MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota > Medicina

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 06-02-09, 08:31   #1
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru
Default Grip

Smara nas često i pravi poprilične zdravstvene probleme.

Kako se izboriti sa gripom!
Homer is offline  
Reply With Quote
Old 06-02-09, 08:37   #2
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Stigao grip
INSTITUT ZA JAVNO ZDRAVLJE POTVRDIO POSTOJANJE VIRUSA A/H3
Podgorica - Virus gripa , tipa A/H3 i tipa B potvrđen je u uzorcima uzetih iz brisa grla pacijenata iz Podgorice i Bara, rezultati su Instituta za virusologiju, vakcine i serume “Torlak” – saopšteno je juče iz Instituta za javno zdravlje.
Time je i zvanično potvrđeno prisustvo virusa gripa u Crnoj Gori.

- U Crnoj Gori do sada je registrovano 165 osoba oboljelih od bolesti slične gripu, što ukazuje na to da se radi o sporadičnim slučajevima obolijevanja, odnosno da se još ne može govoriti o epidemiji gripa – navodi se u saopštenju koje je potpisao direktor Instituta za javno zdravlje dr Boban Mugoša.

Izabrani doktor Ankica Ivanović juče je kazala za “Vijesti” da se o epidemiji gripa ne može govoriti, jer su u podgoričkim domovima zdravlja do sada registrovani jedino sporadični slučajevi pacijenata oboljelih od bolesti nalik gripu.
- Broj oboljelih uobičajen je za ovo doba godine, a većinom se radi o pacijentima koji imaju određene respiratorne infekcije disajnih puteva – kazala je Ivanović.

Očekujući u narednom periodu porast broja oboljelih od gripa u Crnoj Gori, iz Instituta upozoravaju građane da se pridržavaju određenih preporuka kako bi se zaštitili od gripa, među kojima je i izbjegavanje bližeg kontakta sa osobama koje imaju simptome akutne respiratorne infekcije disajnih puteva, posebno u toku prvih dana kada se infekcija najbrže prenosi.

Takođe, neophodno je održavanje lične higijene, pranje ruku nakon rukovanja sa prehlađenom osobom ili dodirivanja mogućih kontaminiranih površina, često provjetravanje prostorija, izbjegavanje boravka u zatvorenim prostorima sa velikim brojem ljudi, te jednokratno korišćenje maramica.

- Vakcinaciju protiv virusa gripa, zahvaljujući kojoj osoba nakon dvije do tri nedjelje postaje zaštićena još je preporučljiva u opštinama u kojima je preostalo vakcina – zaključuje se u saopštenju.
Prema izvještaju Evropske mreže za nadzor nad influencom, koja se odnosi na četvrtu nedjelju januara, kako se dodaje u saopštenju, u Evropi predominantni virus u cirkulaciji je A(H3), a u većini evropskih zemalja prisutan je srednji i visoki intenzitet aktivnosti influence.

- Visok intenzitet aktivnosti registrovan je u Njemačkoj, Luksemburgu, Poljskoj, Švedskoj i Švajcarskoj. Srednji intenzitet je prijavilo 16, a nisku aktivnost pet zemalja – navodi se u saopštenju.

-------------

Znači li ovo ako ima vakcine preporučuje se, a ako nema, nije potrebna. Kao naša posla!
Homer is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 08:44   #3
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

A što je narod bio bolestan prije mjesec-dva to nije bio grip...Bruka!No kad je svuda oko nas,onda ga eto i nama na vrata...A on već kod nas u dnevnu sobu
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 08:50   #4
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Najbolja stvar za liječenje od gripa je da se dobro preznojite.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 09:02   #5
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

A najbolja prevencija je konzumiranje luka - da kucnem, u moju familiju nikad niko nije imao grip.
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 09:27   #6
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Dolazi li vam ko u goste?
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 09:36   #7
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Samo ljeti, kad su svi prozori otvoreni / eto i zdravi i ekonomični
Old 06-02-09, 10:37   #8
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation

samo da me grlo ne boli, pa glava neka praskava, a nos curi ka' protochni bojler.
Old 06-02-09, 13:41   #9
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Meni pomaže kada popijem po dva Andola ujtro i uveče i čaj od brusnice.
Old 06-02-09, 13:47   #10
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Homer View Post
Meni pomaže kada popijem po dva Andola ujtro i uveče i čaj od brusnice.
4 andola dnevno????? Malo li je....
Old 06-02-09, 13:49   #11
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Blade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auru

Quote:
Znači li ovo ako ima vakcine preporučuje se, a ako nema, nije potrebna. Kao naša posla!
Izgleda!

Rijetko me 'zakaci' bilo kakva gripa, virus...a kad me 'zakaci' bude grozno, po nedjelju dana lezim u krevet. Razni cajevi, med, lJimun, cda nekakva 'iz domace kuFinje'...
Old 06-02-09, 13:56   #12
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Quote:
Originally Posted by madagaskar View Post
4 andola dnevno????? Malo li je....
Na moju kilažu i nije.....
Old 06-02-09, 13:59   #13
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Quote:
Na moju kilažu i nije.....
A na čir??????
Old 06-02-09, 14:09   #14
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Quote:
A na čir??????
Ne pijem ih od kada sam saznao da ga imam. Ali nijesam ni gripu imao. Ovo sam radio prije.
Sada se sigurno neću liječiti andolima, ali moram naći neko alternativno riješenje!
Old 06-02-09, 14:11   #15
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Luk!!!!!
Imam jeftino po 1,20 kg/€ - crmnički iz uvoza
Old 06-02-09, 14:13   #16
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Quote:
Luk!!!!!
Imam jeftino po 1,20 kg/€ - crmnički iz uvoza
Iz tebe bi mi luk bio sladak ka' jabuka
Old 06-02-09, 14:16   #17
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Quote:
Iz tebe bi mi luk bio sladak ka' jabuka
....ka jabuka ki$ela
Old 06-02-09, 17:49   #18
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

e vala, prosle godine sam se onome virusu koji su jedva otkrili, dobro oduzila!!! Obicno me grip zaobilazi, ali lani mu ne odoljeh, nego sam ravno 7 dana imala 41 temperaturu, pa posle jos 5 dana 39, i na kraju jos nedjelju ispod 38...infuzije 15 dana sa longacefom i ostali bakraci...e ako me i ove godine uhvati nadjite mi pogodno drvo da se besim, jer ne bih mogla jos jedared proci kroz taj pak'o!!!
p.s.sve me tjesilo to sto nemam 60 godina jer ne vjerujem da bi stariji organizam izdrzao tu muku
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 18:21   #19
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Smara nas često i pravi poprilične zdravstvene probleme.

Kako se izboriti sa gripom!
Je l' ovo meni u čast... Baš sam se hvalio po MiM-u kako bolijem od gripoznijeh rana...

Hoćemo dodati neku anketu..., aaaa... ??? Da ima.., tako.., neće da škodi...

Kao što već rekoh.., u odgovorima na mnogobrojna pisma podrške;

Do sad sam tukao zeleni čaj iz 'olandije.., sa mnogo meda i limuna (a trebao sam propolis na vrijeme uzeti...)... A Sad ću dodatno da tučem dodatno Crno vino ''Vukoje'' (fantastično vino) i ''Vranac'' Ercegovački...

Iako.., prirodno.., najjače i najbrže podizanje imuniteta daje matična mliječ... Mislim da ne postoji u prirodi ništa jače od toga...

Inače ne razboljevam se lako.., jedino mi se ova gripa zna zakačiti...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 18:25   #20
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Je l' ovo meni u čast... Baš sam se hvalio po MiM-u kako bolijem od gripoznijeh rana...

Hoćemo dodati neku anketu..., aaaa... ??? Da ima.., tako.., neće da škodi...

Kao što već rekoh.., u odgovorima na mnogobrojna pisma podrške;

Do sad sam tukao zeleni čaj iz 'olandije.., sa mnogo meda i limuna (a trebao sam propolis na vrijeme uzeti...)... A Sad ću dodatno da tučem dodatno Crno vino ''Vukoje'' (fantastično vino) i ''Vranac'' Ercegovački...

Iako.., prirodno.., najjače i najbrže podizanje imuniteta daje matična mliječ... Mislim da ne postoji u prirodi ništa jače od toga...

Inače ne razboljevam se lako.., jedino mi se ova gripa zna zakačiti...

Samo ako ce biti javna!(jace je bilo od mene!)DD

JEs jes, sve Herkules do Herkules, onako slucajno se omakne i zakaci u prolazu D:
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
grip

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules