MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Arhitektura, urbanizam i uređenje prostora > Feng shui

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 27-04-08, 16:45   #1
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 691
Likes (Received): 2884
Supernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čeka
Default Feng-shui za novac

Feng shui za poboljšanje prihoda

Feng shui majstori tvrde da je najlakši i najbrži rezultat primjene feng-shuija povećanje prihoda. Postoji mnogo različitih preporuka i metoda za bogaćenje, međutim osnovni simbol novca u feng-shuiju je voda. Da biste privukli sreću boljih prihoda, najbolja metoda je uvođenje vodenog elementa u svoj životni prostor. On ne smije biti isuviše velik, jer bi mogao postati opasan, uvijek treba imati u vidu ravnotežu, nekada je manje bolje nego više.

Neki od načina za poboljšanje prihoda:

Izgradnja jezerca ispred kuće

Dimenzije koje se preporučuju za prečnik jezerca su 104 i 110,5 cm, ili 124,5 do 132 cm, što predstavlja pojas od žada i prostorije pune novca. Treba voditi računa da ono bude sa lijeve strane od ulaznih vrata, gledano iznutra prema van. Potrebno je obezbijediti neprestan dotok vode (pumpa i filter za pročišćavanje), jer to stvara dragocjenu jang energiju. Prljava voda donosi otrovan zadah. U jezercu možete uzgajati različite vrste ribe, ali po feng-shuiju najpovoljnije je držati 9 primjeraka japanskog šarana.

Kornjača na sjevernom sektoru

U sjevernom sektoru doma poželjno je držati kornjaču bilo živu ili kao keramičku figuru kornjače, jer njeno prisustvo donosi bogatstvo i sreću. Kao nebesko biće, ona predstavlja pomoć drugih ljudi, novac. Ono što treba zapamtiti je to da se kornjače ne drže u paru, jer više vole da budu same. Jedinica je takođe broj koji odgovara sjeveru.

Akvarijum sa zlatnim ribicama

Akvarijum sa zlatnim ribicama je idealno rješenje za privlačenje sreće bogatstva, ako se drži u jugoistočnom sektoru. Najpovoljnija kombinacija je 9 zlatnih ribica, od čega bi jedna trebala biti crna. Smatra se da će ona simbolički apsorbovati bilo kakvu nesreću koja vam je namijenjena. Ako vam u akvarijumu ugine zdrava ribica, postoji vjerovanje da se to dogodilo jer je apsorbovala nesreću namijenjenu vama, ne paničite već je zamijenite drugom.

Feng-shui ribom naziva se arowana, koju neki biznismeni drže radi privlačenja velikog bogatstva.

Biljke u jugoistočnom sektoru

Kada je riječ o biljkama, povoljne su biljke okruglih, mesnatih listova, dok se biljkom novca u feng-shuiju smatra krasula. Međutim, možete držati i druge biljke, pod uslovom da ih redovno zalijevate, mijenjate zemlju, odstranjujete uvelo i trulo lišće, ili jednostavno dotrajalu biljku bacite i zamijenite novom. Nije preporučljivo držati kaktuse niti biljke špicastih listova koje odašilju otrovne strelice. Takođe, bonsai biljke (biljke patuljastog rasta) ne donose dobru energiju u vaš životni prostor.
Potrebno je napomenuti da nije povoljno u domu držati suhe biljke poput suhog cvijeća i suhe grane drveta jer emituju mrtvu energiju i privlače lošu sreću.

Crassula je biljka iz porodice sukulenata i postoje različite vrste:

1. Crassula ovata 'Jade'
2. Crassula argentea 'monstrose', 'gollum' & 'hobbit'
3. Crassula argentea "Finger Jade"
4. Crassula arborescens "Silver Dollar Jade"
5. Crassula portulacea minima "Mini Jade"
6. Crassula ovata "Whirly Bird"
7. Crassula ovata "Lemon & Lime"
Supernova is offline  
Reply With Quote
Old 29-04-08, 19:05   #2
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Thanks (Received): 2
Likes (Received): 94
Milly uskoro postaje slavanMilly uskoro postaje slavanMilly uskoro postaje slavan

Feng Shui,kao i natalne karte ,se rade ,u ovom sluchaju,za svaki stambeni objekat posebno.

Postoje ljudi koji rade Feng Shui,mada se to mozhe bilo ko uraditi,uz malo prouchavanja ovog shtiva.

Meni je maceha uradila Feng Shui za stan u kom zhivim.
Savjetovala me da stavim cvijece sa istochne strane na balkonu (koji gleda ka jugu) ,kako bi imali novchani priliv u kuci
Dobila sam na poklon biljchicu ,sitnih plodova ,nalik mandarini,zvanu Fortunela ,koja nam je dodatno mamila novac u kucu ...:P

Ima neshto u tom Feng Shui-u
Old 29-04-08, 19:53   #3
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 92
Likes (Received): 4233
Zor_djevojka has disabled reputation

boga mi i u mojoj kuci je svanulo i polijepo se oparilo kad nam je komshinka poslozhila pare po coshkova u prostorijama kuce..Jedno 3,4 dana su pravile planove u kojem dijelu shto treba staviti...znam da je majka nervne napade imala dobit' kad god bi chistile sestra i ja, da sluchajno ne pomjerimo novchic odatle ...E kad smo se preselili u potkorvlje, to nijesmo 'prenijeli'..al' da kucnem, ne osjeti se na budzet nashe familije

Forum MadeInMontenegro na Facebook-u
Moja natalna karta
'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović
Voli te tvoja zver
Kraljica!!!

Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 20:34   #4
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čeka

Biće još tekstova o aktiviranju sektora novca, majstori feng-shui tvrde da se taj sektor najlakše aktivira i najbrže osjeti njegov uticaj. Ja sam nabavila neke simbole za privlačenje novca i osjetila sam poboljšanje kućnog budžeta i drugačiji pristup novcu, odnosno od tada ga imam dovoljno jer mi novac ne otiče iz kuće kao ranije.

Navešću još neke detalje na koje je potrebno obratiti pažnju: otvoren poklopac na wc-školjki simbolizira oticanje kućne sreće i prihoda, pa ga treba uvijek držati zatvorenog. Kupatilo je mjesto otpuštanja negativne i nečiste energije, pa je potrebno vrata toaleta i kupatila uvijek držati zatvorenim, kako pozitivan chi ne bi skretao u te prostorije i odlazio kroz kanalizacione odvode, te tako odnosio svu pozitivnu energiju. Takođe, slavine koje cure nisu povoljne za prihode doma, pa je potrebno iste odmah popraviti ili zamijeniti drugima. Zapušeni odvodi takođe zadržavaju i vraćaju negativnu energiju ne dozvoljavajući joj da isteče iz doma, ovo su sve stvari na koje je potrebno obratiti pažnju, tako da aktiviranje jugoistoka nikada neće donijeti željene rezultate ako se ne otklone ovi nedostaci.
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 20:45   #5
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 9
MirIam na dobrome putu

Ovu biljku 1. Crassula ovata 'Jade' i ja gajim i interesantno je da kad buja stvarno pare pristižu sa svih strana, ozbiljno. Nisam imala pojma da ima neke veze sa Feng shui-jem.
Old 29-04-08, 22:14   #6
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Crasula – još se naziva biljka novca i ona je na prvom mjestu kada je u pitanju energiziranje sektora bogatstva i blagostanja (istok i jugoistok).

Izuzetno povoljne biljke su:

Spathiphyllum – biljka koja je jednostavna za održavanje, ne zahtjeva puno svjetla a osim toga dobro upija negativna zračenja iz elektronskih uređaja .

Schefflera – dekorativna biljka koja raste u visinu ( simbolizira rast i napredak ) te također ne zahtjeva puno svjetla .

Bambus – simbolizira dugovječnost.

Calathea – sve vrste.

Ficus benjamin – voli jako svjetlo , ali ne podnosi propuh .

Zamioculacas

cvjetnice poput orhideje, božura, narcisa i ljiljana

Ne preporučuju se:

Sve biljke s trnjem ili iglicama poput kaktusa.

Biljke koje imaju oštre listove poput sablji ( na primjer palme ). One su nepovoljne jer energiju prostora pretvaraju u agresivan oblik.

Ne preporučuju se Agava, Yucca (drvo života), Dracaena, sve palme i Diffenbachia.

Bonsai je simbol sputane prirode i izuzetno štetno djeluje u bilo kojem prostoru .

Biljka "slonova noga" je izuzetno nepovoljna (simbolizira nazadovanje i spriječen razvoj).

Biljke koje rastu prema dolje (npr. puzavci) predstavljaju nazadovanje.

Suho cvijeće nema života, ono predstavlja mrtvu energiju i smrt te ga nije dobro držati u prostoru.

Umjetno cvijeće od svile treba redovno čistiti, te svakih 6 do 12 mjeseci zamijeniti novim.

Najpovoljnije mjesto za biljke je istočni, jugoistočni i južni dio doma ili prostorije.
Njegujte svoje biljke, uklanjajte ocvale cvjetove i uvelo lišće, redovno režite grane koje su previše izrasle i dodajte hranjive sastojke u zemlju. Biljke će vam to vratiti svojom ljepotom i pozitivnom energijom.

Najvažnije od svega je održavanje svježeg izgleda biljke, redovno zalijevanje i odstranjivanje trulih i suhih listova.

Feng-shui zaista djeluje, ali isključivo kao pravilno korištenje energija. Ne trebate dati ogroman novac feng-shui majstoru, da bi vam rekao kako trebate dobro očistiti dom, a čist dom je pola dobrog feng-shuija. Pored temeljitog čišćenja doma i bacanja nepotrebnih, starih i oštećenih stvari, potreban vam je kompas da odredite strane svijeta, simboli i aktivatori prostora, koji predstavljaju energije pojedinih sektora.

Svi mi u svom domu imamo dosta aktivatora za koje nismo ni svjesni kako nam mogu donijeti pozitivnu energiju samo ako ih pravilno koristimo, ali često nesvjesno privučemo mrtvu energiju raznim dekoracijama od suhog cvijeća, umjetničkim slikama sa negativnim prizorima, posebno ako ih držimo u sektoru bogatstva i blagostanja (jugoistok), pa je takve stvari potrebno odstraniti iz doma.
Old 29-04-08, 23:29   #7
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Milly uskoro postaje slavanMilly uskoro postaje slavanMilly uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Biće još tekstova o aktiviranju sektora novca, majstori feng-shui tvrde da se taj sektor najlakše aktivira i najbrže osjeti njegov uticaj. Ja sam nabavila neke simbole za privlačenje novca i osjetila sam poboljšanje kućnog budžeta i drugačiji pristup novcu, odnosno od tada ga imam dovoljno jer mi novac ne otiče iz kuće kao ranije.

Navešću još neke detalje na koje je potrebno obratiti pažnju: otvoren poklopac na wc-školjki simbolizira oticanje kućne sreće i prihoda, pa ga treba uvijek držati zatvorenog. Kupatilo je mjesto otpuštanja negativne i nečiste energije, pa je potrebno vrata toaleta i kupatila uvijek držati zatvorenim, kako pozitivan chi ne bi skretao u te prostorije i odlazio kroz kanalizacione odvode, te tako odnosio svu pozitivnu energiju. Takođe, slavine koje cure nisu povoljne za prihode doma, pa je potrebno iste odmah popraviti ili zamijeniti drugima. Zapušeni odvodi takođe zadržavaju i vraćaju negativnu energiju ne dozvoljavajući joj da isteče iz doma, ovo su sve stvari na koje je potrebno obratiti pažnju, tako da aktiviranje jugoistoka nikada neće donijeti željene rezultate ako se ne otklone ovi nedostaci.
Kako se lijepo mozhe napraviti spoj higijenskog i materijalno-feng shui-korisnog

E,(kako je grdno pocheti rechenicu sa "E"..@explosion sigurno dobija ospice) kad vec pricamo o Feng Shui-u,moram se pozhaliti.

Naime,od kad sam se uselila u novi stan,trika nema,da mogu prvi sa prvim povezati..josh da bude gore,u velikim sam dugovima.
Naravno,postoji vishe razloga za takvo stanje,ali sad OKRIVLJUJEM losh Feng Shui u stanu!

Bavi li se ko ovom disciplinom ,makar iz hobija,da mu proslijedim shemu stana,chisto da se malo uvjezhba ?
Old 29-04-08, 23:32   #8
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Mistique, možeš ovdje postaviti tlocrt svog stana, ali obavezno naznači strane svijeta. U svakom domu ima dosta nedostataka i nijedan nije savršeno postavljen, ali zato postoje feng-shui lijekovi da poprave neke nedostatke.
Old 29-04-08, 23:36   #9
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

haha Dobro si napisala da je potreban kompas!

Od kad sam doshla u Pg ,potpuno sam dezorijentisana!

Vidjecu da nema oko zgrade kakve maGovine da se orijentishem
Old 29-04-08, 23:45   #10
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Kompas je osnova svega u feng-shuiju, bez njega ne treba ni pomišljati da započnemo. Ako pravilno odredimo glavne i sporedne strane svijeta, obavili smo pola posla.
Old 29-04-08, 23:47   #11
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Default Feng shui - promijeni trenutni raspored

Samo da znash,da vec crtam tlocrt stana,i konsultujem se sa drugom gdje je koja strana svijeta
Old 30-04-08, 00:37   #12
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

NAdam se da ces se snaci

Uh,jedva ove strane svijeta pohvatah..

Ako treba da se naznachi jugo-zapad,sjevero-istok isl..javi mi ,kako bih korigovala skicu

tnx,unaprijed
Attached Images
File Type: jpg Feng Shui.JPG (31.3 KB, 26 views)
Old 30-04-08, 20:07   #13
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Mistique,
- ti imaš problem u stanu koji danas većina nas ima (imam i ja), jer se ulazna vrata tvog doma sučeljavaju sa vratima od kupatila i toaleta, a to je nanepovoljnija postavka ulaznih vrata, jer prilikom ulaska u dom prvo što ugledaš to su ova vrata, pa sav chi koji uđe, odmah izađe van ili ako su vrata otvorena, sva pozitivna energija odlazi u kupatilo i pretvara se u negativnu energiju. Ovo se najviše odražava na prihode, oticanje novca i osjećaj kao da se novac ne može zadržati u domu. Takođe, kupatilo u sektoru bogatstva, zdravlja i blagostanja nije povoljno, jer ono predstavlja otpadnu energiju, a ovdje treba da je aktivirana energija života, biljke, voda...
- Ova vrata uvijek treba držati zatvorenima, mada je najbolje da ih obojiš u crveno,postaviš vjetrena zvona iznad vrata toaleta ili pored njih visoku biljku koja će skretati chi. Predsoblje je najvažniji snabdjevač doma chijem, tvoje se nalazi u jugoistočnom sektoru (4), pa bi trebao da je obojen nekom jang bojom (zelena), sa jakim svjetlom. Ispred vrata možeš postaviti neku zelenu prostirku. U lijevi ugao pored vrata, gledano iznutra prema van, možeš postaviti biljku ili sliku sa motivom vodopada. Na policu u predsoblju možeš postaviti maketu broda na koji ćeš staviti nekoliko novčića, bižuterijski nakit i sl. da izgleda kao da je pretrpan blagom, i to okrenut u pravcu ulaza u dnevni boravak, što će simbolizirati bogatstvo koje ulazi u kuću. Predsoblje treba uvijek održavati čistim, bez nagomilane obuće ispred ulaznih vrata.
- Ova TA peć predstavlja element vatre i njen položaj u sektoru drveta nije povoljan, jer u interaktivnom ciklusu elemenata vatra uništava drvo, što znači da umanjuje prihode i blagostanje, pa bi je trebala premjestiti u dio gdje je kuhinja. Na mjesto gdje je bila peć, treba postaviti guste i zdrave biljke, povoljnih oblika listova. Takođe, ovdje se može postaviti akvarijum sa zlatnim ribicama.
- U dnevnu sobu, u ugao gdje je tv možeš postaviti biljku, a na sto u sjeveroistočnom sektoru koji pripada elementu zemlje, možeš postaviti zemljanu vazu, kristale, lampu, svijeće. Takođe u ugao gdje je ljuljalica možeš postaviti kutnu policu oker boje, na koju ćeš staviti lampu, dvije crvene svijeće, kristale, fotografiju sebe sa dragom osobom, ovo je jugozapadni sektor i to je sektor ljubavi, majke, odnosa, pripada mu broj 2 pa se ovdje predmeti postavljaju u paru, nikako jedno ili troje. Ovo je zemljani sektor, pa aktiviranjem istog privlačiš sreću u ljubavi. To isto možeš učiniti u jugozapadnom kutu u trpezariji. Ovaj frižider iz jugozapadnog ugla trebala bi maknuti i postaviti negdje drugo, jer može simbolizirati zahlađenje u ljubavnim odnosima.
- I još nešto, u spavaćoj sobi bi trebala krevet postaviti na mjesto gdje je ormar, jer nije dobro spavati tako da su noge okrenute direktno prema vratima, idealan položaj za krevet je dijagonalno od ulaznih vrata, ako na ormaru postoji ogledalo, ne bi trebalo da se tvoj odraz vidi u njemu dok spavaš.

Ovo sam ti sada orijentaciono nabacila kako bi trebalo da izgleda, međutim biće u narednim postovima još dosta toga o feng-shui simbolima pa ćeš praćenjem istih saznati koje još simbole možeš postaviti radi aktiviranja određenih sektora.

Last edited by Supernova; 30-04-08 at 20:13..
Old 30-04-08, 23:25   #14
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Feng-shui simboli koji donose sreću u novcu

Kineski novčići

Mogu se staviti vezani crvenom trakom na važna dokumenta i knjige prijemnih faktura kako biste imali uspjeha u poslu. Postavljanjem dva novčića sa crvenom trakom iznad ulaznih vrata u radnju privlačite bogatstvo, takođe možete ih okačiti iznad glavnog ulaza u kuću ili postaviti bilo gdje u domu, ispod tepiha, u novčanik (kako biste osigurali da nikada nije prazan), ali uvijek povezane crvenom vrpcom, sa jang stranom okrenutom prema gore (kineska slova).

Tronoga žaba

Tronoga žaba je simbol koji donosi najviše sreće u uvećanju vašeg bogatstva.
Minimalno je potrebno imati jednu, najviše devet. Važno je pri tom držati ih na podu, raspoređene po svim dijelovima sobe na neupadljivim mjestima, kao što su prostor ispod trosjeda, sofe, stola, police i sl. I neka budu okrenute prema različitim stranama svijeta.

Ako imate samo jednu žabu, ona ne bi trebala biti okrenuta prema ulaznim vratima, jer tako stvarate dojam da ona odlazi skupa s vašim novcem.Ako imate tri, neka jedna gleda van, kao da ide po novac, druga prema unutra, kao da ga unosi u dom, a treću postavite po želji. Možete i ispod svake žabe, koliko god ih imali, staviti pravu novčanicu ili kovanicu.

Dnevna soba je najpogodnija, može i u trpezariji i dijagonalno od glavnih ulaznih vrata, kao da dočekuju chi bogatstva, dok se ne preporučuje držati ih u spavaćoj sobi, kuhinji i kupatilu.

Trgovački brod

Možete sami napraviti svoj brod bogatstva tako što ćete uzeti maketu bilo kakvog broda, napuniti ga raznim dragocjenostima, novčićima, lažnim zlatnim polugama i postaviti u predsoblje ili dnevnu sobu, okrenut tako da uplovljava u prostoriju, simbolično predstavljajući ulazak bogatstva u dom ili kancelariju.

Vaza izobilja

Kako biste napravili vazu koja donosi bogatstvo, izaberite vazu od porcelana, zemlje, kristala, metala i napunite je sljedećim sadržajem:
- sedam vrsta poludragog kamena, kristali, korali, lapis lazuli, biser, jaspis, kornain, kvarc, tigrovo oko, akvamarain, topaz, ametist, citrin, malahit...
- crvena torbica prepuna novca
- tri, šest ili devet kineskih novčića koji su vezani crvenom vrpcom
- pet vrsta sjemena ili zrnevlja staviti u male plastične kese
Vazu izobilja držite tako da je sklonjena od radoznalih pogleda.
Old 01-05-08, 02:15   #15
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Vidim da si se dosta potrudila oko tumachenja ,na chemu ti veliko hvala
Sam raspored prostorija mi se ne dopada ( pogotovo odnos kupatilo-ulazna vrata)..
Spomenula si boje zidova.Srecom ,gazde su veoma pozitivni ljudi i okrechili su stan kako sam samo mogla da pozhelim,shto je bio i jedan od razloga da sam pozheljela da se uselim ovdje.

Predsoblje mi nije zeleno,ali je svijetlo plavo,trpezarija i kuhinja su zhute,dnevni boravak je boje breskve ,a spavaca soba lila boje

Shto se tiche pomicanja TA peci,frizidera-nije izvodljivo..Da ako izdrzhim josh koji mjesec,pa cu da se selim na drugo mjesto sa boljim Chi-jem
Old 02-05-08, 19:24   #16
okianer
MiM team Početnik

okianer's Avatar

Registrovan: May 2008
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 2
okianer nepoznate kvantitete u ovom trenu

evo ja sam nova ovdje i vec imam pitanje..primjetila sam da ima razlike u feng shui tumacenjima,jedni kazu do kuce traba da vodi blago krivudav put radi blazeg protoka ki energoje,a onda procitam da put treba biti prav..

negdje procitam da prema ulaniim vratima nije lose da stoje stepenice da bi imale protok kia na sprat,a onda procitam kao enerfgija nece n+zansti kuda da ide,molim objasnjenje od iskusnijih..
okianer is offline   Reply With Quote
Old 02-05-08, 20:10   #17
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Uvijek je bolje kada se chi kreće krivudavo, međutim ukoliko to nije slučaj, onda se postavljaju razni simboli, dekoracija, biljke i sl. koji će zadržati chi da ne protutnji previše brzo pravolinijskom putanjom.

Postoje pravila koja se odnose na stepenice, nije povoljno ako se penju prema domu pravolinijski,takođe, nije povoljno ako se na dnu stepeništa nalaze ulazna vrata i prvo što ugledamo kada otvorimo vrata je stepenište, bolje je ako u dnu stepeništa postoji mala kosina ili zavoj.

Kažu da nije dobro stepenište prekrivati prostirkom crvene boje jer to privlači nesreću (stepenište na dvoru ruskog cara Nikolaja).
Old 03-05-08, 06:12   #18
okianer
MiM team Početnik

okianer's Avatar

Likes (Received): 2
okianer nepoznate kvantitete u ovom trenu

ja sam eto pokusala pri izgradnji kuce da se drzim koliko toliko feng shui nacela,ali to za stepenice mi je izgleda promaklo..

,,,ako se ne varam jugo istocni dio je za zensku djecu,tj najstarije zensko,kako se inace pospjesuje ugao zdravlja djece i gdje se on nalazi?
okianer is offline   Reply With Quote
Old 03-05-08, 10:28   #19
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by okianer View Post
ja sam eto pokusala pri izgradnji kuce da se drzim koliko toliko feng shui nacela,ali to za stepenice mi je izgleda promaklo..

,,,ako se ne varam jugo istocni dio je za zensku djecu,tj najstarije zensko,kako se inace pospjesuje ugao zdravlja djece i gdje se on nalazi?
Sektor zdravlja i blagostanja je istok, on ujedno pripada najstarijem sinu, jugoistok najstarijoj kćerci itd.

Da se ne bi udaljili od teme, ukratko ću navesti da se je istok sektor drveta, energizira se biljkama, zelenom i plavom bojom, dodavanjem simbola vode. Istok je mjesto zelenog zmaja, pa se u ovaj sektor može postaviti slika ili figura zmaja, međutim ovo će biti detaljnije opisano u jednoj od narednih tema.
Jugoistok je sektor bogatstva, a u ranijim postovima sam opisala na koji način se energizira.
Old 14-05-08, 19:42   #20
veverice
MiM team Početnik

veverice's Avatar

Likes (Received): 0
veverice na dobrome putu

Već izvesno vreme čitam što šta o feng suiju,I čini mi se da sve što više čitam sve manje znam I sve mi je manje jasno. Stoga Vas molim,ako Vam nije teško da mi malo pomognete.
U mojoj kuhinji je raspored malo čidan-tjs leva na desno-ugradna reran,na njoj mikrotalasna,pored rerne ploča sa ringlama, ispod ploče sa ringlama mi se nalazi mašina za sudove,a pored ploče sudopera Preko puta rerne frižider I ostalo je radni deo Znam da je odnos voda vatra destruktivan ,ali I da je u mojoj kuhinji sve ugradno I da se ništa ne može izmestiti. Kuhinja je svetlo žute I sive kombinacije
u spavaćoj sobi ono što zahvata gornji levi ugao je orman
i na kraju evo nacrta stana sa tačnim dimenzijama i tačno utvrdjenim stranama sveta(kompas)
veverice is offline   Reply With Quote
Old 15-05-08, 21:27   #21
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

- Ova sučeljena ulazna vrata sa ulazom u spavaću sobu treba neutralisati postavljanjem visoke biljke koja će zadržati chi i primorati ga da polako prolazi i da se što više zadrži tako će donijeti više pozitivne energije
- Takođe, istu stvar treba uraditi između ulaza u dnevnu sobu i prostoriju preko puta (ne znam koja joj je namjena), postavljanjem visoke biljke ili neke dekoracije, pa čak i zastora preko vrata, vjetrenih zvona i sl.
- Na zid od toaleta koji dolazi u trpezariju postaviti bar jednu visoku biljku kako bi se neutralisala simbolika nečiste energije, mada položaj kupatila nije dobar jer zauzima središnji dio stana koji treba da je slobodan. Ovo najviše može da se odrazi na prihode kuće i međusobne odnose ukućana, odnosno opštu ravnotežu i harmoniju doma.
- Čini mi se da je krevet u spavaćoj sobi dobro okrenut što se tiče pravca u kome je glava okrenuta, ali s obzirom da ne znam tvoj lični kua broj ne mogu sa sigurnošću tvrditi, ali generalno energija istoka je dobra za zdravlje i blagostanje. Ormar je ogroman i predstavlja fizičku zapreku na ulaznim vratima, što opet nije povoljno, energija bi trebala da se slobodno kreće, prostor oko ulaza u bilo koju prostoriju ne bi trebao biti blokiran stvarima ili tepihom koji će zapinjati i sprečavati vrata da se slobodno otvaraju i stvaraju doja slobodnog protoka energije.
- Što se tiče kuhinje, ona se u prinicipu ne energizira, osim što bi se trebalo voditi računa o pravilnom postavljanju šporeta kao elementa vatre i slavine kao elementa vode. Ovdje bar možeš uvesti element drveta koje u produktivnom ciklusu hrani vatru, a iscrpljuje vodu, kako bi pojačala energiju vatre, ali u tom slučaju kuhinja bi se zaista morala mnogo koristiti kako bi se ta energija trošila, što se svakako preporučuje u feng-shuiju kao način da se kuhanjem hrane održava prirodna energija doma i ukućani zbližavaju. Možeš postaviti nekoliko zemljanih lončića sa začinskim biljem,

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 12-01-09, 18:13   #22
dejansenka
MiM team Početnik

dejansenka's Avatar

Registrovan: Jan 2009
dejansenka na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
- Ova sučeljena ulazna vrata sa ulazom u spavaću sobu treba neutralisati postavljanjem visoke biljke koja će zadržati chi i primorati ga da polako prolazi i da se što više zadrži tako će donijeti više pozitivne energije
- Takođe, istu stvar treba uraditi između ulaza u dnevnu sobu i prostoriju preko puta (ne znam koja joj je namjena), postavljanjem visoke biljke ili neke dekoracije, pa čak i zastora preko vrata, vjetrenih zvona i sl.
- Na zid od toaleta koji dolazi u trpezariju postaviti bar jednu visoku biljku kako bi se neutralisala simbolika nečiste energije, mada položaj kupatila nije dobar jer zauzima središnji dio stana koji treba da je slobodan. Ovo najviše može da se odrazi na prihode kuće i međusobne odnose ukućana, odnosno opštu ravnotežu i harmoniju doma.
- Čini mi se da je krevet u spavaćoj sobi dobro okrenut što se tiče pravca u kome je glava okrenuta, ali s obzirom da ne znam tvoj lični kua broj ne mogu sa sigurnošću tvrditi, ali generalno energija istoka je dobra za zdravlje i blagostanje. Ormar je ogroman i predstavlja fizičku zapreku na ulaznim vratima, što opet nije povoljno, energija bi trebala da se slobodno kreće, prostor oko ulaza u bilo koju prostoriju ne bi trebao biti blokiran stvarima ili tepihom koji će zapinjati i sprečavati vrata da se slobodno otvaraju i stvaraju doja slobodnog protoka energije.
- Što se tiče kuhinje, ona se u prinicipu ne energizira, osim što bi se trebalo voditi računa o pravilnom postavljanju šporeta kao elementa vatre i slavine kao elementa vode. Ovdje bar možeš uvesti element drveta koje u produktivnom ciklusu hrani vatru, a iscrpljuje vodu, kako bi pojačala energiju vatre, ali u tom slučaju kuhinja bi se zaista morala mnogo koristiti kako bi se ta energija trošila, što se svakako preporučuje u feng-shuiju kao način da se kuhanjem hrane održava prirodna energija doma i ukućani zbližavaju. Možeš postaviti nekoliko zemljanih lončića sa začinskim biljem,
supernova dali mogu vama da posaljem nacrt stana tj kuce i da mi odredite gde sta ide?
dejansenka is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 18:31   #23
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by dejansenka View Post
supernova dali mogu vama da posaljem nacrt stana tj kuce i da mi odredite gde sta ide?
Postavi tlocrt, ali ne na ovu temu, vec na temu 'feng shui uredjenje doma', i ovi postovi ce biti premjesteni tamo. I navedi konkretno ono sto te interesuje.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 12-01-09, 18:37   #24
dejansenka
MiM team Početnik

dejansenka's Avatar

Registrovan: Jan 2009
dejansenka na dobrome putu

hocu hvala
dejansenka is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 13:11   #25
crvena
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2009
crvena na dobrome putu
Smile

pozdrav,

tek se uključujem u ovo i zanima me, za početak, gdje mogu nabaviti ove novčiće?
crvena is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
fengshui, novac

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules