MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 01-08-08, 04:27   #1
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka
Default Srbi trn u oku?

Od nedavno je (od hapsenja Radovana Karadzica) ponovo na povrsinu isplivala tema kojoj je prirodnije mjesto na jednom drugom PDF, ali posto je u dnevno-politickom kontekstu onda cu je zakaciti ovdje.

Naime, od davnina postoji teorija da su Srbija i Srbi meta unistenja od strane raznih uticajnih krugova i po raznim osnovama: ekonomski, nacionalno, religijski, kulturno, ... Jedan od argumenata za potvrdu te teorije (zavjere?) je balans presuda Haskog tribunala.

Smatrate li da postoji realni osnov ovakvoj prici, koji su razlozi za njeno postojanje i koliko djelovanje Haskog tribunala, pored ostalog, zaista ide na ruku njenim promoterima?
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline  
Reply With Quote
Old 01-08-08, 05:33   #2
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

A zar ti treba veci osnov od broja presuda srbima,i broj oslobadjajucih presuda hrvatima,muslimanima, albancima?

Last edited by Bonja the Zmaj; 04-08-08 at 09:12..
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 10:40   #3
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Posledice djelovanja Haskog tribunala se ocituju potonjih 15 godina ili manje, a ova je teorija mnogo starija.

To sto joj presude iz Haga ne idu u prilog ne daje objasnjenje da li je Srbija zaista trn u oku i zasto je to tako, ako jeste.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 10:58   #4
Soul
Universe

Soul's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Soul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auru
Send a message via MSN to Soul Send a message via Skype™ to Soul

To ih kaznjavaju jer vide kakav su narod i tako ce biti, dok u njihovim tj evropskim ocima i sire, ne vide da su se opametili tj smirili, gledaju napre a ne nazad. Svi su u ratu jednako grijesili ali su se neki nakon rata pametno postavili a neki nisu zato ti sada ispastaju i svako im je kriv.
Old 01-08-08, 11:50   #5
girl from venera
MiM team Forumaš i po'

girl from venera's Avatar

Registrovan: Jan 2008
girl from venera nepoznate kvantitete u ovom trenu

Poznato je da su srbi kroz povjest provodili samovolju i hegemonizam, vodili su se onom "svi srbi žive u jednoj državi" , pa i same Nacertanije iz 1844 govore o stvaranju Velike Srbije tj pripajanje okolnih zemalja Srbiji....ili možda nisu
Čak je kasnije i Država Slovenaca, Hrvata i Srba preimenovana u Kraljevinu Srba, Hravata i Slovenaca, redosljed je ipak bitan!
svoje suze gutam, tajanstvo stvari i života zebe
ne poznam ništa a najmanje sebe.
girl from venera is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 12:27   #6
talkitna
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Jun 2008
talkitna na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by girl from venera View Post
Poznato je da su srbi kroz povjest provodili samovolju i hegemonizam, vodili su se onom "svi srbi žive u jednoj državi" , pa i same Nacertanije iz 1844 govore o stvaranju Velike Srbije tj pripajanje okolnih zemalja Srbiji....ili možda nisu
Čak je kasnije i Država Slovenaca, Hrvata i Srba preimenovana u Kraljevinu Srba, Hravata i Slovenaca, redosljed je ipak bitan!
pa nije li i SCG bila Srbija i Crna Gora?ne vidim tu neku dublju konotaciju?sem cisto logicke,koja se primenjuje i u drugim slucajevima u svetu?(Ujedinjeno Kraljevstvo je Velika Britanija i ostale zemlje..)?
talkitna is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 12:29   #7
melic
MiM team Guru

melic has disabled reputation

Quote:
Mislim da teznja da jedan narod zivi u zajednickoj drzavi nije pogreshna i nehumana dok ne ugrozava bilo chije postojanje.

takodje nije neupadljivo ni to da su Hravati u protekloj deceniji jako uspesno poradili na tome da Hrvati zive sami u svojoj drzavi...i to mora se priznati na ne bash human nacin.

To da Srbi vrlo uspeshno rade na tome da budu "trn u oku" je chinjenica...ali u tome nisu usamljeni u svetu.
Ipak...stoji i da se oko Srba dize mnogo veca buka i galama pa se s pravom postavlja pitanje ZAŠTO?
melic is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 12:35   #8
talkitna
MiM team Forumaš i po'

talkitna na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by melic View Post
Mislim da teznja da jedan narod zivi u zajednickoj drzavi nije pogreshna i nehumana dok ne ugrozava bilo chije postojanje.

takodje nije neupadljivo ni to da su Hravati u protekloj deceniji jako uspesno poradili na tome da Hrvati zive sami u svojoj drzavi...i to mora se priznati na ne bash human nacin.

To da Srbi vrlo uspeshno rade na tome da budu "trn u oku" je chinjenica...ali u tome nisu usamljeni u svetu.
Ipak...stoji i da se oko Srba dize mnogo veca buka i galama pa se s pravom postavlja pitanje ZAŠTO?
Tacno!Cak se cini da teoriju zavere vise potenciraju drugi,nego sami Srbi.Evo,ponovo postavljam isto pitanje(tj navodim ga kao primer)-zasto se Thompsonov koncert(estradni umetnik,nije politicka licnost)sa 50.000.ljudi smatra kao-posledica tranzicije a 15.000.ljudi na mitingu Karadzicu-cist fashizam?A,pri tom-na tom mitingu nije bilo poruka uperenih protiv drugih naroda-vec samo protiv onih kojima se izrucuje i protiv sopstvene vlasti?
Old 01-08-08, 12:55   #9
girl from venera
MiM team Forumaš i po'

Quote:
U potpunosti se slažem al stvaranje Velike Srbije je rađeno na štetu drugih naroda tj. vodili su se ratovi s namjerom potlačivanja nesrpskog naroda. Hrvatska je stoljećima bila u nepovoljnom političkom položaju, kako biti sretan u nekoj državnoj tvorevini u kojoj ne smiješ reći da si hrvat ili nedaj Bože nosit svoju zastavu i ne vidim ništa loše u tome što se izborila za svoju nezavisnost... Također svi Hrvati ne žive u svojoj državi, postoje Hrvati u Bosni i Hercegovini.
Old 01-08-08, 12:58   #10
girl from venera
MiM team Forumaš i po'

Quote:
Originally Posted by talkitna View Post
zasto se Thompsonov koncert(estradni umetnik,nije politicka licnost)sa 50.000.ljudi smatra kao-posledica tranzicije
Možeš li ovo pojasniti???
Old 01-08-08, 13:03   #11
melic
MiM team Guru

Quote:
U potpunosti se slažem al stvaranje Velike Srbije je rađeno na štetu drugih naroda tj. vodili su se ratovi s namjerom potlačivanja nesrpskog naroda. Hrvatska je stoljećima bila u nepovoljnom političkom položaju, kako biti sretan u nekoj državnoj tvorevini u kojoj ne smiješ reći da si hrvat ili nedaj Bože nosit svoju zastavu i ne vidim ništa loše u tome što se izborila za svoju nezavisnost... Također svi Hrvati ne žive u svojoj državi, postoje Hrvati u Bosni i Hercegovini.
Napisala sam....Hrvati žive sami u svojoj državi.....nisam rekla da ne žive i po ostalim državama.
A Hrvatska je ustvari vekovima bila u nepovoljnom položaju i bila nesrećna u državnoj tvorevini u kojoj se nije smelo reći da si Hrvat i pričati svojim jezikom dok je bila pod vlašću Austrougarske.....nikad nije bila pod vlašću Srbije.
Old 01-08-08, 13:04   #12
talkitna
MiM team Forumaš i po'

talkitna na dobrome putu

Quote:
ima dosta Hrvata koji zive i u Srbiji...i dobro je sto je tako..ali,na zalost,mnogo je manje Srba koji su se vratili u Hrvatsku..a Srbi su u Hrvatsku dosli jos u vreme Arsenija Carnojevica,kad je Hrvatska jos bila podeljena na banovine(one izvorne)i bez jake centralne vlasti,sto ce reci da to i nije bila ova,danasnja Hrvatska..a i stavljanje Srba u Hrvatskoj u gradjene 2 reda(1990)nije bas bez namere potcinjavanja..ali,dobro-to ne spada toliko u ovu temu..mene i dalje interesuju komentari Thompson vs Karadzic tj teorija zavere?
Old 01-08-08, 13:42   #13
girl from venera
MiM team Forumaš i po'

Quote:
Napisala sam....Hrvati žive sami u svojoj državi.....nisam rekla da ne žive i po ostalim državama.
A Hrvatska je ustvari vekovima bila u nepovoljnom položaju i bila nesrećna u državnoj tvorevini u kojoj se nije smelo reći da si Hrvat i pričati svojim jezikom dok je bila pod vlašću Austrougarske.....nikad nije bila pod vlašću Srbije.
Ta je se nesreća nastavila i kroz prvu i drugu Jugoslaviju u kojoj je bila bitna razlika između Srbina i Hrvata ta nije se Srbija u bivšoj Jugi pobunila i borila za nezavisnost kad joj je sve išlo u prilog, i kako već rekoh provodila je samovolju i hegemonizam..al skrenusmo mi s teme, osobno ne smatram fašizmom to što je organiziran miting za Karadžića- ljudi branili svog čovjeka, također ne smatram fašizmom ni to što Tomson pjeva kako voli Hrvatsku.
Old 01-08-08, 13:46   #14
melic
MiM team Guru

Quote:
Ta je se nesreća nastavila i kroz prvu i drugu Jugoslaviju u kojoj je bila bitna razlika između Srbina i Hrvata ta nije se Srbija u bivšoj Jugi pobunila i borila za nezavisnost kad joj je sve išlo u prilog, i kako već rekoh provodila je samovolju i hegemonizam..al skrenusmo mi s teme, osobno ne smatram fašizmom to što je organiziran miting za Karadžića- ljudi branili svog čovjeka, također ne smatram fašizmom ni to što Tomson pjeva kako voli Hrvatsku.
Ja sam živela jedan period života u Hrvatskoj i ne sećam se da je nekom bilo zabranjeno da kaže da je Hrvat...već je u to vreme komunizma takva atmosfera vladala i medju Srbima....niko te nije pitao koje si nacionalnosti....u bratstvu i jedinstvu se to nije smatralo naročito važnim.
Možda nekima to jeste smetalo, sa obe strane ali su bili u manjini i takav trend se nastavio sve do nesrećnih devedesetih.
Old 01-08-08, 13:49   #15
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Quote:
Hahahaaa. Pa naravno da je bitan jer su Srbi (bili) najbrojniji narod. Valjda ti je poznato da Srbi iz Hrvatske i BiH nisu došli iz Lajkovca tamo pa kao naselili Hrvatsku, već su u Hrvatskoj odvajkada. To što su ih Hrvati protjerali ne govori toliko o njima koliko o Hrvatima.

Što se tiče teme, ne vjerujem u teoriju zavjere protiv Srba, već je generalno politika svijeta prema svim ex-Yu republikama ponižavajuća zadnjih godina. Velike sile su nas rasparčale i sada vladaju. S tim što mi nemamo podršku Vatikana, koja nije zanemarljiva.

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it

Last edited by Ribica; 01-08-08 at 13:53..
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 13:51   #16
talkitna
MiM team Forumaš i po'

talkitna na dobrome putu

Quote:
bilo bi lepo da je on samo pevao..mislim,on i jeste samo pevao,ali ja sam mislila na one transparente "Srbe na vrbe"i sl?I to u Hrvatskoj 2008godine,na putu ka EU,a plus Srba nema odavno...
Licno,ne mislim da postoji neka spec.teorija zavere..samo smo na vetrometini zbog geo-strateskog polozaja i drugih prirodnih bogatstava(Srbija)velikim silama..i ispastamo zbog trenutne neravnoteze sila..kao i Irak i mnogi drugi..samo je cinjenica postojanja necega sto vrlo lici na inkviziciju(Hag)-cinjenica koja vise ide na obraz osnivacima istog..i 21 veku..ali,mnogo je nepravde u svetu..
Old 01-08-08, 13:57   #17
malo
MiM team Forumaš i po'

malo's Avatar

Registrovan: Apr 2008
malo nepoznate kvantitete u ovom trenu

Sve je to super sto ste do sada napisali, o Srbiji i Hrvatskoj, bas divno jer te dvije zemlje postoje onakve kakve su, a bosna i Hercegovina je postala drzava koju i poslije 15 god zele da podjele 3 na dijela, u BiH i danas ima mijesta gdje ne smijes da kazes ko si, npr 15km od glavnog grada kad kazes da si Musliman,to je hrabrost,a boga mi i u Sirkom brijegu da kazes da si bilo sto drugo osmi Hrvata neces se dobro provesti.
Srbija sa svojom zamisli velike Srbije, koja traje vise ne znam koliko stotina godina, i zaludjenici takvom idejom su napravili ovo sto se danas desava, da ce od Srbije ostati na kraju Beogradski pasaluk, i da je to u interesu velikih sila, jer ne mogu oni stalno gledati i strahovati kad ce neki ego-manijak krenuti da pravi Veliku Srbiju u sred evrope ko milosevic '90-ih,a oni opet brojati genocide.A na kraju to im je i u intersesu bilo unistiti Titovu jugoslaviju, a bilo je lako, na rijec vjera ovdje se sve zapali kao fitilj.
A razlika izmedju Tompsonovog koncerta i mitinga podrske Karadzicu je ocita, Tompson nije osudjen za geocid i ratni zlocin, i nije Haski bjegunac, a u osnov meni je sve to tu negdje, samo veliki skupovi nacionalista i svega sve jos...
Old 01-08-08, 14:03   #18
girl from venera
MiM team Forumaš i po'

Quote:
Ja sam živela jedan period života u Hrvatskoj i ne sećam se da je nekom bilo zabranjeno da kaže da je Hrvat...već je u to vreme komunizma takva atmosfera vladala i medju Srbima....niko te nije pitao koje si nacionalnosti....u bratstvu i jedinstvu se to nije smatralo naročito važnim.
Možda nekima to jeste smetalo, sa obe strane ali su bili u manjini i takav trend se nastavio sve do nesrećnih devedesetih.
To je vjerovatno bio dio Hrvatske koji se zvao Srpska Krajina, međunarodno ne priznata srpska paradržava s glavnim gradom Kninom Srbin se u Srpskoj Krajini sigurno fino osjećao. Da je u bivšoj Jugoslaviji zaista vladalo bratstvo i jedinstvo i da je ravnopravnost naroda bila No.1 misliš li da bi se ikada raspala....Pod parolom "ravnopravnosti naroda" jedan narod je tlačio drugi!!
Old 01-08-08, 14:06   #19
talkitna
MiM team Forumaš i po'

talkitna na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by malo-glupa View Post
Sve je to super sto ste do sada napisali, o Srbiji i Hrvatskoj, bas divno jer te dvije zemlje postoje onakve kakve su, a bosna i Hercegovina je postala drzava koju i poslije 15 god zele da podjele 3 na dijela, u BiH i danas ima mijesta gdje ne smijes da kazes ko si, npr 15km od glavnog grada kad kazes da si Musliman,to je hrabrost,a boga mi i u Sirkom brijegu da kazes da si bilo sto drugo osmi Hrvata neces se dobro provesti.
Srbija sa svojom zamisli velike Srbije, koja traje vise ne znam koliko stotina godina, i zaludjenici takvom idejom su napravili ovo sto se danas desava, da ce od Srbije ostati na kraju Beogradski pasaluk, i da je to u interesu velikih sila, jer ne mogu oni stalno gledati i strahovati kad ce neki ego-manijak krenuti da pravi Veliku Srbiju u sred evrope ko milosevic '90-ih,a oni opet brojati genocide.A na kraju to im je i u intersesu bilo unistiti Titovu jugoslaviju, a bilo je lako, na rijec vjera ovdje se sve zapali kao fitilj.
A razlika izmedju Tompsonovog koncerta i mitinga podrske Karadzicu je ocita, Tompson nije osudjen za geocid i ratni zlocin, i nije Haski bjegunac, a u osnov meni je sve to tu negdje, samo veliki skupovi nacionalista i svega sve jos...
mislim da je ista stvar i sa nekim ego0manijakom kome moze pasti na pamet da pravi veliku Hrvatsku,ili musimanima sa Bliskog Istoka kojima moze pasti na pamet da prave svoju drzavu u BIH...sve u svemu,dosta razloga za strahovanje..ne samo od Srbije..
Poenta tj razlika izmedju Thompsonovog koncerta i mitinga Karadzicu je KOLICINA MRZNJE ISKAZANA KA DRUGOJ NACIJI NA POMENUTOM KONCERTU a toga NIJE bilo na mitingu Karadzicu!Kao sto rekoh-tu se pominjao Hag i vlast u Srbiji.Sta bi bilo da se neko Karadzicevog kalibra tj trazenosti iz Hrvatske izrucivao?Sudeci po Thompsonovom koncertu-verovatno bi miting toj osobi bio mnogo veci i zesci nego Karadzicev.Ne kazem da on nema svoju optuznicu,te da je bezgresan(daleko od toga)ali on ce doci i proci-kao i svi imenovani u Balkanskoj tragediji,ali u skladu sa ovom temom-MNOGO vise zabrinjava ono sto ostaje tj raspolozenje u odredjenim narodima...a to se ipak lepse ocitovala i videlo na Thompsonovom koncertu.
Old 01-08-08, 14:08   #20
melic
MiM team Guru

Quote:
Originally Posted by malo-glupa View Post
Po pitanju mnogih stvari se ne bih složila s tobom.....možda Hrvatska postoji onakva kakva je i bila pre raspada ali Srbija ne postoji...evo još malo pa će biti i definitivno (mada lično mislim da već i jeste).
Znači bez Kosova je....
A šta se tiče velikih sila...briga njih za naše genocide i ego manijake koji prave Veliku Srbiju....njih lako proguta noć ako zapad to poželi.
Oni raspiraju rat i doziraju ga u onolikoj meri koliko je dovoljno za ispunjenje njihovih velikih planova u kojima je ovaj deo Balkana samo jedna karika....mislim da ne bi trebali da se osećamo naročito važni.
Prema tome,lično mislim da je šansa da zapadnjaci strahuju od srpskih ego-manijaka nikakva.
Šta se tiče Tompsona, daje podršku Haškim beguncima i optuženicima.....pa to dodje na isto kao i miting.
Reply

Tags
oku, srbi, trn

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules