MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 27-04-08, 23:15   #1
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu
Unhappy Na dijeti sam ! - Predlozi, podrška, chat

Nisam imala probleme sa kilažom, al ove zime sam se ugojila barem 5 kg. Ubile su me večere, zapravo noću pustošim frižider, dok sam radila diplomski il visila na forumu. Neko kaže da mi dobro stoji, al moja roba na meni puca Jedva uđem u rođene farmerke, a i kad ih obučem jedva sjednem ko čovjek Pre neki dan sam se užasno iznervirala i odlučila da ne jedem ništa posle 7
Glaaaaadnaaaa sam !!!!
Imate li vi sličnih problema ovog proljeća, na kakvoj ste dijeti i dajte malo podrške

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline  
Reply With Quote
Old 27-04-08, 23:22   #2
melic
MiM team Guru

Registrovan: Jan 2008
melic has disabled reputation

Imam, uvek je to nekoliko kg viska tek toliko da me nervira i smeta.
Ja nikad nisam uspela da se izborim sa gladovanjem. Zato sam se opredelila za fizicku aktivnost( aerobik i sl)
Moja drugarica cesto drzi dijete, najdelotvornija joj je cila proteinska tzv 'mesna' dijeta, ali su se kilogrami veoma brzo vracali.
Posto si rekla da je u pitanju 5 kg, mozda bi trebalo da smanjis hleb i slatkise na minimum.
melic is offline   Reply With Quote
Old 27-04-08, 23:25   #3
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Ameri su naucno istrazivali i dokazali da kratkorocno dijeta moze da ima efekta na kilazu, ali dugorocno ima suprotan efekat, tako da osoba koja je drzala dijetu i postala zadovoljna svojom tezinom, poslije odredjenog vremena povrati svaki izgubljeni gram i jos doda koji na staru tezinu. Batali dijetu! (ali mijenjaj navike, stil zivota i iz temelja zauvijek promijeni nacin ishrane)
Old 27-04-08, 23:29   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

a dje me nadje zlato...ja se osjetih prozvanom, pa ...da zapalimo po jednu (ko pushi, a ko ne pushi neka uzme zhvaku, trebace mu)
Vala ako je iko ima' kila ka' Dalmatinaca, ja sam.. i vishe, no tu frapantnu cifru ne smijem ni napisat', a kamoli napravit' retrospektivu perioda kad sam nosila iste (kile) na vr' mene...Nijesam ishla zlato, no se kotrljala..bez precerivanja...
E onda mi dunu jednog lijepog julskog dana da skreshem sa svog jelovnika sve zhivo i samo ostanem na zhitaricama, vocu i povrcu...Otac me prozva' 'kvochka'..i za godinu dana ja skinem 47 kila...

Sad ne mogu skinut' ovih zadnjih 13 kg vishka shansi nema (nemo'te me pitat' koliko sam imala, ako dushe imate)..valjda mi se i organizam 'umorio', pa trazhim nachina da ga 'shokiram' nekom drugom metodom, poshto, evo, makrobiotika vishe ne pali...
Izbjegavam da jedem popodne poslije 17h (mimo sokova i voca), gaziranog ne mogu da se odreknem, tj.mogla sam dok sam bila na toj dijeti, ali sad sam ga opet uvrstila u 'meni'..i ne odrichem se kafe sa shlagom, pa da ce se sve urnisat'...to mi je jedino zadovoljstvo...
Da se ovo ne bi pretvorilo u moj dnevnik...Iskreno, moj ti je savjet nicheg da se ne odrichesh, samo svedi sve na 'maksimalni minimum'.Nishta strahsno nije pojest' kolach jednom nedeljno, parche hljeba dnevno, al' samo ne dupliraj dozu, e nishta nijesi napravila..
Ja vozim svaki dan sobno biciklo minimum pola sata i dosta pjeshachim, pijem dosta technosti i samo katanac na usta (tj. pola pijen pola Sharcu dajem' )...izbjegavaj slano i previshe zacinjeno, jer time zadrzhavash vodu u organizmu, a tu zan da se nakupi solidna 3,4 kg...Sad ce ljeto, pa shto vishe plivanja i gimnastike u vodu (mozh' i u paru )...
Ja sam i dalje koliko toliko disciplinovana, ali neshto je stalo ...Tako da ce i meni trebat' podrshka...Ja jesam jednu dje'ojku makla s mene, al' ovih 13 kg me urnisashe - Ovo je moja slobodna procjena, ako neko misli drugachije, nemo' da je pisnuo sluchajno
Old 27-04-08, 23:37   #5
Lela 13
MiM team Forumaš i po'

Lela 13's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Lela 13 nepoznate kvantitete u ovom trenu

Rossonera,svaka ti cast!!!!
Divim ti se! I ja imam 10-15kg viska...Sto nismo blize da se zajedno bacimo na skidanje...
A da li si probala sa kupus dijetom?A gazirano MORAS da izbacis;stvara celulit i goji....Da ga izbacis,verujem da bi "skinula" 2-3 kg.Postoje momenti kad sve jednostavno "blokira" i kad ne mozes,da crknes da skines ni grama.A tada nista ne pomaze i potrebna je pauza pre ponovnog pokusaja...
Lela 13 is offline   Reply With Quote
Old 27-04-08, 23:38   #6
malo
MiM team Forumaš i po'

malo's Avatar

Registrovan: Apr 2008
malo nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ja sam poslije poroda imala viska pa cc30 kg, ne mozete ni zamisliti tu strahotu, da bih smrsala prestala sam jesti poslije 18h, bilo koju vrstu slatkisa sam izbjegavala, a secer sam nadoknadjivala vocnim jogurtima, hljeb sam svela na minimalne kolicine, i ono naj vaznije svaki dan sam pjesacila barem 13km. Uspjela sam skinuti i vise nego je trebalo, pa sad iskreno pokusavam nabaciti neke 4 kile, ali ne ide.
Sve u svemu, samo disciplina, i aktivno kretanje, i mislim da svak moze uspjeti
Old 27-04-08, 23:55   #7
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Ribica na dobrome putu

Ah, dobro je, dakle ima nas

Ja evo ne mogu da spavam od gladi, naglo sam prekinula večere.

Rosso, najteže je skinuti prve i poslednje kile viška. Ako neko ima 20 kg više, prvih 5 teško skida kao i zadnjih 5. Ove prve jer treba volja i snaga, a zadnje jer nekako organizam "stane" kako ti kažeš..

Kliko zašto misliš da je izbacivanje večere nezdravo?

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 28-04-08, 00:10   #8
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Najveća greška je to što ljudi vjeruju u razne preparate koje reklamiraju i očekuju od njih čudesnu moć, da će oni sami skinuti te silne kilograme, što je prosto nemoguće. U svemu treba učešće uma i snaga volje, promjena kompletnog režima ishrane i razumijevanje sastava i energetske vrijednosti određenih namirnica čuda čini. Ne može niko gladovati jer to je nezdravo i predstavlja puko preživljavanje, šteti zdravlju, i gdje je tu uživanje u životu.
Unošenje istovremeno dvije vrste koncentrovanih namirnica, bjelančevina i skroba, izaziva bespotrebno trošenje energije na njihovu razgradnju, tako da ne ostaje energije koja će da topi i eliminiše suvišne kilograme. Znači, kada bi napravili takav program ishrane, da nikada ne unosimo ove dvije vrste namirnica istovremeno, oslobodili bi organizam i usmjerili energiju na odstranjivanje suvišnih kilograma. Takođe unošenje obroka hrane koja ne zahtijeva veliko angažovanje sistema za varenje dovodi do smanjenja tjelesne težine, voće, povrće i dr.
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 28-04-08, 10:26   #9
Okugata
Guest

Kod mene dijete ne pashu....ne mogu da ne jedem kada max uzivam u klopi (kao pravi bik).
Medjutim,trudim se da istrcim ili da vezbam i malo da redukujem ishranu, izbacim slatkishe, masno i so. Najbolje sto sam do sada probala je meseceva dijeta. 24h se ne jede nista,ali samo predvidjenim danima. Danas je jedna od 14h. Pije se samo voda i eventualno pojede vocka. Moze se bez problema izdrzati, jer je to samo ciscenje organizma tj. izbacivanje vode,a ne pravo gladovanje. Trebalo bi da se smrsha tokom jednodnevnog posta oko 1kg do 3kg
  Reply With Quote
Old 28-04-08, 11:02   #10
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Rosse, tebe su kosti teske moja druge, nista drugo tebe nije.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 28-04-08, 11:06   #11
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

a shto cemo sa ovim mekshinama oko kostiju, zlato
Old 28-04-08, 12:07   #12
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Sve je to vazduh i antimaterija, maco moja.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 28-04-08, 14:31   #13
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Ribica View Post
Nisam imala probleme sa kilažom, al ove zime sam se ugojila barem 5 kg. Ubile su me večere, zapravo noću pustošim frižider, dok sam radila diplomski il visila na forumu. Neko kaže da mi dobro stoji, al moja roba na meni puca Jedva uđem u rođene farmerke, a i kad ih obučem jedva sjednem ko čovjek Pre neki dan sam se užasno iznervirala i odlučila da ne jedem ništa posle 7
Glaaaaadnaaaa sam !!!!
Imate li vi sličnih problema ovog proljeća, na kakvoj ste dijeti i dajte malo podrške
prvo izbaci sve slatkiše iz prehrane,brzu hranu,sve grickalice,gazirane sokove,masnoću smanji.. jedi barem 5 puta na dan ali manje porcije..izbjegavanje hrane je velika greška.. i naravno neka fizička aktivnost..vježbe.. bolje je kad se smrša a ispod sala ostanu "izvajani” mišići koji su stvoreni vježbanjem da bi se smršalo..
na ovaj način izgubila sam 12 kg za godinu dana koji se evo i poslije 3 godine ne vraćaju..dobijem ja tokom zime 1-2 kg ali to je sve u nekim granicama..
seka is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 19:41   #14
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

BlackWoman has disabled reputation

Ja još nisam vidjela ženu koja je nekad radila sa mnom a koja je smršala za godinu dana punih 70 kg!!!!!
Koristila je Herbalife praškasti preparat koji se konzumira u vidu napitka, a koja zamjenjuje večeru....
To je treća osobu (dvije posljednje sam vidjela) koji su skinuli pozamašan broj kilograma koristeći taj preparat.
Old 29-04-08, 19:43   #15
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

ja sam ga koristila i bachila sam 100 eura..mjesec dana sam ga pila i uredno se pridrzhavala..grama jednoga nijesam smakla s' mene..non stop je ta boca bila mi u usta...ka' nedonoshchetu...

to je jedino shto sam koristila od reklamiranih preparata..dok ne otkrih 'Vitaplex', tj. makrobiotichku kuhinju
Old 29-04-08, 19:45   #16
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

BlackWoman has disabled reputation

Ja sam baš iz tog razloga, da vidim o čemu se radi, otišla na sajt Herbalife i vidim da tamo ima više tih preparata. Sad ne znam o kome je riječ, tj. koji su oni koristili. Znam da košta oko 50 €
Old 29-04-08, 19:48   #17
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

jeste, ali uzmesh i tablete uz to i prashak koji se razmucuje u chaj (ima nekoliko vrsta ukusa)..mene je koshtalo oko 90 eura...Ja sam sve na svijetu probala- od dijeta, al' niposhto nijesam pristalica hemijskih preparata tipa Bozhen (prasen) tableta..kako je nije sramota, onaj skuter potone pod njom dok se shepuri Jadranom, a reklamira mi tablete za mrshavljenje i opasa se, tj.zamakne algama...
Samo zdrava hrana, shto vishe vode i pojachana fizichka aktivnost...sad ce ljeto, lakshe se gube kilogrami...
Old 30-04-08, 09:17   #18
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

A ljudi, zene, sto ne odete kod dr da vam fino propise dijetu, jedete sve, tj. skoro sve, ali pazite kako i sta kombinujete. Znam dosta ljudi koji su dosta kila izgubili pomocu tih "dijeta", i ostali zdravi.
Kako vam nije tesko da gladujete? Ja to nikako ne mogu, a mogu zamisliti kako je tesko nekome ko inace jede vise nego ja.
Old 30-04-08, 09:29   #19
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Registrovan: May 2007
Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

ko ode kod Ljilje Žižić garantovano gubi višak kilograma. Ali je zato dijeta rigorzna i dugotrajna!
Old 30-04-08, 10:33   #20
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Nju sam imala na umu.

Tags
chat, dijeti, podrška, predlozi, sam

Opcije Teme
Način Prikaza