MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 26-04-08, 21:55   #1
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Wink Ženske priče ;)

Konkretno ginekologija, poshto je to kod nas josh uvijek 'Tabu tema'

da li i koliko chesto posjecujeteginekologa?
Kad ste prvi put posjetile ginekologa i vasha iskustva (ukoliko ste raspolozhene da podijelite sa nama ).
Idete li na redovne kontrole ili samo kad je situacija 'krajnje alarmantna'?
Imate li izabranog ginekologa?
Da li vishe povjerenja imate u zhenskog ili mushkog ginekologa? Neke bitne informacije ...
i shta koristite tokom 'onih' dana ?

Reply With Quote
Old 27-04-08, 01:04   #2
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Svaka zhena koja drzhi do sebe u cjelosti ,normalno da ce brinuti o svom zdravlju.
S obzirom da su sve uchestale raznorazne bolesti ,neophodne su redovite kontrole kod ginekologa.
Idealna ucestalost posjeta je 3x godisnje.

Primjetila sam da vishe do zdravlja intime drzhe cure,nego starije zhene,tj posjete ginekologu u manjem broju vrshe zene srednjih godina..

Prva posjeta ginekologu je bila rutinska kontrola,nakon prvog odnosa sa momkom .
Nije me bila frka od doktora,niti me imala zbog cega biti sramota( kao vecinu djevojaka koje se susrecu sa ginekologom prvih puta).
Znala sam da mu moja nece biti nikakva novost.Cika doca je bio izuzetno prijatan,tako da nije bilo nikakvih trauma

Na kontrole idem 2x godishnje,uglavnom u Ars Medicu.

Meni licno nije vazno da li je u pitanju zenski ili muski ginekolog.Svejedno mi je
Old 27-04-08, 01:27   #3
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

što se tiče posjete ginekologu jeste još uvijek , na žalost , tabu tema..
znam dosta žena koje nikad nisu otišle i što je najgore što nikad nisu čule za pa-pa test..
jedna moja prijateljica mi je rekla: -nisam nikad isla a i što da idem kad me nikad nije boljelo.. !!!!
i to je inače moto po pitanju posjete doktorima.. ćuti i sjedi dok te ne zaboli.. a i kad boli trpi..proće..
ranije sam išla češće na preglede a sad uglavnom jednom godišnje mada bi trebalo, a i doctor to insistira, dva puta godišnje..
ne znam..nekako je lakše poći kod ženskog ginekologa ali ja ipak nekako imam više povjerenja u muškog iako je neprijatnije..
a moja prva posjeta ginekologu bila je kad sam imala 15 godina..mama mene za ručicu pa u ordinaciju..i ponijeli smo flašu vode koju sam pila
(nevine djevojke ultrazvuk ne mogu raditi intravaginalno, već moraju popiti oko 2 litre tečnosti da bi se materica i jajnici podigli pod pritiskom bešike)
a doktor kasnio..e te muke moje..
seka is offline   Reply With Quote
Old 27-04-08, 03:24   #4
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Dobro si primjetila.Zapravo,napisala si shta sam zaboravila..a odnosilo se na neinformisanost zhena ,kao i ignorisanje posjeta ginekologu.

Da je srece,i pameti,ne bi ovakve teme trebale predstavljati taboo-zashto bi zdravlje bilo tabu ?!

Briga o reproduktivnim organima i kontrole bi trebale biti dio kulture zhena.

@seko ,je li doca rizikovao i pritiskao ti stomak u toku pregleda?
Old 27-04-08, 08:41   #5
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

ja sam prvi put otishla sa 20 godina (tj. kad sam se upustila u odnose sa tadashnjim momkom)..iscrpno sam se raspitala dje cu i kod koga cu i fino ruku pod ruku sa majkom (da mi strah drzhi )..Malchice neprijatno, al nishta strashno...Jest' da sam se preznojila u 100 voda, al pretekoh...
od tada sam tamo redovna ka' plate u Aluminijski..Na svakih pola godine, redovno vadim briseve, papa testove, ultrazvuk jednom godishnje..Imam izabranog doktora, tj.doktorku Milanu Shoc koju svima preporuchujem, ukoliko ste iz Podgorice, a ne josh nijeste odluchile kome bi 'legle' . Pazljiva (shto je jako bitno, nije gruba ka' da burgija), pametna, struchna, uvijek raspolozhena da te saslusha, posavjetuje, nashali se sa pacijentom..a i lijepa je za vidjet' ...

Tokom onih dana samo medicinske uloshke i nishta drugo, jer je to najzdravije..tampone i ove plastichne uloshke, od kojih se redovno ojedem sam totalno izbacila iz upotrebe...

Last edited by Zor_djevojka; 27-04-08 at 23:11..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 27-04-08, 23:08   #6
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Moj prvi odlazak ginekologu je bio noćna mora. Noć pred odlazak nisam spavala, najviše zbog toga što nisam znala kako pregled izgleda i kako sve to ide.. Otišla sam jer mi je urasla dlačica a ja sam mislila da imam rak

Posle toga idem normalno, ne stidim se i nemam nikakav osjećaj nelagode, i potpuno mi je svejedno da li je muškarac ili žena. Savjet mlađim curicama na forumu je da je nelagodniji zubar jedno 100 puta od čika ginekologa.

Koristim "Always", ne smetaju mi i stvarno su najbolji. Tampon u životu svome nisam stavila i imam strah od toga. Koliko sam blesava, ja bi to zaboravila..

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 27-04-08, 23:54   #7
malo
MiM team Forumaš i po'

malo's Avatar

Registrovan: Apr 2008
malo nepoznate kvantitete u ovom trenu

Posto sam radila u ginekoloskoj ordinaciji,nagledala sam se svasta vjerujte, od toga da neke djevojke zaista vode racuna o tome da redovito rade papa test, do toga da zena od 45 godina pojma nema sto je to ustvari.
ja licno idem redovito, papa test radim jednom godisenje, jer nema potrebe, hvala bogu za vise. A mislilm da upravo taj neki stid, i tabu tema oko odlaska ginekologu, pravi ovoliki porast carcinoma grlica materice, i oboljevanje od HPV, i kad se dodje doktoru, nazalost sve vec bude kasno. Za vrijeme "onih" dana koristim samo uloske koji imaju pamucnu podlogu, nikada alweys, jer je on toliko nezdrav i potice potparavanje, so opet je idealno za razvoj svakojakih bakterija.
Takodjer izbjegavam upotrebu intimnih sapuna i maramica koliko mogu,jer znau da naprave kontra efekat.
Old 27-04-08, 23:58   #8
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

da, da i to sam zaboravila da napomenem...nikakvi sapuni, kupke, intimne maramice, dnevni uloshci..na to zaboravite!...ja sam tako kandidu navukla (pored antibiotika, jer sam imala gnojnu anginu i primala urnebesno jaku terapiju) i jedva sam se otarasila iste (godinu i neshto sam je lijechila)...Evo 4 godine, nemam nikakvih problema vishe...ali strogo vodim rachuna...i uvijek sam u panici da se ne vrati...

Kako je to fino regulisano u Americi...svake godine zhene na kucnu adresu dobiju 'opomenu', da se blizhi vrijeme obavezne jednogodishnje kontrole kod ginekologa...Bolje je sprijechiti, nego lijechiti...
Old 28-04-08, 10:20   #9
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

A meni je dr preporucila tecni sapun za intimno pranje sa PH vrijednoscu 3, sto je idealno. Lactacid femina. Koristim samo njega pola godine i prezadovoljna sam. Do tada sam pokusavala sa raznim djecjim sapunima jer su mi dr govorili, a i citala sam, da ovi za intimno pranje nisu dobri. Medjutim, nikako nisam bila zadovoljna.
Old 29-04-08, 18:05   #10
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Dnevni uloshci- nikako !
Vishe shtete ,nego shto koriste..
Koristim Naturals uloshke,najvishe mi odgovaraju ,tim vishe shto su oblozheni pamukom,za razliku od Always plastichnih ulozhaka-koji,inache,mogu da izazovu izvjesne nelagodnosti.Nisu bash preporuchljivi.

Izuzetno vazhan je i VESH.
Dosta cura se odluchuje za izazovniji ,ali sintetichki vesh,pogotovo tange,koji mogu da izritiraju micu
Greshka..
Postoji dosta interesantnih komaTa vesha i od pamuka,koji ,osim toga shto lijepo stoje ,prijaju kozhi
Old 29-04-08, 19:55   #11
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

BlackWoman has disabled reputation

U pravu si Misti u vezi uložaka. S obzirom na povećani broj malignih oboljenja kod žena pretpostavlja se da su možda uzrok (ne)higijenski ulošci od vještačkih materijala, koji izazivaju alergije i ko zna šta još...
Ja takođe koristim uloške sa 100% pamukom (a da li je 100% o tom - po tom) i ne smetaju mi.
Dodala bih još i to da nikada ne koristim agresivne šampone i kupke za intimno pranje nego namjenske tečne sapune ili Kosili bebi šampon.

Prvi put sam otišla na pregled kada sma imala 19 god. (čini mi se) i zaista je bio krajnje neprijatan doživljaj, jer je ginekolog bio mator i poprilično grub.
Moj sadašnji ginekolog je žena, koja ima dosta nježnije prste i detaljnija je. Odem jednom u pola godine da povadim briseve.
Old 29-04-08, 22:04   #12
Okugata
Guest

Sto se tiche dnevnih ulozaka,koristila sam ih samo jedan mesec i skontala da pojacava sekret. Koristim gel za intimnu negu od Avona i do sada nisam imala problema,jer je dosta nezan. Kada mi se desi neki pojacani sekret, koristim samo kamilicu za zapiranje i med od bargema. To mi mama preporucuje. Inace ginekologe bas nesto izbegavam ,jer sam naisla na neku seljanku na studenskoj koja se izderala na mene i gurnula mi ono metalno ledeno i jos mi rekla: sta ti je??? kao da nisi imala odnos nikada!! a meni oci ispale koliko me zabolelo. Imala sam dva puta upalu jajnika,ali pila sam uvin caj pa proslo
  Reply With Quote
Old 29-04-08, 23:23   #13
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Priznajem, nisam redovna na ginekološkim pregledima niti sam radila papa-test, ali imam namjeru. Jednostavno, osjećaj nelagode, ali do sada nisam imala neku potrebu za tim, par puta sam išla zbog upale jajnika i na redovne preglede u trudnoći.

Što se tiče uložaka, još uvijek koristim always, mada su najbolji obični ulošci od pamuka, ipak nepropustljivi ulošci su nezdravi, posebno onaj donji dio od najlona koji potparava.

Intimnu higijenu održavam blagim carefree gelom i obavezno nosim pamučni veš, a tange sam odavno prestala koristiti, jer u njima se nikada nisam osjećala udobno.
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 08:17   #14
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Dugo sam pokusavala naci neutralni sapun, kupku, sta bilo, ali ni djeciji sapuni mi nisu bili dobri. Posebno ne Merima bebi sapun (onaj okrugli smrdljivi). Onim ruke operem pa odmah moram staviti kremu, toliko isusuje kozu. DOVE je dosta dobar. A onda sam se raspitala i saznala da Dove ima 5 ph vrijednost, sto je ph vrijednost koze, a za intimne dijelove treba da bude niza ph vrijednost hemisjkih sredstava.

Dr kazu, a i citala sam, da tecni sapuni namijenjeni bas za intimno pranje nisu dobri, i kako i Rosa rece, izazivaju gljivice. Medjutim, prije pola godine mi je moja dr rekla da koristim LACTACID FEMINA tecni sapun, jer ima ph vrijednost samo 3! Mogu vam reci da sam prezadovoljna! Ali bas prezadovoljna.

Valjda da nije dobar dobila bih gljivice za pola godine.

Sto se ulozaka tice, odavno ne koristim always. Mrzim ih. Guma, plastika, ne znam ni sta je. Ali problem nastaje kad trazite pamucne. Pravih pamucnih, a da su koliko toliko jaki, nema. Ja koristim libresse trenutno, cak i dnevne. Najmeksi su, cini mi se i zdravi. Naravno, ni slucajno se ne smiju koristiti oni sa osvjezivacima. To je uzasno za zdravlje.
Old 30-04-08, 12:22   #15
sladja
MiM team Expert

sladja's Avatar

Registrovan: Feb 2007
sladja na dobrome putu

Uh muka me spopadne svaki put pri pomenu ginekologa, a ne kad moram na pregled. Ja ne znam što je sa mnom. Uvijek mi je neprijatno, osjećam nervozu, strah i imam nelagodan osjećaj. Ali što se mora, mora se, preživim.
Idem redovno na preglede, dva puta godišnje i jednom godišnje uradim pa-pa test, nema potrebe više. Imam izabranog ginekologa ( kao i Rosska ) Milanu Šoć i zadovoljna sam sa njom, jako je prijatna i nježna. Kod nje idem od početka (od 19 god.) i lakše mi je da razgovaram sa ženom i da pitam sve što me zanima, nego sa muškim ginekologom.
Što se uložaka tiče, ja odavno koristim Always, meni su oni najbolji, drugi mi ne odgovaraju. Mada znam da dr ne preporučuju uloške uopšte (nego vatu), jedino Naturella, ali meni ne odgovaraju; onda ni pod razno parfimisane kupke i gelove za intimno pranje, jer izazivaju gljivice i razne alergije. Ja ih nikad nisam koristila, koristim samo baby sapun.

"Nekada gradiš zidove oko sebe. Ne da zadržiš ljude vani, nego da vidiš kome je stalo dovoljno da ih sruši."
sladja is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 12:27   #16
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

pravi uloshci se prave od vate i sa mrezhastom gazom preko (tzv.trudnichki uloshci, koje trudnice nose poslije porodjaja tih 40-ak dana dok krvare)...Ti uloshci su najbolji i najzdraviji...a mozhete da stavite ulozhak, pa preko njega komad vate, koju mijenjate na svakih sat i po i nema bojazni od iritacije, svraba, gljivica, bakterija...
Sladzo, kako to da se ne sretosmo kod Shocke ...Bash mi je milo shto dijelish mishljenje sa mnom oko njene struchnosti
Old 30-04-08, 12:34   #17
sladja
MiM team Expert

sladja's Avatar

Registrovan: Feb 2007
sladja na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
pravi uloshci se prave od vate i sa mrezhastom gazom preko (tzv.trudnichki uloshci, koje trudnice nose poslije porodjaja tih 40-ak dana dok krvare)...Ti uloshci su najbolji i najzdraviji...a mozhete da stavite ulozhak, pa preko njega komad vate, koju mijenjate na svakih sat i po i nema bojazni od iritacije, svraba, gljivica, bakterija...
Sladzo, kako to da se ne sretosmo kod Shocke ...Bash mi je milo shto dijelish mishljenje sa mnom oko njene struchnosti
A zato što ne idemo često. Sva sreća pa idemo samo dva puta godišnje. Ne bih ti pošla niđe drugo, za spas, a tek kod muškog ginekologa, uh. Te uloške (vatu) svi dr preporučuju, ali ja to ne mogu šanse nema.

"Nekada gradiš zidove oko sebe. Ne da zadržiš ljude vani, nego da vidiš kome je stalo dovoljno da ih sruši."
sladja is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 12:37   #18
melic
MiM team Guru

Registrovan: Jan 2008
melic has disabled reputation

Always sensitive...dodju kao neko "najmanje zlo"....ko vec ne koristi te porodiljske uloske...ne izazivaju nikakve neprijatne efekte...stalno ih koristim.
melic is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 12:51   #19
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Quote:
Originally Posted by sladja View Post
Uh muka me spopadne svaki put pri pomenu ginekologa, a ne kad moram na pregled. Ja ne znam što je sa mnom. Uvijek mi je neprijatno, osjećam nervozu, strah i imam nelagodan osjećaj. Ali što se mora, mora se, preživim.
Idem redovno na preglede, dva puta godišnje i jednom godišnje uradim pa-pa test, nema potrebe više. Imam izabranog ginekologa ( kao i Rosska ) Milanu Šoć i zadovoljna sam sa njom, jako je prijatna i nježna. Kod nje idem od početka (od 19 god.) i lakše mi je da razgovaram sa ženom i da pitam sve što me zanima, nego sa muškim ginekologom.
Što se uložaka tiče, ja odavno koristim Always, meni su oni najbolji, drugi mi ne odgovaraju. Mada znam da dr ne preporučuju uloške uopšte (nego vatu), jedino Naturella, ali meni ne odgovaraju; onda ni pod razno parfimisane kupke i gelove za intimno pranje, jer izazivaju gljivice i razne alergije. Ja ih nikad nisam koristila, koristim samo baby sapun.
A koje bebi sapune?
Ajde bas pitajte vasu dr o ovom Lactacid femina,kad budete isle, zanima me sta ce reci. Za pola godine samo dobro od ovog tecnog sapuna primjecujem, nista lose.
Old 30-04-08, 12:53   #20
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Quote:
Originally Posted by melic View Post
Always sensitive...dodju kao neko "najmanje zlo"....ko vec ne koristi te porodiljske uloske...ne izazivaju nikakve neprijatne efekte...stalno ih koristim.
I njih sam koristila neko vrijeme, pokusaj sa Libresse, mislim da su bolji.

Tags
priče, Ženske

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules