MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 13-07-08, 00:25   #1
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka
Default Greske i uspjesi crnogorskih vlasti 1988-2008

Svakodnevno klicanje i kritikovanje vremenom izazove ravnodusnost i nezainteresovanost obje strane sarenog populusa.

Nabrojmo ih, izvagajmo ih. I jedne i druge.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline  
Reply With Quote
Old 27-07-08, 12:30   #2
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Dje ste, politicki analiticari? Frka li je?
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 27-07-08, 12:38   #3
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Najveći propust ove Vlasti je što su izabrali loš narod!

Trebali bi ga promijeniti, kad već neće narod njih
Homer is offline   Reply With Quote
Old 27-07-08, 14:24   #4
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Mislim da je najveća greška (na duži period gledano) odvajanje CG od Srbije... Uspjeha nema (bar ih ja ne vidim).., iako bi mnogi naveli za najveći uspjeh ono što sam ja naveo kao neuspjeh...

Kako nisam iz CG ne bih mogao izdvojiti nešto iz dnevnopolitičkog života... Tu vjerovatno i postoje nekakvi pozitivni pomaci.., iako ih je teško uočiti...

Ipak.., žao mi je što mogu da konstatujem da je velikih neuspjeha mnogo.., isto kao i u susjednim državama Srbiji.., BiH.., Makedoniji...

Simm.., nemam šta vagati...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 27-07-08, 16:07   #5
nb-campari
MiM team Forumaš i po'

nb-campari's Avatar

Registrovan: Sep 2006
nb-campari na dobrome putu

uspjeh-pretvaranje srbijanske mesne zajednice u drzavu.
propust-jos nije asfaltiran put do moje kuce u selu dubovu
nb-campari is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 10:50   #6
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Ono što se bez sumnje može pripisat ovoj vlasti je nezavisna Crna Gora i to je njen najveći uspjeh.
Sve ostalo je podložno tumačenju i može se gledat kao na rezultat spleta međunarodnih okolnosti - pridruživanje EU, ekonomski razvoj itd. Neko iz vlasti bi vjerovatno sve pozitivno što se desilo sa Crnom Gorom u zadnje vrijeme (a ima toga) pripisao sebi, a drugi bi rekli da bi se to isto desilo i da je neko drugi bio u njihovoj poziciji. No, to nije specifičnost samo Crne Gore, nego svih malih država koje se ne pitaju mnogo u međunarodnim okvirima. Dobar primjer za to je Srbija, koja je pokuša(va)la da izigrava velesilu - pa opet dođe na isto ka i ova ostala balkanska bižuterija (s tim što se izgubilo ogromno vrijeme).
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 19:27   #7
thundercat
MiM team Početnik

thundercat's Avatar

Registrovan: Jun 2008
thundercat na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Ono što se bez sumnje može pripisat ovoj vlasti je nezavisna Crna Gora i to je njen najveći uspjeh.
Sve ostalo je podložno tumačenju i može se gledat kao na rezultat spleta međunarodnih okolnosti - pridruživanje EU, ekonomski razvoj itd. Neko iz vlasti bi vjerovatno sve pozitivno što se desilo sa Crnom Gorom u zadnje vrijeme (a ima toga) pripisao sebi, a drugi bi rekli da bi se to isto desilo i da je neko drugi bio u njihovoj poziciji. No, to nije specifičnost samo Crne Gore, nego svih malih država koje se ne pitaju mnogo u međunarodnim okvirima. Dobar primjer za to je Srbija, koja je pokuša(va)la da izigrava velesilu - pa opet dođe na isto ka i ova ostala balkanska bižuterija (s tim što se izgubilo ogromno vrijeme).
Srbija nikad nije pokusavala niti pokusava izigravati velesilu,iz prostog razloga sto je ona oduvijek za tu tvoju bizuteriju bila - velesila.

A to sta je ko dobio a sta izgubio , vidjece se u buducnosti. Rano je jos za zakljucke...
thundercat is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 19:59   #8
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by thundercat View Post
Srbija nikad nije pokusavala niti pokusava izigravati velesilu,iz prostog razloga sto je ona oduvijek za tu tvoju bizuteriju bila - velesila.

A to sta je ko dobio a sta izgubio , vidjece se u buducnosti. Rano je jos za zakljucke...
Hmmm. Da da. Na groblju ce iznici cvijece za daleko neko pokoljenje ...

Najveci uspjeh vlasti. Nismo se isklali.

Neuspjeh. Nekompetentni do bola.

Licni uspjeh: koliko su capnuli.

Licni neuspjeh sto nisu vise capnuli.

Perspektiva: Slušaće dobro sto im Solana kaže.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?

Last edited by Nabuko; 29-07-08 at 20:02..
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 20:14   #9
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Ono što se bez sumnje može pripisat ovoj vlasti je nezavisna Crna Gora i to je njen najveći uspjeh..
hahaa, cush bez sumnje?
ama bas nikakvu ulogu nemju u obnovi drzave. cak su prolongiali tu obnovu 4-5 godina, i uspjeli za to vrijeme da dovedu ekonomsku situaciju u crnu goru da je 50% ljudi po zvanicnim statistikama siromasno.
ideju o obnovi drzavnosti je pokrenuo lscg, na vrhuncu je bila na kraju 2000 godine kada je 60% ljudi bilo za nezavisnost, koje je aktuelna vlast (bez ikakvih drugih ciljeva i razloga, osim da sproivede prilicno sumnjivu privatzaciju crne gore), spustila na 55%. sve su u svojoj vladavini ucinjeli da do nezavisnosti ne dodje-tukli narod koji je bio za nezavisnost, zatvarali nezavisna glasila (ove godine cak i radio free montenegro) a sebi pripisuju preko drzavnih medija obnovu u zaslugu, u procesu poznatom kao 'pranje biografija zvanicne vlasti'..
zartim, polarizovali su narod po vise osnova, a i stoje iza svake od tih suprostavljenih opcija.
zatim, kolko vole crnu goru - ne daj boze da je jos malo vise vole, pa ne bi nista od nje ostalo, kolko je vole...
zatim, komplet vlast se obogatila za 20 godina vladavine enormno. od nula koje su imali na racune, sad zvanicno vecina njih u vlasti i kruga bliskog vlasti ima meleone...
zatim - cijele svoje vladavine nije bilo slobodnih medija. ne postoji nezavisni medijii.
zatim, doveli su do stanja da zvanicne sudske preude zbog zlocina koji su se odigravali u i oko crne gore budu - da jedrzava crna gora kriva, mada su oni bili na najvisim funkcijama u drzavi kad su se svi ti zlocini dogadjali, sto znaci da su direkno naredili, il nista nisu poduzeli da sprijece zlocine. ni protiv jednog od njih nije podignuta optuznica....
i jos... moga bi ovako do sjutra...
zalosni rezultati vladavine dps-a i njihovih poslusnika u svim sferama zivota.
Old 29-07-08, 20:54   #10
thundercat
MiM team Početnik

thundercat's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Hmmm. Da da. Na groblju ce iznici cvijece za daleko neko pokoljenje ...

.
Hmmm. Pa, najveci "uspjeh" vlast je ostvarila pasuci to cvijece sa grobova svojih predaka...
Vidis da se isplati, a mora da je i ukusno, ako covjek nije gadljiv ...
Old 29-07-08, 22:01   #11
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Izvjesna je perspektiva Srbije dok god bude značajan broj ovih što ovako misle (a evo se vidi po ulicama Beograda da ih ima dosta). Bojim se da će se, ako nadjačaju (a neće valjda, ima dovoljno pametnih Srba), ova današnjica zvat zlatnim dobom Srbije.

Quote:
Da li ovo shvatat kao naznaku blagog nagovještaja da je sve ovo što se dešavalo u proteklih 20ak godina bilo isplanirano kako bi se Srbima obezbijedila svijetla budućnost?
Old 29-07-08, 22:55   #12
thundercat
MiM team Početnik

thundercat's Avatar

Quote:
Djudja;428810 Izvjesna je perspektiva Srbije dok god bude značajan broj ovih što ovako misle (a evo se vidi po ulicama Beograda da ih ima dosta). Bojim se da će se, ako nadjačaju (a neće valjda, ima dovoljno pametnih Srba), ova današnjica zvat zlatnim dobom Srbije.
Zato tebe brine perspektiva Srbije? Siroko vam polje, imate drzavu, imate vlast, nezavisni ste i suvereni i ne brinite za pametne i nepametne srbe.Vec ce se oni snaci i bez crnogorske pameti ....

Quote:
Da li ovo shvatat kao naznaku blagog nagovještaja da je sve ovo što se dešavalo u proteklih 20ak godina bilo isplanirano kako bi se Srbima obezbijedila svijetla budućnost?
Shvati kako hoces ili kako ti serviraju ,tvoj izbor..
Old 29-07-08, 23:04   #13
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Quote:
Zato tebe brine perspektiva Srbije? Siroko vam polje, imate drzavu, imate vlast, nezavisni ste i suvereni i ne brinite za pametne i nepametne srbe.Vec ce se oni snaci i bez crnogorske pameti ....

Shvati kako hoces ili kako ti serviraju ,tvoj izbor..
Brine, kako me ne bi brinula. Ima tamo dragih ljudi. To su uglavnom oni koji ne misle da je Srbija velesila - nego država ka i svaka druga, sa svojim dobrim stranama i manama. I ne gledaju ni na koga sa visine. To su ti otprilike ovi pametni. I računam da je njih većina. Nepametni su oni ostali.
A i komšije smo - ponekad je bolje imat dobroga komšiju no brata.
Old 30-07-08, 02:11   #14
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Sharp has disabled reputation

Ne vidim kako se nezavisnost moze smatrati zaslugom aktuelne vlasti. Najvecu zaslugu za to snose liberali, a lako se kititi tudjim cvijecem i kupiti kajmak.

Sa druge strane, ne smatram da je nezavisnost neki uspjeh. Da smo mi nezavisnost iskoristili za neki napredak, i da nam je nezavisnost donijela nesto dobro, onda bi se to moglo nazvati uspjehom. Ovako, nikakvu korist ja do sada ne vidjeh od nezavisnosti Crne Gore (osim ovog zlata vaterpolista). Steta od toga je mnogo veca - tokom te kampanje je crnogorski narod prisilno podijeljen do te mjere da proci decenije prije nego sto ponovo budemo jedan narod.

Malo je pravih uspjeha vlasti. Pod uspjesne poteze se mogu podvesti privatizacija (iako nije odradjena kako treba, bolje je nego da nije do nje doslo). Ako se sjetim jos necega, napisacu, mada je malo toga dobrog.

O losim stvarima ne mogu pisati, toliko ih je da bih samo jos vise pojacao osjecaj prezira prema vlasti
Old 30-07-08, 10:31   #15
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Pošto bi svaka dalja priča oko toga čije su i kolike zasluge za nezavisnost neminovno dovela do toga da se brani sadašnja vlast, a kritikuje LSCG - ja se u to upuštat neću.

Ipak, ima jedan interesantan detalj koji dosad nijesam znao - da je 2000. bilo 60% naroda za nezavisnu Crnu Goru. Ovo je za mene novo - volio bih da vidim ko je radio to istraživanje, jesu li ovi što šteluju kako vlasti (i tadašnjoj i sadašnjoj) odgovara, ili je to neka nezavisna kuća.

Ono u što ću se upuštit je sljedeće:

Quote:
Originally Posted by OCTAVIAN View Post
Steta od toga je mnogo veca - tokom te kampanje je crnogorski narod prisilno podijeljen do te mjere da proci decenije prije nego sto ponovo budemo jedan narod.
Ovo je jednostavno neistinito. Podijelili smo se mi mnogo ranije (naravno, između ostalog, zahvaljujući tadašnjoj = sadašnjoj vlasti). Podijelili smo se na one koji su odobravali klanje i halakanje po Bosni i Hrvatskoj i one druge. Ovi drugi su bili manjina do 2000. godine (ako je tačno ono gornje o 60%, ako nije - onda nešto kasnije), a onda je jedan broj prešalta i postali su većina. Šaltanje je obavljeno pod direktnim uticajem tadašnje i sadašnje vlasti. I tu je njihova zasluga. Je li to nemoralno i gadi li se svakom normalnom građaninu koji je od početka zna da razluči dobro od zla? Naravno. S druge strane - bi li bilo ljepše da su originalni fašisti ostali fašisti do kraja života ili to što su, barem deklarativno, prešaltali. Naravno da je bolje što su prešaltali.
Halakači i koljači su ostali đe su i bili i od značajne većine postali respektabilna manjina. Bojim se da je podjela počela da ih boli kad su prešli u manjinu.

Quote:
Originally Posted by OCTAVIAN
Ovako, nikakvu korist ja do sada ne vidjeh od nezavisnosti Crne Gore
Evo ću ti ja reć jednu aktuelnu - ne moraš da strecaš od svega ovoga što se dešava po Srbiji. Možeš, ali ne moraš.
Old 30-07-08, 10:55   #16
Energizer
MiM team Forumaš

Energizer's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Energizer uskoro postaje slavanEnergizer uskoro postaje slavan

Definitivno shaltanje je izgleda u krvi ovog naroda.
Samo da iznesem prvo neka moja zapazanja pa cu onda da zakljucim
Definitivno je liberalni savez zasluzan za nezavisnost jer se za nju borio od samog pocetka. Samo ce onaj cije pamcenje ne seze malo dalje od nekolko god reci da je dps zasluzan za nezavisnost.
Mislim da je rekao Nabuko to a valjda mogu to potvrditi da su zasluzni jedino za jednu stvar a to je da se nismo ovdje poklali u ono vrijeme kad su padale NATO bombe.
I da zakljucim na kraju: kad je dps pukao na dvije stranke vecina je bila u snp. Ogromne svote novca su tada odradile posao u "shaltanju" naroda koji je sada podjeljen!
Pa sad nesto razmisljam, dal da se opet odradi to "shaltanje" naroda?
siguran fix
Energizer is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 11:04   #17
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

DPS ima zasluge za nezavisnost. Capnuo pricu liberala (da je nije bilo ne bi je mogli capnuti) umutio u oblande (znas malo reklame itd) i prodao dobro. CG stranke nikada prije DPS-ovog saltanja nisu dostigle 20 i nesto posto glasova.

Sto se tice da se ne iskoljemo u doba nato agresije. Bilo je jako gadno. Ali jednom godisnje idem na neki nazovi to plemenski sabor. Znaci maknem se od kompa i idem malo sa obicnim ljudima i onda gledam kakvi su tamo guljovi. Jasno mi je kao dan da potencijal za masakar postoji stalno. U posljednju godinu se pomalo vozim autobusima. Da cujete te price.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 21:21   #18
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Sharp has disabled reputation

Quote:
Evo ću ti ja reć jednu aktuelnu - ne moraš da strecaš od svega ovoga što se dešava po Srbiji. Možeš, ali ne moraš.
U odnosu na ono sto je sve obecano nakon nezavisnosti, malo je to...
Old 30-07-08, 22:27   #19
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Kako bi ovo sto se desava u Srb. uticalo na Cg da nije nezavisna?
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 22:53   #20
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pera Detlic View Post
Kako bi ovo sto se desava u Srb. uticalo na Cg da nije nezavisna?
Loše, sve što se dešavalo do sinoć. Onih 700-800 izbora koliko ih je bilo u zadnje 2 godine u Srbiji, nefunkcionalan srpski parlament, a samim tim i federalni... Potpisivanje svih međunarodnih ugovora bi čekalo, uslovljavali bi nas ka i Srbiju... Formiranje raznih vlada... Otprilike slično onoj nakaradnoj situaciji nekoliko godina pred raspad one tobož države.
Reply

Tags
crnogorskih, greske, uspjesi, vlasti

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules