MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Rezultati ankete: Vjerujete li da se ljudi mjenjanju...?
DA 16 69.57%
NE 7 30.43%
Glasači: 23. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 10-01-09, 20:36   #1
Daci
MiM team Expert

Daci's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Daci na dobrome putu
Default Vjerujete li da se ljudi mjenjanju?

Naslov je jasan.

Vjerujete da se ljudi mogu promjeniti? ili vjerujete u onu "vuk dlaku mjenja al ćud nikada" ?
Možda postoji nešto/netko šta ih može promjeniti? Neki dovoljno velik razlog?

Lično vjerujem da mogu, ne možda u potpunosti, ali mogu...
Imala sam prilike uvjeriti se u par osoba....

Vi?
Old 10-01-09, 20:42   #2
plavi
MiM team Expert

plavi's Avatar

Registrovan: Nov 2007
plavi has disabled reputation

mislim da se u principu ljudi nikad ne mijenjaju, mijenjaju se samo okolnosti.... u razlicitim okolnostima se razlicito i ispoljavamo ali ono sustinsko se nikad ne mijenja...
plavi is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 20:43   #3
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Jok ..
mogu vremenom biti prefinjeniji,obrazovaniji,slatkorjeciviji,ogrnuti novim ruhom ,mogu propasti,izbedachiti se ,ali sushtinsko ono ,ono po chemu nekog koga dobro znamo prepoznajemo -to je neshto shto se kamuflirati mozhe privremeno,ali ne i promijeniti.
Old 10-01-09, 20:47   #4
Daci
MiM team Expert

Daci's Avatar

Daci na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by plavi View Post
mislim da se u principu ljudi nikad ne mijenjaju, mijenjaju se samo okolnosti.... u razlicitim okolnostima se razlicito i ispoljavamo ali ono sustinsko se nikad ne mijenja...
Da. Ljudi se mjenjaju, odrastanjem, životom......ali ona unutarnja osobina nekog čovjeka ostaje i ništa to ne može promjeniti.
Od tuda i izreka "vuk dlaku mijenja ali čud nikada"
Old 10-01-09, 20:56   #5
Paramanand
Moderator

Paramanand has disabled reputation

Da, mijenjaju se. Najčešće treba da ih nešto veliko »lupi po glavi« pa da shvate da njihov dotadašnji život nije ono što ih ispunjava, ono što im treba; tada mijenjaju svoje unutrašnje stremljenje i okreću se pravim vrijednostima. Ili, suprotno, duboko razočarani što im, po njihovom mišljenju, život nije dao nagradu za ispravna postupanja, mijenjaju svoje principe i počinju da žive u skladu sa tim novim.
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 21:11   #6
plavi
MiM team Expert

plavi's Avatar

Registrovan: Nov 2007
plavi has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Paramanand View Post
Da, mijenjaju se. Najčešće treba da ih nešto veliko »lupi po glavi« pa da shvate da njihov dotadašnji život nije ono što ih ispunjava, ono što im treba; tada mijenjaju svoje unutrašnje stremljenje i okreću se pravim vrijednostima. Ili, suprotno, duboko razočarani što im, po njihovom mišljenju, život nije dao nagradu za ispravna postupanja, mijenjaju svoje principe i počinju da žive u skladu sa tim novim.
Nikad oni nisu ni bili drugaciji, zato se i ne mogu promijeniti, ovo o cemu ti govoris je samo pokusaj promjene okolnosti u kojima zive... zasto bi recimo neko ocekivao nagradu od zivota ? Zivot se zivi , a nagrade dolaze u skladu sa onim sto radite a ne onim sto ocekujete . ..znaci ako ste ocekivali nagradu, vi ste u sustini sve radili zbog nekog interesa , i kad ste shvatili da nagrade nema, mijenjate nacin zivota da bi ste pokusali do te nagrade doci na drugi naci....kao sto vidis nista se nije promijenilo u samom covjeku osim nacina na koji se zeli doci do cilja......
plavi is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 21:15   #7
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Quote:
Originally Posted by mistique View Post
Jok ..
mogu vremenom biti prefinjeniji,obrazovaniji,slatkorjeciviji,ogrnuti novim ruhom ,mogu propasti,izbedachiti se ,ali sushtinsko ono ,ono po chemu nekog koga dobro znamo prepoznajemo -to je neshto shto se kamuflirati mozhe privremeno,ali ne i promijeniti.
Potpisujem!
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 21:39   #8
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Tesko...Dok je dobro, moze prividno izgledati da se osoba promijenila, medjutim u kriticnim situacijama i trenucima slabosti, kada se dogadjaju neke promjene, ispliva na povrsinu ono što osoba jeste, njegov karakter i ono što nosi u genima.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 21:46   #9
kolacic
Sve je tvoje moje

kolacic's Avatar

Registrovan: Feb 2008
kolacic has disabled reputation

Ljudi se menjaju, ne može neko biti isti sa 20 godina kao što će biti sa 30. Govorim o samoj sebi, trebalo je nešto veliko da me "lupi po glavi" (na žalost nesreća, ali valjda tako to uvek biva), a to mi je potpuno promenilo svest, pogled na život i ophođenje prema ljudima.
Ne radi se ovde o nagradama, ostvarivanju interesa, već o promeni u samom čoveku.
Old 10-01-09, 21:49   #10
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

Registrovan: May 2008
rebeka uskoro postaje slavanrebeka uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to rebeka

menjaju se menjaju, ja to zovem odrastanje, sazrevanje
Old 10-01-09, 21:51   #11
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by kolacic View Post
Ljudi se menjaju, ne može neko biti isti sa 20 godina kao što će biti sa 30. Govorim o samoj sebi, trebalo je nešto veliko da me "lupi po glavi" (na žalost nesreća, ali valjda tako to uvek biva), a to mi je potpuno promenilo svest, pogled na život i ophođenje prema ljudima.
Ne radi se ovde o nagradama, ostvarivanju interesa, već o promeni u samom čoveku.
Koliko tacno?

Bas nesto ne vjerujem u promjenu osnovnih ljudskih osobina, a ne osvrcem se na zanemarljivi procenat.
Old 10-01-09, 21:53   #12
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Batboy uskoro postaje slavan

Zapravo.., ja ću vam se oštro suprotstaviti...

Čovjek se mijenja iz dana u dan.., sa svakim novim saznanjem.., sa svakom novom mišlju... Pozitivno ili negativno.., svejedno je...

Velike ljudske patnje.., stradanja.., duhovna spoznaja ili spoznaja sopstvenog bića.., može čovjeka da promijene iz korijena... Da utiče na njegovu svijest.., poimanje stvarnosti i okoline.., stvarajući od njega drugačiju.., bolju ili lošiju osobu...

Proces starenja.., upoznavanje sebe.., te upoznavanje sopstvene smrtnosti u čovjeku će napraviti niz ozbiljnih promjene.., bilo neg. bilo poz...

Kroz prizmu porodice (ma kako slika bila subjektivna...) svako može sagledati promjene svojih najrođenijih...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 21:57   #13
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Quote:
Originally Posted by kolacic View Post
Ovako preko ovog virtulnog svijeta, bih rekao da si dobra osoba.
Da li to znaci da si sa 20 bila fukara?
Old 10-01-09, 21:59   #14
kolacic
Sve je tvoje moje

kolacic's Avatar

Quote:
Originally Posted by Senza_Guerra View Post
Ovako preko ovog virtulnog svijeta, bih rekao da si dobra osoba.
Da li to znaci da si sa 20 bila fukara?
Baš zato što imam preko 30 godina (a ti si još uvek mnogo mladji od mene), zamolila bih te da pripaziš na rečnik..
Nisam bila "to što ti kažeš", ali su nedaće i nesreće učinile da se promenim...
Old 10-01-09, 22:03   #15
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Nema problema, samo mi reci sta sam ruzno rekao?
Ali si sustinski ostala ista?
Old 10-01-09, 22:06   #16
kolacic
Sve je tvoje moje

kolacic's Avatar

Quote:
Originally Posted by Senza_Guerra View Post
Nema problema, samo mi reci sta sam ruzno rekao?
Ali si sustinski ostala ista?
Nisam ostala ista... Ne mogu da budem ista sada i onda sa 20 godina... Ne želim da pričam o razlogu koji me je naveo da se promenim, jer je suviše bolno...
Dovoljno od mene
Old 10-01-09, 22:09   #17
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Ok, shvatam..
Samo sam mislio na osnovne osobine covjeka, neko ko je cinio nedjela npr. smicalice radice to tokom citavog zivota, samo u razlicitim intezitetima zbog okolnosti koje ce/nece mu to dozvoljavati.
Old 10-01-09, 23:25   #18
Paramanand
Moderator

Paramanand has disabled reputation

Quote:
Nikad oni nisu ni bili drugaciji, zato se i ne mogu promijeniti, ovo o cemu ti govoris je samo pokusaj promjene okolnosti u kojima zive... zasto bi recimo neko ocekivao nagradu od zivota ? Zivot se zivi , a nagrade dolaze u skladu sa onim sto radite a ne onim sto ocekujete . ..znaci ako ste ocekivali nagradu, vi ste u sustini sve radili zbog nekog interesa , i kad ste shvatili da nagrade nema, mijenjate nacin zivota da bi ste pokusali do te nagrade doci na drugi naci....kao sto vidis nista se nije promijenilo u samom covjeku osim nacina na koji se zeli doci do cilja......
Ne govorim o promjenama okolnosti, već o unutrašnjim promjenama, a one zatim mijenjaju način života.
Čovjek koji je doživio neku porodičnu tragediju, tešku bolest, nesreću… nekada zbog toga promijeni pogled na život, počinje više da cijeni neke stvari koje je ranije zanemarivao (i principe koje ranije nije poštovao), a samim tim mijenja i način života.

Ako se ljudi ne bi mijenjali, ako su jednom zauvijek dati, zar bi život onda imao smisao?
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 11-01-09, 00:42   #19
Okugata
Guest

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Zapravo.., ja ću vam se oštro suprotstaviti...

Čovjek se mijenja iz dana u dan.., sa svakim novim saznanjem.., sa svakom novom mišlju... Pozitivno ili negativno.., svejedno je...

Velike ljudske patnje.., stradanja.., duhovna spoznaja ili spoznaja sopstvenog bića.., može čovjeka da promijene iz korijena... Da utiče na njegovu svijest.., poimanje stvarnosti i okoline.., stvarajući od njega drugačiju.., bolju ili lošiju osobu...

Proces starenja.., upoznavanje sebe.., te upoznavanje sopstvene smrtnosti u čovjeku će napraviti niz ozbiljnih promjene.., bilo neg. bilo poz...

Kroz prizmu porodice (ma kako slika bila subjektivna...) svako može sagledati promjene svojih najrođenijih...
slazem se sa ovim...
e sad, da li bi covek odreagovao na jednu situaciju isto u 20tim,40tim ili 60tim? Mislim da ako je covek zivac, zivcanice i u 25toj i u 65toj jer labilna osoba ce ostati uvek labilna, dok ce stabilna uvek ostati smirena.
Misljenja su promenjljiva
  Reply With Quote
Old 11-01-09, 02:23   #20
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post
slazem se sa ovim...
e sad, da li bi covek odreagovao na jednu situaciju isto u 20tim,40tim ili 60tim? Mislim da ako je covek zivac, zivcanice i u 25toj i u 65toj jer labilna osoba ce ostati uvek labilna, dok ce stabilna uvek ostati smirena.
Misljenja su promenjljiva
To je temperament.., Okruglice mala...

.., .., a i on se mijenja...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
ljudi, mjenjanju, vjerujete

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules