MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 03-08-08, 12:36   #1
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation
Default Srpska radikalna stranka

Ajde da malo popricamo o ovom fenomenu. Necu nista pricati, samo cu postaviti nekoliko video klipova.

Vidoviti Toma 1

Vidoviti Toma 2

Seseljeve izjave u Hagu

Napalm bombe na Zagreb

Meni zaista nije jasno kakav intelektualni profil ima osoba koja da glas ovoj gamadi. Zasluzuje li Srbija bolje od ovoga sto joj se desava kad radikali dobijaju 2 miliona glasova na izborima?
Old 03-08-08, 12:48   #2
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Quote:
Originally Posted by talkitna View Post
Pazi,nisam njihov fan,cak suprotno i slazem se s tobom-ali,daj malo potavi tj ukljuci u pricu i desnicarske stranke u drugim drzavama???Nemaju valjda samo Srbi desnicare?Nema ih i u drugim nacijama?
U tim drugim drzavam mi ne zive sestre i braca i prijatelji, pa me ne tangira toliko.
Old 03-08-08, 12:49   #3
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
"Подсећамо Тадића да се у Србији издаја никада није праштала. Не претимо, али упозоравамо на проклетвство које је све издајнике у српској историји пратило. Подсећамо на крах династије Обреновић и рекла бих садашњим властодршцима да можда неће сви имати срећу Зорана Ђинђића. Бог кажњава до седмог колена и о томе би требало да воде рачуна", рекла је Вјерица

http://www.rts.co.yu/page/stories/ci...87&sectionId=1
................................
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 03-08-08, 12:51   #4
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Senza_Guerra View Post
................................

Možda Verica iskreno veruje u prokletstvo, ne treba joj zameriti!
Old 03-08-08, 12:54   #5
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Radikali su tumor srpskog naroda. Nazalost, tumor je neizleciv. Sve mi se cini da ce Srbija zbog tog tumora morati da dotakne samo dno, pa da onda ponovo krene kao novorodjence
Old 03-08-08, 12:58   #6
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Quote:
Prvo,malo je nepravedno tj mnogo-jer ako si vec demokrata,onda ces razmisljati malo sire od licnih motiva,i uzeti u obzir sve koji odgovaraju po zadatom kriterijumu.

Drugo,ne brini toliko za bracu i sestre ovde-ima ipak mnogo vise demokrata ovde.

Trece,onda si u pricu mogao da ukljucis i Socijaliste?Koliko vidim,oni su bili jako bitni za formiranje nove Vlade...
Politika me ne interesuje previse, zato nisam ni upucen u to sta se desava u drugim zemljama po tom pitanju. Za situaciju u Srbiji znam ne zato sto me to interesuje, vec silom prilika.

Da ne brinem za bracu i sestre? Jel se ti to zezas sa mnom? Ja cu za njih uvijek brinuti.

Socijalisti su potpuno bezopasni. A bogami korisni, Dacic vise napravi za Srbiju sa ovih hapsenjem nego njegov prethodnig za nekoliko godina. Tebi ako se prica o socijalistima, otvori novi temu, ova je o radikalima

I da, ja nisam demokrata
Old 03-08-08, 12:58   #7
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Quote:
Originally Posted by OCTAVIAN View Post
Radikali su tumor srpskog naroda. Nazalost, tumor je neizleciv. Sve mi se cini da ce Srbija zbog tog tumora morati da dotakne samo dno, pa da onda ponovo krene kao novorodjence
Postoje benigni i maligni tumori. Radikali su ipak benigni, adekvatnom terapijom bi se tumor sasvim povukao. Srbija ima mnogo veći problem od radikala. Nema prave ljude koji bi iskreno želeli dobro svojoj državi i nju stavili ispred ličnog interesa.
Old 03-08-08, 13:00   #8
melic
MiM team Guru

Registrovan: Jan 2008
melic has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Mirjam View Post
Postoje benigni i maligni tumori. Radikali su ipak benigni, adekvatnom terapijom bi se tumor sasvim povukao. Srbija ima mnogo veći problem od radikala. Nema prave ljude koji bi iskreno želeli dobro svojoj državi i nju stavili ispred ličnog interesa.
Ili ih mozda ima ali oni ne dolaze do izrazaja zbog gore navedenih...i to ne samo radikala
melic is offline   Reply With Quote
Old 03-08-08, 13:02   #9
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Quote:
Originally Posted by melic View Post
Ili ih mozda ima ali oni ne dolaze do izrazaja zbog gore navedenih...i to ne samo radikala

Meni su oni svi isti, nemaju prave motive, sem jednog, ali su ga eliminisali na samom početku.
Old 03-08-08, 13:03   #10
talkitna
MiM team Forumaš i po'

talkitna na dobrome putu

Quote:
Zaista cenim tvoju brigu,i zahvaljujem u ime Srbije-ali,zar sad nemate nekih svojih problema za resavati?Sto se baviti komsijom i trositi dragocenu energiju na njega?
Ne kazem da to nije izuzetno lepo,i da ne treba da debatujes o ovome-ali,bilo bi mi logicnije da se ovo na nekom forumu made in Serbia raspravlja..prosto,tu bi imalo mozda vece prakticne efekte..ALI,NAGLASAVAM-nemam nista protiv teme ni ovde..
Ipak,kao DEMOKRATA moras da znas da rec-ODSTRANJIVANJE upotrebljena u kontekstu POLITICKIH NEISTOMISLJENIKA bas i NIJE U SKLADU sa ideologijom DEMOKRATIJE.
U toj ideologiji se kaze da ce OPOZICIJA uvek postojati TE DA JE CAK I POZELJNA(ali,samo kao OPOZICIJA ne kao POZICIJA)...
talkitna is offline   Reply With Quote
Old 03-08-08, 13:06   #11
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Quote:
Zaista cenim tvoju brigu,i zahvaljujem u ime Srbije-ali,zar sad nemate nekih svojih problema za resavati?Sto se baviti komsijom i trositi dragocenu energiju na njega?
Ne kazem da to nije izuzetno lepo,i da ne treba da debatujes o ovome-ali,bilo bi mi logicnije da se ovo na nekom forumu made in Serbia raspravlja..prosto,tu bi imalo mozda vece prakticne efekte..ALI,NAGLASAVAM-nemam nista protiv teme ni ovde..
Ipak,kao DEMOKRATA moras da znas da rec-ODSTRANJIVANJE upotrebljena u kontekstu POLITICKIH NEISTOMISLJENIKA bas i NIJE U SKLADU sa ideologijom DEMOKRATIJE.
U toj ideologiji se kaze da ce OPOZICIJA uvek postojati TE DA JE CAK I POZELJNA(ali,samo kao OPOZICIJA ne kao POZICIJA)...
Cek, prvo me pitas zasto ne otvorim pricu o nekim drugim drzavama, a sad ti nije jasno zasto pricam o Srbiji? Nije mi bas jasno...

Pogledaj moj prethodni post, jasno sam rekao da nisam demokrata
Old 03-08-08, 13:16   #12
talkitna
MiM team Forumaš i po'

talkitna na dobrome putu

Quote:
Cek, prvo me pitas zasto ne otvorim pricu o nekim drugim drzavama, a sad ti nije jasno zasto pricam o Srbiji? Nije mi bas jasno...

Pogledaj moj prethodni post, jasno sam rekao da nisam demokrata
Prvo,nije mi nejasno zasto pricas o Srbiji-samo sam rekla da bi negde drugde imalo vise efekta da se prica o ovome.
Drugo,ne ukljucivanje drugih u ovu pricu em sto NIJE POSTENO,em sto iskljucuje mogucnost sireg sagledavanja-ZASTO JE RADIKALASKA IDEJA relativno jaka u Srbiji?
Naravno da ti nisam rekla da ne brines za bracu i sestre ovde,pa brinu i oni koji imaju bracu i sestre u CG i sire...
talkitna is offline   Reply With Quote
Old 03-08-08, 13:21   #13
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

e jbg, ako bi se na forumima vodile diskusije koje daju neki efekat, svaki bi se ugasio za dan-dva. Ako je nama ova diskusija interesantna (a ocigledno da jeste), ne vidim niti jedan jedini razlog zasto je ne bismo vodili
Old 04-08-08, 23:11   #14
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Vidim - opet prica "ako neko pominje lose stvari u mom dvoristu - momentalno mora da pomene i lose stvari u ostalim dvoristima, inace nije objektivan"?
I to se ponavlja u raspravama o fasizmu u Hrvatskoj i Srbiji. Uvijek ista matrica odbijanja rasprave o tome. A nijedni ni drugi ne vide paralelne teme.

Za radikale je klasicna matrica da nacionalistickom retorikom mobilisu gubitnike tranzicije, dakle ljude koji su u tranziciji opasno egzistencijalno ugrozeni. Maltene - lumpenproletarijat, sto bi rekao cica Marks
Njihova glasacka osnova ce se smanjivati proporcionalno sa uspjesima nove vlade da ispune predizborna obecanja i povecaju kvalitet zivota u Srbiji i ukljuce sto veci dio stanovnistva u raspodjelu drustvene dobiti. Jasno kao dan
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 01:24   #15
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Batboy uskoro postaje slavan

Ne vidim smisao da se u okviru ove teme priča samo o radikalima... To je kao da komentarišemo šahovsku partiju u kome se povlače samo bijele ili samo crne figure...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 01:28   #16
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Mislis li da bi bilo uputnije prosiriti temu na radikalnu desnicu u post ratnoj ex YU?
Old 05-08-08, 01:34   #17
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Slowpoke Rodriguez View Post
Mislis li da bi bilo uputnije prosiriti temu na radikalnu desnicu u post ratnoj ex YU?
Ne.., mislim da bi tema trebala da se proširi na političke stranke u Srbiji...

p.s. Npr. Milorad Dodik u RS-u nije desničar.., a ipak je žešći od bilo kog desničara u RS-u... Tu nema pravila...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Old 05-08-08, 01:50   #18
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Ne.., mislim da bi tema trebala da se proširi na političke stranke u Srbiji...

p.s. Npr. Milorad Dodik u RS-u nije desničar.., a ipak je žešći od bilo kog desničara u RS-u... Tu nema pravila...
Hm, oba pristupa su mi ok. POliticka situacija u Srbiji, s naglaskom na partije koje zastupaju odredjene poglede na buducnost Srbije, ali i ova regionalna komponenta - jer mislim da sve politicke desnice u zajednickom kulturuloskom prostoru imaju itekako zajednickih karakteristika - a ova druga varijanta mi je mnogo zanimljivija jer se o njoj malo raspravlja, a te partije bukvalno zive od mrznje prema, sustinski, sebi slicnim pokretima.

Glede Dodika, znas bolje od mene sustinu SNSD, ali opet kontam da eksploatisanju desnicarskog potencijala nisu imuni ni politicari sa ljevice
Old 05-08-08, 02:17   #19
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Slowpoke Rodriguez View Post
Hm, oba pristupa su mi ok. POliticka situacija u Srbiji, s naglaskom na partije koje zastupaju odredjene poglede na buducnost Srbije, ali i ova regionalna komponenta - jer mislim da sve politicke desnice u zajednickom kulturuloskom prostoru imaju itekako zajednickih karakteristika - a ova druga varijanta mi je mnogo zanimljivija jer se o njoj malo raspravlja, a te partije bukvalno zive od mrznje prema, sustinski, sebi slicnim pokretima.

Glede Dodika, znas bolje od mene sustinu SNSD, ali opet kontam da eksploatisanju desnicarskog potencijala nisu imuni ni politicari sa ljevice
Moraš imati u vidu da je nemoguće komentarisati izjave i postupke Radikalne stranke.., a da pri tome ne uzmeš u obzir izjave i postupke DS-a (npr.) i obratno...

Drugo.., teško možeš da izdvojiš političke desnice.., jer.., hmm.., politička desnice su nekad političke ljevice ili politički centri.., sve zavisi od tzv. političke ''prilike''... Sigurno se pažljivom analizom može nabrojati 20-ak stranaka sa EX-YU koje su mijenjale svoju političku orijentaciju...

p.s.2 Najradikalnije izjave koje pamtim u Srbiji nisu bile izjave Radikala...

Old 12-08-08, 02:01   #20
Energizer
MiM team Forumaš

Energizer's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Energizer uskoro postaje slavanEnergizer uskoro postaje slavan

DA LI SE FEDERALISTICKI POKRET CRNE GORE MOZE SMATRATI JEDNOM OD RADIKALNIH STRANAKA SA PROSTORA BIVSE YU

LOOOL

Last edited by Energizer; 12-08-08 at 02:23..
Energizer is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
radikalna, srpska, stranka

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules