MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Rezultati ankete: Ima li osoba sa dvostrukim identitetom na forumu?(Vashe mishljenje)
Da. 22 48.89%
Ne. 2 4.44%
Ne razmishljam o tome. 21 46.67%
Glasači: 45. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 29-03-08, 22:26   #1
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić
Question Dvostruki identitet

Ovo nije tema koja ukljuchuje osobe koje imaju podvojenu lichnost,niti tema koja ukljuchuje ozbiljne psiholoshke poremecaje koji nazalost postoje u drushtvu...

Htjela sam da vas pitam shta mislite o osobama koje koriste 2 ili vishe razlichitih identiteta tj. nickova na internetu? Zbog chega imaju takve potrebe,da li je to privlachenje paznje,skrivanje necheg,hvaljenje sebe samog...?
I da li mislite da takvi postoje medju nama na ovom forumu?
Old 29-03-08, 22:32   #2
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Nije mi ovo tema za psihologiju. Tema promashena 1!

A oko teme,svi mi imamo dobru i losu stranu,ludu i normalnu.Pitanje je koja je jaca.I ta onda bude u prvom planu.
A jel ti sumnjas na nekoga?
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 22:34   #3
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Zashto tema ne bi bila za psihologiju?
Ovdje je pitanje-Zashto neko ima potrebu da to radi?
Ne pada mi niko na pamet,ali evo danas me neshto navelo na razmishljanje....
Old 29-03-08, 22:36   #4
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Cim te je navelo,znaci da nesto i postoji!a sve sto postoji to i dishe.
Old 29-03-08, 22:39   #5
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Daje se evo vjeshtachko,pa dako ozivi....
Shalu na stranu,imam sumnji ali nema potrebe da iznosim svoje skromno mishljenje ovdje.
Tema nije da se iko imenuje,ili da se cilja ka nekome ili nechemu...
Old 29-03-08, 22:47   #6
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

Send mi na pp,e i ja sujmam na nechasove
Old 29-03-08, 23:37   #7
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Mislim da ovo bas jeste tema za psihologiju.
Postoje takvi likovi na svakom forumu.
Mislim da su to ljudi koji nemaju dovoljno hrabrosti i samopouzdanja. Smatraju da ce se tako sakriti, ili mozda otkriti reakcije ljudi na neku drugu stranu njihobe licnosti, a da ova prva ostane "neukaljana". ovo se posebno odnosi na ljude koji forum dozivljavaju kao pravi zivot... i slabo imajju pravi.
Old 29-03-08, 23:50   #8
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
anon1 has disabled reputation

Evo posto sam ja trostruka licnost da kazem da ja nijesam za komentarisanje na ovu temu

Salim se malo...

Ima naravno takvih osoba. To je potreba da se dodje do ekstra informacija i da se pokusa na taj nacin dominirati. Osobe koje to rade najvjerovatnije imaj neku vrstu straha od podredjenosti. Sto se mene tice, dok to ne predje neku normalnu granicu ponasanja, prihvatljivo je. Ali zato mislim da ja to nikad ne bih radio, sem kad bih htio potpuno da "promijenim" identitet

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 23:56   #9
Paramanand
Moderator

Paramanand has disabled reputation

Kažu da svi pisci razgovaraju sa sobom, u sebi. Da dijalozi tako nastaju. A suprotstavljeni stavovi su, u stvari, unutrašnji piščevi odgovori na pitanja koja pred njih (nas ) postavlja svakodnevica. Različiti junaci književnog ili bilo kojeg umjetničkog djela su različite ličnosti u stvaraocu. Ali ta unutrašnja različitost je pozitivna, kreativna, originalna, stvaralačka.
Šta znači imati dvije šifre na forumu? Želja da se na jednu temu iznesu dva, ili više, oprečnih mišljenja, a to je na forumu moguće samo kao da su u pitanju dvije ličnosti? Ili je u pitanju nesigurnost u sopstveno mišljenje - različiti pogledi na jednu stvar, a neuvjerenost da je dominantno mišljenje i ono pravo, pa se ispituje teren? Ili je u pitanju kompleks niže vrijednosti pa se pred članovima foruma (da li samo foruma? mislim da je problem mnogo širi) pokazuje više svojih ličnosti, (i uz to sve one su anonimne!) a identifikacija će biti sa onom koja bude najbolje prihvaćena? Mislim da je ovo poslednje u pitanju i da takvi ljudi imaju psihološki problem koji zahtijeva ozbiljan rad na sebi. Ali prvo moraju shvatiti da to jeste problem. Možda ne veliki, ali ipak problem.
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 00:26   #10
Davy I
MiM team Expert

Davy I's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Davy I has disabled reputation

Imali smo neprijatan susret sa jednim takvim likom, tako da mislim da ih ima jos...
Mada se ne opterecujem mnogo time, sve dok se svi ponasaju normalno...

Sad da cekamo admina da se oglasi i postavi nam ip adrese onih sa vise nickova...
tada će jedan od nas najzad da se odmori!

Davy I is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 10:02   #11
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

moram da vam priznam da je mene ovo sve iznenadilo..ja sam registrovana samo na ovom forumu i zbilja su mi dragi svi ljudi ovdje, neki malo više neki manje, ali to je valjda normalno..nisam ni pomišljala na tu mogućnost da je ovdje neko sa dva nicka..nekako mi ne ide u glavu da ja komuniciram sa dvije osobe a to da je u stvari jedna..to je bolesno..i ne shvaćam šta to kome treba..i stvarno bih voljela da takvih osoba nema ovdje ali sudeći po vašem glasanju izgleda da se varam..
seka is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 11:30   #12
TheTrooper
MiM team Početnik

TheTrooper's Avatar

TheTrooper na dobrome putu

Sve ovo malo lici na hajku. Mada ako postoji ljudi koji koriste dva nicka na istom forumu onda oni stvarno pate od poremecaja licnosti.
Smrt dvostrukom identitetu.

TheTrooper is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 11:43   #13
Davy I
MiM team Expert

Davy I's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Davy I has disabled reputation

Kazem ti, imali smo neprijatno iskustvo...
A na svakom forumu imas takvih likova...

Na jednom muzickom forumu sam provalio lika sa 3-4 nicka... Fazon je bio da sa jednim nickom postavi neko pitanje, sa drugim odgovori na njega, a sa trecim hvali drugi nick kako je dobar muzicar... I tako po par strana... Genije...
tada će jedan od nas najzad da se odmori!

Davy I is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 12:03   #14
TheTrooper
MiM team Početnik

TheTrooper's Avatar

TheTrooper na dobrome putu

Idioti. Kako je njemu dobro da hvali sebe. Opet moram ponoviti to je jace od mene
Smrt dvostrukom identitetu.

TheTrooper is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 19:47   #15
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by frkadela View Post
Kazem ti, imali smo neprijatno iskustvo...
A na svakom forumu imas takvih likova...

Na jednom muzickom forumu sam provalio lika sa 3-4 nicka... Fazon je bio da sa jednim nickom postavi neko pitanje, sa drugim odgovori na njega, a sa trecim hvali drugi nick kako je dobar muzicar... I tako po par strana... Genije...

ne mogu da vjerujem!!!!
Old 31-03-08, 08:01   #16
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Quote:
Originally Posted by seka View Post

ne mogu da vjerujem!!!!
Nisam mogao ni ja u prvi max i baš razočaran, a sa dr. strane bio sam isto kako oduševljen kako je to uradio,presmijao sam se.
Slučaj od prije godinu dana na ekonomiji (tu je to mnogo češća stvar jer se radi o velikom interesu), tip je glumio "dobar policajac- loš policajac", da bi izvlačio informacije i navlačio ljude na kupovinu ili prodaju. Preko jednog nika je govorio sve najbolje o nekoj HOV kada je kupi, a preko drugog sve najgore kada je proda,da bi je kupio ponovo po nižoj cijeni. Strašno je što smo mu svi vjerovali i što je još tada bio profi igrač.Tu se nije radilo oće li imati više zelenih ili će se drugi slagati sa njegovim muzičkim ukusom, radilo s o hiljadama i desetinama hiljada eura koje je neko mogao da izgubi zbog toga. Otkriven je kada su pojedini pronicljivi članovi utvrdili izvjesne nelogičnosti.Na drugim forumima i sada pokušava to isto. Ođe naravno ne.
A da, bio je tu i jedan zanimljivi momak koji je imao više nikova zbog prijetnje moderatora da bude banovan zbog neobuzdanog temperamenta.

Last edited by Pera Detlic; 31-03-08 at 08:04..
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 08:05   #17
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

E ako znam shto bi mi jos jedan nick...
Old 31-03-08, 08:23   #18
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by nestasni_cipiripi View Post
E ako znam shto bi mi jos jedan nick...
Za svaku ženu po jedan nik
Homer is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 08:48   #19
melic
MiM team Guru

melic has disabled reputation

E, ima i zena kojima je malo jedan(nik)...
melic is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 08:50   #20
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pera Detlic View Post
Nisam mogao ni ja u prvi max i baš razočaran, a sa dr. strane bio sam isto kako oduševljen kako je to uradio,presmijao sam se.
Slučaj od prije godinu dana na ekonomiji (tu je to mnogo češća stvar jer se radi o velikom interesu), tip je glumio "dobar policajac- loš policajac", da bi izvlačio informacije i navlačio ljude na kupovinu ili prodaju. Preko jednog nika je govorio sve najbolje o nekoj HOV kada je kupi, a preko drugog sve najgore kada je proda,da bi je kupio ponovo po nižoj cijeni. Strašno je što smo mu svi vjerovali i što je još tada bio profi igrač.Tu se nije radilo oće li imati više zelenih ili će se drugi slagati sa njegovim muzičkim ukusom, radilo s o hiljadama i desetinama hiljada eura koje je neko mogao da izgubi zbog toga. Otkriven je kada su pojedini pronicljivi članovi utvrdili izvjesne nelogičnosti.Na drugim forumima i sada pokušava to isto. Ođe naravno ne.
A da, bio je tu i jedan zanimljivi momak koji je imao više nikova zbog prijetnje moderatora da bude banovan zbog neobuzdanog temperamenta.
ma ne bi meni nikad palo na pamet tako nešto..nego eto..ima nas svakakvih..
Reply

Tags
dvostruki, identitet

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules