MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Arhitektura, urbanizam i uređenje prostora > Feng shui

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 15-01-09, 09:03   #61
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 1595
Likes (Received): 5357
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by dakiva View Post
Možeš li mi molim te odgovoriti što se tiče kuhinje; nalazi se na istoku, ali štednjak i sudoper su jedan do drugoga ne baš tik jedan uz drugi, ali blizu što mi je pametno staviti, dali biljku kakvu, ali se bojim da će po njoj onda biti svega?
Frižider i štednjak predstavljaju dva elementa koja su u izravnom sukobu, tj. voda uništava vatru, pa bi bilo dobro postaviti prepreku u zelenoj boji (prostirka) ili možda nekako ubaciti tri visoka bambusa, dakle nešto što odgovara elementu drveta kako bi se upotpunio prirodni ciklus: voda>drvo>vatra

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 15-01-09, 12:48   #62
dejansenka
MiM team Početnik

dejansenka's Avatar

Registrovan: Jan 2009
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 0
dejansenka na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Frižider i štednjak predstavljaju dva elementa koja su u izravnom sukobu, tj. voda uništava vatru, pa bi bilo dobro postaviti prepreku u zelenoj boji (prostirka) ili možda nekako ubaciti tri visoka bambusa, dakle nešto što odgovara elementu drveta kako bi se upotpunio prirodni ciklus: voda>drvo>vatra
sad opet ja moram nesto da te pitam,cula sam da sporet nesme pored sudopere da li je to tacno inace meni su na jugu i sporet i sudopera?
dejansenka is offline   Reply With Quote
Old 15-01-09, 13:37   #63
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by dejansenka View Post
sad opet ja moram nesto da te pitam,cula sam da sporet nesme pored sudopere da li je to tacno inace meni su na jugu i sporet i sudopera?
Ovdje važi isto kao i za prethodni post, znači u slučaju da se element vode i vatre nadju u kombinaciji, obavezno ih treba razdvojiti koliko je to moguće, a izmedju istih postaviti element drveta kako bi se energija dovela u ravnotežu. Mada je najbolje izbjegavati ovakve kombinacije.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 15-01-09, 20:55   #64
dejansenka
MiM team Početnik

dejansenka's Avatar

Quote:
Ovdje važi isto kao i za prethodni post, znači u slučaju da se element vode i vatre nadju u kombinaciji, obavezno ih treba razdvojiti koliko je to moguće, a izmedju istih postaviti element drveta kako bi se energija dovela u ravnotežu. Mada je najbolje izbjegavati ovakve kombinacije.
napravila sam razmestaj i na istocnu stranu sam stavila krevet,a TA sam stavila na zapad ispod prozora,e sada imam problem posto je moja kuca mala 38 kvadrata i morala sam frizider da pomerim i stavim pored kreveta ,znaci isto je na istocnoj strani,a na njega sam stavila brod od drveta i nakit je na njemu,jel to dobro?
Old 17-01-09, 19:11   #65
aurora69
MiM team Početnik

aurora69's Avatar

Registrovan: Nov 2008
aurora69 na dobrome putu
Default room desinger

ovo je link od programa koji ce vam olaksati crtanje plana vaseg stana. nadam se da ce vam se dopasti. nisam ga jos isprobala, ali uradicu to uskoro.
http://www.smartdraw.com/specials/pp...FQpTtAodeWQHnA
aurora69 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-09, 21:56   #66
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by aurora69 View Post
ovo je link od programa koji ce vam olaksati crtanje plana vaseg stana. nadam se da ce vam se dopasti. nisam ga jos isprobala, ali uradicu to uskoro.
http://www.smartdraw.com/specials/pp...FQpTtAodeWQHnA
Da, ima ovih jednostavnih programa pomoću kojih se može napraviti precizan tlocrt stana, jedan od njih je i room-aranger koji se takodje može skinuti u trial verziji.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 18-01-09, 21:41   #67
aurora69
MiM team Početnik

aurora69's Avatar

aurora69 na dobrome putu
Default ordinacija

ordinacija.jpg
ovo je plan moje ordinacije, tek nekoliko meseci sam u novom objektu. pokusala sam da raspored namstaja prilagodim prema kua brojevima. ja sam kua 1 , a medicinska sestra je 2. promenila bi puno toga, i nabavila bi novi namestaj (i naravno obezbedila i novi radni sto za sestru)ako ovo ne odgovara nasim brojevima. interesuje me koja boja bi bila najpogodnija(naravno da ne bude isuvise drecavo). u levi ugao , gde se nalazi naziv programa je krevet za pregled. a ceo severni i zapadni deo je zastaklen. i to bi promenila i sazidala. samo da napomenem da dimenzije prostorije ne su one sto su iscrtane na tlocrtu(nisam tako vesta), tako da je cekaonica 9.20m2, ordinacija 18m2 i toalet negde oko 3m2.jos da napomenem da odmah ispred ulazna vrata nalazi se bandera, preko puta stara i napustena kuca, iznad mene propala banka, istocno trezor te iste banke. juzno se nalazi sused kome lose ide.kako da se zastitim i da posao ide na bolje.
hvala unapred
aurora69 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-09, 19:06   #68
aleta
MiM team Početnik

aleta's Avatar

aleta na dobrome putu
Default zdravo Supernova

bilo je malo problema oko ovog tlocta. Ako moze da posluzi poslala bih i potrebne podatke
Attached Images
File Type: jpg marica.jpg (35.6 KB, 10 views)
aleta is offline   Reply With Quote
Old 23-01-09, 23:58   #69
aleta
MiM team Početnik

aleta's Avatar

aleta na dobrome putu

Nesto mislim, ako je taj tlocrt upotrebljiv, onda je bolje da odmah napisem makar osnovne stvari. Dakle...
kuca u kojoj zivimo kao podstanari zidana je dugi niz godina, a zavrsena je pre naseg useljenja. U stan na drugom spratu, kao prvi stanari, uselili smo se 23-25.avgusta 2003.godine. Glavni ulaz u kucu je na jugu. Ispred kuce je sporedna, ne narocito prometna ulica. Oko nas su privatne kuce. Kuca je na pravilnom pravougaonom placu. Spoljne dimenzije su 890x1165 (bez terasa, koje su i sa ulicne i sa dvorisne strane sirine po 115cm). Nakon ulaska u kucu hodnikom se stize do stepenica koje idu nanize do podruma (samo ispod sobe na severo-istoku) i navise do potkrovlja na III spratu i tako stambenom prostoru daju oblik potkovice.
Ulazna vrata su (vrlo sam se trudila sa kompasom) na 96 stepeni, dakle gledaju na istok. Stan se sastoji od 1) predsoblja 2)dnevne sobe 3)trpezarije 4)kuhinje 5)decije sobe 6)jos jedne sobe koju koristimo kao svastaru 7) kupatila 8)WC-a 9)ostave i 10)dve terase.
Porodicu cinimo nas cetvoro.
Suprug (01.01.1961, kua broj 4),
ja (02.07.1961 kua broj 3)
starija cerka (14.05.1987. kua broj 2) i
mladja cerka (26.04.1990 kua broj 8).
Planiramo krecenje( sada je sve belo osim decije sobe koja je kajsija boja) i menjali bi smo to. Rado bih uskladila i raspored namestaja gde god to prostor dozvoljava.
Predsoblje je relativno usko i dugacko i ima dva ugradjena plahara A-sa jednim krilom i ogledalom i B garderober. Osim ulaznih vrata koja su kombinacija punog drveta i 12 staklenih polja, ima jos 6 vrata koja nisu medjusobno suceljena. Na podu je sivi itison od zida do zida. Na ugradjenom plaharu A) preko puta ulaznih vrata je zalepljeno, neuramljeno ogledalo.
Dnevna soba, trpezarija i kuhinja nisu odvojene vratima. U dnevnoj sobi, na istocnom zidu do vrata je pec na cvrsto gorivo(samo tu postoji dimnjak) kojom grejemo ceo prostor. Do nje su 2 vitrine. Prva koju cine fijoke, polica sa televizorom i asimetricno rasporedjene police za ukrase, i druga sa dva krila u donjem delu i otvorenim policama za knjige. Juzni zid cine balkonska vrata i prozor. Privremeno, ispred prozora je mali sto sa racunarom. Na zapadnom zidu, u uglu je moj ljubimac bendzamin, a onda kauc presvucen braon mebli-stofom. Ispred kauca je pravougaoni stocic. Severni zid prakticno, osim ulaznih vrata koja smo skinuli (zbog peci) i ne postoji, to je prelaz u trpezariju. Nedavno smo tu premestili komodu na kojoj stoji dracena, a nadam se bice i neka lampa skoro.
u trpezariji je pravougaoni sto sa 4-5 stolica. U nisi je velika juka, iza nje na zidu velika makrame tapiserija od sisala. Na istocnom zidu je nekoliko ikona, a na severnom slika zime u naivi (moje delo, prema slici F.Klopotana, bas je uspelo). Za zapadnom zidu je prozor u kome stoji 6-7 skoro uvek procvetalih ljubicica. Na podu u dnevnoj sobi i trpezariji su tepisi istog dezena - u osnovi plavi sa drap do cololadno braon sarom po obodu.
Soba u kojoj borave devojke okrecena je u kajsija boju. One insistiraju da se okreci u zeleno. Tepih je u dve nijanse list-zelene sa malo narandzastih detalja. pokrivaci na krevetima su narandzasti. Raspored je sledeci: na severnom zidu je fotelja, pa krevet starije cerke(znam da je lose).Na istocnom zidu je krevet mladje cerke a iza njenog uglavlja garderober. Na juznom zidu je prozor i balkonska vrata. na zapadnom zidu je uzi deo regala sa fijokama i policama, pa radni sto na kome je racunar, pa drugi deo regala sa policom za TV i otvorenim policama na kojima one cuvaju svoje omiljene stvar i- igracke, slike i sl. Na istocnom zidu, iznad kreveta je uramljena slagalica od 2000 delova sa slikom nekog brdovitog predela u ranu jesen i planina pod snegom iza.
O ostatku prostora sledeci put, imam utisak da sam preterala sa duzinom poruke. U svakom slucaju, volela bih da nesto ucinim po pitanju finansija, srece i uspeha svoje dece, i zdravlja naravno. Nadam se skorom odgovoru.
aleta is offline   Reply With Quote
Old 24-01-09, 00:20   #70
dejansenka
MiM team Početnik

dejansenka's Avatar

Default supernova

Image000.jpgImage000.jpg ja se nadam da sam dobar razmestaj napravila a ko treba da nesto promenim vi mi kazite. pozdrav senka
Old 19-02-09, 21:34   #71
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Aleta, evo postavila sam uvećanu sliku tlocrta stana, s obzirom da je ona koju si postavila suviše mala i nepregledna.

Ovako bi to otprilike izgledalo na bagua mapi:

- 1 predsoblje - centar
- 2 dnevna soba - jugozapad
- 3 trpezarija - zapad
- 4 kuhinja - zapad
- 5 dječija soba - jugoistok
- 6 soba - sjeveroistok
- 7 kupatilo - sjever
- 8 toalet - sjever
- 9 ostava - sjeverozapad
- 10 terasa - jug
- 10 terasa - sjever
- 11- ulaz - istok

Tvoja zvijezda po rodjenju je 3-drvo, povoljni pravci:
- istok, jugoistok, sjever, jug

suprug 4-drvo, povoljni pravci:
- istok, jugoistok, sjever, jug

starija kćerka 2 zemlja, povoljni pravci:
- zapad, sjeveroistok, sjeverozapad, jugozapad

i mladja kćerka 8 zemlja, povoljni pravci:
- zapad, sjeveroistok, sjeverozapad, jugozapad.

Uzajamno harmonične zvijezde tebe i supruga su:
- 1 (voda)
- 3 (drvo)
- 4 (drvo)
- 9 (vatra)

te u skladu s istima potrebno je pristupiti uredjenju doma, počev od nijansi plave boje i valovitih oblika na sjeveru, preko zelene i pravougaonih oblika na istoku i jugoistoku, pa do crvenih nijansi i špicastih oblika na jugu.

Uzajamno harmonične zvijezde vas sa kćerkama - 9 (vatra).
Uzajamno harmonične zvijezde izmedju kćerki:
- 2 (zemlja)
- 6 (metal)
- 7 (metal)
- 8 (zemlja)
- 9 (vatra).

SJEVEROISTOK - Dječija soba bi trebala biti zapadno orijentisana, ali s obzirom da je to sad neizvodljivo, kćerke bi se trebale smjestiti u ovu sobu na sjeveroistoku, s tim da uzglavlje mora biti okrenuto u jednom od povoljnih pravaca. Uradjena u purpurnim, bijelim i žutim nijansama, s tim što ne treba pretjerivati sa unošenjem ovih boja. Zidovi obojeni u nježnu purpurnu nijansu. U ovaj kolorit treba ukomponovati kvadratne oblike i detalje u bijeloj, bež i žutoj boji kako bi se izvukao element zemlje koje djevojke pripadaju. Pored kreveta može se postaviti po jedna lampa bež ili oker boje. Negdje na sto može se postaviti globus, po mogućnosti kristalni sa postoljem, a na zidove odgovarajuće slike pozitivnih motiva srca, drveće koje raste, cvijeća ili mladih uspješnih osoba. Vaza sa dva visoka bambusa može se postaviti u istočni ugao sobe.

JUGOISTOK - Idealno bi bilo da ti i suprug spavate u ovoj sobi označenoj brojem 5 (jugoistok) jer oboje pripadate zvijezdi drveta koja odgovara ovom sektoru, uzglavlje bi trebalo biti okrenuto prema istoku, dakle krevet postaviti tako da uzglavlje ide uz ovaj istočni zid, a sa obje strane kreveta da ostane slobodan prostor. Boja zidova u sobi bi trebala biti bijela do krem, s tim da zid iza uzglavlja može biti obojen u jaču pistacija ili tirkizno zelenu, iznad uzglavlja velika uokvirena slika, drveni pravougaoni ram, sa motivom dvije ptice na cvijetno-zelenom drvetu. Posteljina bijele boje sa diskretnim detaljima zelene boje, valovitog ili prugastog dezena. Sa obje strane kreveta noćni stočići na kojima bi stajale lampe sa abažurom crvene ili narandžaste boje, i dva kristala rozenkvarca i dvije svijeće, a pored kreveta dvije "čupave" prostirke pravougaonog oblika, krem ili nježno zelene boje. Na kvaku sa unutrašnje strane vrata zavezati vrpcu crvene boje. Zavjese bi trebale biti prozirne sa naglašenim pravougaonicima ili uzdužnim odnosno valovitim prugama nježno zelene ili plave boje. Ovdje treba izbjeći postavljanje ogledala, računara i tv-prijemnika, kao i ispod kreveta praviti skladište bespotrebnih stvari, odjeće, dokumenata i sl. Sve predmete koji vuku na prošlost, oštećeni su, polomljeni ili nemaju konkretnu svrhu, treba što prije eliminisati. Ukoliko iznad sobe za spavanje postoje prostorije tavan, toalet i sl. na plafon se trebaju postaviti bambusove flaute povezane crvenom vrpcom i to na dva kraja plafona zakošene tako kao da tvore slovo "A".

U potrazi za smislom
Astrologija blog

Last edited by Supernova; 21-02-09 at 11:13..
Old 20-02-09, 20:17   #72
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

ISTOK - Ovdje imamo nedostajući sektor - istok, jer isti ostaje izvan ulaznih vrata, iako je obuhvaćen krovom kuće, ostaje izvan dometa unutrašnje energije doma. Istok odgovara muškarcima u porodici, prvenstveno muškoj djeci, no ovaj nedostatak može indikovati nedostatak sreće, zdravlja ili loše odnose u porodici. Stoga je neophodno upotrijebiti odgovarajući lijek, bilo bi dobro kada bi stepeništem dominirala zelena boja, sa ukomponovanim detaljima crne i plave (produktivni ciklus voda-drvo). Ulazna vrata od punog drveta tamno smeđe boje, a na prostoru ispred vrata dvije visoke biljke, mogu biti i vještačke, poput fikus benjamina, čempresa i sl. i manja prostirka pravougaonog oblika zelene boje. Prostor ispod stepeništa bi trebao biti prazan, posebno treba izbjegavati vodu.

S obzirom da ulazna vrata zahvataju samo središte doma, oko istih ne bi trebalo biti nikakvih stvari i ovaj prostor bi trebao biti prazan, hodnik obojen u svijetlo žutu ili bež nijansu, sa prostirkom oker boje. Ovdje bi dobro došlo jako osvjetljenje, pa je najbolje na plafon postaviti jaku svjetiljku na koju se može okačiti nekoliko visećih kristala i ova prostorija mora uvijek biti osvijetljena. Kako se chi koji ulazi u dom suočava sa ogledalom ugradjenim u plakar, to nije povoljno za razvoj pozitivne energije, pa ogledalo treba ukloniti ili prekriti, odnosno prebaciti ga na plakar označen sa B.

SJEVER - Zbog položaja kupatila i toaleta na sjeveru, sektor karijere trpi nepovoljnost jer se ovdje talože otpadne energije i nepovoljan chi. Ovdje bi trebalo plasirati vodu, pa jedini izlaz može biti u vidu postavljanja fontane u crnoj boji i figure kornjače na balkonu kuće koji zahvata sjeverni sektor, a na prostor izmedju vrata kupatila i toaleta postaviti metalne zvončiće koji će neutralisati nepovoljan chi. Kako bi se bar donekle postigla harmonizacija ovog sektora bojom, bilo bi dobro kada bi kupatilo i toalet bili uradjeni crnom ili crno-bijelom keramikom do tamno-sive ili modro-plave boje. Takodje u prostoriji dnevnog boravka može se ojačati sjeverni sektor postavljanjem odgovarajućih vodenih simbola, crnom bojom i figurom kornjače.

SJEVEROZAPAD- Kuhinja je smještena u sektor sjeverozapada, koji pripada elementu metala. Ovdje bi savršeno odgovarala prostirka na podu u kombinaciji tamno plave i tamno sive boje.

ZAPAD - Trpezarija je smještena u zapadnom sektoru, što podrazumijeva element metala, pa bi ovdje idealno bilo postaviti trpezarijski sto u kombinaciji staklo-metal, okruglog ili ovalnog oblika, sa ovalnim bijelim ili sivim tepihom ispod, zidovi obojeni u bijelu boju. Medjutim, pošto je na raspolaganju pravougaoni sto, na njemu bi trebao stajati bijeli stolnjak. Na zid okačiti veliko ogledalo sa srebrnim ramom, kako bi se u njemu oslikavao odraz porodice na okupu. Na stolu uvijek držati veliku zdjelu punu voća. Na zid se isto može okačiti umjetnička slika sa ovakvim motivom. Na pod, u kutu prostorije može se postaviti velika bijela keramička posuda sa biljkom - benjamin ili vaza sa bambusima. Zavjese na prozorima u bijeloj, srebrnoj ili zlatnoj boji. U ovu prostoriju savršeno bi se uklopio kristalni luster ili bar nekoliko visećih kristala okačenih na postojeće rasvjetno tijele i prozore.

JUGOZAPAD - Kako prostorija dnevnog boravka zauzima jugo-zapadni sektor, zemljanog elementa, bijelog, bež i purpurnog (pink) kolorita. Tako bi za zidove odgovarala bijela ili nježna pink boja, dok na južnom zidu bi odgovarala zavjesa bijele ili bež boje sa purpurnim nijansama ili čak malo crvenih detalja. Tepih kvadratnog oblika bijele, bež, oker i nijanse smedje boje. Garnitura za sjedenje bi trebala biti okrenuta tako da se kod sjedenja gleda u jednom od povoljnih pravaca. Ovdje takodje postoji nepovoljnost zbog suočenih vrata dnevne sobe sa vratima toaleta, pa na zid pored vrata mogu se postaviti metalni zvončići ili neki dekorativni predmet kako bi se skrenuto negativni chi koji dolazi iz toaleta. Vrata kupatila i toaleta, kao i poklopac na wc školjci obavezno držati zatvorenima. Jugozapadni kut dnevne sobe trebao bi se energizirati postavljanjem stola kvadratnog oblika sa dvije stolice ili fotelje, ili police na kojoj će stajati lampa oker, bijele ili pink boje, par svijeća i uramljena slika porodice ili supružnika.

Ovo što sam navela bi bila otrpilike harmonizacija prostora bojom, dok za energiziranje pojedinih sektora mogu se koristiti odgovarajući feng-shui simboli koji su opisani u sklopu tema na ovom podforumu. Takodje za korištenje povoljnih uticaja i izbjegavanje negativnosti letećih zvijezda, potrebno je pratiti godišnji i mjesečni let, pa u skladu s tim vršiti odredjene korekcije.

Za izračunavanje natalne karte kuće potrebna je jasna orijentacija, odnosno pravac gledanja kuće, a to je obično pravac iz kojeg dolazi najveća količina yang energije. Nekada su to glavna ulazna vrata, ali nije pravilo.

U potrazi za smislom
Astrologija blog

Last edited by Supernova; 21-02-09 at 11:33..
Old 20-02-09, 22:12   #73
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Sa bojama ne treba pretjerivati. Ukoliko se koriste yang boje za jače energiziranje pojedinih područja života, kao što je na primjer bojenje zidova, u tom slučaju je dovoljno da se samo jedan zid oboji odgovarajućom bojom, a ostali neutralnom pastelnom bojom, bojom bjelokosti ili samo bijelom.

Nekada je dovoljno samo nekoliko detalja, a za 'spuštanje' prejakog kolorita ne koristiti boje koje izazivaju efekat kontrasta, već one koje čine blagi prelaz na niže tonove. Zemljani tonovi, bež nijanse uvijek dobro dodju kod stvaranja toplijeg ambijenta, posebno ako se poigravamo sa hladnim bojama.

U potrazi za smislom
Astrologija blog

Last edited by Supernova; 21-02-09 at 11:12..
Old 28-02-09, 11:22   #74
okianer
MiM team Početnik

okianer's Avatar

Registrovan: May 2008
Likes (Received): 2
okianer nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by okianer View Post
evo trocrta naseg stana,ovo je boravbak i garaza,iznad boravka su spavace a iznad garaze servis
http://i121.photobucket.com/albums/o...mojakuca-1.jpg

Uh,ne ide mi bas tehnika,ovako ulazna vrata su okrenuta u smijeru sjevero istoka,znaci kad se pogleda vani gleda se na sjeveroistok,sa lijeve strane je planina na sjeveru,sa desne gleda prema obali i istoku.Sto vise gledam cini mi se da sjever jug presjeca po dijagonali kucu..

muz 26.11.1975.
ja 15.08.1973.
djeca 15.06.2003.

Iznad boravka ja nasa spavaca soba,umjesto polukruga je balkon,pa ona ide srednja soba i iznad kuhinje je djecija soba.

Last edited by okianer; 28-02-09 at 11:26..
okianer is offline   Reply With Quote
Old 28-02-09, 11:42   #75
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by okianer View Post
Uh,ne ide mi bas tehnika,ovako ulazna vrata su okrenuta u smijeru sjevero istoka,znaci kad se pogleda vani gleda se na sjeveroistok,sa lijeve strane je planina na sjeveru,sa desne gleda prema obali i istoku.Sto vise gledam cini mi se da sjever jug presjeca po dijagonali kucu..

muz 26.11.1975.
ja 15.08.1973.
djeca 15.06.2003.

Iznad boravka ja nasa spavaca soba,umjesto polukruga je balkon,pa ona ide srednja soba i iznad kuhinje je djecija soba.
Navedi precizno kompasno očitanje (u stepenima) kada staneš na ulazna vrata i okrenuta prema vani očitaš pravac gledanja ulaznih vrata.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 03-03-09, 21:59   #76
dakiva
MiM team Početnik

dakiva's Avatar

dakiva na dobrome putu

Pozdrav Supernova,prilicno me karijera koci, u sjevernom sektoru dnevne sobe koja je inače na zapadu nalazi se peć sa dimnjakom. Što bi mi bilo pametno uraditi?
dakiva is offline   Reply With Quote
Old 03-03-09, 22:07   #77
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Pozdrav Supernova,prilicno me karijera koci, u sjevernom sektoru dnevne sobe koja je inače na zapadu nalazi se peć sa dimnjakom. Što bi mi bilo pametno uraditi?
Da, to je ustvari sektor karijere ili 1 na bagvi i pripada mu element vode. Kako peć pripada elementu vatre, energija vode se gubi na "gašenje" vatre i tu se zatvara ciklus elemenata, što stvara nedostatak fokusa i akcije u pravcu razvoja karijere. Ako se peć ne može nikako izmjestiti iz ovog sektora, potrebno je unijeti element drveta koji će upotpuniti prirodni ciklus elemenata,na primjer neka biljka i sl., ali takodje ojačati element vode pomoću crne ili tamno plave boje, te vode u pokretu u vidu sobne fontane u crnoj boji ili slike vodopada. Ovdje se može plasirati i figura crne kornjače.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 03-03-09, 22:22   #78
dakiva
MiM team Početnik

dakiva's Avatar

dakiva na dobrome putu

Inače je moj kua broj 1, ali nemam crnu kornjaču nego sam tu nedavno stavila kornjaču sa zmajevom glavom. Nažalost peć je nemoguće izmjestiti bar ne skoro.
dakiva is offline   Reply With Quote
Old 03-03-09, 22:37   #79
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Inače je moj kua broj 1, ali nemam crnu kornjaču nego sam tu nedavno stavila kornjaču sa zmajevom glavom. Nažalost peć je nemoguće izmjestiti bar ne skoro.
Može i zmajevita kornjača u ovaj sektor,može čak i figura slona, važno je samo da je jedno.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 07-03-09, 20:44   #80
mimica
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2009
mimica na dobrome putu

Pozdrav svima,

nova sam na ovom forumu, ali vec danima iscitavam sve ono sto ste do sad pisali. Jako me zanima feng shui i volela bih da svoj dom uredim u skladu sa nacelima ove filozofije. Obzirom da sam totalni pocetnik u svemu tome, potrebno mi je misljenje nekog ko je makar malo vise upucen od mene. Rekla bih da je Supernova prava osoba za to, pa je zato prvo pitam:kako da postavim tlocrt stana koji sam uradila u Power Pointu? Cim dobijem odgovor, dostavicu sve potrebne podatke vezane za moju porodicu. Pozdrav
mimica is offline   Reply With Quote
Old 07-03-09, 21:09   #81
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by mimica View Post
Pozdrav svima,

nova sam na ovom forumu, ali vec danima iscitavam sve ono sto ste do sad pisali. Jako me zanima feng shui i volela bih da svoj dom uredim u skladu sa nacelima ove filozofije. Obzirom da sam totalni pocetnik u svemu tome, potrebno mi je misljenje nekog ko je makar malo vise upucen od mene. Rekla bih da je Supernova prava osoba za to, pa je zato prvo pitam:kako da postavim tlocrt stana koji sam uradila u Power Pointu? Cim dobijem odgovor, dostavicu sve potrebne podatke vezane za moju porodicu. Pozdrav
Pošto si tlocrt uradila u power pointu, moraš ga sačuvati u jpeg formatu, dakle u opciji "save as type" izaberi opciju jpeg i spasi ga kao sliku u odabrani direktorij.
Zatim preko http://imageshack.us/ uploaduj sliku i postavi na forum kao link ili kao sliku.

Potrebno je i precizno kompasno očitanje ulaznih vrata.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 08-03-09, 18:36   #82
mimica
MiM team Početnik

mimica na dobrome putu

Hvala na savetu, Supernova, evo, pokusacu:

Rekla bih da sam uspela

Ovako:ja sam rodjena 14.02.1962, 4 - istok, suprug 29.04.1961, 3 - istok, sin 09.08.1986, 2 - zapad, cerka 06.06.1995, 1 - istok.

Stanujemo kao podstanari u privatnoj dvospratnoj kući. Mi smo na prvom spratu, tu je jos jedan stan u kome zivi sama jedna zena. Iznad nas je gazdin stan, a ispod nas poslovni prostor, kancelarije, mislim da rade prodaju laminata.

Ne znam da li treba detaljan opis enterijera, pa cekam odgovor
Old 08-03-09, 20:21   #83
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Potrebno je precizno kompasno očitanje pravca gledanja ulaznih vrata koje se dobije tako što se stane sa unutrašnje strane ulaznih vrata, okrenut prema vani i očita kompasna direkcija. Takodje, za pregled leteće zvijezde potrebno je znati godinu izgradnje kuće, odnosno godinu zadnjeg renoviranja.

Osim toga, treba navesti prizor sa kojim se suočava chi kada udje u stan, dakle, šta se nalazi nasuprot ulaznih vrata.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 08-03-09, 21:33   #84
mimica
MiM team Početnik

mimica na dobrome putu

Eto, kazem ja da sam bas pocetnik! Da li je dovoljno ako ti kazem da sam na ulaznim vratima ocitala 197 stepeni ili moram sve to da ubacim u tlocrt i da posaljem?
Inace kuca je renovirana u julu 2005, a mi smo se uselili 1. avgusta 2005. Renoviranje se sastojalo u tome sto ovaj deo kuce u koji smo se mi uselili i nije bio zavrsen, tako da smo mi prvi stanari u ovom stanu.
Sto se tice ulaska u stan, pravo od ulaznih vrata je kupatilo, zapravo, ne bas pravo, nego malo levo. A odmah do vrata od kupatila je velika zidna vesalica za kapute, to je ovaj mali braon deo na tlocrtu. Desno od ulaznih vrata su dva ormana, u njim su jakne koje redje nosimo. Ova mala bez kocka je visoki orman za obucu. Na ormanima su zelene kutije, uredno slozene, u njima su knjige i papiri vezani za posao. Ako sam dobro uradila, na jednu od kutija sam zalepila mali drveni brod sa draguljima, pored jedne od kutija stoju skoljkica sa mora. Naspram tamnijeg ormana je pravougaono ogledalo.
Ne znam da li je ovo dovoljno za sada?
Old 24-03-09, 14:49   #85
crvena
MiM team Početnik

crvena na dobrome putu

Jel ima neki idealan tlocrt kuce/stana, po feng shui-u??
I ima li neka minimalisticka mogucnost uredenja, jer po svemu ovome sto sam vidjela, sve mi je to malo kicasto, inace sam dizajner, uredila bi stan sa sto moguce manje namjestaja, boja i sarenih detalja!?
crvena is offline   Reply With Quote
Old 28-03-09, 13:25   #86
Lana510
MiM team Početnik

Lana510's Avatar

Lana510 na dobrome putu

Supernova stvarno si super, dala si mi puno korisnih informacija i savjeta. Hvala
Lana510 is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 20:06   #87
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

Likes (Received): 51
rebeka uskoro postaje slavanrebeka uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to rebeka

treba mi malo instrukcija...
nekako sam osetila da fali i manjka ljubavi u mom zivotu pa sam resila da malo preuredim moju sobu
pocela sam sa uparivanjem stvari, do uramljivanje slike jednog (valjda) zaljubljenog para
juce sam nabavila i mandarinske patkice i sad ne znam sta cu sa njima, naime procitala sam da one trebaju da stoje u jugozapadnom delu sobe, a meni je preko celog tog zida ugradni plakar pa meni pade napamet da mozda one mogu da stoje u plakaru, sto mi i nije logicno al ajd...
ne znam gde bi one mogla da jos budu postavljenje pa bi mogle da deluju, pa ako moze mala pomoc...
Old 26-08-09, 20:31   #88
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by rebeka View Post
treba mi malo instrukcija...
nekako sam osetila da fali i manjka ljubavi u mom zivotu pa sam resila da malo preuredim moju sobu
pocela sam sa uparivanjem stvari, do uramljivanje slike jednog (valjda) zaljubljenog para
juce sam nabavila i mandarinske patkice i sad ne znam sta cu sa njima, naime procitala sam da one trebaju da stoje u jugozapadnom delu sobe, a meni je preko celog tog zida ugradni plakar pa meni pade napamet da mozda one mogu da stoje u plakaru, sto mi i nije logicno al ajd...
ne znam gde bi one mogla da jos budu postavljenje pa bi mogle da deluju, pa ako moze mala pomoc...
Mandarinske patke mogu se postaviti u jugozapadni dio dnevne ili spavaće sobe, ali ako ne mogu tamo, onda može na stočić pored uzglavlja u spavaćoj sobi, zajedno sa lampom ili parom svijeća. Takodje, može se odrediti lični povoljni pravac za ljubav na osnovu kua broja, prema godini rodjenja. Ovdje ima tema koja obradjuje taj segment feng-shuija.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 26-08-09, 21:42   #89
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

super imam stocic pored kreveta, ali on je nizi od kreveta, nadam se da to ne smeta...
probacu i sa kua brojem, pa cemo videti
hvala na odgovoru

sad se setih, a koliko vremena treba da prodje da ta energija pocne da deluje?
Old 26-08-09, 22:14   #90
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by rebeka View Post
super imam stocic pored kreveta, ali on je nizi od kreveta, nadam se da to ne smeta...
probacu i sa kua brojem, pa cemo videti
hvala na odgovoru

sad se setih, a koliko vremena treba da prodje da ta energija pocne da deluje?
Neki efekti feng-shuija se osjete veoma brzo. Medjutim, za aktiviranje samo jednog sektora, na primjer sektora ljubavi, potrebno je ipak uraditi elementarne stvari poput generalnog čišćenja, bacanja starih i bespotrebnih stvari, suhog cvijeća, zamijeniti polomljene i dotrajale rukohvate na ormarima, kvake na vratima, slavine, čišćenje zapušenih odvodnih cijevi i što je najvažnije otvaranje doma za prijem novih količina pozitivne chi energije, a to je uklanjanje svih smetnji oko ulaznih vrata, poput tepiha preko kojeg se vrata teško otvaraju, obuće, korpi za otpatke ili nekih nepovoljnih prizora kao što su kaktusi, vrata od toaleta i sl. Ovo govorim okvirno na koji način se oslobadja protok energije.

Što se tiče sektora ljubavi, neke stare stvari, vezanost za uspomene ili odlaganje istih u prostor u kome boravimo, mogu stvoriti blokadu za dotok nove energije i nove ljubavi. Stoga se u feng shui praksi savjetuje njihovo otklanjanje iz prostora ali i iz života jer ćemo na taj način dati signal univerzumu da smo spremni da idemo dalje, a on će se pobrinuti da nam pošalje odgovarajuću osobu.

Jedan od "agresivnijih" metoda za privlačenje sreće u ljubavi jeste uvodjenje jang crvene boje u spavaću sobu, poput bojenja jednog zida, zavjesa, posteljine ili lampe, ali ne u prevelikim količinama. Ova boja pripada elementu vatre i pobudjuje uspavanu vatru i strast, dok u slučaju pretjerivanja stvara agresivnu energiju i svadje.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 27-08-09, 09:31   #91
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

hvala supernova, za vikend krece ciscenje...
Old 03-09-09, 14:20   #92
Majaa
MiM team Početnik

Registrovan: Sep 2009
Majaa na dobrome putu

Pozdrav svima,

nova sam na ovom forumu i potrebni su mi neki saveti ... Jako me zanima feng shui i volela bih da svoj dom uredim po njemu. Moji su ovog leta poceli sa renoviranjem kuce i sada su pri kraju, mada jos treba da se ubace neke sitnice kao sto su novi kreveti, ormarici i ostalo.
Potrebno mi je misljenje o prostoru koji je na planu kuce ?

http://img186.imageshack.us/i/kkkl.png/
Majaa is offline   Reply With Quote
Old 24-09-09, 15:52   #93
ćira
MiM team Početnik

Registrovan: Sep 2009
ćira na dobrome putu

Supernova,

čitala sam sve tvoje postove i stvarno ima mnogo toga pametnog da se nađe.

Zamolila bih te, ako nije problem, da na osnovu mog tlocrta stana, kažeš mi sve šta imaš o uređenju doma po feng shuiju i šta može da se ispravi ili da se ublaži određenim dodavanjima.
Rođena sam 09.09.1979. i ako ti još nešto treba od podataka slobodno pitaj.
Ulaz u stan je sa severa, kao što se i vidi na slici, desno je dečija soba, levo kupatilo i wc, a pravo ulaz u trpezariju, iz koje se ulazi levo u kuhinju, a desno u dnevnu sobu.

ćira is offline   Reply With Quote
Old 11-10-09, 10:11   #94
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

@Ćira

Tvoj kua broj je 3, smjer istok. Iz priloženog tlocrta vidljivo je da je istok pogodjen lošim rasporedom prostorija, odnosno da nije energiziran elementom drveta koji mu pripada.

Evo kopirat ću ovdje povoljne i nepovoljne direkcije za tvoj lični kua broj:

Quote:
GUA BROJ: 3
TRIGRAM: Zhen
ELEMENT: Veliko drvo
BOJA: Zelena
GRUPA: ISTOK

SHENG QI – Životna energija - JUG
Ovo je smjer bogatstva za vas pa bi vam ulazna vrata trebala gledati na jug. Organizirajte svoj posao u ovom području, a spavajte također okrenuti prema jugu da povećate Bogatstvo. Konji i feniksi mogu također pojačati sreću i bogatstvo ako ih postavite u južnom području. Crvena boja je ovdje dobra, a brod koji plovi, nakrcan zlatnim novčićima treba biti postavljen tako da izgleda kao da dolazi iz južnog smjera.
TIAN YI – Nebeski doktor - SJEVER
Provodite više vremena u sjevernom području jer je to dobro za vaše zdravlje, a ako postavite krevet u sjevernom području brže ćete se oporavljati i zdravlje će vam biti bolje. Aktivirajte ovo područje s malim akvarijem. Kornjače su dobre u ovom dijelu jer one predstavljaju dug i zdrav život.
YAN NIAN – Veze - JUGOISTOK
Ukoliko provodite dosta vremena u jugoistočnom području, popraviti ćete svoj ljubavni život i općenito veze i odnose, a možete privući nekoga tko vam se sviđa tako što ćete postaviti simbole ljubavi i sreće u ovom području. Slike ili cvjetove od žada, Mandarin patke su od često korištenih simbola koji donose aktivaciju ovog područja. Pokušajte izbjeći toalet u ovom sektoru.
FU WEI – Stabilnost - ISTOK
Da bi smanjili nivo stresa provodite više vremena u ovom području vašeg kuće ili stana. Ovaj sektor možete još više aktivirati korištenje elementa Drva ili Vode. Postavite Fu Lu Sju (Tri Boga Zvijezda) za povećanje stabilnosti. Novčići od žada ili privjesci od žada se mogu postaviti na istok sobe da bi poboljšali energiju koja vam je potrebna za koncentraciju i mentalnu snagu.

HUO HAI – Nezgode - JUGOZAPAD
Izbjegnite potenciranje ovog područja sa kristalima ili stvarima koje pripadaju elementu Zemlje. Držite prozore ili vrata prema ovom smjeru zatvorena stalno. Smanjite negativni Qi koji stiže sa jugozapada tako da postavite par novčića-mačeva koji će kontrolirati utjecaj ove za vas negativne energije.
WU GUI – Pet Duhova - SJEVEROZAPAD
Ukoliko možete izbjeći svakako pokušajte ne postaviti štednjak s prednjom stranom prema sjeverozapadu. Toalet bi trebao biti postavljen u ovom području, jer će na taj način suspregnuti lošu energiju Pet duhova. Izbjegavajte postavljati biljke ili cvijeće u ovom području. Postavite par pagoda u ovom sektoru. Crvena traka sa 8 Pa Kua novčića će vam pomoći neutralizirati utjecaj Pet duhova.
LIU SHA – Šest Ubojstava - SJEVEROISTOK
Nemojte postavljati akvarij ili stvari elementa Vode u ovo područje jer ćete tako potaknuti svađe i razmirice te će se iste i gomilati. Bilo bi dobro da vam ulazna vrata stana ili kuće ne gledaju prema sjeveroistoku, a ukoliko vam je spavaća soba u ovom području, postavite 6 Kineskih novčića u SI područje, da na taj način smanjite negativni utjecaj Šest Ubojstava u toj sobi. Pa Kua novčići se mogu koristiti VAN ove sobe. Izbjegavajte također korištenje crvene boje u ovoj sobi, a dobra zaštita bi bila Lavovi čuvari Hrama.
JUE MING – Potpuni gubitak - ZAPAD
Izbjegnite kupnju kuće koja gleda u ovom smjeru. Nemojte spavati ili raditi u Zapadnom dijelu vaše kuće ili ureda. Vrata koja gledaju ka Zapadu bi trebali što manje koristiti, ako je moguće – nikako ih koristiti, bilo bi najbolje rješenje za vas. Negativna energija Qi koja stiže sa Zapada može se zaustaviti postavljanjem 6 Pa Kua novčića ili Pasa čuvara (Fu psi) koji će gledati u zapadnom smjeru. Ne potičite ovaj prostor sa vatrom ili vodom.
Iz navedenog se vidi da je pogodjen element stabilnosti te da je potrebno unijeti odredjene promjene i poboljšanja u istočnom sektoru. Medjutim, kako je skoro nemoguće mijenjati raspored prostorija i primijeniti feng shui na područje cijelog stana, potrebno je primijeniti feng shui pravila na prostoriju dnevnog boravka, tako što se istočni zid obojiti u zeleno te ovaj dio dnevne sobe snabdjeti odgovarajućim biljkama i zelenilom (bambusi, fikus benjamin i dr.) uz primjenu plave boje i vodenog elementa koji hrani drvo, a na pod se može postaviti prostirka pravougaonog oblika zelene boje. Takodje, na zid se može postaviti slika vode, vodopada, zelenog drveća i sl.

Općenito, ostatak dnevne sobe može se urediti po uputama koje odgovaraju tvom kua broju, s tim da treba nastojati da se ne pretjeruje, trudeći se da se maksimalno iskoriste povoljni pravci i u pogledu svakodnevnih aktivnosti, a posebno kod okretanja uzglavlja kreveta. Povoljne boje su crna, siva, nijanse plave i zelene sa nešto ljubičaste, a oblici valoviti i pravougaoni.

Dječija soba se takodje može harmonizirati pomoću boje i unošenjem odredjenih simbola, s tim da je potrebno odrediti lični kua broj djeteta. Treba izbjegavati pretrpavanje sobe knjigama ili igračkama, kako dijete ne bi osjećalo opterećenost. Takodje, posteri i slike na zidovima dječije sobe trebaju odražavati pozitivne poruke, nikako nasilje ili tugu.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 29-10-09, 19:36   #95
bubamaja
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2009
bubamaja na dobrome putu

Cao svima, mnogo me zanima feng-shui i pocela sam polako da sredjujem svoj stan, jer mi nista od poslova neide od ruke pa sam resila malo promeniti stvari u svojoj kuci. Procitala sam da mi nikako ne valja sto su mi ulaz direktno u kuhinju, zivim kao podstanar trenutno i nemogu nikako to promeniti, jedino da ulazim kroz terasu (salim se), sta da uradim kad vec nemogu promeniti ulaz.
I ako mozete da mi uradite KUA moj datum rodjenja je 04.08.1980, moj suprug 13.08.1972., starija cerka 16.08.2005. i mladja cerka 03.02.2009

Hvala, puno ce mi znaciti
bubamaja is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 11:56   #96
Lima
MiM team Početnik

Registrovan: Nov 2009
Lima na dobrome putu

Gdje mogu naći detalje uz SI dio bague vezan uz mudrost i znanje? Hvala.
Lima is offline   Reply With Quote
Old 21-11-09, 15:34   #97
nicolina
MiM team Početnik

Registrovan: Nov 2009
nicolina na dobrome putu
Default neresiva pitanja

Dobar dan svima, i ja sam nova ovde ali feng shui me zanima vec dugo ali imam jedan za mene neresiv problem! Sta bih trebala da koristim za pravac gledanja i pravac pruzanja? Zgrada je iz perioda 7 sa pravcem gledanja I3 105st a pruzanja Z3 285st, moj stan ima pravac gledanja SI 45st a pravac pruzanja JZ 220st i svi prozori u stanu su okrenuti ka jugozapadu. Glavni ulaz zgrade( istok) ni ne koristim ali koristim zadnji ulaz zgrade koji je okrenut ka jugozapadu,tj nalazi se u ispod mojih prozora. I jos jedan manje bitan problem-ispod spavace sobe se nalazi prolaz prema dvoristu zgrade,da li postoji neki lek za to osim biljaka jer je prolaz jako visok pa mi ne pada na pamet nijedna biljka te velicine! Bila bih vam svima jako zahvalna ako biste mogli da mi pomognete.I moram da dodam da odkada imam ovaj stan koji je prelep,funkcionalan,na dobrom mestu,sa pogledom na parkic ne mogu da pobegnem od kojekakvih malera i bezveznih veza. Moj kua br je 5. Hvala unapred
nicolina is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 10:23   #98
Prevarena
MiM team Početnik

Registrovan: Jan 2010
Prevarena na dobrome putu

Cao svima. I ja sam nova na ovom forumu ....sasvim slucajno trazeci po internetu FENG SHUI savjete za moju katastrofalnu spavacu sobu i stan uopste. Vidim da se neki zaista super snalaze u ovoj oblasti pa me interesuje ima li ko od poznavalaca spreman pomoci u harmonizaciji misticnih 50-ak kvadrata :-)
Old 03-02-10, 23:31   #99
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
Likes (Received): 59
unreachable for injustice uskoro postaje slavan

Za mene su ovo 'španska sela'
Izračunala sam da mi je KUA broj 9.

Ali imam sad pitanje, ukoliko svi ukućani imaju različite brojeve, onda svima odgovara nešto drugačije, kako se to uskladi?

I moja spavaća soba je na istok, jel to ok prema FS za moj broj?
unreachable for injustice is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 17:30   #100
bubaa
MiM team Početnik

Registrovan: Dec 2009
bubaa na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by unreachable View Post
Za mene su ovo 'španska sela'
Izračunala sam da mi je KUA broj 9.

Ali imam sad pitanje, ukoliko svi ukućani imaju različite brojeve, onda svima odgovara nešto drugačije, kako se to uskladi?

I moja spavaća soba je na istok, jel to ok prema FS za moj broj?

Ovoliko ja znam,mada i ja jos ucim
Ako si dobro izracunala kua broj,posto se drugacije racuna za muskarce a drugacije za zene,pripadas istocnoj grupi i tvoji povoljni pravci su I,JI,S i J.U jednom od ta 4 pravca bi trebalo da bude okrenuto uzglavlje tvog kreveta...
bubaa is offline   Reply With Quote
Old 26-04-10, 22:58   #101
draganak
MiM team Početnik

Registrovan: Feb 2010
draganak na dobrome putu
Default uskladjivanje kua brojeva i uredjenje doma

Ja sam nova u ovom i skroz sam se zapetljala. Moj kua broj je 9, od muza i starijeg sina je 5, a od mladjeg sina je 4. Vrata su mi okrenuta prema severu, prozori prema jugu, u centru mi je kuhinja, spavaca soba na zapadu, kupatilo SZ. Ulazna vrata gledaju na kuhinju, spavacu sobu. Vrata od kupatila se suceljavaju sa vratima dnevne sobe, a ispred vrata od stana su vrata od podruma, lifta, s leve strane su stepenice, a s desne strane strujomeri, divota. Da sve bude jos lepse prozozi su gledaju direktno na raskrsnicu u obliku slova T i na jezero. Molim za pomoc. Stavila sam cvece na istok i JI, ali to izgleda ima kontra efekat za poslove mog muza, pogotovu sto smo jos u inostranstvu. Pozdrav.
draganak is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 09:05   #102
jozzy
MiM team Početnik

Registrovan: Jun 2010
jozzy na dobrome putu

Pozdrav svima, i ja sam nova na ovom forumu i zato molim Vašu pomoć jer mi se život pretvorio u horor.Molim Vaše savjete kako da aktiviram polje novca jer smo na rubu preživljavanja.Ogromno bogatstvo koje smo mukotrpno sticali unatrag 10 godina sistematski nestaje i sada smo na rubu propasti u velikim dugovima i ovrhama.Ništa što se tiće novca i posla nam ne ide od ruke, svi poslovi su propali a novac ia ako od nekuda dođe na neobjašnjiv način iskrsne nešto neočekivano i nestane i ode takoreći u vjetar.Već duže vrijeme ne možemo prodati jednu nekretninu, zapravo dođđu kupci, potpišu se ugovori i onda nešto iskrsne, netko se od njih razboli, netko nestane , netko jednostavno nestane i sve to nas je otjeralo u velike dugove u bankama i blikada u firmi.Najiskrenije molim za vašu pomoć da barem nešto pokrenem.Ja sam kua broj 2 zapadna, muž 1 istok, kćer 3 istok i sin 6 zapad.Imam i tlocrt stana ali ne znam kako ga poslati..probat ću i nadam se da ću uspjeti...
Attached Files
File Type: zip 1.kat_plan.bmp.zip (84.4 KB, 4 views)
jozzy is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 13:40   #103
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by jozzy View Post
Pozdrav svima, i ja sam nova na ovom forumu i zato molim Vašu pomoć jer mi se život pretvorio u horor.Molim Vaše savjete kako da aktiviram polje novca jer smo na rubu preživljavanja.Ogromno bogatstvo koje smo mukotrpno sticali unatrag 10 godina sistematski nestaje i sada smo na rubu propasti u velikim dugovima i ovrhama.Ništa što se tiće novca i posla nam ne ide od ruke, svi poslovi su propali a novac ia ako od nekuda dođe na neobjašnjiv način iskrsne nešto neočekivano i nestane i ode takoreći u vjetar.Već duže vrijeme ne možemo prodati jednu nekretninu, zapravo dođđu kupci, potpišu se ugovori i onda nešto iskrsne, netko se od njih razboli, netko nestane , netko jednostavno nestane i sve to nas je otjeralo u velike dugove u bankama i blikada u firmi.Najiskrenije molim za vašu pomoć da barem nešto pokrenem.Ja sam kua broj 2 zapadna, muž 1 istok, kćer 3 istok i sin 6 zapad.Imam i tlocrt stana ali ne znam kako ga poslati..probat ću i nadam se da ću uspjeti...
Kakav je pogled sa ulaznih vrata doma odnosno šta je preko puta istih gledano iznutra prema van?
Šta se nalazi u ostavi (jugoistok)?
Kakav je oblik stepenica i od kojeg materijala, boja, čime su obložene?
Da li se ispod stepenica nalazi nešto (voda, predmeti i sl.)?
Šta predstavlja ovaj izbačeni trouglasti dio na zapadu?

Pored navedenog, rekla bih da ulaz iz stepeništa u dnevnu sobu na spratu, koji se nalazi na jugoistoku sobe, predstavlja doslovno "rupu"...općenito jugoistok je sektor bogatstva i blagostanja i ovo simbolički može da izvlači svu dobru sreću u pogledu priliva novca. Sad ne znam kakvog su oblika stepenice, recimo ako su spiralne, pa još od metala to je velika nepovoljnost s obzirom da JI pripada sektoru drveta i ovaj metal ga reže i uništava...on djeluje poput noža zabodenog u mjesto odakle treba da niče zeleno drvo...

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 24-06-10, 14:05   #104
jozzy
MiM team Početnik

jozzy na dobrome putu

Quote:
Kakav je pogled sa ulaznih vrata doma odnosno šta je preko puta istih gledano iznutra prema van?

Pored navedenog, rekla bih da ulaz iz stepeništa u dnevnu sobu na spratu, koji se nalazi na jugoistoku sobe, predstavlja doslovno "rupu"...općenito jugoistok je sektor bogatstva i blagostanja i ovo simbolički može da izvlači svu dobru sreću u pogledu priliva novca. Sad ne znam kakvog su oblika stepenice, recimo ako su spiralne, pa još od metala to je velika nepovoljnost s obzirom da JI pripada sektoru drveta i ovaj metal ga reže i uništava...on djeluje poput noža zabodenog u mjesto odakle treba da niče zeleno drvo...
pozdrav,
evo redom
-preko puta ulaznih vrata su vrata od susjeda-koji si dobrostojeći financijski
-u ostavi se nalazi"sve i svašta" kad bolje pogledam u totalnom je haosu
-stepenice su bile ugrađene u stan kada smo uselili, gazišta su drvena a ograde su metalne kombinirane sa plastikom, ispod nema ništa osim jednog malog ugradbenog ormara za cipele-koji je ugrađen u taj neobični zid po sredini
-izbačeni trougasti dio su zapravo prozori u metalnoj konstrukciji ofarbanu u zelenu boju, tako je na 1., i na 2., katu
Old 24-06-10, 14:09   #105
jozzy
MiM team Početnik

jozzy na dobrome putu

Quote:

pozdrav,
evo redom
-preko puta ulaznih vrata su vrata od susjeda-koji si dobrostojeći financijski
-u ostavi se nalazi"sve i svašta" kad bolje pogledam u totalnom je haosu
-stepenice su bile ugrađene u stan kada smo uselili, gazišta su drvena a ograde su metalne kombinirane sa plastikom, ispod nema ništa osim jednog malog ugradbenog ormara za cipele-koji je ugrađen u taj neobični zid po sredini
-izbačeni trougasti dio su zapravo prozori u metalnoj konstrukciji ofarbanu u zelenu boju, tako je na 1., i na 2., katu
e da, stepenice nisu spiralne nego normalne-osim što izgledaju kao montažne-znači ispod gazišta je prazan prostor i nema ništa
Old 24-06-10, 14:22   #106
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

@jozzy, s obzirom da je kua broj tvog supruga 1, njegov povoljan pravac za finansije je jugoistok, stoga on kao glava porodice najviše osjeća taj gubitak i nedostatak prosperiteta.

Dakle, ostava na jugoistoku gdje je natrpano sve i svašta trebala bi da promijeni svoju funkciju, da se očisti od smeća i bespotrebnih stvari i da se aktivira pomoću visokih biljki, bambusa i biljki okruglih listova, najbolje je ovdje postaviti billjku krasula ovata, drvo limuna ili narandže...ako je u ostavi nedostatak svjetlosti onda se isto može postaviti sa vanjske strane u jugoistočni dio. Takodje, ukoliko dio kuhinje koji zahvata jugoistok sadrži šporet ili druge elemente vatre, to bi trebalo ukloniti iz ovog dijela.

Što se tiče sprata, to je problematično područje kao što sam već navela, s obzirom na položaj stepeništa koje zahvata sektor jugoistoka i predstavlja rupu koja guta blagostanje i prihode, posebno zbog prisustva metala u strukturi stepeništa. Mislim da je ovo glavni problem ovog stana i da se treba potpuno reorganizovati položaj i struktura stepeništa kako bi se zaustavilo propadanje bogatstva. S obzirom da je to obiman posao, možete probati napraviti vizuelnu zapreku izmedju stepeništa i dnevne sobe u vidu zavjesa, panela, kliznih vrata ili već nešto drugo u skladu sa stilskim uredjenjem stana. Takodje, ovaj dio energizirati zelenom ili plavom bojom, biljkama i postavkom akvarijuma sa 9 zlatnih ribica, odnosno 8+1 crna.

Da li je stan korišten prije vašeg useljenja i da li vam je poznato o kakvoj porodici je riječ, te koji su razlozi prodaje stana?

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 24-06-10, 14:28   #107
jozzy
MiM team Početnik

jozzy na dobrome putu

Quote:
@jozzy, s obzirom da je kua broj tvog supruga 1, njegov povoljan pravac za finansije je jugoistok, stoga on kao glava porodice najviše osjeća taj gubitak i nedostatak prosperiteta.

Dakle, ostava na jugoistoku gdje je natrpano sve i svašta trebala bi da promijeni svoju funkciju, da se očisti od smeća i bespotrebnih stvari i da se aktivira pomoću visokih biljki, bambusa i biljki okruglih listova, najbolje je ovdje postaviti billjku krasula ovata, drvo limuna ili narandže...ako je u ostavi nedostatak svjetlosti onda se isto može postaviti sa vanjske strane u jugoistočni dio. Takodje, ukoliko dio kuhinje koji zahvata jugoistok sadrži šporet ili druge elemente vatre, to bi trebalo ukloniti iz ovog dijela.

Što se tiče sprata, to je problematično područje kao što sam već navela, s obzirom na položaj stepeništa koje zahvata sektor jugoistoka i predstavlja rupu koja guta blagostanje i prihode, posebno zbog prisustva metala u strukturi stepeništa. Mislim da je ovo glavni problem ovog stana i da se treba potpuno reorganizovati položaj i struktura stepeništa kako bi se zaustavilo propadanje bogatstva. S obzirom da je to obiman posao, možete probati napraviti vizuelnu zapreku izmedju stepeništa i dnevne sobe u vidu zavjesa, panela, kliznih vrata ili već nešto drugo u skladu sa stilskim uredjenjem stana. Takodje, ovaj dio energizirati zelenom ili plavom bojom, biljkama i postavkom akvarijuma sa 9 zlatnih ribica, odnosno 8+1 crna.

Da li je stan korišten prije vašeg useljenja i da li vam je poznato o kakvoj porodici je riječ, te koji su razlozi prodaje stana?
Ostava, nema svetla, bez prozora je a sa kuhinjske strane bila je mikrovalka koja jednostavno ne radi samo kod mene-kod servisera radi a doma ne i iz toga razloga sam je bacila, tu je sada prazno a uz zid je frizider.
Stan je potpuno nov i nitko nije prije nas bio u njemu
Old 13-07-10, 19:04   #108
NINA30
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2010
NINA30 na dobrome putu

Pozdrav,ovdje sam nova i ova tema mi je jako zanimljiva,i trebam vašu pomoć.Moj kua broj je 3 a od supruga 7.U zadnje vrijeme nam nikako ne ide tj.stalno smo u stisci s novcima,kao da nam klize iz ruku.(osobito se to odnosi na mojeg supruga)
Živimo u stanu,u zgradi koja je okrenuta sjever-jug.Naš stan je na sjevernoj strani.Hodnik nam je vrlo prostran i iz njega se ide u sve prostorije,pretpostavljam da nam je to središte.S desne strane od ulaza je kupatilo to bi bio istok,na sjevero istoku nam je spavaća soba,sjever pripada dječijoj sobi.
Lijevo od ulaznih vrata je dnevna soba sjeverozapad na samom zapadu bih nam bila blagavaonica a na jugo zapadu kuhinja.Stan je novi i još uvijek nije uređen do kraja,planirali smo bojanje stana i još neke preinake.Molila bih nekoga za mišljenje.Pokušat ću postaviti nacrt stana.
Unaprijed hvala
NINA30 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 22:05   #109
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by NINA30 View Post
Pozdrav,ovdje sam nova i ova tema mi je jako zanimljiva,i trebam vašu pomoć.Moj kua broj je 3 a od supruga 7.U zadnje vrijeme nam nikako ne ide tj.stalno smo u stisci s novcima,kao da nam klize iz ruku.(osobito se to odnosi na mojeg supruga)
Živimo u stanu,u zgradi koja je okrenuta sjever-jug.Naš stan je na sjevernoj strani.Hodnik nam je vrlo prostran i iz njega se ide u sve prostorije,pretpostavljam da nam je to središte.S desne strane od ulaza je kupatilo to bi bio istok,na sjevero istoku nam je spavaća soba,sjever pripada dječijoj sobi.
Lijevo od ulaznih vrata je dnevna soba sjeverozapad na samom zapadu bih nam bila blagavaonica a na jugo zapadu kuhinja.Stan je novi i još uvijek nije uređen do kraja,planirali smo bojanje stana i još neke preinake.Molila bih nekoga za mišljenje.Pokušat ću postaviti nacrt stana.
Unaprijed hvala
Postavi tlocrt i označi strane svijeta, ne bi bilo loše da navedeš preciznu kompasnu direkciju ulaznih vrata.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 14-07-10, 17:50   #110
NINA30
MiM team Početnik

NINA30 na dobrome putu

Nisam sigurna hoću li uspjeti poslati nacrt stana ali evo ide ...
Old 17-07-10, 06:54   #111
NINA30
MiM team Početnik

NINA30 na dobrome putu

Nikako nemogu postaviti nacrt na ovu stranicu
Old 07-08-10, 08:52   #112
NINA30
MiM team Početnik

NINA30 na dobrome putu

Budući da tlocrt stana nemogu nikako postaviti,htjela bi postaviti pitanje pa ako može tko da mi odgovori.Moj gua broj je 3 a od supruga 7,voljeli bih proširiti obitelj ali to nam za sada baš ne uspjeva isto tako imamo problema s novcem kako dođe tako i ode (sve neki troškovi ih prošlosti vjerujem da konačno došao kraj i tome).Spavaća soba nam se nalazi na istočnoj strani,na jugoistoku je kupatilo,zapad je dnevna soba,jugozapad kuhinja,na sjeveru smo ostavili sobu za djecu,hodnik nam je na jugu.
Unaprijed hvala,
Old 07-08-10, 09:14   #113
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by NINA30 View Post
Budući da tlocrt stana nemogu nikako postaviti,htjela bi postaviti pitanje pa ako može tko da mi odgovori.Moj gua broj je 3 a od supruga 7,voljeli bih proširiti obitelj ali to nam za sada baš ne uspjeva isto tako imamo problema s novcem kako dođe tako i ode (sve neki troškovi ih prošlosti vjerujem da konačno došao kraj i tome).Spavaća soba nam se nalazi na istočnoj strani,na jugoistoku je kupatilo,zapad je dnevna soba,jugozapad kuhinja,na sjeveru smo ostavili sobu za djecu,hodnik nam je na jugu.
Unaprijed hvala,

Vi pripadate različitim grupama i elementima, on je zapadna/metal a ti istočna/drvo, dakle sve ono što je za tebe pozitivno za njega je nepovoljno i obrnuto, jer ste medjusobno dva elementa koji djeluju destruktivno, odnosno metal razara drvo, ali imate jedan element koji vas spaja a to je voda jer ona posreduje izmedju vode i metala pa nešto plave boje i valovitih oblika ne bi bilo loše unijeti u prostorije gdje boravite ili spavate...

Što se tiče položaja spavaće sobe, ovo je nepovoljan sektor za supruga jer je istok pravac totalnog gubitka, dok je za tebe povoljan. Njegov sheng qi pravac (životna energija) je sjeverozapad, pa bi trebao spavati glavom okrenutom u ovom pravcu ili evnutalno u pravcu jugozapada što će uticti na poboljšanje zdravlja i opšte vitalnosti...dakle, trebali bi probati da spavate razdvojeno u jednom periodu dok se ne stabilizuju te destruktivne sile koje su vjerovatno prouzrokovane lošim pravcima koje koristite...

U principu, feng shui se rukovodi time da se energija doma više usmjerava u pravcu glave obitelji, odnosno oca i supruga, pa se trebaju aktivirati njegovi povoljni pravci i sektori, a to su SZ, JZ, SI i Z, a to bi otprilike trebalo da izgleda ovako

Quote:
GUA BROJ: 7
TRIGRAM: Dui
ELEMENT: Mali Metal
BOJA: Srebro | Platina
GRUPA: ZAPAD

SHENG QI – Životna energija - SJEVEROZAPAD
Postavite svoja ulazna vrata u ovom smjeru tako da gledaju na sjeverozapad. Ured ili radni stol u ovom području također će poboljšati vaše bogatstvo i napredak u karijeri. Sretni Buda ili Ćup Bogatstva je odličan izbor koji simbolizira dobru sreću. Kei Loons je najbolje držati u sjeverozapadnom području jer će vas dodatno štititi.
TIAN YI – Nebeski doktor - JUGOZAPAD
Jugozapad pripada elementu Zemlje te ovo područje uredite s bojama zemlje. Ukoliko možete bilo bi dobro da vrata gledaju prema jugozapadu, ili spavajte na jugozapadu jer ćete tako poboljšati svoje zdravlje. Aktivirajte ovaj prostor sa Wu Lou ili zdjelama od kamena, zemlje ili polu dragim kamenjem.
YAN NIAN – Veze - SJEVEROISTOK
Da bi začinili svoj ljubavni život postavite objekte od porculana koji predstavljaju element Zemlje. Mandarin patkice od roza kvarca su najpopularniji izbor, ali možete koristiti i jednog Ljubavnog Labuda koji će potpomognuti nalaženje idealnog partnera. Kada ga upoznate bilo bi dobro maknuti Ljubavnog Labuda iz tog prostora, a umjesto njega postaviti Mandarinske patkice.
FU WEI – Stabilnost - ZAPAD
Zapad je odlično područje za meditaciju i molitvu. Figurice kornjače ili slona mogu donijeti zaštitu i stabilnost za ovo područje, jer simboliziraju snagu i stabilnost.

HUO HAI – Nezgode - SJEVER
Bilo bi dobro da što manje koristite sjeverno područje kuće ili stana, te da ga ostavite u mirovanju. Svakako nemojte objesiti sat ili neki drugi predmet koji u sebi ima pokretni mehanizam, jer bi to moglo potaknuti negativnu energiju sjevera. Figurica Sretnog Bude je dobar lijek za ovo područje, jer predstavlja smirenost.
WU GUI – Pet Duhova - JUG
Nemojte koristiti jug kao područje svog rada, ali niti za spavanje. Tako vam zdravlje može slabiti. Da bi raspršili negativne energije juga dobro bi bilo u ovom području koristiti predmete od porculana, recimo porculansku zdjelicu napunjenu zemljom ili rižom. Kristalni Cvijet Lotosa može uravnotežiti energiju juga u ovom području, jer i on predstavlja element Zemlje.
LIU SHA – Šest Ubojstava - JUGOISTOK
Nije dobro sjediti tako da gledate direktno na jugoistok, naročito za vrijeme važnih sastanaka ili pregovora, jer će vam to umanjiti rezultate. Vaš autoritet će biti narušen. Spavanje u ovom području može prouzročiti nesanicu i loše zdravlje. Možete izgubiti položaj u obitelji i u društvenom životu. Da bi smanjili negativan utjecaj jugoistoka koristite elemente Vatre, obojite ovo područje crvenom bojom ili postavite tradicionalne Kei Loons kao zaštitnike područja. Izbjegavajte ulazak u kuću ili stan kroz vrata koja gledaju u smjeru Jugoistoka.
JUE MING – Potpuni gubitak - ISTOK
Ovaj smjer donosi nazadak, ukoliko budete radili u njemu. Ulazna vrata koja gledaju na istok dovesti će do smanjenja dobrih odnosa u obitelji i gubitka bogatstva. Potisnite lošu energiju Potpunog Gubitka tako da postavite figuricu Boga Rata (Kuan Kong) u ovom području. Najbolji lijek za ovo područje jest postavljanje kuhinje na istok.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 07-08-10, 10:22   #114
NINA30
MiM team Početnik

NINA30 na dobrome putu

Ovo je stvarno istinito što se tiče spavanja soba spavaća nam je na istoku i glava je na istoku i ja super spavam ali suprug baš i ne i često spava u dnevnom boravku gdje mu je glava na jugu-jugozapad (dnevna soba je zapad)nevjerojatno!
U spavaćoj sobi nemogu raditi preinake jer je poprilično mala i još uz to imamo krovni prozor čitala sam da krevet nesmije biti ispod prozora niti na zidu gdje su vrata,niti da se nalazi na zidu koji djeli kupaonici tako da nisam imala drugih mogućnosti.Budući da uskoro bojamo stan mogla bih s time malo ublažiti negativni utjecaj.
Obojali bi dnevni boravak i kuhinju naradžasto žutom kombinacijom za hodnik nismo sigurni zeleno ili žuto ali u spavaću sobu ću nastojati svakako ubaciti plavu.
Old 07-08-10, 10:46   #115
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Ovo su samo neke smjernice, jer je bez uvida u tlocrt i pejzažnog feng-shuija teško utvrditi odakle potiču navedene nepovoljnosti....

Takodje, ono što mogu preporučiti to je postavljanje jedne mantre iznad ulaznih vrata koja će eliminisati uticaj nepovoljnih energija koje dolaze spolja...ista se moze isprintati ili uraditi u kvalitetnijoj izvedbi kod fotografa

U potrazi za smislom
Astrologija blog

Last edited by Supernova; 07-08-10 at 11:59..
Old 29-08-10, 04:28   #116
bubamaja
MiM team Početnik

bubamaja na dobrome putu

treba mi pomoc oko izracunavanja kua broj
ja sam rodjena 4.avgusta 1980
moj suprug 13.avgusta 1972
starija cerka 16.avgusta 2005
mladja cerka 03.februar 2009
Pokusavam srediti nase zivote, da unesem malo mira i prosperiteta, interesuje me karijera, posao i zdravlje

Hvala
Old 29-08-10, 20:50   #117
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by bubamaja View Post
treba mi pomoc oko izracunavanja kua broj
ja sam rodjena 4.avgusta 1980
moj suprug 13.avgusta 1972
starija cerka 16.avgusta 2005
mladja cerka 03.februar 2009
Pokusavam srediti nase zivote, da unesem malo mira i prosperiteta, interesuje me karijera, posao i zdravlje

Hvala
Ti si broj 4
suprug je 1
starija kćerka je 2
mladja je 6.

Imaš posebnu temu vezano za korištenje povoljnih pravaca prema kua-broju, za aktiviranje pojedinih sektora života.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 29-08-10, 23:43   #118
bubamaja
MiM team Početnik

bubamaja na dobrome putu

Hvala. Imam jos par pitanja, da li neku sliku smem da stavim u spavacu sobu jer nemam nista na zidovima i nekako mi je ruzno, pretezno za pokretanje zdravlja, kakvu sliku bi mogla i kod dece u sobu da stavim jer imaju zajednicku sobu.

U stanu imam tronogu zabu, slonove (par),bambuse, imam lep metalni brodic jedini slobodni prostor mi je na istocnoj strani , treba mi nesto za pokretanje karijere
Old 30-08-10, 00:03   #119
bubamaja
MiM team Početnik

bubamaja na dobrome putu

Jao tek sam sad videla da nam nikako neodgovara severoistocna strana, a tu mi bas stoji kompjuterski sto, nemam gde, sta da stavim da pokrenem energiju
Old 01-09-10, 10:24   #120
Sofia
MiM team Početnik

Registrovan: Aug 2010
Sofia na dobrome putu

Pozdrav svima, ja sam nova na forumu i potrebna mi je vasa pomoc. Od pre nekoliko meseci pojavili su nam se finansijski problemi, stalno imamo neke neocekivane troskove, a ja imam utisak kao da nemam kontrolu nad novcem sa kojim raspolazem. Saljem vam podatke sa nasim datumima rodjenja, jer ne znam nase kua brojeve i nacrt stana, i molim vas da me posavetujete sta treba da se izmeni kako bi se sektor novca popravio. Od feng shui simbola imamo zabu, koja stoji u krajnjem levom uglu nase spavace sobe na podu pored kreveta i okrenuta je ka unutrasnjosti sobe.
Ovo su datumi rodjenja:
Suprug - 09.06.1962.
Cerkica - 01.10.2008.
Ja - 03.10.1978.
Unapred hvala. http://img401.imageshack.us/img401/84/stanm.png
Sofia is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
doma, fengshui, uredjenje

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules