MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 23-09-08, 13:47   #1
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Thumbs down Ljepota...

Djevojčice u prostituciji

ITALIJU POGAĐA NOVA VRSTA NAJSTARIJEG ZANATA

Od dopisnika “Vijesti”

Rim - Dok se ministarka za jednaka prava među polovima, Mara Karfanja, bori da očisti ulice od prostitutki i novčano kazni klijente, u Italiji se pojavljuje novi vid prostitucije kojem je nemoguće stati na kraj. Radi se o djevojčicama između 14 i 16 godina iz normalnih familija, koje su spremne na sve da bi obukle firmiranu haljinu ili najnoviji model čizama. Kako u sveopštoj krizi koja je zahvatila Italiju roditelji nemaju dovoljno novca za kupovanje luksuzne odjeće, djevojčice koje izgledaju dosta starije od svojih godina su se dosjetile “magične formule”, najstarijeg zanata na svijetu.
"Mislila sam da mi se pričinjava da kćerka naših susjeda obraća previše pažnje na mog supruga. Na kraju krajeva on je stariji i od njenog oca. Međutim, sedamnaestogodišnja djevojka je suviše često dolazila da traži nešto od nas, previše se smijala njegovim, za mene, glupim šalama, pa mu je čak jednom prilikom i sjela u krilo. Ne bih ni obratila pažnju na to da mi nedavno njeni roditelji nijesu rekli za skandalozno otkriće do kojeg su došli. Njihova kćerka se prodavala starijim muškarcima u ekskluzivnoj zoni Rima, Ponte Milvio, i to ponekad samo da bi joj napunili telefonsku karticu. Ni moj šok nije bio ništa manji, a onda sam se prisjetila čudnog ponašanja prema mom suprugu i sve mi je bilo jasno. Pokušala je i sa njim, vjerovatno ni ne pretpostavljajući koliki je škrtac", priča sociolog Marija Kučinota.
Do otkrića prostitucije među maloljetnim rimskim gimnazijalkama, došlo je zahvaljujući ocu jedne od njih, kojem su bili sumnjivi česti noćni izlasci 14- godišnje kćerke Valerije, koja bi svaki put nosila sa sobom ruksak pun raznih stvari i vraćala se u rane jutarnje sate. Jedne večeri, otac ju je pratio i još uvijek sebi nije došao od šoka, nakon što je shvatio da mu se kćerka jedinica prodaje muškarcima starijim od njega, za par firmiranih čizama. Nakon što je izišla iz kuće skrenula je u prvi bar, gdje se zadržala dugo u toaletu, da bi izišla u kompletno drugom izdanju. Kratka mini suknja, visoke potpetice, bluza koja je više otkrivala nego skrivala, sa jakom šminkom na licu, što joj je davalo najmanje 10 godina više. Sigurnim korakom se uputila ka obližnjoj diskoteci, gdje je imala zakazan sastanak sa jednim prosijedim šezdesetogodišnjakom. Sjedjeli su za stolom, a on joj je držao ruku na koljenu, dok se ona smješkala i nekontrolisano pila koktele. U polupijanom stanju je otišla do njegovog auta gdje je obavila sve tražene seksualne usluge i dobila novčanu nagradu od 200 eura. Zgroženi otac nije mogao da vjeruje svojim očima, lično je svjedočio prostituisanju sopstvene kćerke.
Nažalost, radi se o masovnoj pojavi, a ne o izolovanom slučaju. Poznata rimska mjesta, kao što je Kampo di Fjori, Trg Euklide, Ponte Milvio, vrve od našminaknih “Lolita” koje poput lika iz istoimenog Nabokovljevog romana pokušavaju da zavedu nekog starijeg muškarca koji je spreman da plati da bi bio sa njima.
Neki bolje stojeći roditelji su bili spremni da plate privatne detektive kako bi došli do spoznaje o tajnom životu njihovih kćerki, da bi na kraju zapali u teško stanje, pitajući se gdje su pogriješili?
"Jedna porodica je platila 2000 eura privatnoj detektivksoj agenciji da bi saznali odakle njihovoj kćerki novac za skupe haljine, firmirane naočare i najnoviji model mobilnog telefona “motorola”.
Ispostavilo se da je dvanaestogodišnju djevojčicu finansiralo više starijih muškaraca, neki su plaćali da je slikaju golu, drugi za oralni seks, a neki za kompletan seksualni odnos. Roditelji su djevojčicu odmah poslali kod psihijatra jer smatraju da joj u kući ništa nije nedostajalo, već da je u prostituciju ušla iz hira.

Kriva propaganda i slabljenje porodice

Mnogi stručnjaci smatraju da krivca za pojavljivanje ovog novog fenomena treba tražiti u suviše reklamiranim knjigama, kao što je "Sto puta četkom kroz kosu" u kojoj je 15-godišnja autorka opisala svoja seksualna iskustva sa starijim muškarcima. Knjiga, za koju autorka tvrdi da je autobiografska, postala je bestseler.
"Vrlo je teško suzbiti ovaj fenomen, jer se radi o naizgled nevinim licima i nesumnjivim maminim i tatinim djevojčicama. Njih je nemoguće hapsiti kao profesionalke, jer nema zatvorske kazne za maloljetnice. Mislim da bi trebalo da bude više komunikacije unutar familije, da se roditelji manje svađaju,jer ponekad u starijem muškarcu traže oslonac koji ne nalaze u kući", izjavio je jedan od najpoznatijih psihologa Italije Roberto Moreti.

Sanja MIHALJINAC
Reply With Quote
Old 23-09-08, 14:28   #2
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
Djevojčice u prostituciji

ITALIJU POGAĐA NOVA VRSTA NAJSTARIJEG ZANATA

Od dopisnika “Vijesti”

Rim - Dok se ministarka za jednaka prava među polovima, Mara Karfanja, bori da očisti ulice od prostitutki i novčano kazni klijente, u Italiji se pojavljuje novi vid prostitucije kojem je nemoguće stati na kraj. Radi se o djevojčicama između 14 i 16 godina iz normalnih familija, koje su spremne na sve da bi obukle firmiranu haljinu ili najnoviji model čizama. Kako u sveopštoj krizi koja je zahvatila Italiju roditelji nemaju dovoljno novca za kupovanje luksuzne odjeće, djevojčice koje izgledaju dosta starije od svojih godina su se dosjetile “magične formule”, najstarijeg zanata na svijetu.
"Mislila sam da mi se pričinjava da kćerka naših susjeda obraća previše pažnje na mog supruga. Na kraju krajeva on je stariji i od njenog oca. Međutim, sedamnaestogodišnja djevojka je suviše često dolazila da traži nešto od nas, previše se smijala njegovim, za mene, glupim šalama, pa mu je čak jednom prilikom i sjela u krilo. Ne bih ni obratila pažnju na to da mi nedavno njeni roditelji nijesu rekli za skandalozno otkriće do kojeg su došli. Njihova kćerka se prodavala starijim muškarcima u ekskluzivnoj zoni Rima, Ponte Milvio, i to ponekad samo da bi joj napunili telefonsku karticu. Ni moj šok nije bio ništa manji, a onda sam se prisjetila čudnog ponašanja prema mom suprugu i sve mi je bilo jasno. Pokušala je i sa njim, vjerovatno ni ne pretpostavljajući koliki je škrtac", priča sociolog Marija Kučinota.
Do otkrića prostitucije među maloljetnim rimskim gimnazijalkama, došlo je zahvaljujući ocu jedne od njih, kojem su bili sumnjivi česti noćni izlasci 14- godišnje kćerke Valerije, koja bi svaki put nosila sa sobom ruksak pun raznih stvari i vraćala se u rane jutarnje sate. Jedne večeri, otac ju je pratio i još uvijek sebi nije došao od šoka, nakon što je shvatio da mu se kćerka jedinica prodaje muškarcima starijim od njega, B]za par firmiranih čizama[/B][/COLOR]. Nakon što je izišla iz kuće skrenula je u prvi bar, gdje se zadržala dugo u toaletu, da bi izišla u kompletno drugom izdanju. Kratka mini suknja, visoke potpetice, bluza koja je više otkrivala nego skrivala, sa jakom šminkom na licu, što joj je davalo najmanje 10 godina više. Sigurnim korakom se uputila ka obližnjoj diskoteci, gdje je imala zakazan sastanak sa jednim prosijedim šezdesetogodišnjakom. Sjedjeli su za stolom, a on joj je držao ruku na koljenu, dok se ona smješkala i nekontrolisano pila koktele. U polupijanom stanju je otišla do njegovog auta gdje je obavila sve tražene seksualne usluge i dobila novčanu nagradu od 200 eura. Zgroženi otac nije mogao da vjeruje svojim očima, lično je svjedočio prostituisanju sopstvene kćerke.
Nažalost, radi se o masovnoj pojavi, a ne o izolovanom slučaju. Poznata rimska mjesta, kao što je Kampo di Fjori, Trg Euklide, Ponte Milvio, vrve od našminaknih “Lolita” koje poput lika iz istoimenog Nabokovljevog romana pokušavaju da zavedu nekog starijeg muškarca koji je spreman da plati da bi bio sa njima.
Neki bolje stojeći roditelji su bili spremni da plate privatne detektive kako bi došli do spoznaje o tajnom životu njihovih kćerki, da bi na kraju zapali u teško stanje, pitajući se gdje su pogriješili?
"Jedna porodica je platila 2000 eura privatnoj detektivksoj agenciji da bi saznali odakle njihovoj kćerki novac za skupe haljine, firmirane naočare i najnoviji model mobilnog telefona “motorola”.
Ispostavilo se da je dvanaestogodišnju djevojčicu finansiralo više starijih muškaraca, neki su plaćali da je slikaju golu, drugi za oralni seks, a neki za kompletan seksualni odnos. Roditelji su djevojčicu odmah poslali kod psihijatra jer smatraju da joj u kući ništa nije nedostajalo, već da je u prostituciju ušla iz hira.

Kriva propaganda i slabljenje porodice

Mnogi stručnjaci smatraju da krivca za pojavljivanje ovog novog fenomena treba tražiti u suviše reklamiranim knjigama, kao što je "Sto puta četkom kroz kosu" u kojoj je 15-godišnja autorka opisala svoja seksualna iskustva sa starijim muškarcima. Knjiga, za koju autorka tvrdi da je autobiografska, postala je bestseler.
"Vrlo je teško suzbiti ovaj fenomen, jer se radi o naizgled nevinim licima i nesumnjivim maminim i tatinim djevojčicama. Njih je nemoguće hapsiti kao profesionalke, jer nema zatvorske kazne za maloljetnice. Mislim da bi trebalo da bude više komunikacije unutar familije, da se roditelji manje svađaju,jer ponekad u starijem muškarcu traže oslonac koji ne nalaze u kući", izjavio je jedan od najpoznatijih psihologa Italije Roberto Moreti.

Sanja MIHALJINAC
evo sve ovo boldovano crvenom bojom govori zbog cega!!!!!!!!

naravno da ce se tako mlade upustati u seksualne odnose jer im je to najlaksi nacin da dodju do svega gore navedenog....sve je za to kriva propaganda stampe i elektronskih medija....pa pogledajte samo voditeljke Italijanskih televizijskih kanala....pa katastrofa...sve i jedna je razgolicena,u kratkoj suknjici,dubokom dekolteu i sa sminkom koja joj totalno izmeni licni opis...ali ni time se ne zadovoljavaju nego hrle nakon vece zaradjene svote novca u estetske poliklinike gde ce doterati telo i lice do savrsenstva...naravno kad se to i promovise u velikoj pompi....pa te devojcice realno gledajuci prvo posmatraju kako se njihovi roditelji muce i zaradjuju teskom mukom da bi u danasnje vreme imali koliko toliko pristojniji zivot pa kad vide njih one ne zele tu vrstu zivota nego ,definitivno da sebi pruze luksuzniji zivot, i to upravo onaj koji se prezentuje svaki dan gde god pogledaju,u stampi,na ulici, na netu, u drustvu....pa nije im valjda stalo samo da imaju hleba i toplu sobu zimi??...zasto bi se mucile kad mogu da dodju do lake zarade najstarijim zanatom na svetu........nema vise one stare izreke "kamen po kamen palaca ,zrno po zrno pogaca"....danas mladi zele sve ODMAH i SAD...to nema strpljenja...
ali i sam tempo zivota je takav da rodiytelji cesto nemaju onoliko vremena koliko je potrebno za razgovor i objasnjenja zasto -zato detetu .....nego se sve svodi na razgovor u prolazu...i jeste tako....ni radno vreme na poslu nije uopste vise kao sto je bilo...danas se mnogo duze i vise radi nego pre ....normalno,kad je samo zivotarenje u ovom svetu skupo...da covek prezivi i da stvori krov nad glavom danas je mnogo teze....a vala i ovi Kinezi nas ubise....rade za pare koje ne mogu ni osnovne troskove da pokriju,a njima super...zive njih 10 u stanu ...njima ne smeta...kod njih definitivno vazi pravilo "gde celjad nisu besna ni kuca nije tesna"....jos im je dozvoljeno od skora da radjaju i vise od 2 dece ,a nekad im je zakonom bilo zabranjeno...

