MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 30-06-08, 16:04   #1
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru
Default Energetske - magnetne narukvice

Na poklon sam dobila magnetnu narukvicu.
Pored lijepog dizajna ,navodno ,ima i ljekovito svojstvo..
Na meni neshto ,da ja primjecujem , i ne djeluje,ali svakako mi je uzhitak nositi je jer mi znachi

Milioni ljudi širom sveta koriste efekte magnetske terapije da:

podignu energetski nivo
redukuju stres
oslobode se bolesti i bolova kao što su:

Artritisa
Bola u leđima
Migrene
Bola u laktu

Zamora
Blage depresija
Cirkulacije
Problemi

ISTORIJA MAGNETNE TERAPIJE
Priroda je napravila prvi magnet, magnetski oksid, od ohlađene lave kojim obnovlja prirodni magnetizam Zemlje. Magneti su korišćeni još u drvenoj Kini, Japanu, Grčkoj, Indiji i Egiptu.

Kleopatra- pokušavala je da uspori proces starosti uz pomoć magneta.
Kraljica Elizabeta I - prepisana joj je terapija magnetom prilikom oboljenja od artritisa.

Istraživanje svemira je takođe pokazalo šta se dešava kada se ljudi duže vremena odvoje od uticaja zemljinog magnetnog polja - posle povratka ruskih kosmonauta naučnici su zapazili pojavu asteoporoze kao i teške depresije. Ugradnjom veštačkih magnetnih polja u svemirske brodove ovi fenomeni su značajno smanjeni.

SINDROM ODSUSTVA MAGNETNOG POLJA

Magnetno polje Zemlje (magnetna snaga koja utiče na svako biće) smanjila se u poslednjih 500 godina za oko 50%, a meri još samo ca. 0.5 Gausa.

Dr. Kyoichi Nakagawa (Tokyo) opisao je 1976. godine u stručnom članku stanje bolesti koje je nazvao sindrom odsustva magnetnog polja. Ovaj simptom obuhvata ukočena ramena, bolove u leđima i glavi, fibromialgiju, nesanicu, probleme sa probavom i cirkulacijom, te sveopšti zamor. Dr. Nakagawa je ispitao 11.648 korisnika magnetne terapije (magnetni flasteri, ogrlice, pojasevi). O njihovim iskustvima i više od 90% su osetili vrlo efikasne rezultate njihove primene, 10% nisu zapazili dejstvo, ali niko od anketiranih nije prijavio bilo kakve nuspojave.

Život u zgradama od betona i čelika, u automobilu, vozu, avionu i sl. smanjuje uticaj Zemljinog magnetnog polja. Elektro-smog sa kompjuterskih ekrana, radio i TV-aparata, mobilnih telefona i sl. je novi faktor smetnje.

B. Gartner upoređuje u svojoj knjizi "Magneti zdravlja" odsustvo magnetnog polja sa poznatim efektom nedostatkom vitamina. Ona preporučuje nakit sa magnetima radi preventive i lečenja raznih simptoma.

Narukvice:

<--imam ovu

Old 30-06-08, 16:06   #2
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Ogrlice:

Old 08-04-09, 22:24   #3
maria_5359
MiM team Početnik

Registrovan: Jan 2008
maria_5359 na dobrome putu

ja sam baš dobila jučer na poklon jednu, pa ćemo vidjeti... nije da imam nekih tegoba ali možda primjetim neke promjene na bolje
maria_5359 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-09, 21:42   #4
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Ja imam ogrlicu kao sto je mistique postavila, drugu po redu. Rijetko je stavljam.
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 01:15   #5
Vaga_1
MiM team Početnik

Vaga_1's Avatar

Registrovan: Sep 2008
Vaga_1 na dobrome putu

ja sam je imala i nije mi se nesto pokazala
Vaga_1 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 14:47   #6
maria_5359
MiM team Početnik

maria_5359 na dobrome putu

osula mi se cijela rukaaa!!! skinila sam ju naravno, ali kad prođe osip opet ću probat ??
maria_5359 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 20:52   #7
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Marija NE ODUSTAJ
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 02-05-09, 10:07   #8
Arabea
Reborn

Arabea's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Arabea na dobrome putu

Normalno da ako nemate nikakvih tegoba, nema ni rezulatata. Ja sam na žalost imala karcinom koji je odstranjen, a stanje mi se rapidno poboljšalo nošenjem magnetskog nakita. Uistinu sam vrlo zadovoljna i preporučam svima koji imaju bilo kakva oboljenja.
Arabea is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 14:15   #9
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Ima jako lijepog magnetnog nakita...Ja sam ponovo počela nositi narukvicu koju sam davno nabavila, a namjeravam još nabaviti ogrlicu od hematita...

Ovdje se može pročitati jedan jako dobar tekst u kome je sa aspekta medicinskog stručnjaka opisano djelovanje magneta, uz preporuku da se stalno nose jer su isti čuvari našeg zdravlja.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 14:18   #10
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Supernova,te sto si postavila su mnogo lijepe

Ovu moju ne skidam ..slaže mi se uz sve ..
Old 08-07-09, 14:31   #11
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Evo, poslije ovog teksta nigdje ne idem bez magneta...ipak, treba poslušati stručnjake...

Ja sam išla kod bioenergičara i nekim aparatom je izmjerio moju bioenergiju i pokazalo mi je 5. Tada sam imala na sebi zlatni nakit. Rekao mi je da ga skinem i ponovo mi izmjerio, kazaljka na skali se popela za jedan podiok, znači pokazala je 6 tih jedinica...a on mi reče da zlato nije preporučljivo jer uzima našu energiju...rekao mi je da nosim srebro i magnetnu narukvicu, što sam vidjela da i on nosi...njegova energija nije bila mjerljiva tim aparatom...jer, kada je stavio ruku na aparat, kazaljka se zakucala na kraju i nije mogla dalje...

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
energetske, magnetne, narukvice

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules