MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 29-02-08, 01:26   #1
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Teške muke s vezom na daljinu

Često se može čuti da veza na daljinu ne može da uspe. Mada to nije tačno - postoje uspešne veze na daljinu - nije nimalo lako kada voljena osoba živi u nekom drugom gradu ili čak i u drugoj zemlji, i ovakva veza zaista nije za svakog.

Naravno, stoji činjenica da ne birate u koga ćete se zaljubiti, i može se desiti da se zaljubite u osobu koja ne živi u vašem gradu. Neko će u takvoj situaciji odmah zaključiti da bi ta veza bila neostvariva (i bila bi, ako u startu na taj način posmatra stvari), i neće ništa pokušati. Neko bi se zaleteo, pa kako ispadne, ispašće, a neko bi se u takvu vezu upustio s punom svešću o teškoćama koje ga/je iščekuju, ali i rešenošću da sve moguće probleme prevaziđe. A problema će biti.

U vezi na daljinu, voljena osoba vam nedostaje najveći deo vremena. To ima i svojih prednosti, jer se uželite jedno drugog, pa vam viđenja budu emotivno veoma intenzivna, ali dobar deo vremena grozno boli što vam neko koga volite nedostaje, što ne možete da se dogovorite da se nađete kroz pola sata ili sat vremena, kao što toliko parova koje poznajete mogu.

Može se desiti da početni zanos izbledi i da se ostvari ono "daleko od očiju, daleko i od srca". Međutim, to nije nešto čega bi se previše trebalo plašiti, jer ako je tako, onda se radi o vezi koja bi se ionako okončala kad početni zanos izbledi. Potrajala bi duže da ste živeli u istom gradu i češće se viđali, ali ne bi trajala izrazito dugo. S druge strane, postoji i jedna prednost - pošto je voljena osoba daleko od vas i retko je viđate, nećete primetiti, ili ćete ih primetiti znatno manje i manje će vam smetati, neke njene sitne mane i iritirajuće navike koje bi mnogo više došle do izražaja da se češće viđate. Ovako vam se neke od tih mana mogu čak i činiti simpatičnim.

Kad se o vezi na daljinu radi, neophodna je vrlo redovna komunikacija. Koristite Internet, SMS poruke, telefonske razgovore, sve moguće i nemoguće varijante kako biste ostali u stalnom kontaktu s voljenom osobom. I, kad god je to izvodljivo, viđajte se.

Sutra pročitajte o još nekim problemima veza na daljinu - i o tome da ipak treba pokušati, ako vam je do veze stalo.

Pisali smo juče o nekim problemima i nekim dobrim stranama veza na daljinu. Danas možete pročitati o još nekim problemima, kao i predloge kako s njima izaći na kraj pa da vam veza opstane. A može da opstane, uprkos svim teškoćama.

Čuvajte se da ne podlegnete pritisku da viđanje mora da bude savršeno, "kao iz bajke", sve baš onako kako ste zamislili. Lako je podleći tom pritisku, jer se viđate retko i želite da to onda bude fenomenalno i nezaboravno, ali ako ste pod pritiskom, teško da ćete uživati - verovatnije je da ćete biti nervozni i na kraju viđenja zaključiti da je bilo nezadovoljavajuće i bez veze. Dakle, opušteno, koliko god ste to u stanju (opušteno ne znači da zakasnite sat vremena i pojavite se neistuširani, masne kose, neobrijani, u prljavoj i ofucanoj odeći, već da se ne nervirate i ne planirate sve u najsitnije detalje).

Verovatno najveći problem u vezi na daljinu jeste poverenje, i zbog toga ovakva veza nije za vas ukoliko nemate samopouzdanja i ako niste u stanju da verujete voljenoj osobi. Jer, vi ne možete znati kad neko šta radi čak ni ako ta osoba živi u istom gradu kao i vi (prevare su moguće i ako živite u istom stanu), a kad se radi o nekome ko živi u drugom mestu, ostaje vam samo da toj osobi verujete, ako ste u stanju. Može se desiti da vam neko kaže da vas je voljena osoba prevarila ili da je na putu da vas prevari, da flertuje s nekim (ili s kime god stigne), ali možda vam niko ništa neće reći, a možda i ono što vam je rečeno nije tačno. Što znači da vi nikakve garancije nemate - ako niste u stanju da živite s tim i da budete u takvoj vezi, najbolje je i ne upuštati se u to, jer ćete se u suprotnom samo nervirati, biti nesrećni, može se desiti da voljenu osobu nepravedno optužite, ili da ispadne da je optužba bila na mestu i da vam satisfakcija bude ta što možete da kažete da ste znali da tu nešto nije u redu (i nije baš neka satisfakcija).

Uz sve rečeno - a navedeni su samo neki problemi i neke dobre strane veze na daljinu - ovakve veze nisu neostvarljive, nekada čak odvedu u dug i srećan brak, ili bar potraju nekoliko lepih godina. Ipak, za njih je potrebna velika snaga, mnogo strpljenja, razumevanja, ljubavi i tolerancije. Vredi pokušati!

(izvor1) (izvor2)
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)

Last edited by Zor_djevojka; 30-06-09 at 10:33..
inzaghi9 is offline  
Reply With Quote
Old 01-03-08, 17:05   #2
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Registrovan: Feb 2007
milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

uh,uh..muka je to
evo ja znam da to nista dobro ne moze donijeti...
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 01-03-08, 18:17   #3
Miki_from_the_block
MiM team Expert

Miki_from_the_block's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Miki_from_the_block nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Miki_from_the_block

Quote:
Originally Posted by milenaaaa View Post
uh,uh..muka je to
evo ja znam da to nista dobro ne moze donijeti...
Ti to nesto na moj racun?
* Live or die? Make your choice

You`re Just Another Star that`s burnt Out you quickly...
"
Miki_from_the_block is offline   Reply With Quote
Old 01-03-08, 18:59   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Idealan 'test' za dvoje...i jachinu njihovih osjecanja...
Old 01-03-08, 19:09   #5
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Moga bi ja knjigu napisat na ovu temu
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 01-03-08, 19:34   #6
Dot
DamageOverTime

Dot's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Dot nepoznate kvantitete u ovom trenu

losa stvar... losa
Dot is offline   Reply With Quote
Old 01-03-08, 19:55   #7
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Registrovan: Feb 2007
milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Miki_from_the_block View Post
Ti to nesto na moj racun?
hahahahha,a vrh,kako se pogodi
jes....
varas li me
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 01-03-08, 20:40   #8
Miki_from_the_block
MiM team Expert

Miki_from_the_block's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Miki_from_the_block nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Miki_from_the_block

Ne, bolan, gdje da te varam....davno sam otkazao privatne casove fizike kod koleginice...

A ti, hani?!
* Live or die? Make your choice

You`re Just Another Star that`s burnt Out you quickly...
"
Miki_from_the_block is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 16:10   #9
lavica
MiM team Početnik

lavica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
lavica nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default veza na daljinu??:D

ne znam jel bila tema ili pitanje, al mene cisto zamina vase misljenje o vezama na daljinu?? smatra te li da su takve veze moguce i da jedan par moze opstati i voljeti se bez obzira sto su udaljeni kilometrima...???
Old 05-05-08, 16:15   #10
okianer
MiM team Početnik

okianer's Avatar

Registrovan: May 2008
okianer nepoznate kvantitete u ovom trenu

moje iskustvo je pokazalo da ne moze..ustvari moze ako nije ozbiljno i ako ne traje dugo,hah..
Old 05-05-08, 16:16   #11
RelaX
MiM team Početnik

Registrovan: May 2008
RelaX has disabled reputation

Nikako..Pozelis li da ga vidis, jel mozes to uraditi istog trenutka???
Moze trajati par meseci, al kao neka ozbiljnija varijanta tesko da moze da uspe.
Neko koga ne vidjas moze ti biti u srcu al bitne su one sitne stvari koje grade vezu.
RelaX is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 16:31   #12
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

I Just wanna say..., Frankie Goes To Hollywood - Relax (Don't Do It)

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 19:23   #13
lavica
MiM team Početnik

lavica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
lavica nepoznate kvantitete u ovom trenu

hm...imam prijateljicu koja je u vezi s momkom 7 punih godina ista stvar, veza na daljinu, kad su se upoznali bas se svidjeli jedno dr.i et i danas danas su sretno zaljubljeni....i znam jos par takvih primjera... tako da....moguca je, al normalno da je tesko, kad god pozelis njegov zagrljaj poljubac, dodir....njega nema tu...
Old 05-05-08, 20:59   #14
kolacic
Sve je tvoje moje

kolacic's Avatar

Registrovan: Feb 2008
kolacic has disabled reputation

Veza na daljinu?
Moja je savršeno funkcionisala punih 5 godina, a daljina je bila preko 2.000 km. Mada, šta Vam to donese na kraju, jedino bol, suze i patnju. Kao što Batko kaže (Don't Do It)
Old 05-05-08, 21:06   #15
flowerchic
ObicnO NeobicnA

flowerchic's Avatar

Registrovan: Dec 2007
flowerchic nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ne mogu ja to...Volim kad je TU...
Old 05-05-08, 22:35   #16
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Koliko poznajem sebe, mislim da ne bih mogla funkcionisati u istoj, tako da se radije ne bih ni upustala u takvu vezu. A cak ne bih mogla ni da budem sa nekim ako se ne gledamo svaki dan...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 22:43   #17
melic
MiM team Guru

Registrovan: Jan 2008
melic has disabled reputation

Ne verujem da veze na daljinu opstaju...ustvari opstaju do prve blize 'prilike'.
melic is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 22:52   #18
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

zavisi. mozes sa nekim da se gledas svaki dan, a opet da budete daleko.
a s druge strane, od nekog mos bit udaljen i hiljadu kilometara, a da jedno drugog nosite u srcu... (ah kako sam ovo poeticno rekao... )
Old 05-05-08, 23:28   #19
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Biće da je od te šiše (trave)... Postao si pravi patetičar... Mada mogu reći da u tome ima istine...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 00:03   #20
Okugata
Guest

Quote:
Originally Posted by lavica View Post
ne znam jel bila tema ili pitanje, al mene cisto zamina vase misljenje o vezama na daljinu?? smatra te li da su takve veze moguce i da jedan par moze opstati i voljeti se bez obzira sto su udaljeni kilometrima...???
Moje misljenje bez iskustva je bilo da ne moze,jer ipak daleko od ociju daleko od srca...pa ima toliko macora koji su mi blizi
Medjutim,moj dragi planira da zapali u inostranstvo jedno vreme, pa moram da mislim pozitivno,mada stvarno nije lako...menjam misljenja na dnevnoj bazi i jako se nerviram da li ce naci tamo drugu, da li cu ja naci nekog
  Reply With Quote
Reply

Tags
daljinu, muke, teške, vezom

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules