MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 25-08-08, 21:18   #1
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru
Default Teme koje bi željeli da "isprati" štampa

Ako bi o nečemu željeli da čitate u novinama ili mislite da imate nešto što bi privuklo pažnju čitalaca, postavite ovdje, možda neko to i isprati!
Homer is offline  
Reply With Quote
Old 25-08-08, 21:20   #2
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation

aha..pa zavrshi ne daj bozhe ka' Curuvija..i stotine krvnichki premlacenih novinara...Skup je to sport...
Old 25-08-08, 21:22   #3
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
aha..pa zavrshi ne daj bozhe ka' Curuvija..i stotine krvnichki premlacenih novinara...Skup je to sport...
Onda šIlji na pp, pa ću ja postaviti!
Homer is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 21:24   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation

pa pishi(te) o kumovima, braci,sestrama, pajtashima, ljubavnicama...Imalo bi se shto prochitat' i iskopat'...i zakopat'...
Old 25-08-08, 21:26   #5
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

ja bi zelio da crnogorske novine isprate imovinske karte vlasnika svojih novina, kao i urednika i pojedinih novinara, i kako su dosli do te imovine, step-by-step.
Old 26-08-08, 14:32   #6
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible's Avatar

Registrovan: Aug 2008
L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

Korupciju u zdravstvu, primanje para da se preskoci red [na operaciju, odjeljenje, testove, recimo MRI], "cascavanje" ginekologa i babica, koverta doktoru, tarife.
Da, novinari, molim vas da nas informisete o cjenovnicima vaznijih ljekara- hirurga, onkologa, anesteziologa, ginekologa.

Druga stvar, slucajevi kad vas upucuju u privatne ordinacije na dodatne preglede, pa zahtijevaju da prijavite doticnoj ordinaciji koji vas je ljekar uputio.
Mene bas interesuje koji je procenat za to. Neka ozbiljnija analiza koliko ljekara radi na crno po privatnim ordinacijama, pa onda analiza kako to utice na motivaciju da rade za mnogo manje pare u javnim ustanovama.
Onda, analiza koliko novca obveznici uplate fondu zdravstva, a sta za to dobijamo.

Eto zaleceh se, pa ako imate kad od ovih vaznijih tema...
L'enfant_terrible is offline   Reply With Quote
Old 26-08-08, 14:37   #7
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by L'enfant_terrible View Post
Korupciju u zdravstvu, primanje para da se preskoci red [na operaciju, odjeljenje, testove, recimo MRI], "cascavanje" ginekologa i babica, koverta doktoru, tarife.
Da, novinari, molim vas da nas informisete o cjenovnicima vaznijih ljekara- hirurga, onkologa, anesteziologa, ginekologa.

Druga stvar, slucajevi kad vas upucuju u privatne ordinacije na dodatne preglede, pa zahtijevaju da prijavite doticnoj ordinaciji koji vas je ljekar uputio.
Mene bas interesuje koji je procenat za to. Neka ozbiljnija analiza koliko ljekara radi na crno po privatnim ordinacijama, pa onda analiza kako to utice na motivaciju da rade za mnogo manje pare u javnim ustanovama.
Onda, analiza koliko novca obveznici uplate fondu zdravstva, a sta za to dobijamo.

Eto zaleceh se, pa ako imate kad od ovih vaznijih tema...
jeste u pravu si...nedavno je u stampi izjavio Minista zdravstva u Vladi Srbije Tomica Milosavljevic da je vec upucen dopis svim lekarima u zdravstvene ustanove da se izjasne i odluce da li ce da ostanu u drzavnom sektoru ili ce da predju u privatni sektor....kaze Tomica dao mi je rok do januara 2009....ali to se odnosilo samo na one koji su bili registrovani i u privatnom sektoru na par sati....jel' tako?
e sad se postavlja pitanje ...a koliko je lekara koji rade na crno po privatnim ustanovama a imaju regularan posao u drzavnoj zdravstvenoj ustanovi????....pa nisu ludi da napuste drzavni sektor kaduvek mogu na crno da rade po kojekakvim privatnim ordinacijama i poliklinikama

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 15:34   #8
leticija28
MiM team Početnik

leticija28's Avatar

Registrovan: Dec 2009
leticija28 na dobrome putu

Sa problemom neplodnosti u crnoj gori kao isvda u svijetu sve vecem nazalost do skoro borila sam se i ja zahvaljujucu kompletnom timu divnih ljudi koji rade na humanoj reprodukciji u ct i koji svojim predanim radomi borbom za svakog pacijenta pobijaju sve price o korupciji makar u ovoj oblasti naseg zdravstva taj problem je za mene i za mnoge zene u crnoj gori rijesen .po zakonu u crnoj gori u crnoj gori odobrene su dvije vantjelesne o trosku drzave i ako je broj vantjelesnih u zemljama u okruzenju hrvatska i slovenija sest .ono sto me je zaprepastilo je to sto postoji mogucnost da se i to kod nas smanji ili cak i potpuno program ukine.zbog mnogo zena i parova koji pate i kojima je to jedina sansa da mozda nekad uspiju da rode svoje dijete molim nekog novinara da se pozabavi ovom temom i ovim problemom. Jer kada govore o ulaganju novca u razvoj i razmnozavanje stocnog fonda hvata me muka znam da je poredjenje neprimjereno ali umjesto ulaganja u zivotinje farme i azile ne kazem ni da je to nepotrebno osvrnimo se na ljude oko nas koji istinski pate zbog steriliteta i pomozimo svi koliko mozemo da se taj program unaprijedi a ne dozvolimo da se ukine.i ako to kod nas nije obicaj sacuvajmo makar jednom ono sto je stvarno dobro i pruzimo dr tanji i cijelom timu duznu podrsku i zahvalnost jer se bore za ono sto je najvrednije u crnoj gori a to su djeca.
leticija28 is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
isprati, koje, teme, štampa, željeli

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules