MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Arhitektura, urbanizam i uređenje prostora > Feng shui

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 21-08-08, 16:04   #26
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 700
Likes (Received): 2898
Supernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čeka

Mogu se naći elektronske knjige ali na engleskom jeziku, aho neko želi mogu postaviti linkove.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 19:12   #27
tanjica_011
MiM team Početnik

Registrovan: Aug 2008
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 0
tanjica_011 na dobrome putu

Bilo bi super zaista. Ja sam nesto trazila na Gutenbergu, ali mrka kapa.
Bas sam se zaineteresovala za uredjenje stana uz pomoc ove metode!
tanjica_011 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 20:54   #28
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čeka

Postavila sam temu gdje se mogu naći korisni linkovi i dosta knjiga na engleskom jeziku.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 25-08-08, 08:20   #29
tanjica_011
MiM team Početnik

Super je ona knjizica 26 tajni Feng Shui-ja, dali smo se u proucavanje iste!
Svo suvo cvece je prosetalo do kante, a i starudija ispod kreveta se prosetala. JUce je palo veliko usisavanje, sklanjanje stare odece i osecaj je super, posebno ako znas da taj zivotni prostor delis sa nekim sebi posebnim.

Uh, sad, pojavilo se jos nekoliko, verujem pocetnickih nedoumica:

1. Lavanda - naime, imamo jako puno susene lavande koja se, kao sto znate cuva u ormarima protiv moljaca. Sta da radim s njom, da li ona ima istu kolicinu negativne energije kao suvo i vestacko cvece, opet imajuci u vidu da ona cuva stvari od stetocina, pa joj se moze pripisati i pozitivno dejstvo.

2. Imamo punu kucu morskih skoljki izronjenih, kao i onih kupovnih, neko je negde rekao da i one moraju da lete, ne znam zasto bi, a i ne bih volela Nalaze se uglavnom lepo rasporedjene u kupatilu, na lavabou, pored kade, a htela sam da ubacim par komada u akvarijum, koji planiramo da napravimo. A da, na jednom slovenackom sajtu preporucuju drzanje skoljki koje povezuju sa zenskom plodnoscu i cini mi se da ih treba imati u (valjda) jugozapadnom sektoru... Zbunjena sam...

3. Sta raditi sa uspomenama iz zivota, koje nemaju svrhu, ali su drage, tipa pionirska kapa i marama? Pobacana je sva starudija, kutije, novine, garderoba, polomljene stvari, itd... Zar Feng Shui ne dozvoljava imanje uspomena??? Isto vazi i za hobije, tj, moj decko skuplja vojne oznake, znacke itd... To je hobi i verujem da se tu krece ziva energija, zato sto on kolekciju svakodnevno nadopunjuje i menja... Jedino, mozda da je izbaci iz spavace sobe, jer mu tu stoje sve te oznake i znacke.

4. Neka sveznajuca baba je mom decku napunila glavu da se u pravoslavnoj kuci ne moze upraznjavati istocnjacka religija jer se pojmovi suprotstavljaju, tipa, zaba ne moze nikako da ti donese novac, kad se zaba smatra necim ljigavim i odvratnim... Molim za hitnu pomoc, dobila sam panic attack, zbog te "sveznalice" , jer, mi smo oboje pravoslavci, slavimo slavu itd, ali smo PRIHVATILI da je Feng Shui oblik umetnosti na granici sa naukom. Da to nije religija.
Koliko ja znam u Kini su vodece religije budizam i hinduizam.

Pomagajte, hoce dokon svet da unese pometnju u nase, blago organizovane redove!!!

Pozdrav i hvala!

Last edited by tanjica_011; 25-08-08 at 15:27..
Old 28-08-08, 12:17   #30
okianer
MiM team Početnik

okianer's Avatar

Registrovan: May 2008
Likes (Received): 2
okianer nepoznate kvantitete u ovom trenu

ko bi mi mogao protumaciti nacrt kuce i da li je potrebno da ucrtam namjestaj?
Old 28-08-08, 16:58   #31
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by tanjica_011 View Post
Super je ona knjizica 26 tajni Feng Shui-ja, dali smo se u proucavanje iste!
Svo suvo cvece je prosetalo do kante, a i starudija ispod kreveta se prosetala. JUce je palo veliko usisavanje, sklanjanje stare odece i osecaj je super, posebno ako znas da taj zivotni prostor delis sa nekim sebi posebnim.

Uh, sad, pojavilo se jos nekoliko, verujem pocetnickih nedoumica:

1. Lavanda - naime, imamo jako puno susene lavande koja se, kao sto znate cuva u ormarima protiv moljaca. Sta da radim s njom, da li ona ima istu kolicinu negativne energije kao suvo i vestacko cvece, opet imajuci u vidu da ona cuva stvari od stetocina, pa joj se moze pripisati i pozitivno dejstvo.

2. Imamo punu kucu morskih skoljki izronjenih, kao i onih kupovnih, neko je negde rekao da i one moraju da lete, ne znam zasto bi, a i ne bih volela Nalaze se uglavnom lepo rasporedjene u kupatilu, na lavabou, pored kade, a htela sam da ubacim par komada u akvarijum, koji planiramo da napravimo. A da, na jednom slovenackom sajtu preporucuju drzanje skoljki koje povezuju sa zenskom plodnoscu i cini mi se da ih treba imati u (valjda) jugozapadnom sektoru... Zbunjena sam...

3. Sta raditi sa uspomenama iz zivota, koje nemaju svrhu, ali su drage, tipa pionirska kapa i marama? Pobacana je sva starudija, kutije, novine, garderoba, polomljene stvari, itd... Zar Feng Shui ne dozvoljava imanje uspomena??? Isto vazi i za hobije, tj, moj decko skuplja vojne oznake, znacke itd... To je hobi i verujem da se tu krece ziva energija, zato sto on kolekciju svakodnevno nadopunjuje i menja... Jedino, mozda da je izbaci iz spavace sobe, jer mu tu stoje sve te oznake i znacke.

4. Neka sveznajuca baba je mom decku napunila glavu da se u pravoslavnoj kuci ne moze upraznjavati istocnjacka religija jer se pojmovi suprotstavljaju, tipa, zaba ne moze nikako da ti donese novac, kad se zaba smatra necim ljigavim i odvratnim... Molim za hitnu pomoc, dobila sam panic attack, zbog te "sveznalice" , jer, mi smo oboje pravoslavci, slavimo slavu itd, ali smo PRIHVATILI da je Feng Shui oblik umetnosti na granici sa naukom. Da to nije religija.
Koliko ja znam u Kini su vodece religije budizam i hinduizam.

Pomagajte, hoce dokon svet da unese pometnju u nase, blago organizovane redove!!!

Pozdrav i hvala!
1. Lavanda ne smeta ukoliko se drži u ormarima kao sredstvo za uništavanje insekata, jer ne predstavlja dekorativni predmet.

2. Školjke su veoma pozitivno sredstvo i slobodno ih možeš postaviti u neograničenoj količini, jer predstavljaju bogatstvo mora a samim tim služe za privlačenje blagostanja u dom.

3. Sitnice koje se skupljaju treba uredno držati složene u nekom kutku predvidjenom za to, dok polomljenje stvari i suvišne uspomene, predmete koji ničemu ne služe, treba izbaciti jer pretjerano čuvanje uspomena odvlači u prošlosti i sprečava napredak. Takodje, čuvanje gomilu takvih stvari na tavanu kuće nije preporučljivo, jer se haos zadržava u podsvijesti.

4. Feng-shui nije uopšte religija, već tehnika uredjenja doma zasnovana na pravilnom korišenju energija strana svijeta, zajedno sa odgovarajućim simbolima koji privlače i emituju energiju. Koristi se u svim krajevima svijeta, bez obzira na religiozno opredjeljenje onih koji koriste ovu tehniku. Tronoga žaba je jedan od vodećih simbola kada je riječ o energiziranju sektora novca u domu, ali postoje i neki drugi simboli o kojima sam pisala, pa se žaba ne mora koristiti.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 28-08-08, 17:08   #32
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Likes (Received): 11
Ribica nepoznate kvantitete u ovom trenu

Prvo da pitam za školjke, mislila sam da one ipak predstavljaju nešto jang (jel se tako kaže?) -zapravo mrtvo...? Da li su one jin ili jang?

E sad, moje pitanje: imam mali hodnik u predsoblju kojeg okružuju četvoro vrata: vrata za ulaz u taj hodnik (na kojima je i ogledalo u kojem se ogledaju vrata od moje sobe) , vrata od jedne i druge sobe i vrata od kupatila. Hodnik nije veliki, al čitala sam da je takav položaj štetan i da može prouzrokovati svađe među ukućanima. S obzirom da je još pride u pitanju jugozapadna strana... Koja su moguća rešenja ovakve situacije?

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 29-08-08, 08:47   #33
tanjica_011
MiM team Početnik

Supernova, moram da zahvalim na iscrpnom odgovoru, mnogo nas raduje igranje sa dekorom stana na ovaj nacin i vec smo nabavili neko lepo cvecance, bambus, tronogu zabicu, imamo tonu skoljki, ali proces eliminisanja djubreta je neverovatno obiman i zahtevan posao.

Trudicemo se i dalje, a ja bih te molila ako imas vremena pisi jos malo o FS, zato sto se iz dana u dan poradujemo nekom novom detalju koji stavimo i radosti koju nam taj detalj donese.
Old 14-09-08, 17:24   #34
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ribica View Post
Prvo da pitam za školjke, mislila sam da one ipak predstavljaju nešto jang (jel se tako kaže?) -zapravo mrtvo...? Da li su one jin ili jang?

E sad, moje pitanje: imam mali hodnik u predsoblju kojeg okružuju četvoro vrata: vrata za ulaz u taj hodnik (na kojima je i ogledalo u kojem se ogledaju vrata od moje sobe) , vrata od jedne i druge sobe i vrata od kupatila. Hodnik nije veliki, al čitala sam da je takav položaj štetan i da može prouzrokovati svađe među ukućanima. S obzirom da je još pride u pitanju jugozapadna strana... Koja su moguća rešenja ovakve situacije?
Kao prvo, školjke su izvrsni ojačivači odredjenih sektora, pa se mogu postaviti u južni sektor za povećavanje ugleda, sjeveroistočni za sreću u obrazovanju ili pak u jugozapadni za sreću u vezama. Dovoljno je jednu veliku školjku postaviti u odredjeni sektor, ista se može obojiti zlatnim, srebrenim prelivom ili čak ukrasiti draguljima ako se koristi u sektoru novca.

Može se nositi i u obliku ručno radjenog nakita kao simbol sreće:

Što se tiče sučeljenih vrata u hodniku, to je problem većine nas, ali istina je da predstavlja sukobljene energije što se odražava na razdražljivost stanara takve kuće i česte svadje i nesporazume medju njima.

Nije povoljno kada se odraz jednih vrata vidi u ogledalu jer takva situacija stvara zbunjujući chi što svakako ne može doniijeti harmoniju u dom. Dakle, najbolje rješenje je uklanjanje tog ogledala i postavljanje na drugo mjesto.
A izmedju sučeljenih vrata najbolje je postaviti visoku biljku ili neku drugu vidljivu prepreku, viseće zvončiće ili neku drugu dekoraciju prema slobodnoj procjeni koja bi odgovarala tom sektoru. Kod nedostatka prostora, dovoljno je simbolički postaviti prepreku ili biljku koja može biti i umjetna, ali nikako ne treba pribjegavati korištenju suhog cvijeća.

Danas se može naći dosta lijepih dekorativnih biljaka pa je dovoljno u zemljanu ili keramičku vazu staviti 2 (što odgovara JZ sektoru) bijele kale ili pink orhideje i postaviti pored vrata, na rasvjetno tijelo na plafonu može se okačiti dva fasetirana kristala da vise na dužem koncu i ojačavaju chi ove prostorije. Pored toga zidovi bi trebali biti obojeni u bež ili žutu nijansu, prostirač oker boje sa detaljima bež i narandžaste. S obzirom da je riječ o JZ sektoru, potrebno je ojačati element zemlje pa se može postaviti dekorativno kamenje ili simbolično napraviti mala planina koja će simbolizovati zemljani chi i postaviti jako osvjetljenje.

Suština je da se chi u toj prostoriji zadrži što duže i da ne protutnji odnosno rasprši se izmedju vrata, pa će neka ugodna dekoracija da ga zadrži, posebno je važno da se vrata uvijek drže zatvorena, što će prilično olakšati protok chija.
Pošto je ovdje riječ o jugozapadnom sektoru, nepovoljnost se može odraziti na probleme u odnosima sa drugima kao i vezi ili braku, ali opet u zavisnosti od ličnog kua broja može najviše pogoditi onog ukućana kome predstavlja jedan od četiri povoljna pravca.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 14-09-08, 20:09   #35
okianer
MiM team Početnik

okianer's Avatar

pitanje,cula sam za feng shui bakarne spirale,sta mislite o tome?
Old 14-09-08, 21:08   #36
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by okianer View Post
pitanje,cula sam za feng shui bakarne spirale,sta mislite o tome?
Ako misliš na ovakvu spiralu, to je kombinacija kristala i bakra, a može se napraviti ručno u raznim kombinacijama. Može se koristiti u svrhu dekoracije prostora ili energiziranja odredjenih sektora u domu.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 14-09-08, 23:03   #37
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Likes (Received): 11
Ribica nepoznate kvantitete u ovom trenu

Hvala, Supernova na odgovoru. Postavila sam zvončiće u taj hodnik, ali nemoguće je postaviti bilo šta drugo, jer je isuviše mali a biljka ne bi imala svijetla (umjetne ne volim). Valjda je olakšavajuće i što je zid hodnika žut.
Inače moj broj pripada jugozapadnom sektoru a u tom dijelu stana mi se i nalazi soba, a krevet je u jugozapadnom dijelu sobe.

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 22:39   #38
dakiva
MiM team Početnik

dakiva's Avatar

Registrovan: Nov 2008
dakiva na dobrome putu

help me , jeli moguće postaviti figuricu kornjače na jug i na sjever?
dakiva is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 22:45   #39
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by dakiva View Post
help me , jeli moguće postaviti figuricu kornjače na jug i na sjever?
Kornjača pripada sjevernom sektoru, simbolu vode i broja 1. Jugu pripada element vatre i broj 9. Nema potrebe postavljati previše simbola, tako da je sasvim dovoljna jedna kornjača na sjeveru.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 13-11-08, 23:02   #40
dakiva
MiM team Početnik

dakiva's Avatar

dakiva na dobrome putu

ali to je upravo što me zbunjuje, jer sam negdje pročitala da ju je dobro staviti dali ovu godinu ili ovaj mjesec na jug zbog nepovoljnog utjecaja broja 5. i eto tako sam zbunjena više nemam pojma ni o čemu. kornjaču sa glavom zmaja sam stavila na jugoistok dnevne sobe ako je to ok?
Old 13-11-08, 23:09   #41
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

To se odnosi na godišnji raspored letećih zvijezda, žuta petica je ove godine u južnom sektoru, ona je veoma loša zvijezda, pripada elementu zemlje i iscrpljuje se pomoću elementa metala, pa se u ovaj sektor mogu staviti metalni zvončići sa 6 cjevčica ili bilo koji drugi metalni predmet.

Evo ovdje možeš da se informišeš o letećim zvijezdama
http://www.madeinmontenegro.com/vbfo...87e%20zvijezde

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 04-01-09, 23:02   #42
dakiva
MiM team Početnik

dakiva's Avatar

dakiva na dobrome putu

Pozdrav, mogu li ti postaviti tlocrt stana da ga pogledaš?
Old 05-01-09, 22:26   #43
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Pozdrav, mogu li ti postaviti tlocrt stana da ga pogledaš?
Hajde, postavi, da pogledam sta te interesije....

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 06-01-09, 16:16   #44
dakiva
MiM team Početnik

dakiva's Avatar

dakiva na dobrome putu

Hvala ti, ma po meni problematičan je cijeli stan jer ima previše vrata. A sa druge strane mislim da su najproblematičniji JI (koji je moj povoljan pravac) i Z, k tome još Leteće zvijezde za stan za Z su 5 9 7, a JI 3 2 5.
Attached Files
File Type: pdf tlocrt.pdf (20.8 KB, 11 views)
Old 06-01-09, 16:23   #45
dakiva
MiM team Početnik

dakiva's Avatar

dakiva na dobrome putu

jesam li ja to dobro poslal? ili se ne vidi slika? a joj...
Old 06-01-09, 17:18   #46
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Evo tlocrt postavljen kao slika
Attached Images
File Type: jpg tlocrt.jpg (41.7 KB, 12 views)

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 06-01-09, 20:49   #47
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

- Kod tebe se ponavlja problem koji ima većina stanova a to je: sučeljena ulazna vrata sa vratima kupatila (toaleta) i prvo što ugledaš pri ulasku u stan to je kupatilo koje predstavlja nepovoljnu prostoriju, namijenjenu za otpadne energije, a po pravilu bi to trebao biti neki povoljan prizor. Hodnik je uzak i dugačak i pored ove nepovoljnosti, ima dosta sučeljenih vrata od drugih prostorija: spavaća soba i kuhinja, te dnevna soba i toalet.

Ove nepovoljnosti ako se ne mogu drukčije otkloniti (premještanjem vrata), onda treba upotrijebiti lijekove u vidu postavljanja prepreka koje će transformisati nepovoljan chi. Majstorica feng-shuija, Lilian Too preporucuje bojenje vrata toaleta u crveno da bi se neutralisao negativan chi u ovakvim slucajevima. Osim toga, na ista se može postaviti paravan crvene boje ili sa nekim umjtničkim motivima da izgleda kao lijepa dekoracija, takodje može se postaviti visoka biljka pored vrata ili zvončići koji se neće postaviti direktno iznad vrata, jer se ne preporučuje prolaziti ispod njih. Ispred ulaznih vrata bilo bi pozeljno postaviti jako osvjetljenje.

Što se tiče JI i nepovoljnih zvijezda u natalnoj karti objekta, dobro je ako se tu već nalazi kupatilo koje će izolovati nepovoljnost ove kombinacije zvijezda, pa se taj sektor doma neće koristiti za duži boravak i spavanje. Ova kombinacija 3-2-5 se može iscrpiti metalom, pa bi bilo dobro negdje u ovaj sektor postaviti obilje metalnih zvončića ili sliku planine sačinjene u metalu...Naravno, ove simbole postaviti izvan kupatila, jer je poznato da se feng-shui lijekovi ne koriste u kupatilu i da se isto ne energizira.

Medjutim, zvijezda bogatstva 8-bijelo je stigla u područje jugoistoka, a samim tim što je kupatilo u ovom sektoru može se odraziti loše na prihode i sreću...mnogi praktikanti feng-shuija cak pribjegavaju prepravljanju prostorija i njihove namjene da bi iskoristili blagodeti povoljnih zvijezda, dok se prostorije gdje je prisutan upliv nepovoljnih zvijezda zaključavaju i ne koriste u odredjenom periodu, no nekada je nemoguće ići toliko daleko, pa jedino preostaje upotrijebiti odgovarajuće lijekove.

Nepovoljnost ove natalne kobminacije zvijezda može se osjetiti posebno kada se dodatno pojave u kombinaciji godišnje i mjesečne zvijezde (5 i 2).

Za iscrpljivanje nepovoljnosti kombinacije 5-9, može se koristiti voda, takodje zvončići i slika metalne planine.

Što se tiče energiziranja doma, može se primijeniti metod malog feng-shuija pa da se samo energizira jedna prostorija, obično je to dnevna soba, a povoljnost će se osjetiti na cijeli dom...

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 07-01-09, 00:49   #48
dakiva
MiM team Početnik

dakiva's Avatar

dakiva na dobrome putu

Zahvaljujem ti Supernova, reci mi još dali sam pogriješila što sam stavila zvončiće na ulazna vrata i to s nutarnje strane?Inače ovo su stari visoki stanovi sa zidovima od pola metra pa su veći zahvati trenutno nemogući.
Old 07-01-09, 18:52   #49
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Zahvaljujem ti Supernova, reci mi još dali sam pogriješila što sam stavila zvončiće na ulazna vrata i to s nutarnje strane?Inače ovo su stari visoki stanovi sa zidovima od pola metra pa su veći zahvati trenutno nemogući.

Nisi pogriješila, samo zvončići se ne postavljaju direktno iznad ulaza jer se ispod njih ne bi trebalo prolaziti.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 08-01-09, 13:25   #50
okianer
MiM team Početnik

okianer's Avatar

evo trocrta naseg stana,ovo je boravbak i garaza,iznad boravka su spavace a iznad garaze servis
http://i121.photobucket.com/albums/o...mojakuca-1.jpg

Tags
doma, fengshui, uredjenje

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules