost, neznanje...jedina tezha stvar od poraza je njegovo neprihvatanje...nije prijatan, jer 'pokopa' jednu od ljudskih potreba - potrebu za afirmacijom ..tu se narushava samoposhtovanje i samopouzdanje, ali ga upravo to suochavanje s takvim stanjem chelichi i kali...oni su poput gorke pilule..tehsko se gutaju, ali lijeche...samo ih treba prihvatiti kao sastavni dio zhivota...
mada,u rijetkim sluchajevima priznavanje poraza je i pobjeda..tj. nekad je porazheni pobjednik...
Old 22-04-09, 15:26   #8
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

ne postoje porazi, postoji ucenje na sopstvenim greskama i put naprijed u bolje sjutra, prekosjutra, ...!!!
dok smo zivi i mrdamo, nijesmo porazeni!
Old 25-04-09, 00:00   #9
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Ranije mi je poraz veoma tesko padao.Sada ne,prihvatam poraz kao trenutak koji ce proci.
pehar is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 00:19   #10
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Od "pobjednika" se uvijek nesto nauci. Priznajem poraz, al ne dramim nad njim. Zivot nije takmicenje.

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 17:46   #11
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu
Smile

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
poraz?
samom/j sebi, drugima...je li vam i koliko (ne)poznata ta rijech?
da li ti chinite tek onda kad shvatite da ste porazheni... ili ste mishljenja da se ne takmichite ni sa kim, pa ih tako ni ne dozhivljavate - kao poraz
.

kako se nosite sa njima?

Ne natječem se , ni sa kim , ni u čemu . Svoja sam . I nema , poraza . Mali neuspjesi su , normalni . A , iza svakog malog neuspjeha , dolazi ponovo uspjeh !
Ovisi , kako na što gledaš !
Old 25-04-09, 18:57   #12
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by draganna View Post
Ne natječem se , ni sa kim , ni u čemu . Svoja sam . I nema , poraza . Mali neuspjesi su , normalni . A , iza svakog malog neuspjeha , dolazi ponovo uspjeh !
Ovisi , kako na što gledaš !
sto bi se reklo, uze mi rijec iz usta...sigurno da porazi nijesu nikome dragi ali je bitno kako gledas ne to...moguce je da nijesam dosad imala neke poraze koji bi me ubedacili, pa zato ovako gledam...neki neuspjesi koji se relativno lako i brzo prevazidju, i moj zivotni moto da poslije kise uvijek dolazi sunce i nema problema
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 00:33   #13
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

A sto ako poslije kise dodje noc? A onda pocne da lije i u sred noci? Ajde ogrijace mozda i to Sunce ujutro...
Kakav crnjak. Zamislite tu situaciju, taj bedak.
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 09:04   #14
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu
Smile

Quote:
Originally Posted by Senza_Guerra View Post
A sto ako poslije kise dodje noc? A onda pocne da lije i u sred noci? Ajde ogrijace mozda i to Sunce ujutro...
Kakav crnjak. Zamislite tu situaciju, taj bedak.
Poslije kiše , može doći noć . Svakako da . Ali , sunce u jutro , mora biti tu . ( bez ; možda ! ) Zakon prirode .
I ... nema crnjaka !
Old 26-04-09, 10:53   #15
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

imala sam poraza u zivotu al sam ih uvijek prihvatala kao neki sled dogadjaja koji mi se morao desiti....nikada nisam bila porazena a da sama nijesam doprinijela istom...al su mi uvijek bili podsticaj za dalje...i sa osmijehom prihvatala....priznati poraz za mene je ...vrlina...i sledim poslovicu..."U porazu se ne unizi, u pobjedi se ne uzvisi".....
Old 26-04-09, 16:29   #16
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by draganna View Post
Poslije kiše , može doći noć . Svakako da . Ali , sunce u jutro , mora biti tu . ( bez ; možda ! ) Zakon prirode .
I ... nema crnjaka !
Ne mora, ako se kise nastave, a svjetlost je siva i tmurna, dok opet ne dodje noc, nastane totaslni mrak. Mozda ce neko biti sposoban da doceka jutro bez kise. cisto.. Ljudi, meni se cini da nisam crnjak, no eto, podstakoste me sa asocijacijom.

A sada, da li priznajem poraz, to ne znam. Jer se nisam, jos uvijek, suocio sa porazom veoma bitnog znacaja.
Jedino u sukobu misljenja, ako je moje misljenje pogresno, uvijek priznam da nisam bio u pravu i prihvatim tacno/tacnije misljenje.
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 23:39   #17
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Sebi ponekad, drugima ni sluchajno. Znam da mi ne valja to, trudim se da ispravim...bice bolje valjda. Ne boli me toliko sto sam porazena, nego sto drugi za to znaju

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 11:13   #18
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu
Default Slažem se

Quote:
Originally Posted by Blade View Post
A mene su učili zlatnoj sredini...da dam sve od sebe kad smatram da treba, ali da nije ništa strašno i ako izgubim nekad...
Sam pojam pobjednik/poraženi mi na neki način izaziva negativna osjećanja jer nije poenta u tome da se takmičimo već da zajedno stignemo na cilj
Slažem se sa svim navedenim.
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 23-11-09, 23:02   #19
Paramanand
Moderator

Paramanand has disabled reputation

Ako sve što nam se dešava shvatimo samo kao događaje koji nam služe za sticanje iskustva, onda porazi ne postoje - samo manje ili više bolne ili radosne životne lekcije.
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 23-11-09, 23:04   #20
Mr.High Endurance
The evil Bosnian communist

Mr.High Endurance's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Mr.High Endurance uskoro postaje slavan

Ako shvatis da si se manje vise rodio porazen.
I da si prirodno/mentalno/duhovno/emocionalno ogranicen za bilo kakvu pobjedu, osim onu koju umislis.

Zivot ce ti teci lakse

Tags
priznajete

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules