MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 07-03-08, 17:20   #1
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Pokazati da ste zainteresovani

Neko vam se dopada. Jako. I želeli biste da ta osoba to zna, da zna da ste zainteresovani za nju, a opet, ne možete da zamislite da joj samo priđete i kažete: "E, sviđaš mi se." Srećom, postoje i suptilniji načini da pokažete dopadanje.

Za početak, neophodno je da toj osobi budete dovoljno blizu da bi uopšte mogla da vas vidi. Možete čekati da se to samo od sebe desi (što možete i da ne dočekate, ili da se ne dešava onoliko često koliko biste želeli), ili da prilike da budete primećeni kreirate sami. Dakle, pobrinite se da budete tamo gde očekujete da će biti i ta osoba. To uključuje i čekanje, krišom, u hodniku za koji znate da će simpatija proći njime (ili ne krišom, nego ste, kao, zaneti razgovorom sa svojim društvom, a taj razgovor se dešava baš tamo kuda očekujete da prođe simpatija - ako treba, predložite društvu da stojite na mestu koje vam odgovara), jedenje užine dok ste blizu simpatije (pazite da jedete koliko-toliko uredno), ako postoji školska menza u kojoj ste i vi i simpatija, možete sedeti blizu nje...

Kad ste obezbedili da budete dovoljno blizu simpatije da bi vas ona videla, pogledajte je u oči i nasmešite se. Može nekad da pomisli da se smešite nekom drugom, ali ako postupak ponovite nekoliko puta (nemojte samo da je gledate na svaka dva minuta i smeškate se, izgledaćete malo blesavo), biće joj jasno da se smešite njoj. Kada prolazite pored simpatije, nemojte da izbegavate da je pogledate - kontakt očima, osmeh i "Ćao" će joj skrenuti pažnju na vas, a neće je obavezati ni na šta. Plus, na osmeh se obično automatski uzvrati osmehom, pa bi vaša simpatija vremenom mogla da stekne naviku da vam se osmehne u prolazu, i da već samu vašu pojavu nesvesno veže uz osmeh i lep osećaj.

Teško vam je da priđete tom dečku ili devojci? Možda će vam biti lakše da pokušate da priđete nekom od njihovih prijatelja, da se s njima upoznate - ako vam ne uspe, nije tragedija niti će vam ozbiljno poremetiti bilo šta, a ako uspe, to bi vam kasnije moglo pomoći.

Sutra pročitajte šta dalje, kao i šta ako se ne radi o nekome koga relativno često viđate, nego vam se neki dečko ili devojka dopadnu na žurci, u kafiću, u diskoteci...

Ako ste u istom odeljenju ili bar u istoj školi i imate zajedničke profesore, možete da toj osobi postavite neko pitanje vezano za školske teme (recimo, ako samo imate neke iste profesore, možete pitati o kontrolnom koji je njegovom odeljenju ta-i-ta profesorka već dala, koja su bila pitanja i slično). Raspitajte se unaokolo za šta se simpatija interesuje, onda je možete pitati nešto o nekom od njegovih/njenih interesovanja.

Sve što smo do sada (u jučerašnjem i današnjem tekstu) naveli ne pokazuje nužno da ste zainteresovani za vezu, može biti protumačeno i kao poziv na prijateljstvo. U principu, to je u redu - nećete odmah "isprepadati" simpatiju, a stavićete joj do znanja da ste zainteresovani za nju kao za osobu, "probićete led" i počećete nekakvu komunikaciju. Jednom kada to krene, možete simpatiju pitati i da izađete negde, samo vas dvoje ili, ako još uvek niste spremni (vi ili simpatija) za to, onda u sklopu neke veće ekipe; to će vam pružiti priliku da se bolje upoznate. Zastrašujuće vam je i da pokušate? Počnite od malih stvari, kao što su pogled i osmeh i "Ćao" u prolazu, i postepeno napredujte ka onim većim.

A šta ako se ne radi o nekome koga relativno redovno srećete, već o nekome koga vidite prvi put u životu, u kafiću, diskoteci, na žurci, i nemate pojma hoćete li ih ikad ponovo videti i gde? Tu i dalje funkcioniše deo s ulaženjem u vidno polje te osobe, pogledom u oči i smeškom. Ako se radi o diskoteci ili žurci, i umete da igrate a da se totalno ne izblamirate, pažnju na sebe možete skrenuti i time što ćete igrati blizu te osobe. Ukoliko to ne umete, počnite kontaktom očima i smeškom, i posmatrajte reakciju te osobe. Ako s dosadom skreće pogled od vas, nezainteresovana je; ako uplašeno skreće pogled, moguće je da je stidljiva; a ako uzvrati osmeh, dobili ste "zeleno svetlo" da priđete.

Nakon toga? Ma koliko zvučalo zastrašujuće, ako vam ta osoba ne priđe sama, moraćete vi da priđete njoj, ili gubite priliku (bar za to veče, ko zna, možda je negde ipak ponovo sretnete). Jednom kad priđete, najlakše je početi nekim neobaveznim pitanjem - o muzici koja se pušta, mestu na koje ste izašli, da li često tu dolazi (ako ste na žurci, možete pitati odakle poznaje onog ko žurku pravi)... Bitno je da razgovor počne. Već samim tim što ste prišli na takvom mestu dajete na znanje da ste zainteresovani (bar za upoznavanje, ako ni za šta drugo), pa ako tu osobu bar malčice zanimate, nekakav razgovor će teći, i oboje bi trebalo da do kraja večeri steknete predstavu o tome želite li još neki put da se vidite.
(izvor1)[/url] (izvor2)
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)

Last edited by Zor_djevojka; 30-06-09 at 10:17..
inzaghi9 is offline  
Reply With Quote
Old 07-03-08, 19:37   #2
kolacic
Sve je tvoje moje

kolacic's Avatar

Registrovan: Feb 2008
kolacic has disabled reputation

Naravno da je potrebno ispoljiti emocije prema osobi koja ti se sviđa. U ostalom kako da ta osoba zna da vam se dopada?
Ali danas ima sve više momaka koji se ili stide ili plaše odbijanja pa inicijativu prepuštaju devojkama.
Zato i moramo da reagujemo prve i pokažemo da nema čega da se plaše
Old 07-03-08, 20:18   #3
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

pa ono jes..oni su pocheli da se shminkaju, depiliraju, chupaju obrve, farbaju, mazhu kremicama, pomadicama, nose mrezhaste uske majice josh malo ce pochet' suknje i uloshke da nose, a mi smo pochele da brijemo brade, michemo brkove, boravimo po teratana vishe no doma, pojedinim odivama nije strano ni shaketanje, mlacenje 'mjesto treninga...oni su sad stidni, sramezhljivi, a kako je kod nas 7 djevojaka na jednoga momka moramo u lov ne birajuci cilj i sredstva, a njima se mozhe da biraju uzhivajuci u prizoru borbi 'kokoshaka koje se biju oko pijevca'...
Dobro je to, pobro..Poprichekace malo...tog potencijalnog, tih 6 ce zadovoljit 'mjesto mene, da nece ni osjetit' da me nema...Ja sam josh zaglavljena u proshlim vjekovima, kad je mushko stvarno bilo mushko...i kad se na zhenski suptilan znak, osmijeh, gest reaguje
Old 07-03-08, 20:21   #4
kolacic
Sve je tvoje moje

kolacic's Avatar

kolacic has disabled reputation

Ti si Rossonera CAR potpisujem svaku tvoju reč!!!
Old 07-03-08, 21:05   #5
sekaneno
MiM team Početnik

Registrovan: Jan 2008
sekaneno nepoznate kvantitete u ovom trenu

Da nijesam ozenio Seku, ozenio bih Rosoneru.

Ona zna sta valja!
sekaneno is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 21:44   #6
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Uh...Neka..bolje da ne pricham ..
Old 22-03-08, 11:42   #7
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

A shto je tema odje?aha...
Bogami ja kad mi se neka zanosna djevojka svidi,odma preuzmem inicijativu ka Barcelona,i racunam da ce odbrana panut do 35e minute,da bi na odmor otisha s' prednoscu.
Evo u Pg kad izadjem,i vidim finu curu,lijepo obucena,sredjena,a onda se nasmije i fali 2,3 ili 4orka,odma Bavariu popijem,i idem kuci.
A primjetih dosta momaka kvarcovanih(no misljah da rade u KAP),te ishcupanih obrva,i to prati se ultima moda...evo ja u moj neseser pored diklofena,ranisana,fervexa,imam pastu za zube,cetkicu,zilet i pjenu,i neki deodorant,i jos nesto...
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 11:49   #8
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Quote:
Originally Posted by nestasni_cipiripi View Post
A shto je tema odje?aha...
Bogami ja kad mi se neka zanosna djevojka svidi,odma preuzmem inicijativu ka Barcelona,i racunam da ce odbrana panut do 35e minute,da bi na odmor otisha s' prednoscu.
Evo u Pg kad izadjem,i vidim finu curu,lijepo obucena,sredjena,a onda se nasmije i fali 2,3 ili 4orka,odma Bavariu popijem,i idem kuci.
A primjetih dosta momaka kvarcovanih(no misljah da rade u KAP),te ishcupanih obrva,i to prati se ultima moda...evo ja u moj neseser pored diklofena,ranisana,fervexa,imam pastu za zube,cetkicu,zilet i pjenu,i neki deodorant,i jos nesto...
Maskaru?
Old 22-03-08, 11:51   #9
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Ne no lipstik.xaxaxaxaxaxaxa
Old 22-03-08, 12:37   #10
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by sekaneno View Post
Da nijesam ozenio Seku, ozenio bih Rosoneru.

Ona zna sta valja!
lijep nadimak!

pozdrav za Seku od Seke!!
seka is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 12:51   #11
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

Ali kad vidim ove momke te u grad preko dana u odijelo izlaze...i piju kafe,pa kuci na racuk!aaaaaaaa
Old 22-03-08, 13:25   #12
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

E Sad Si Vala Slagao!:d
Old 22-03-08, 13:31   #13
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Sve su to fini moNci, nemoj tako Zaks.
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 14:10   #14
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

A bjazi tamo.imam ja komsiju 20god,ujutro kad ide u grad na kafu to se skocka ka da ce kod Busha na dorucak.
Old 22-03-08, 14:23   #15
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Quote:
Originally Posted by nestasni_cipiripi View Post
A bjazi tamo.imam ja komsiju 20god,ujutro kad ide u grad na kafu to se skocka ka da ce kod Busha na dorucak.
Ada imas ih i ti starijih, po 30 godina u prkno, sto to rade. Pune kafice po gradu svako jutro. Moj komentar je bio ironican mili. A moguce je da kroz centar Pg gledas decke iz dushe mi Opstine, njima ti je dress code odelce...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 00:23   #16
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Zavedite je!

Ponekad se, iako osjetite obostranu privlačnost, sve završi samo na pogledima ili eventualno razgovoru i ne idete dalje.

U čemu je problem?

Ako vam nedostaje samopouzdanja, dosadni ste ili pak nemate mašte kad su izlasci u pitanju, teško da ćete uspjeti da dogovorite novi sastanak.

Žene naprosto ne mogu da odole samopouzdanim muškarcima. Nemojte se bojati da priđete ženi samo zbog straha od odbijanja. Uvijek postoji rizik, ali samo hrabri uspijevaju. Ako nijjeste tip koji pršti od samopouzdanja, probajte da ga odglumite. Ako mislite li da ste neprivlačni, teško da će vaša potencijalna partnerka misliti suprotno. Ovakvo negativno mišljenje utiče na vaš govor tijela.

Izbijegavajte razgovore o vremenu i poslu osim ako vas ona direktno ne pita. Ako ste dosadni, možda će vas satima slušati iz pristojnosti, no vjerovatno s vama više neće izaći. Da nijeste pogriješili temu, znaćete ako se i vaša partnerka uključi u razgovor. Probajte da započnete razgovor o hobijima, njenim ili svojim, pa ćete vidjeti kako će se stvari dalje razvijati.

Ne postavljajte pitanja koja impliciraju odgovore "da" ili "ne", jer ona mogu da budu pogubna za nastavak razgovora. Ako vam djevojka na nekoliko takvih pitanja da kratak odgovor, vjerojatno će vam postati neugodno i izgubićete želju za komunikacijom.

Ako je pozovete da izađete i ne znate gdje biste s njom, mogli biste dobiti veliki minus, pa čak i “korpu”. Napravite plan izlaska, kupite karte za bioskop ili pozorište, odvedite je na kolače ili u šetnju. Budite preduzimljivi i pokažite inicijativu. Djevojke ne vole neaktivne i lijene muškarce koje se moraju vući za rukav i moliti da se pokrenu.

Žene su bolje u čitanju neverbalne komunikacije, dok muškarci ne obraćaju pretjeranu pažnju na govor tijela. Kako biste bili sigurni da se i ona zagrijala za vas, pratite njene reakcije. Ako vam se primiče, dodiruje vas i smješka se, znači da ste na dobrom putu. Ako gleda okolo, odmiče se i nezainteresovano klima glavom, vrijeme je da potražite neku drugu.

Kako biste joj dali do znanja da vam se sviđa, nije na odmet udijeliti i koji kompliment. Ona će znati na čemu je i iz njenog ponašanja ćete naslutiti kako dalje treba. Komplimentima ćete postići da se osjeća lijepo i poželjno.

(CdM)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-09, 22:28   #17
ljubic bejbic
MiM team Forumaš

ljubic bejbic's Avatar

Registrovan: Mar 2009
ljubic bejbic nepoznate kvantitete u ovom trenu

ja ukljucim sarm na sto stepeni i onda se zaletim i svom silinom udarim u tu osobu,sapletem ga i kazem izvini znam da te obaram sa nogu..aj probaj i ti meni to da uradis to ne pokusavam sa onima koji imaju 150 kg jer ne daj boze da me stvarno poslusa bila bi u zavojima i srecno zaljubljena
Old 14-04-09, 11:52   #18
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Kako treba sa ženama

Rijetko koja žena nema popis kvaliteta koje traži u partneru. On mora biti seksi i rječit. No, postoje i mnogo dublje potrebe i zahtjevi koje zaljubljenim muškarcima koji poštuju svoje djevojke i žene ne bi trebalo biti teško da ispune.

Ako ona prolazi kroz emocionalnu krizu, nemojte je ostaviti i otići s drugovima samo zato što se ne umijete nositi s njenom tugom. Možda je vama lakše da izađete napolje i pustite je da se isplače, ali ona će cijeniti ako samo ostanete uz nju i u tišini je zagrlite.

One žele nešto više od osmijeha i namigivanja nakon odličnog seksa. Želi da joj kažete da još uvijek izgleda neodoljivo privlačno.

Lijepo se ponašajte čak iako ste godinama u vezi. Ako ste je osvojili već nakon prvog pozdrava, ne znači da se kasnije možete ponašati bahato i uzimati svoju voljenu zdravo za gotovo. Lijepi maniri uvijek su dobrodošli i žene to zaslužuju.

Nađite ravnotežu između istine i malih laži. Neće vas ubiti ako joj prećutite da vam njena mama ide na živce ili da joj ručak baš i nije ispao najbolje. Sitna zaobilaženja istine nekad su dobra za vezu. S druge strane, važne stvari se ne smiju prećutati.

Bonus ćete dobiti ako svoje divljenje prema nekom dijelu njenog tijela otvoreno pokažete.

Ženama treba mnogo predigre, uz to puno seksa koji uključuje kontakt očima, puno poljubaca i maženja.

Elektronska izdaja boli kao i prava. Umjesto statusa single, na Facebooku obavezno trebate definisati svoj status kao in relationship. Ako ne želite da priznate da ste u vezi, vjerovatno ostavljate prostora za još nekoga.

Potrudite se da budete njen najbolji PR, a to znači da budete ponosni na njene uspjehe, da se ne osjećate ugroženo i da se ne ustručavate da je pohvalite pred prijateljima.

(CdM)

inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 11:55   #19
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

Kad mi kosu prosaraju vlasi sijede
Kad sjecanja na prve poljupce izblijede
Kad davno data obecanja prestanu da vrijede
Kad jednom petak bude ispred srijede
I jednom kad ljubav pocne boljeti
Ja cu i tada samo tebe voljeti...
Reply

Tags
pokazati, ste, zainteresovani

Opcije Teme
Način Prikaza