kada sam ja odrastala neke moralne norme su postojale....ali danas .....ne...danas je sve dozvoljeno i sve sto je nekad bilo normalno danas je nenormalno

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 18:45   #3
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

zasto talijanskih, evo crnogorskih za primjer koliko hoces.

prva stvar koja je strancima koje sam doveo u crnu goru pala u oci je enormno visok broj mladih prostitutki koje javno setaju korzom, tek su kasnije shvatili da se nasa omladina tako oblaci i tako ponasa i odnosi prema svemu u zivotu jer je to trenutno kul i vrh ili kako se vec kaze.
Old 24-09-08, 19:23   #4
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by laufer View Post

prva stvar koja je strancima koje sam doveo u crnu goru pala u oci je enormno visok broj mladih prostitutki koje javno setaju korzom, tek su kasnije shvatili da se nasa omladina tako oblaci i tako ponasa i odnosi prema svemu u zivotu jer je to trenutno kul i vrh ili kako se vec kaze.
navela sam Italijanske voditeljke jer je tekst vezan za Italiju....ali naravno da je tako i u citavom svetu...strasno!

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 19:52   #5
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

Registrovan: May 2008
rebeka uskoro postaje slavanrebeka uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to rebeka

Quote:
Originally Posted by laufer View Post

e u takvom vremenu izgleda zivimo...
stanujem u blizini osnvne skole,ljudi moji da vidite kako leti ta deca idu u skolu...
a kad dodje mala matura, brat bratu mislis da imaju po 25god, dekolte, a bogu fala pa je danasnja omladina bas napredna pa ima i sta da se vidi, minimalna suknjica, duzine ko neki siri kais, stikle, mrezaste carape,sminka,vestacki nokti, naravno mora da je iskvarcovana, strasno
i eto tog njihovog cool trenda....
Old 24-09-08, 21:05   #6
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by rebeka View Post
e u takvom vremenu izgleda zivimo...
stanujem u blizini osnvne skole,ljudi moji da vidite kako leti ta deca idu u skolu...
a kad dodje mala matura, brat bratu mislis da imaju po 25god, dekolte, a bogu fala pa je danasnja omladina bas napredna pa ima i sta da se vidi, minimalna suknjica, duzine ko neki siri kais, stikle, mrezaste carape,sminka,vestacki nokti, naravno mora da je iskvarcovana, strasno
i eto tog njihovog cool trenda....
...ma nije mi normalno da djevojčica u 4. razredu o.š.nosi mrežaste čarape i mini suknju, i isfeniranu frizuru i plavu sjenu na očima....a taj slučaj sam gledala vlastitim očima...stvarno je ovo ružna slika za vidjeti....pa gdje su nestale one nestašne djevojčice na rolama u duks majicama i trapericama...ovo je sve do roditelja koji ništa ne čine da smanje negativne uticaje okoline već zanemaruju činjenicu da su presudan faktor sve do djetetovog punoljetstva pa i dalje...tek onda se može smatrati da je formirana ličnost i da može donositi ispravne odluke....

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 10:09   #7
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Ne bi ja to gledao u Italiji,kad to imamo i u Crnoj nam Gori
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 16:48   #8
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by angliana75 View Post
navela sam Italijanske voditeljke jer je tekst vezan za Italiju....ali naravno da je tako i u citavom svetu...strasno!
prvo, nije istina da je tako u citavom svijetu, mozda u tvom svijetu, ali ne svuda. postoje mnoga drustva i djelovi drustava i na samom zapadu gdje se na ovakvo ponasanje i izivljavanje ne gleda sa odobravanjem i gdje se ono sankcionise.
drugo, koja je to sila sto tjera nas narod da u svemu prati (prati i imitira do patetike i patoloske mrznje prema svome) uglavnom lose stvari koje dolaze sa zapada, a da se marljivi rad, postovanje zakona, gradjanske norme i ponasanje ne primaju?
trece, razumijem da je nas narod prosao kroz specificnu i tesku tranziciju iz jednog svijeta, za koji se dugo mislilo da funkcionise i da je dobar, u novi svijet i svijest gdje nema granica i obzira, ali postoji i moral i eticke norme izrasle i sacuvane iz tradicije i istorije svih tih zapadnjaka koje imitiramo samo po losem, pa ne razumijem brzinu kojom smo zaboravili i odbacili svoju tradiciju i istorijski dokazane vrijednosti. kami srece da smo i mi stali na rokenrolu!
Old 05-10-08, 11:59   #9
gaincoin
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2008
gaincoin na dobrome putu
Cool do

do it better

Tags
ljepota

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules