MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 25-08-08, 00:21   #1
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka
Default Mjesečeva dijeta

Jednodnevni post se pokazao izvrsnim u detoksikaciji tijela i poboljšanju imuniteta.

Mjesečeva dijeta je revolucionarna metoda koja vam pomaže u detoksikaciji tijela. Moguće je izgubiti do 3 kg u jednom danu, ako se tačno pridržavate dijete.
Jednodnevni post se pokazao izvrsnim u detoksikaciji tijela i poboljšanju imuniteta.

Kako funkcionira Mjesečeva dijeta?
Dijeta se sastoji u tome da 24 sata u skladu sa Mjesečevim ciklusom smijete samo piti tekućinu.
Mjesečevu dijetu, odnosno post, trebate započeti u tačno određeno vrijeme, kada Mjesec ulazi u novu fazu. U tih 24 sata ne smijete ništa jesti, ali bi trebali piti što više vode. Smijete piti i čajeve ili sokove, ali samo svježe iscijeđene bez šećera i aditiva. Alkohol i mlijeko su strogo zabranjeni. U tih 24 sata bi trebali popiti 3-4 litre tekućine.
Za 24 sata možete izgubiti 2-3 kilograma ako se tačno pridržavate uputa. Ne postoje nikakve neželjene posljedice ove dijete, jer ako osjetite glad samo popijte veliku čašu svježeg soka od voća ili povrća.

Kakve veze imaju Mjesečeve mijene?
Teorija koja stoji iza ove dijete kaže da kada se Mjesec nalazi u mijeni njegovi gravitacijski efekti ne utječu samo na more i rijeke, već i na tjelesne tekućine. Kada dolazi do Mjesečeve mijene, tih prvih 24 sata njegov utjecaj ima najveći učinak jer su potrebna 24 sata da se promijeni Zemljino magnetsko polje. Zbog ovog vaše se tijelo lakše riješava viška tekućine. Ako dozvolite tijelu da se jedan dan odmori, izgubit ćete sve nepotrebne toksine i tekućinu koja se nakuplja u tijelu kao posljedica nezdrave prehrane, loše probave i stresa. Taj otpadni materijal također utječe na debljanje.

Mogu li smršaviti Mjesečevom dijetom?
Bilo kakav post može uzrokovati gubitak težine, prvenstveno zbog manjeg unosa kalorija. Ali ono što gubite postom nije masno tkivo, već većinom voda. Dugotrajno držanje posta prije će uzrokovati gubitak mišićne mase nego masnog tkiva, zato to dugotrajno nije dobar način mršavljenja. Ako se želite riješiti masnih naslaga trebali bi se baviti sportskim aktivnostima i pripaziti na hranu koju jedete. Ovaj post je izvrstan načina za detoksikaciju tijela i zdrav način života. Preporuča se kao dobar uvod u neku drugu dijetu (npr. 90-dnevnu dijetu), jer ako primjetite veliki napredak u samo jednom danu, porast će vam samopouzdanje, što će vam pomoći da lakše smršate.
Bit ove dijete nije gubitak kilograma, već detoksikacija tijela, ali mršavljenje je odlična nuspojava. Budući da Mjesec prolazi kroz lunarne faze svake sedmice, ako prakticirate ovu dijetu svake sedmice, možete izgubiti čak do 12 kg na mjesec. Naravno u razdoblju između posta bi se trebali zdravo hraniti.
Ako ste prezaposleni i nemate vremena za pripremu posebnih jela ili strogih rasporeda obroka koje većina dijeta propisuje, tada je ovo izvrstan način da držite svoju težinu pod kontrolom i osjećate se zdravije.
Post se ne savjetuje ukoliko imate zdravstvenih problema koji bi se mogli dodatno pogoršati ako jedan dan ne jedete. Pogotovo se ne preporučuje ova dijeta za žene, ukoliko ste trudnica ili želite zatrudniti, ako dojite ili ako imate menstruaciju. U svakom slučaju ako se odlučite na post bilo bi dobro da se prije konsultujete sa liječnikom.

Mjesečeve mijene
Mjesečeve dijete se morate strogo pridržavati i bitno je da postite kontinuirano 24 sata, od trenutka kada Mjesec ulazi u mijenu. Na primjer, ako Mjesečeva mijena počinje 1. juna u 1.04 sati, ne morate se buditi da bi popili tekućinu, ali ako mijena započinje u 22. juna u 14.15 sati, tada možete normalno jesti do tog vremena. No jednom kad počne mijena 24 sata ne smijete jesti, dakle do 14.15 idućeg dana.
Najbolji učinak postići ćete ako postite za vrijeme mladog mjeseca ili uštapa. Za vrijeme mladog mjeseca tijelo se najlakše oslobađa sala i toksina, a za vrijeme uštapa tijelo najbolje iskorištava i prerađuje hranu. Za vrijeme rasta Mjeseca lakše ćete se udebljati jer se tijelo u tom periodu fokusira na jačanje i rast,a u vrijeme opadanja, tijelo se lakše riješava svega što smo konzumirali.
Mjesečevu dijetu možete započeti bilo koji od dolje navedenih datuma.

Avgust:
Uštap-pun mjesec:16.08. u 23:18
Zadnja četvrt:24.08. u 01:51
Mlad mjesec:01.08. u 12:14 i 30.08. u 21:59
Prva četvrt:08.08. u 22:21

Septembar:
Uštap-pun mjesec:15.09. u 11:15
Zadnja četvrt:22.09. u 07:05
Mlad mjesec:29.09. u 10:13
Prva četvrt:07.09. u 16:05

Oktobar:
Uštap-pun mjesec:14.10. u 22:04
Zadnja četvrt:21.10. u 13:56
Mlad mjesec:29.10. u 00:15
Prva četvrt:07.10. u 11:05

Novembar:
Uštap-pun mjesec:13.11. u 07:18
Zadnja četvrt:19.11. u 22:32
Mlad mjesec:27.11. u 17:56
Prva četvrt:06.11. u 05:05

Decembar:
Uštap-pun mjesec:12.12. u 17:38
Zadnja četvrt:19.12. u 11:31
Mlad mjesec:27.12. u 13:24
Prva četvrt:05.12. u 22:27
seka is offline  
Reply With Quote
Old 25-08-08, 00:25   #2
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Avgust:

meni neće biti problem bez hrane 24 sata pa ću da probam..
'oće li još neko!?
seka is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 01:16   #3
Obama
MiM team Forumaš

Obama's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Obama nepoznate kvantitete u ovom trenu

valja ovo probat, ako ces nam snositi pogrebne troskove :-)))))
Obama is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 10:09   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

dijeta je vrhunska za prochishcavanje organizma i boga mi skidaju se kile, to sigurno!..samo ja uvijek zaboravim da je 'isposhtujem'..vazda se kasno sjetim..fala ti sekche za ovu 'napomenu'
Old 25-08-08, 10:13   #5
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by seka View Post
Avgust:
A što baš tada, ja sam na nekoj svadbi 31.08.
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 10:17   #6
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
dijeta je vrhunska za prochishcavanje organizma i boga mi skidaju se kile, to sigurno!..samo ja uvijek zaboravim da je 'isposhtujem'..vazda se kasno sjetim..fala ti sekche za ovu 'napomenu'
ne brini..sad sam ja tu da te napomenem..!!
pročitala sam negdje za ovu mjesečevu dijetu pa sam je potražila na netu..ako ništa drugo valja pročistiti organizam..pogotovo zimi kad svi jedemo "tešku" hranu..

madagaskar najbolje da ne jedeš na svadbu..sledeća mogućnost ti je
Septembar:
Uštap-pun mjesec:15.09. u 11:15

treba li te napomenut'?

Last edited by seka; 25-08-08 at 10:19..
Old 25-08-08, 10:19   #7
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Dijeta daje dobre rezultate, moja rođaka njom već godinama održava liniju.
Old 26-08-08, 00:44   #8
Obama
MiM team Forumaš

Obama's Avatar

seko i ja cu 30.08 da probam pa ako izdrzim izdrzim, a ako ne bogomi cu se najes :-)
Old 30-08-08, 10:10   #9
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

mjesečeva dijeta je jednodnevni post koji se pokazao izvrsnim u detoksikaciji tijela i poboljšanju imuniteta..prva mogućnost za mjesečevu dijetu je večeras..

mlad mijesec: avgust u 21č i 58 m

u 24 sata ne smijete ništa jesti, ali bi trebali piti što više vode..
Old 30-08-08, 10:16   #10
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Blade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auru

Zar prije nije pisalo 21:59 a sad 8?
enivej, ni meni nije problem 24 h bez hrane, pa cu probat...cisto zbog detoksikacije organizma
madagaskarku je prpa uvatila, pa je nema na forum

za tebe ljubavi jedan ..seka..

Last edited by seka; 30-08-08 at 12:51..
Blade is offline   Reply With Quote
Old 30-08-08, 10:34   #11
Obama
MiM team Forumaš

Obama's Avatar

poceo sam da se zagrijavam :-)

do 21.30 cu da ubacim u stomak rezervi za nedelju :-)
Old 30-08-08, 12:52   #12
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Quote:
Originally Posted by Blade View Post
Zar prije nije pisalo 21:59 a sad 8?
enivej, ni meni nije problem 24 h bez hrane, pa cu probat...cisto zbog detoksikacije organizma
madagaskarku je prpa uvatila, pa je nema na forum

jeste pisalo 21:59..ali bilo je polemike oko toga kad stvarno počinje pa sam pogledala u crkveni kalendar ( on je za mene najmjerodavniji) i tamo piše 21:58..
Old 30-08-08, 23:20   #13
Okugata
Guest

odlicna je m d, jedna od najboljih do sada....bas se vidi razlika na butkama i dupetu kada je drzim, ali skoro nisam uspela da je ispostujem....fali mi enegrije zbog ucenja
  Reply With Quote
Old 31-08-08, 10:47   #14
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

meni ovo fino ide..još nisam gladna..
Old 31-08-08, 10:48   #15
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

A kako ćeš do 21:59 da izdržiš?

Last edited by seka; 31-08-08 at 11:37..
MirIam is offline   Reply With Quote
Old 31-08-08, 10:54   #16
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by seka View Post
meni ovo fino ide..još nisam gladna..
boga mi ja jesam...bash ogladnjela..:krchU mi crijeva:
Old 31-08-08, 11:37   #17
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Quote:
Originally Posted by Miriam View Post
A kako ćeš do 21:59 da izdržiš?
lakše čini mi se od rosse.. evo ona je već gladna..
Old 31-08-08, 13:43   #18
Obama
MiM team Forumaš

Obama's Avatar

vala ni ja nisam nesto gladan, jutros sam pojeo picu tako da nisam gladan :-)))))))

p.s. ja sam je zavrsio prije no sto sam poceo, no ajde, mene nije ni potrebna, no reko da izbacim otrov iz sebe :-)))))) radijaciju, aka chernobil
Old 31-08-08, 14:19   #19
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

ja ne smem ni da vam pravim zazubice....

P.S.rostiljada kod mene.......oli navratite??

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 31-08-08, 15:51   #20
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

što se mene tiče nema problema.. kad nešto kažem ja to uvijek ispoštujem do kraja.. i nije mi nikakav problem.. pa evo i ovi moji doma jedu ..
a u svakom slučaju staću na vagu pa ću vam reć'..

Last edited by seka; 31-08-08 at 16:10..
Reply

Tags
dijeta, mjesečeva

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules