MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 04-04-08, 22:21   #1
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić
Default Tuga i suze

Da li idu uvijek zajedno?
Na koji nachin pokushavate da se izborite sa tugom? Da li ste osoba koja ne krije svoje suze od drugih, osoba koja ih pak ostavlja za one uzasne trenutke kada ste sami (najcheshce nocu), ili mozda sve duboko krijete u sebi i trpite...?

Izvinjavam se zbog previshe postavljenih pitanja,ali voljela bih da chujem vashe mishljenje jer me oblast psihologija zaista interesuje, voljela bih da znam neshto vishe o razlichitim reakcijama ljudi na odredjene situacije....
Hvala!
Old 04-04-08, 22:31   #2
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Po pravilu uvek idu zajedno, na taj način se čovek (žene) i oslobađaju tuge i stresa. I ja znam da zaplačem, kao mlađa mnogo češće, to je ljudski i normalno. Ali, sad kao starija mišljenja sam da ne mora svako da vidi moje suze i trudim se da tako i bude.

Još nešto da dodam, ja češće znam da zaplačem od sreće nego li od tuge.
Old 04-04-08, 23:30   #3
Temis
MiM team Forumaš

Temis's Avatar

Temis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auru

Leptiricu bas lijepa tema...

S tugom naravno dodju i suze koje su tu da olaksavaju neki nas dusevni bol,njih dvoje i idu zajedno jednako isto kao i suze radosnice sa nekom srecom s tim sto u tuzi neki uspijevaju da ih potisnu i pod najtuznijom nocu...Kazu da su i najvece boli one koje nisu oplakane,jer se gnijezde u nama i muce nas dugo...Treba tuge oplakati,izbaciti iz sebe...Nesrecan je mnogo vise onaj ko ponekad ne pusti suzu jer ona je tu kao lijek za nasu dusu a mi zadrzavajuci je i nastojeci da prkosimo zakonima prirode samo patimo dublje i vishe...

http://i.imgur.com/f7EFogt.png
Temis is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 23:32   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Kad sam ja u pitanju jedini i zaista pravi znak da me je neshto 'zhacnulo' je kad zaplachem, ili mi ochi zasuze.. I nimalo mi se ne dopada shto me upravo to oda i stigne nebitno gdje god da se nadjem u tom momentu - na ulici, kaficu, poslu, uz film...najgore je shto uopshte ne bira trenutak, to je jednostavno neka vrsta moje reakcije na bol - unutrashnji, dushevni.. i mogu vam reci da je poprilichno zajebano kad ostali vide da se blago recheno "cijepash" iznutra.
Pokushavam da ih suzbijem koliko god mogu, pa se chude shto nosim naochare za sunce non stop - odlichna kamuflazha koja me nemali broj puta izvukla, moram priznati .
Smatram krajnje normalnom potrebu za plakanjem, jecanjem, cmizdrenjem na kraju krajeva...ali ne preda mnom - NIKAKO!...Jer se ja osjecam bespomocno (pa shvatite kao sebichno s' moje strane) shto osobi ne mogu da pomognem mimo eventualnog zagrljaja i poljupca uz koji bi se vjerovatno i ja zaplakala, pa bi zvuchalo uigrano i 'horski'...Ovo se posebno odnosi na mushke suze...koje jednostavno ne volim i ne zhelim da vidim !!! A samo iz razloga jer ne znam kako da reagujem - pomognem...Chisti strah - a ja nijesam kukavica ni moralno, ni fizichki...samo nijesam opremljena za 'borbu'...
Old 04-04-08, 23:52   #5
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Hmmm meni se onda desavaju cudne stvari. Kad sam jako, jako tuzna i namrtvo mi je tesko, mene nesto strasno boli u grlu, ljudi odvaratan osjecaj skroz... i meni put me fiska izm. sisah (ovo se ne salim, ni malo)...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 23:57   #6
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Registrovan: May 2007
Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

najace zensko oruzje su suze
Old 05-04-08, 09:04   #7
supercica04
Breaking The Waves

supercica04's Avatar

Registrovan: May 2007
supercica04 has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Baron View Post
Kad bi se gadjali tramvajima...

Bruce, sta pricas?
jel razumes sad?
Old 05-04-08, 09:51   #8
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

kažu najtužnije žene najljepše se smiju..
istina..svu svoju tugu i bol krijem iza osmjeha..a plačem uvijek i samo kad sam sama..samo rijetki znaju za moje suze..
i zato ako sretnete ženu ili ste pored vaše koja vam upućuje najljepsi osmijeh na svijetu , otkrijte koliko rana taj osmijeh krije..biće vam zahvalna..jer htjeli mi to ili ne svakome od nas ipak treba rame za plakanje..i neko da nas sasluša..
zaboravih.. tuga i suze ne idu uvijek zajedno..plačem i od sreće..a nekad je dovoljna samo jedna lijepa riječ da same krenu..ali to su suze druge vrste koje nisu "nevidljive" za druge..

Last edited by seka; 05-04-08 at 11:28..
seka is offline   Reply With Quote
Old 05-04-08, 10:39   #9
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Ja sam pravi plachko. Kad god sam povrijedjena placem, a mozda sam previse emotivna, pa i cesto povrijedjena, placem uz tuzne filmove, placem od srece, placem kad mi je nesto mnogo smijesno, kad je nesto dirljivo - tugaljivo (npr. kod nekih izliva prave ljubavi)... I tako u nedogled.:

Ne idu uvijek zajedno, kad mi je jako, jako tesko, gushi me, tesko disem i nekad ne mogu da zaplacem, a znam da bi mi lakse bilo da mogu!

Last edited by explosion; 05-04-08 at 10:48..
explosion is offline   Reply With Quote
Old 05-04-08, 10:40   #10
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Blade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auru

Hmmm...razmisljam...
Ne, tuga i suze ne idu uvijek zajedno! Kad si srecan, presrecan, zar tada ne idu suze radosnice?

Leptiricu, znas da cu opet postovati, samo da nadjem adekvatan odlomak iz adekvatne knjige hihihihi
Old 05-04-08, 13:13   #11
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Quote:

Koja je svrha roniti suze ako to neko ne vidi?

Šalim se.

Tuga i suze ne moraju ići zajedno. Ja plačem iz bijesa, nemoći, saosjećanja,..
Kada sam tužna onda sam tiha i nemam suza.

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 05-04-08, 14:30   #12
Temis
MiM team Forumaš

Temis's Avatar

Temis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by seka View Post
kažu najtužnije žene najljepše se smiju..
Istina...Toliko je i dana kad kazu da si nesto posebno lijepa,sto tebi dodje kao so na ranu,a uspijes da se nasmijes na kraju njih i zahvalis na istim...

http://i.imgur.com/f7EFogt.png
Temis is offline   Reply With Quote
Old 05-04-08, 21:45   #13
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Quote:
To je generalizovanje, izjava muskaraca koji su slabi, i padaju na njih...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 05-04-08, 23:00   #14
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Leptiric View Post
Da li idu uvijek zajedno?
Na koji nachin pokushavate da se izborite sa tugom? Da li ste osoba koja ne krije svoje suze od drugih, osoba koja ih pak ostavlja za one uzasne trenutke kada ste sami (najcheshce nocu), ili mozda sve duboko krijete u sebi i trpite...?

Izvinjavam se zbog previshe postavljenih pitanja,ali voljela bih da chujem vashe mishljenje jer me oblast psihologija zaista interesuje, voljela bih da znam neshto vishe o razlichitim reakcijama ljudi na odredjene situacije....
Hvala!
ne, tuga i suze definitivno ne idu uvijek zajedno. Visak izuzetno jakih emocija izaziva suze, tako da mozes da "places" od tuge, srece, zadovoljstva, nezadovoljstva...
Uz one "normalne" suze od tuge, zalosti, srece...meni se dogodilo da mi suze krenu na jednom koncertu, u trenutku kad su umjetnici na sceni toliko snazno pokazali svoje umijece, da sam se kompletna najezila i od tolikog naboja pozitivnih emocija suze su same krenule!
Ne placem uvijek kada sam tuzna i ne volim da placem kad me neko vidi
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 19:20   #15
flowerchic
ObicnO NeobicnA

flowerchic's Avatar

Registrovan: Dec 2007
flowerchic nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Leptiric View Post
[COLOR="Purple"]Da li idu uvijek zajedno?

COLOR]
Recimo da sam nekad bila teza na suzama,ali eto sticajem nekih oklnosti postala sam dosta osjetljivija...
Da li suze i tuga idu zajedno?Pa,kako kad...
Suze ponekad prestanu,ostaje tuga...Mislim da ta tuga najteze pada...
Ne volim da me iko vidi kada placem,ali desavalo se da cuvam suze za kasnije i onda mi odjednom dodju i ne pitaju me nista...
Ja nijedan osjecaj ne umijem sakriti,bar mi tako kazu,tako kad sam tuzna to se vidi,kako kazu oci ne umiju lagati.
Old 18-05-08, 22:08   #16
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

poslednje sedmice sam sva placljiva,nadam se da ce prestati tuga i suze-neradosnice
pehar is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 18:27   #17
paloma
MiM team Početnik

paloma's Avatar

Registrovan: Apr 2008
paloma nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to paloma

Imam jednu drugaricu koja cesto zna reci...blago tebi..ti bar mozes da se isplaces...ja ne mogu ni da placem kad mi je tesko...Ta pojava mi nikad nije bila sasvim jasna...Kakav je to blok?...Bas sam razmisljala dosta o tome...

Bog svima daje samo treba znati uzeti..
paloma is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 20:07   #18
Syb
MiM team Početnik

Syb's Avatar

Registrovan: May 2008
Syb na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
Ja sam pravi plachko. Kad god sam povrijedjena placem, a mozda sam previse emotivna, pa i cesto povrijedjena, placem uz tuzne filmove, placem od srece, placem kad mi je nesto mnogo smijesno, kad je nesto dirljivo - tugaljivo (npr. kod nekih izliva prave ljubavi)... I tako u nedogled.:

Ne idu uvijek zajedno, kad mi je jako, jako tesko, gushi me, tesko disem i nekad ne mogu da zaplacem, a znam da bi mi lakse bilo da mogu!
Potpisujem
Syb is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 01:10   #19
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

Quote:
draga...ovako isto i moja mama ......laka je na suzama....malo joj fali pa da roni suze

Quote:
a ovako ja.....mada na kraju opet zaplacem

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 01:27   #20
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:

prepostavljam da si plakala i dok si pisala ovaj post...
e jadna ta tvoja tastatura, moras je mijenjat jednom nedjeljno minimum, kolko se sva smokri...

Tags
suze, tuga

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules