MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 06-10-06, 15:30   #1
Mikica
MiM team Početnik

Mikica's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Mikica has disabled reputation
Default Vaša frizura

Koja vam je boja i duzina kose? Talasasta, ravna, loknasta? I ako bi menjale nesto od toga, kako bi izlgedala nova frizura?
Mikica is offline  
Reply With Quote
Old 06-10-06, 16:09   #2
+..graveyard..+
MiM team Forumaš

+..graveyard..+'s Avatar

+..graveyard..+ has disabled reputation

ja sam savrseno zadovoljna svojom kosom..apsolutno zdrava...
blago valovita pri dnu...tamnosmedje boje...a vuce i na crveno
+..graveyard..+ is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 18:55   #3
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Registrovan: Aug 2006
BlackWoman has disabled reputation

Pa nesto sebe i ne mogu da zamislim sa drugom frizurom.
Crnka sam i ostacu ono sto jesam.
Kosa mi je veoma duga, nekad je talasasta, a nekad potpuno ravna.
Posto je smatram svojim, kao, favoritom vodim racuna o njoj i zdrava je i sjajna.
Pih, jesu li ovo mali oglasi??? :lol:
BlackWoman is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 19:15   #4
Milena
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2006
Milena has disabled reputation

Paaaa... moja je sve pomalo i talasasta i rana i loknasta, haos, i zbog toga me nervira ili je feniram ili guzvam, pa mi je sva ispucala :cry:

Boja mi je smedja, do pre par meseci sam bila plava, ali mi se to nije svidelo, pa sam se vratila u prirodnu boju...

A promenu... pa ne planiram, uvek mi frizerka samo osvezi krajeve, dobro, pre nekih godinu dana sam ubacila siske, ali to nije nista drasticno...
Milena is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 19:15   #5
Mari
MiM team Početnik

Mari's Avatar

Mari has disabled reputation

uh, moja nit je ravna nit je kovrdzava to me ponekad zivcira, al je uglavnom to dobra stvar, s obzirom da s malo truda i preparata kad hocu mogu napravit kovrdze, a kad hocu ravnu kosu. jest da nikad nije bash savrseno ravna ili kovdzava, al ne zalim se previse.
Old 07-10-06, 17:38   #6
Mjau
MiM team Expert

Mjau's Avatar

Mjau na dobrome putu
Send a message via MSN to Mjau

Ovo je moja kosa. Sve je prirodno, boja, oblik... Kao klinki bila mi je jos svetlija, sad je vec potamnela, ali opet ima zanimljiv neki sjaj. Bila sam u fazonu da se farbam, satiram, nijansiram, medjutim, kad sam shvatila da nemam potrebe za tim, i kad me devojke pitaju koju farbu koristim, odustala sam. Ipak je bolje sacivati zdravu kosu. Inace, moja vlas kose je tanka, tako da bi se sigurno upropastila cestim farbanjem. Imala sam nekada pramenove, sad nista! U skorije vreme ne zelim da menjam nikako. Mozda jednog dana i kad mi dodje da predjem u crnke, kupicu periku pre
Mjau is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 17:53   #7
+..graveyard..+
MiM team Forumaš

+..graveyard..+'s Avatar

kosa ti je divna i ne mijenjaj nista na njoj ni po koju cijenu...
savrseni prirodni sjaj...kao kod mene..
lijep oblik i sve to...
svaka cast=)
Old 07-10-06, 21:55   #8
Mjau
MiM team Expert

Mjau's Avatar

Mjau na dobrome putu

Hvala ti na komplimentima. Mene cesto zaustave devojke da pitaju koju boju farbe koristim. I bas tada sam i shvatila da ne treba da menjam nesto za cim mnogi placu. Doduse, najbitnije da se meni svidja. Treba negovati kosu, a ona puno znaci u celokupnom izgledu devojke.
Mozes i ti priloziti svoju sliku kose, s ledja naravno, ili cenzurisi :?:
Old 07-10-06, 23:37   #9
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation

E, ja sam jedino zadovoljna bojom, a ovim ostalim ..nikako.Perut mi stvara najveci problem (tj.seboreja, koje nikako da se rijeshim), ne drzhi mi frizura puno, moram svaki pokret glavom da pratim da se ne izvije, iskrivi, suva je pri krajevima, tu nikakve maske ne pomazhu.Jedino na neshto lichi onog trenutka kad se isfeniram.Sjutradan vec svaka dlaka svoju politiku vodi.. 8)
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 23:51   #10
Mjau
MiM team Expert

Mjau's Avatar

Mjau na dobrome putu

A sto ne probas silikonske kapi za suve krajeve?
Old 08-10-06, 09:25   #11
+..graveyard..+
MiM team Forumaš

+..graveyard..+'s Avatar

ili kapi od kristala..dosta su skupe ali djelotvorne
Old 10-10-06, 12:46   #12
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

U talasastom fazonu, nakon spavanja.
Old 10-10-06, 22:50   #13
Mjau
MiM team Expert

Mjau's Avatar

Mjau na dobrome putu

Sad mi je jasniji tvoj nick!
Imas super kosu, deluje gusto i jako.
Old 11-10-06, 11:53   #14
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Hvala, zdrava jeste, češljam je prvo od krajeva pa tek onda od tjemena, stavljam nakon pranja maske i ponekad silikonske kapi, izbjegavam fen...
Ponekad stavim teget kolor šampon, inače je prirodno crna.
Old 19-10-06, 11:04   #15
Mjau
MiM team Expert

Mjau's Avatar

Mjau na dobrome putu

Prirodno crna? Svaka cast. Bas izgleda jako
Old 19-10-06, 11:07   #16
Mjau
MiM team Expert

Mjau's Avatar

Mjau na dobrome putu

Cek da postujem u vecoj velicini A i da zazivimo ovaj kutak, ko da nema zena na ovom forumu

Old 02-02-07, 01:42   #17
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Registrovan: Nov 2006
andjela pizelli has disabled reputation

Nega kose u hladnim danima

Pre nego počnemo sa savetima veoma je važno napomenuti da nega mora biti konstantna, prilagođena tipu kose i problemu koji postoji. Kao što samo jedan tretman ne može trajno rešiti problem bubuljica, tako ni samo jedan tretman ne rešava problem koji vaša kosa ima, bez obzira na kvalitet preparata. Dakle, ni ovde ne pomaže čarobno pucketanje prstima.

Problem se takođe pri odabiru proizvoda. Faktor odabira je najčešće reklama. Poznata glumica/manekenka/voditeljka tri puta mahne kosom i eto pravog proizvoda. Znam da nemaju svi dovoljno sredstava da izdvoje za profesionalne preparate, ali saveti frizera treba da budu besplatni. U slučaju da i dalje niste ubeđeni, poslučajte jednostavan savet našeg doktora za kosu, gospođice Dragane:

‚‚Ma koliko proizvod bio kvalitetan, ako nakon nekoliko upotreba ne daje rezultate, promenite ga. Najverovatnije da nije adekvatno rešenje vašeg problema.‚‚

Da se vratimo zimi, vetru i kosi

Kao što u zimskom periodu posebnu pažnju posvećujete nezi kože, koje se isušuje pod dejstvom hladnoće, istu pažnju bi trebalo posvetiti i kosi. Iako se sporije primeti hladnoća i zimsko vreme imaju podjednako poguban uticaj i na kosu. Evo par saveta za zaštitu i negu…

Čak i najzdravijoj kosi centralno grejanje, klima uređaji i zagušljive prostorije izvlače vlagu. Niske spoljašnje temperature je još dodatno oštetećuju što vodi proleću sa metlom na glavi. Stoga bi bilo dobro da tokom zime kosu negujete na sličan način kao i kožu.

Ne treba zaboraviti i odlazak na planinu gde je sunčevo zračenje mnogo veće nego na moru. Ako se odlučite da odmor provedete u višim predelima vaša kozmetička torba obavezno mora sadržati i šampon sa zaštitnim faktorom.

Pravilna nega

Da bi kosa ostala negovana i tokom zimskih dana neophodno je:

- redovno pranje hidrantnim šamponom sa lipidima (osim u slučaju oštećene kose)

- nanošenje odgovarajućeg regeneratora

- stavljanje odgovarajućeg pakovanja jednom nedeljno

- pranje kose šamponom čistačem na svakih 10 – 15 dana (blagi piling koji eliminiše nečistoće iz prvog sloja dlake - korteksa)

Nega kose prema tipovima

Bujnoj, kovrdžavoj i farbanoj zdravoj kosi zimi su neophodni lipidi. Dakle, birajte preparate koji ih imaju u svom sastavu. Isti sastav treba da imaju i preparati namenjeni suvoj kosi koja se dodatno može zaštititi serumima za krajeve.

Što se masne kose tiče birajte šampone za uklanjanje sebuma. Međutim, preparati ne mogu suštinski rešiti problem već se mora obratiti pažnja i na ishranu. Veoma je važno da ona bude izbalansirana ne bi li omogućila neutralan PH kože glave. Primera radi povećan unos vitamina C povećava kiselost kože glave što izaziva dodatno mašćenje.

Obratite pažnju da sve gore navedeno nikako ne važi za hemijski oštećenu kosu (blanš, prese i sl.). Dakle, nikako ne stavljajte preparate sa lipidima na ovaj tip kose. Najbolje bi bilo da se posavetujte sa frizerom šta bi bilo najadekvatnije rešenje za vaš problem ili kupovina specijalizovanih preparata za oštećenu kosu.

Šta treba obavezno izbegavati?

Ono što je totalni greh prema kosi u hladnim danima je upotreba jakih gelova i sprejeva na bazi alkohola. Oni dodatno utiču na gubitak vlage iz kose. Dakle, odlučite se za neku blažu varijantu u vidu pene.

Ne zaboravite, redovno šišanje je MUST!

B92
andjela pizelli is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 01:43   #18
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Савети професионалаца за ­савршену и здраву косу

Многи проблеми настају кад се коси не даје довољна пажња и нега. На тржишту је прегршт препарата за заштиту и регенерацију косе. Важно је одабрати одговарајући производ за себе, било да имате танку и оштећену косу или густу и оштру.
Много ћете придонети квалитету косе ако је сушите на средњој јачини и редовито перете. Но косу је увек најбоље сушити на собној температури, без фена. У зимско време сушите је у добро угреној просторији, а у пролеће и лето најбоље ју је сушити на сунцу. Након сушења фиксирајте фризуру четком и сушилом подешеним на средњу јачину. Завршне додире направите помоћу гела или лака за косу.

Одаберите квалитетан лак за косу
Najbolji lakovi za kosu su oni koji imaju gusto raspršivanje. Za ravnomernije nanošenje nanesite lak na četku za kosu i zatim pročešljajte.

Косу сушите меким пескиром
Grubi peskiri nisu dobri za kosu. Bolje je kosu sušiti nežnim tapkanjem peskira po temenu. Tako ćete upiti maksimum vode iz kose.

Заштитите косу током спавања
Коса се ломи и за време спавања. Најбоље ју је заштитити ако спавате на сатенском јастуку. Можете направити и високу пунђу за заштиту од ломљења.

Не претерујте с врућим феном
Косу је најбоље сушити на средњој топлини. После пређите кроз њу хладним ваздухом из сушила. Тако се кутикуле власи затварају и дају сјај коси.

Направите природне коврџе у 5 минута
Девојке које имају природно коврчаву косу прво нека оперу косу шампоном и исперу, а затим треба нанети гел за косу те га размазати према врховима. Поделите горњи слој косе у три репа, један према натраг и по један са сваке стране главе, а доњи слој косе оставите опуштен. Осушите косу, отпустите репове и протресите. Тако ћете добити природни изглед, а ваше ће коврџе бити постојаније.

Извор: 24sata.hr
Old 02-02-07, 02:06   #19
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Plavuse

(Plavushe)

Oko 45% ljudi (uključujući i muškarce) na pitanje "koju biste boju kose odabrali da se ofarbate" odgovara jednoglasno - "plavu". Pošast plave kose, koja istrajava uprkos smeni trendova, fenomen je (skoro) neobjašnjive prirode. Pepeljastoplava, smeđeplava, skoro bela... sve vrste plavih nijansi i dalje su na vrhu prioriteta.

Oduševljenje plavom kosom potiče još iz davnih vremena, kada su žene na veoma različite načine od današnjih postizale svetliji ton kose. To se činilo na sledeći način: kosa se premazivala specijalnim sapunima ili pomadama, a potom bi se satima sedelo na suncu - dok ne posvetli. Postojao je i lakši (ali manje trajan) put do plave nijanse - kosa se posipala prahom čiji su glavni sastojci bili polen i izmrvljene latice žutog cveća. Docnije, za one koji su želeli uverljiviji izgled, pravljene su perike (jedan od prvih "masovnih" proizvođača plavih perika bila je Holandija).

Međutim, svi pomenuti pristupi imali su više mana, a potreba za posvetljivanjem kose s vremenom je postajala sve izraženija. To je urodilo nastankom prve farbe za kosu, "smućkane" daleke 1907. godine u pariskom stanu hemičara Ežena Šulea (docnije, osnivača kompanije L'Oreal). Od tog trenutka stvari su krenule nezadrživo napred: plava kosa promovisana je kao ultimativni modni krik posredstvom platinastih holivudskih glumica, a ova "manija" se putem filma proširila brzinom svetlosti.

Ponekad je zgodno promeniti boju kose i osvežiti čitavu pojavu (naravno, ako ste spremni da se uhvatite u koštac sa svim neprijatnim šalama koje će se odnositi "i na vaš račun"), ali ne i po svaku cenu. Poplava ružno izblajhanih kosa koje se svakodnevno vijore gradom može vas lako utopiti u uniformnost i učiniti da zažalite za svojom prirodnom bojom. Zato - razmislite dva puta pre nego što se odlučite...
Old 18-02-07, 03:21   #20
bambica
MiM team Početnik

bambica's Avatar

Registrovan: Feb 2007
bambica na dobrome putu

moja kosa je plava,jeste ostecena ali ne i previse,zato je feniram ravno i onda ima sjaj i izgleda zdravo koliko je to moguce!kosu sam oporavila zelenim panten samponom i ne koristim jake farbe kao sto je igora,za sad mi je najbolja keune!
bambica is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
frizura, vaša

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules