MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 29-12-07, 14:07   #1
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Prebolite raskid

Duševni bol ili osjećanje tuge prirodno je osjećanje kada se izgubi voljena osoba. Tuga i proces tugovanja imaju svoje psihološke i socijalne funkcije.

Ostavljeni partneri najčešće griješe kad količinu ljubavi prema izgubljenom partneru dokazuju dužinom trajanja tuge. Nemojte to raditi sebi.

Pošto je prošao optimalni period da se saberete poslije raskida, sada je vrijeme da krenete dalje. Pronađite izazove u novim stvarima i vidjećete da uskoro ništa neće biti tako strašno.

Ne idite na mjesta koja vas podsjećaju na bivšu ljubav zato što vam to samo vraća uspomene.

Što više se družite i izlazite na mjesta koja volite, jer vam to pomaže da ne razmišljate o dotičnoj osobi.

Izbjegavajte romantične filmove jer mogu uticati negativno na vas. Takođe, izbjegavajte alkohol zato što u pijanom stanju možete pozvati bivšu ljubav i reći joj neke stvari koje nikada ne bi trebali.

izvor: CafeMontenegro
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)

Last edited by inzaghi9; 05-11-08 at 17:05..
inzaghi9 is offline  
Reply With Quote
Old 29-12-07, 19:30   #2
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Ja sam u stanju da budem totalno ravnodushna prema mushkarcu kojeg sam nekad nenormalno voljela, a uz to mogu da se prema njemu ophodim i ponasham kao da nikad nije imao veze ni sa mnom, tj. mojom proshloshcu...Dokle god postoje neka osjecanja prema njemu, pa makar i u vidu mrzhnje, znak je da mi je stalo...josh uvijek...Ravnodushnost je lijek za sve..a penicilin za njega ...
Old 09-01-08, 15:41   #3
lavica
MiM team Početnik

lavica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
lavica nepoznate kvantitete u ovom trenu

@rosso tako i treba i ja pokusavam...tesko je al cu se potruditi.....trudim se i trudim...
Old 13-01-08, 23:26   #4
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Quote:
Originally Posted by rossonera1981 View Post
Ja sam u stanju da budem totalno ravnodushna prema mushkarcu kojeg sam nekad nenormalno voljela, a uz to mogu da se prema njemu ophodim i ponasham kao da nikad nije imao veze ni sa mnom, tj. mojom proshloshcu...
E sto su ti vodolije... Isti slucaj samnom... Samo mi niko ne vjeruje..
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 13-01-08, 23:41   #5
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

A shto je tu za ne povjerovati ? Meni nekad dodje krivo shto sam tako 'nemilosrdna', nicheg se ne prisjecam, niti pomishljam na bivsheg...I kad ga vidim, kao da ga nijesam vidjela
Old 13-01-08, 23:52   #6
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Pa i meni je tako. I evo sad 1 pitanje za tebe, posto si i ti vodolija. Onako iskreno, kad razmisljas o nekom bivsem, desi li ti se da se iznerviras, ne sto te je povrijedio, i ne sto nijeste vise zajedno, vec samo zbog toga sto je taj neko takav, sto ne mozes da vjerujes kakwi ljudi mogu da budu...
Meni se to nekad desi. I jako sam srecna zbog toga, sto se moja razocarenja ne zadrzavaju kod mene dugo, i ne odnose se na sve muskarce, vec samo na toga jednoga. U sustini, svi su mi razliciti, i nekako bi mi greota bilo da radi 1 osobe ispasta sjutra neki 2 koji ce biti samnom.
Sto se raskida tice, o njima sve pozitivno mislim hahahaahhahahahaa...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
Old 13-01-08, 23:57   #7
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Quote:
Originally Posted by mala_mu View Post
Pa i meni je tako. I evo sad 1 pitanje za tebe, posto si i ti vodolija. Onako iskreno, kad razmisljas o nekom bivsem, desi li ti se da se iznerviras, ne sto te je povrijedio, i ne sto nijeste vise zajedno, vec samo zbog toga sto je taj neko takav, sto ne mozes da vjerujes kakwi ljudi mogu da budu...
He ...Uh...Ne iznervira mene to, koliko me bijes obuzme...E, onda Ne znam da l' sam bijesna na sebe shto sam to dozvolila, ili na njega koji je takva fukara...Sve cu da dam i da pruzhim maksimum od sebe, al' osjetim li da se to zloupotrebljava, ili ne cijeni...Nagrabusio je...Ja ga ne mogu natjerati da me voli, al' da me poshtuje mozhe itekako...Makar moja osjecanja prema njemu...
Old 14-01-08, 00:01   #8
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

E to je to. U pravu si, i ja sam mislila kasnije da ispravim to, nije nervoza prava rijec za to nego bijes.. Hvala na odg, ja sam mislila da se to samo meni desava, jer pitah to 1 druga, koji je u nekoj sl situaciji, i dobih pogled i odg *Pijesh li ti shto??*
Old 14-01-08, 00:05   #9
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Kod mene je sve 'ili ili'....Ili te obozhavam, ili te...prezrem...za sva vremena!
Old 14-01-08, 10:28   #10
lavica
MiM team Početnik

lavica's Avatar

lavica nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by rossonera1981 View Post
Kod mene je sve 'ili ili'....Ili te obozhavam, ili te...prezrem...za sva vremena!
e to mi se svidja tak i treba biti
Old 15-01-08, 14:41   #11
Posejdon
MiM team Početnik

Registrovan: Jan 2008
Posejdon na dobrome putu

Evo mog prvog odgovora na nekom forumu. Dakle, nemojte me samo zezati!!!. Elem, divim se nemilosrdnim ljudima, pa i rossi. Kako bre mozes rosso da zaboravis tako nekoga koga si voljela nenormalno?? Ja mislim da ti nisi ni voljela, inace ne bi to islo tako lako. Kiss
Posejdon is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 15:03   #12
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

A, ti si jedan ili jedna od onih koji/a se izgubio/la u hodnicima sjecanja, pa ne umijesh izac' iz istih, je l' ?...Ja sam naglasila da mi je zhao shto sam takva. Proshlost ostavljam za sobom i gledam naprijed...Zashto bi neko, ko apsolutno ne zasluzhuje, imao prostora u mom sjecanju i uspomenama? To mjesto je rezervisano za druge ljude..koji su vrijedni toga . Ja pamtim samo lijepo i dobro i ono shto mi izmami osmijeh .
A tvoja, previshe slobodna, konstatacija da nijesam ni voljela...Vidish, mozhe se uzeti u obzir ...Makar ne maksimumom...Jer uvijek mozhe vishe i bolje
Old 15-01-08, 18:14   #13
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Amelie na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Posejdon View Post
Evo mog prvog odgovora na nekom forumu. Dakle, nemojte me samo zezati!!!. Elem, divim se nemilosrdnim ljudima, pa i rossi. Kako bre mozes rosso da zaboravis tako nekoga koga si voljela nenormalno?? Ja mislim da ti nisi ni voljela, inace ne bi to islo tako lako. Kiss
a kako bre ti mozes tako da sudis da li je neko volio ili ne?
jel ti padalo na pamet da svako ima svoju metodu suocavanja sa "stvarnosti" nakon raskida?
sto se manje prisjecamo,kukumacemo itd proslosti brze i bolje cemo prihvatiti buducnost.
i nigdje nije receno da kad je u sobi nemilosrdna rossa se ne prisjeti zagrljaja i nekog smjesnog dogadjaja,ali zasto da tako neke stvari iznosi pred njim kad su ocigledno zavrsili?

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 20:37   #14
Algol
MiM team Forumaš

Algol's Avatar

Registrovan: Nov 2006
Algol nepoznate kvantitete u ovom trenu

Potpuno se slazem sa Ameliom, sigurno da ne mozes nazvati nemilosrdnom osobu koja brzo preboli raskid. Svi mi to odbolujemo na svoj nacin...

http://i115.photobucket.com/albums/n...orafortuna.gif
Algol is offline   Reply With Quote
Old 01-02-08, 07:04   #15
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Ribica na dobrome putu

"Želiš li se izliječiti od ljubavi, prije svega izbjegavaj besposlicu. Ona te nagoni na ljubav; ona čuva ono što je učinila; ona je uzrok i hrana tomu zabavnu zlu...
Ti koji tražiš kraj ljubavi (ljubav se pred poslom povlači), posla se lati, i bit ćeš siguran."
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 14:07   #16
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Muškarci i raskid

Svi znamo koliko raskid sa dragom osobom može biti težak i koliko je napora potrebno da se stvari ponovo vrate na poziciju koja je postojala pre ulaska u vezu. Da li je moguće dati odgovor na brojna pitanja koja se javljaju nakon prekida veze i da li postoji način da se novonastale bure brže uplovi u mirnije vode?

“ Bio je to najveći bol koji sam mogao da osetim , a da to nije bolnica” D.S. 41 godina, Raskid veze ili razvod su jedni od najtežih iskustava koje ikada možete imati. Muškarci ukazuju na intenzivna iskustva tokom različitih faza raskida.

Ovo su neka od njih sa vrlo duge liste:
- frustrirani, bespomoćni i ljuti
- beznadežni
- vrti im se u glavi od rojeva misli
- osećaju olakšanje jer se različitosti sada otvoreno saopštavaju
- odlučni da nastave sa započetom “bitkom”
- sami i tužni
- zbunjeni i povređeni

Svi ovi odgovori su bolni i stresni ali su savršeno normalni. Velika je mogućnost da ste doživeli i druga, slična osećanja. Dobra vest je da većina muškaraca suočena sa ovim intenzivnim osećanjima, ipak preživi. Čak šta više nastave da žive srećne i ispunjene živote. Ne tako dobra vest je da je za sve ovo potrebno vreme.

“ Život ide na bolje. Raskid daje mogućnost za lični razvoj. ipak ako zatreba ne stidite se da zatražite pomoć.” M.L. 48,

Raskid i tugovanje

Možda već znate kako je to kad žalite smrt svog bliskog prijatelja ili rođaka. Nekada se mislilo da su ova dva događaja slična. ipak mnogobrojni muškarci ukazuju da je raskid još teži. Raskid je mnogo kompleksniji i može da uključuje i:
- gubitak partnera
- gubitak prijatelja i nekadašnjeg društvenog života
- gubitak smisla života i identiteta
- gubitak snova

Ovi gubici su naročito teški:
- ako vi prvi niste želeli raskid
- ako ste još uvek “u vezi” a za to ne postoji stvarni razlog i nada

Dodatno raskid znači:
- praktične stvari postaju teže, na pr. kupovina
- promene u mnogim našim odnosima sa drugima

Put raskida je retko kada ravna linija. Naći ćete se u situacijama da doživljavate uspone i padove koji prate tugovanje i gubitak. Prekopavaćete po vašim sećanjima i osećanjima koje ste ostavili za sobom. Vaša snaga i briga o samom sebi biće stavljeni na test. Ne dozvolite nikome da vam kaže kako treba da tugujete. Pronađite sami šta vam pomaže.

Možete naći utehu tako što ćete se koncentisati na posao, sport ili hobije ili ćete planirati vašu budućnost. Razgovarajte sa prijeljima bilo muškim ili ženskim. Razgovor pomaže. Nekima će biti teško da vas saslušaju. Pronađite one koji to mogu i žele.

“ Suočio sam se sa svojim strahovima tako što sam se obratio terapeutu i tako što sam ustajao rano svako jutro, svako jutro,svako jutro i tako što sam često vozio bicikl.” A.M. , nakon 6 meseci raskida

Da li možete da prepoznate i pokažete svoja osećanja?
Neki od nas nisu naviknuti da se suoče sa problemima koje ne mogu da reše. Možemo imati napade ljutine ili besa, piti previše alkohola, raditi puno ili postati izolovani i sami.

Izbori koje možete napraviti

Saznanje da imate izbor pruža vam mogućnost da preuzmete određen stepen kontrole sopstvenog života. Možda vam neće biti lako kada ste preplavljeni intenzivnim osećanjima. Ali izbori postoje. Vremenom ćete početi da primećujete mogućnosti koje su vam na raspolaganju. Evo liste nekih od izbora koje su drugi muškarci napravili kada se prisete svojih raskida.

Možete da izaberete da:
- privatite činjenicu da je gotovo
- preživeti dan za danom
- ne izigravati žrtvu
- razgovarati o raskidu i postepeno se oporavljati i jačati

“Biti razuman čovek u nerazumnoj situaciji.”

Vi i vaš bivši partner.

Da li se sećate:
- Ko je slao novogodišnje čestitke svake godine?
- Ko je od vas znao sve o dešavanjima u porodici ili komšiluku
- Ko je zvao prijatelje u posetu?

Za mnoge od nas uspostavljanje i održavanje socijalnih kontakata nije bilo u našem “opisu posla”. Time su se bavile žene. Takođe vrlo često ne žalimo da tražimo podršku. Socijalno povlačenje može smanjti broj osoba sa kojima možemo da popričamo o stresogenim događajima koji su nas zadesili. Bez prijatelja oko nas koji će nas podržati osećaćemo se izolovano i usamljeno. Sve ovo povećava rizik od produžene depresije, traženju spasa u alkoholu ili drogi, a nekad čak i dizanju ruke na sebe.
Ko je započeo raskid?

“ Ovo mi je bio najgori period života. Mislio sam da se nikada više neću nasmejati. Bio sam uplašen i osećao sam se usamljeno”. J.R. 28 godina

Većima muškaraca ne započinje raskid. U stvari 21% svih raskida je inicirano od strane muškaraca (podaci istraživanja u SAD iz 1997.)

inicijatori raskida:
Žena (64%)
Muškarci (21%)
Sporazumno (15%)
“Kako to da sam ja jedini koji se kida?”

Ukoliko niste vi inicirali raskid može izgledati da se vi borite dok vaš partner izdržava raskid mnogo bolje.
Ukoliko je ona razmišljala o raskidu već neko vreme, verovatno je ona već prošla kroz neke od emocija koje vi sada proživljavate.

Kao odgovor na to vi se možete:
- osećati bespomoćno
- biti manje spremni za raskid
- imati osećaj da situacija nije fer
- doživljavati razne ekstremne emocije kao što su bes i frustracija

Razlike između onog koji je inicirao raskid i onog drugog
i incijator i ne-inicijator imaju intenzivna osećanja, ali su ih doživljavali u različito vreme, pre ili posle raskida. inicijator uglavnom doživljava stres pre, dok druga strana isto to doživljava posle raskida. U oba slučaja možete se osećati kao da ste na “emocionalnom” toboganu.

Poruke mešovite sadržine
Nekim muškarcima pada teško da private činjenicu da je veza okončana, nadajući se da će partner promeniti mišljenje. Mogu pogrešno protumačiti signale i čak se ponašati previše susretljivo. Time se započinje serija nesporazuma koji se obično završavaju svađom. i inicijator i ne-inicijator mogu da imaju osećaj krivice, da se osećaju neshvaćeno, da predlažu obnavljanje veze, da se osećaju odbačenim ili posramljenim.

Kako izbeći nejasne (dvosmislene) poruke
Muškarci koji su se našli u ovom bolnom lancu preporučuju da se raščisti sa tim da je veze prekinuta. Oni predlažu:
- da se prekinu kontakti sa njom (na pr. da razgovarate telefonom jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje, pa čak i mesečno)
- da prekinete da izlazite sa njom
- da prekinete da joj činite usluge
- da prekinete sa seksom
- da prekinete da je tešite

Potsetite sebe da nema dokaza da će se ona vratiti ukoliko ona sama to ne kaže. Razdvojeni ljudi ponakad izgrade prijateljske odnose. Ali za to je potrebno mnogo vremena i ako se desi ovome obično prethodi dugi period bez ikakvog kontakta. Emocionalnim vezama nastalim tokom vaše veze je potrebno puno vremena da se razvežu.
Homer is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 14:26   #17
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Jednostavno i muškarci i žene treba da shvate da ako se to (raskid) desio sigurno je postojao dobar razlog. Jedno vreme je najbolje da provedete sami sa svojim mislima da se sredite i što je najbitnije da ubedite sebe da je tako najbolje i da vas vaša sreća čeka možda baš tu iza ugla, a da toga niste ni svesni. Ja iskreno volim da kažem da je to čista
S U D B I N A.
Uvek možete naći nekog ili neku bolju i vredniju vaše pažnje.

Homere da te ne muči nešto?
Old 04-02-08, 15:21   #18
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Mirjam View Post

Homere da te ne muči nešto?
Leptirići u stomaku

Ol me liječit!?
Old 04-02-08, 15:24   #19
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Moja preporuka je u ovakvoj situaciji, ne razmišljati mnogo, odmoriti par dana (10-15) i ake se ne desi ništa za to vrijeme, U NOVE POBJEDE!

KLIN SE KLINOM IZBIJA, a i život je suviše kratak da bi ste ga proveli pateći "kao patika"
Old 04-02-08, 15:24   #20
dekica
MiM team Expert

dekica's Avatar

dekica na dobrome putu
Send a message via MSN to dekica

Quote:
Originally Posted by Homer View Post
Leptirići u stomaku

Ol me liječit!?