MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 25-10-07, 22:22   #1
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Prvi sastanak

Prvi trenuci prvog sastanka su uvijek impresivni, budući da ih i muškarci i žene doživljavaju kao nešto novo i nepoznato. Spontanost i opuštenost je najbolja formula za prvi sastanak. Budite ono što jeste i uspjeh je zagarantovan.

Dotjerajte se u svom stilu, ali bez pretjerivanja jer bi to izazvalo kontraefekat. Namirišite se svojim najdražim parfemom, jer i parfem oslikava dio vaše ličnosti.

Nije poželjno da kasnite. Ne želite valjda da dotična osoba stekne utisak da ste neodgovorni.

Ponašajte se prirodno i opušteno. Ali, nemojte previše pričati jer to može biti prilično zamorno i dosadno. Dajte i njemu priliku da izrazi svoje misli.

Ako se odlučite za alkohol, budite umjereni. Pijano stanje vas može dovesti u neugodnu situaciju, jer vi sigurno ne želite da uradite nešto zbog čega bi se poslije kajali.

Vodite računa da mu ne postavite makar tri navedena pitanja:

Prvo: Hoćeš li me sjutra pozvati? - jer on treba da misli da i dalje vodi "igru". Ako vas bude pozvao, neka to bude njegov izbor.

Drugo: Na šta sad misliš? - jer muškarci zapravo ne opterećuju svoj mozak mnoštvom misli. Obično je riječ o nekim praktičnim stvarima.

Treće: Da li bi mogao da živiš bez mene? - malo je prerano za ovakvu vrstu pitanja.

izvor: CafeMontenegro
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)
inzaghi9 is offline  
Reply With Quote
Old 27-10-07, 19:39   #2
Temis
MiM team Forumaš

Temis's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Temis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auru

Ja se trudim bilo na prvom ili na desetom sastanku da budem ono sto jesam a to bih i drugima preporucila...Vidis od toliko paznje oko sitnih detalja, tipa kasnjenja,galantnosti,sta treba reci i pitati a sta ne,moze da ti se zavrti u glavi pa na kraju uradis bas ono sto ne bi trebalo...Rekla bih svakako budi to ti,a ne ne neko drugi,previse truda ne treba za prvi ili deseti sastanak,to je ipak pitanje velicine tvog zadovoljstva i ostalo je sve lako i sve se samo po sebi nadomjesti...

http://i.imgur.com/f7EFogt.png
Temis is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 16:46   #3
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Prvi sastanak

Sigurno vam se uvek iznova dešava da pri odlasku na prvi sastanak osetite nezapamćenu količinu nervoze. To se dešava čak i onim muškarcima koji su hladni i ne pokazuju svoj unutrašnji nemir. Krećete na prvi sastanak s devojkom koju ste nedavno upoznali. Možda imate i rezervisano mesto u nekom dobrom restoranu, poneli ste i cveće kao lik iz filma, ali jeste li dobro obratili pažnju na svoj fizički izgled?

Negde ste pročitali da fizički izgled nije presudan. Pa i nije, ali na prvom sastanku to pravilo ne važi u potpunosti. Ženama je, naime, fizički izgled veoma važna stvar na prvom sastanku. Sve posle toga odnosi se na to da li ćete joj svojom pričom biti dovoljno zanimljivi da bi ostala s vama do kraja večeri a i dalje od toga. Devojke nisu baš veliki ljubitelji preterano mišićavih tipova. Mršavija konstitucija s definisanim telom uvek dobro prolazi. Možda to ima veze s drevnim vremenima, kada su muškarci bili lovci, pa je fleksibilnost njihovog tela ujedno ukazivala i na njihovu veštinu i efikasnost. Stoga je bolje da od sebe ne pravite nabildovane skulpture koje neće umeti da se snađu u lovu.

E, sad, što se tiče oblačenja, tu stvari stoje ovako: najvažnije je da se osećate prijatno u onome što ste obukli na prvi sastanak. Nema razloga da budete nervozni i zbog kravate koja vas steže. Trudite se da ništa ne bude preterano glamurozno, ali neka bude u stilu koji će vas izdvojiti iz grupe prosečnih momaka koji prolaze oko nje.

Kada se budete susreli s njom, trudite se da joj uhvatite pogled. Nipošto ne gledajte u pod! Čak i ako ste najstidljiviji čovek na svetu, skupite hrabrost i gledajte je u oči. Postoji još jedna stvar koja može da vam bude od pomoći tom prilikom, posebno ako je u pitanju sastanak preko dana - naočare. One blokiraju pogled. Ukoliko nosite naočare s dioptrijom, a želite da izbegnete njen pogled u nekom trenutku, jednostavno se pretvarajte da brišete stakla. Dobijate na vremenu i dobijate priliku da pri tom bacite pogled na nju kako biste utvrdili kakvi će biti dalji rezultati. Ako ne uspete iz prve, pokušajte ponovo.

(izvor)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 16:48   #4
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by inzaghi9 View Post
Drugo: Na šta sad misliš? - jer muškarci zapravo ne opterećuju svoj mozak mnoštvom misli. Obično je riječ o nekim praktičnim stvarima

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 17:37   #5
flowerchic
ObicnO NeobicnA

flowerchic's Avatar

Registrovan: Dec 2007
flowerchic nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ista sam i na prvom i na nekom x...Uh,te taktike ne volim...Te reci ovo,te pogledaj ovako,obuci ono...Ao...bUDI STO JESI ,UVIJEK...Moja jedina "taktika".
Old 22-04-08, 20:10   #6
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

e, qq kakav je prvi sastanak bio sa mojim zadnjim momkom aahahahahahahahahahahahaha...zna cipiripi dje sam zavrhsila...Na svake po sata mi je sla' poruke da vidi dje sam i kako sam...
Old 23-04-08, 11:49   #7
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

BlackWoman has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
e, qq kakav je prvi sastanak bio sa mojim zadnjim momkom aahahahahahahahahahahahaha...zna cipiripi dje sam zavrhsila...Na svake po sata mi je sla' poruke da vidi dje sam i kako sam...
I koliko dugo si bila u vezi sa tim udbašem?
Old 23-04-08, 12:19   #8
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

sramota me da kazhem...nemo'te mi se smijat'...2 mjeseca...ahahahah okle si znala da je udbash ahahaahha..jest bio uniformisan
Old 23-04-08, 15:18   #9
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

BlackWoman has disabled reputation

Heh, odakle znam? Vidovita Blacky
Neka si ga otkačila, da si ostala s njim, ko zna, možda bi mu danas morala pisati pisani izvještaj (raport) o svom kretanju ili bi ti ugradio GPS sistem praćenja. brrrrrrrrr ne volim ljubopitive ljude.
Old 23-04-08, 18:28   #10
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

A ja kad vidjeh naslov misljah da je u pitanju poslovni sastanak.No,prvi sastanak kod mene zna da bude i zadnji,ako jel vidim da je ona
to sto mi jel ne treba.Bilo je divnih mojih plenuma i sjednica,a i sastanaka.
Jednoj sam zaspao u Buda bar,a druga mi je rekla da ima taj cd koji joj ja dajem a u pitanju je bio Verbatim cd,pa je valjda mislila po omotu da ga ima...bogami sam jednu izgubio u City,mi otisli,ljeto bijashe,a krcato,te ja vidjeh da mi se drug iz zgrade bije te ja bijah ispomoc,i zaboravih na dragu.
A volim romantiku...Ono vecerica,ah emocije,pa pogledi,pa mala shala da se nasmije,da vidim ima li sve zube...
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 28-04-08, 15:44   #11
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

cipiripi, nemoj biti dobar prema ženama i sve će biti u redu...

Old 29-04-08, 15:32   #12
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Prvi sastanak je uvek mnogo više stresan i komičan nego što bi trebalo da bude. Rekli ste nešto što inače nikada ne biste, smejali ste se na čudan način, glas vam je bio drugačiji, ruke su se znojile - osećali ste se kao da ste na ispitu. Stvar je u tome što prvi sastanak i jeste svojevrstan ispit - hoćete li proći ili nećete.

Sada, ako ste par, i jedno i drugo seća se sa smeškom na licu kako vam je bilo na prvom sastanku. Ali, šta ako još dotle niste dogurali i upravo vas čeka novi prvi sastanak. Ovoga puta hoćete da sve ispadne kao na filmu. Možda vam ovaj tekst može pomoći u nekim stvarima i doprineti vašem boljem provodu na prvom sastanku!

Slobodno...

... budite ono što jeste - o vašim slabostima, strahovima, problemima i nervozama pričaćete neki drugi put - ali ipak budite prirodni i spontani. Budite slatki i fini kao što to i jeste, priču o tome kako biste i šta biste uradili bivšem ili bivšoj nakratko zaboravite.
... slušajte i povremeno ćutite - neka on/ona bude na sceni, pored vas, a reflektor neka bude usmeren ka toj osobi. Dopustite joj/mu da zasija i da vas omađija. Zaljubite se vi prvi. Svako voli da priča a da ga neko drugi sluša sa pažnjom i upija svaku izgovorenu reč. Potrudite se da učestvujete u razgovoru i klimanjem glave.
... zabavljajte se, uživajte na sastanku. U pitanju je samo sastanak i ništa više, ne visi vam život o koncu niti ćete pasti u depresiju ako vam "ne uspe".

Ni slučajno nemojte...

... da se pretvarate, femkate, prenemažete, glumite i ko zna šta još. Nećete dugo moći da budete nešto što niste i kad tad ćete biti razotkriveni, i šta onda? Ko se drugoj strani svideo - vaša uloga ili vi? Ta nedoumica vam nije potrebna. Ako on, recimo, puši a vama je muka od dima, to i recite, ili, ako ste vi vegeterijanac a sastanak je u restoranu gde je meso jedino na meniju, ne trpite i ne mučite se. Odmah na početku kažite šta vam smeta a šta ne.
... da formirate vaše mišljenje nakon nekoliko minuta provedenih na sastanku. Dajte mu/joj šansu, koliko ste vi nervozni, toliko je i on(a). Možda je to ljubav vašeg života a niste joj dali priliku da se pokaže. Pre nego što mu/joj okrenete leđa, izađite bar još jednom.
... da ostavite stvari da vise u vazduhu - ako vam je bilo prijatno, recite da ste uživali i možete ga/je poljubiti u obraz. Ali isto to učiniti nekome koga ne želite da vidite je užasno. Natovarićete na sebe obaveze i pozive, a njemu/njoj neće biti ništa jasno, zašto se ne javljate, a sa druge strane biće vam i mučno. Ako vam se ne dopada kako je sve prošlo, budite fini i recite "baš si fina osoba, drago mi je što smo se bolje upoznali, a sad laku noć, žurim na autobus" itd. Ne dajte lažne nade jer ih ni vi ne biste lako podneli.

Nekima je prvi sastanak ujedno i poslednji, nekima početak divne romanse. Nikada se ne zna šta se sa vama dvoma može dogoditi, ali ne žurite i ne preskačite neke korake. Lagano i sigurno započnite ili okončajte vaš prvi sastanak i "sve će biti u redu" (ma koliko mrsko ova fraza ponekad može da zvuči).

(izvor)

Old 02-05-08, 16:34   #13
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

KAKO PROBITI LED NA PRVOM SASTANKU

Pa krenimo redom po izboru pravih stručnjaka za veze... Ukoliko zagusti, pokušajte 'probiti led' jednim od sljedećih uleta:

1. Fascinira me tvoje ime, znaš li možda odakle potječe? Po kome si ga dobio?
Baš sva imena imaju svoju povijest i značenje, tvrdi savjetnica za parove Mia Kirshenbaum, a uz to ćete možda saznati i poneki detalj o obitelji osobe s kojom razgovarate ili koju zgodnu anegdotu o tome kako su joj roditelji nadjenuli baš to ime.

2. Kamo si posljednji put putovao?
Bez obzira radi li se o egzotičnom putovanju prašumama Gvatemale ili vikendu u Opatiji, ljudi vole govoriti o mjestima koja su posjetili. Osim toga, otkrit ćete privlače li osobu s kojom razgovarate više veliki gradovi, plaže ili neturistička mjesta, čime ćete dobiti dodatni poticaj za daljnji razgovor.

3. Kada bi ponovno studirao što bi odabrao?
Mnogi ljudi s godinama shvate kako ih privlači nešto što nema veze s onim za što su se odlučili nakon završene srednje škole. Upravo ih ta promjena potakne na razmišljanje, a samim tim, imat će dosta toga za podijeliti s vama.

4. Koji ti je omiljeni restoran?
Automatski će vam se otvoriti prozor u sve ono što se osobi s kojom ste izašli sviđa i ne sviđa kada je u pitanju kuhinja.
Ne jede li u restoranima, ne uznemirujte se, samo usmjerite pitanje na omiljena jela koja sama priprema ili jednostavno obožava.

5. Što si najspontanije napravio u proteklih mjesec dana?
Ne može li se netko sjetiti ničeg spontanog što je ikada učinio i to vam nešto govori.

6. Oko čega te prijatelji najčešće zafrkavaju?
Informacija kako nekoga vide njegovi prijatelji jedna je od važnijih koju možete saznati, kao i u kojem smjeru ide humor te osobe, što bi u kasnijim susretima moglo spriječiti eventualne nesuglasice izazvane, primjerice, pretjeranom uporabom cinizma ili crnog humora koji nije uvijek svima prihvatljiv.

7. Što misliš o (nekom trenutno aktualnom događaju)?
Prelistajte novine prije susreta kako biste bili u toku s događanjima. To ne znači da se morate zaplesti u ozbiljnu debatu oko rusko – čečenskog odnosa, i neke lakše tematike mogu vam dati uvid u razmišljanje i prioritete sugovornika.

8. Odakle poznaješ (ime osobe)?
Ovo se odnosi na slučaj u kojem eventualno postoji zajednički prijatelj/poznanik. Ako ga već oboje poznajete, iskoristite to.

9. Čitaš li što trenutno?
Čita li netko Story i Arenu ili se na njenom/njegovom kućnom stoliću mogu naći samo National Geographic i stripovi, govori više o toj osobi nego što se mnogima čini na prvi pogled, a uz teme za razgovor koje mogu proizaći iz nečijeg literarnog ukusa ili hobija više nikad nećete trebati ovaj savjetnik.

10. Kome si iz obitelji najsličniji?
Bilo da je riječ o ocu, majci ili prabaki saznat ćete mnogo o njihovoj osobnosti, kao i koliko su svi međusobno povezani.

11. Što ti se ovih dana vrti u liniji/ CD playeru...?
Otkrijte njegov glazbeni ukus, bude li se podudarao s vašim imat ćete bezbroj informacija i doživljaja za podijeliti, a ukoliko se razlikuje, pred vama je jedan sasvim novi svijet za istražiti.

12. Kad je ovakvo vrijeme (vruće/hladno) poželim se preseliti negdje (sjevernije/južnije...). Ti?
Iako vrijeme samo po sebi i nije neka tema, usmjerite li pitanje u željenom smjeru, iz njega se može izroditi neočekivano zanimljiv razgovor.

13. Dobio si na poklon 200 kuna, kako ćeš ih potrošiti?
Možda se u odgovoru ne možete prepustiti maštanju kao da je bila riječ o recimo milijun kuna, no iz ove konstrukcije bi mogla proizaći zanimljiva diskusija o prioritetima.

14. Jesi li noćni ili jutarnji tip?
Pitanja poput ovog pokazat će, među ostalim i kako niste uvijek ozbiljni.

15. Koji ti je najbolji film koji si u posljednje vrijeme gledao?
Ovaj bi vas razgovor mogao dovesti i do filma koji biste mogli zajedno pogledati, na primjer na sljedećem sastanku.

16. Skupljaš li nešto?
Iako na prvi pogled sliči na jedno od pitanja iz dječjih leksikona vrlo je velika vjerojatnost da će se vaš sugovornik moći pohvaliti nekom zavidnom kolekcijom ili će se prisjetiti nekih trenutaka iz djetinjstva, čime ćete opet dobiti uvod u novu tematiku.

17. Imaš li neke tajne?
Jesi li ih spreman/na podijeliti s nekim? Čak i da je odgovor kako on/ona nosi crveno donje rublje, otkrivanje osobnih stvari automatski podiže odnos dvoje ljudi na višu razinu intimnosti. Savjet više ovdje je, prije nego postavite ovo pitanje, ispijte čašu dvije vina ili bar pričekajte do deserta.

18. Koji je tvoj posao iz snova?
Naravno, ponudite i svoju verziju ili eventualne planove kako doći do njega.

19. Diviš li se nekome?
Neil Armstrong? Lance Armstrong?... Bez obzira na odgovor ukazat će vam se jedno sasvim novo lice vašeg sugovornika.

20. Što misliš o reality showovima?
Ovo je pitanje daleko od površnog, a stavovi koje otkrijete možda će vam reći i više od onih vezanih za političku situaciju u zemlji.

Sad kad ste se opskrbili savjetima, bez straha krenite na taj prvi sastanak, a jednom kad se konverzacija zahukta i zaključite hoće li doći do novih susreta ni ona povremena tišina neće biti neugodna.

(izvor)

Old 02-05-08, 20:06   #14
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Ne znam kako to rade struchnjaci po tom pitanju,ja sam spontana uvijek.
Izbjegavam susrete sa potencijalnim momkom,ukoliko je bash zakazan kao SASTANAK.
Potpuno se pogubim,preopteretim razmishljanjem shta ,kako ,kad reci /uraditi,bez obzira koliko mi se neko dopada.
Ne pricham sa svojim odrazom u ogledalu.
Ne vjezhbam kezhenje i pozdrav.
Ne pravim planove i teme koje bih provlachila "ako nastane tajac"..
Shto ce mi ta $ekiracija ?!
Vishe sam za varijantu nekog drugarskog izlaska ( da mi se ni na koji nachin ne da utisak da je sastanak -naopaka sam,shto cu ) ,kako bih bila opushtena,shto se pokazalo kao odlichna solucija
Old 04-05-08, 12:32   #15
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Da prvi sastanak ne bude i zadnji

Treba da znate da vas ona na prvom sastanku proučava i samo od vas zavisi da li će ponovo s vama izaći.

Obično se svi trude da se tada pokažu u najboljem svjetlu, kažu psiholozi i daju nekoliko savjeta kako da ipak ne pogriješite ni u najmanjoj sitnici. Jer, ako joj se nešto ne dopadne već na prvom sastanku pomisliće:“ Šta li me čeka tek kasnije“

Evo nekoliko savjeta:

Vi mislite da je najbolje da ona izabere gdje ćete prvi put izaći u koji restoran ili kafić.

To se ne preporučuje. Vi ste taj koji bi trebalo da vodi igru. Predložite joj nekoliko mjesta pa neka ona izabere. Tako će pomisliti da ćete kao čovjek od inicijative uvijek brinuti o njoj. Žene procjenjuju muškarca baš na osnovu toga, kažu psiholozi i seksolozi.

Mislite da morate biti krajnje ljubazni sa konobarom.

Trebalo bi da vodite računa da ni u čemu ne pretjerujete. Ako vam donese pogrešno piće to ne znači niti da ćete to prećutati, niti mu ga sasuti u lice i vikati, ali ćete mu ljubazno reći da je pogriješio i tražićete ono što ste željeli. Žene ne vole ni siledžije, a ni one koji su nesigurni i ne smiju ništa prigovoriti drugima. Ljubaznošću prema njoj, ali i prema drugima ćete je osvojiti.

Vjerujete da bi trebalo da je podstaknete da priča o sebi.

U stvari, prvo je pustite da sama priča o sebi, ali do kraja večeri ipak bi trebalo da saznate ime najbolje drugarice, u čemu se sastoji njen posao, koji su njeni poslovni planovi, ima li braću i sestre. Nemojte samo vi pričatati o sebi, bar prvi put slušajte nju. Ona će biti zadovoljna, shvatiće da vam je zaista interesantna.

(CdM)

Old 04-05-08, 13:19   #16
Prle007
MiM team Početnik

Prle007's Avatar

Registrovan: May 2007
Prle007 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Prle007

[QUOTE=inzaghi9; KAKO PROBITI LED NA PRVOM SASTANKU[/size]

Pa krenimo redom po izboru pravih stručnjaka za veze... Ukoliko zagusti, pokušajte 'probiti led' jednim od sljedećih uleta:

1. Fascinira me tvoje ime, znaš li možda odakle potječe? Po kome si ga dobio?
Baš sva imena imaju svoju povijest i značenje, tvrdi savjetnica za parove Mia Kirshenbaum, a uz to ćete možda saznati i poneki detalj o obitelji osobe s kojom razgovarate ili koju zgodnu anegdotu o tome kako su joj roditelji nadjenuli baš to ime.

А шта ако се она зове Борка? :-)

2. Kamo si posljednji put putovao?
Bez obzira radi li se o egzotičnom putovanju prašumama Gvatemale ili vikendu u Opatiji, ljudi vole govoriti o mjestima koja su posjetili. Osim toga, otkrit ćete privlače li osobu s kojom razgovarate više veliki gradovi, plaže ili neturistička mjesta, čime ćete dobiti dodatni poticaj za daljnji razgovor.

Никако схватићете да немате довољно пара за њу :-)

3. Kada bi ponovno studirao što bi odabrao?
Mnogi ljudi s godinama shvate kako ih privlači nešto što nema veze s onim za što su se odlučili nakon završene srednje škole. Upravo ih ta promjena potakne na razmišljanje, a samim tim, imat će dosta toga za podijeliti s vama.

Досадно...

4. Koji ti je omiljeni restoran?
Automatski će vam se otvoriti prozor u sve ono što se osobi s kojom ste izašli sviđa i ne sviđa kada je u pitanju kuhinja.
Ne jede li u restoranima, ne uznemirujte se, samo usmjerite pitanje na omiljena jela koja sama priprema ili jednostavno obožava.

Не постављати ни случајно ако је у питању дебела особа :-)

5. Što si najspontanije napravio u proteklih mjesec dana?
Ne može li se netko sjetiti ničeg spontanog što je ikada učinio i to vam nešto govori.

Овде је можете пољубити...

6. Oko čega te prijatelji najčešće zafrkavaju?
Informacija kako nekoga vide njegovi prijatelji jedna je od važnijih koju možete saznati, kao i u kojem smjeru ide humor te osobe, što bi u kasnijim susretima moglo spriječiti eventualne nesuglasice izazvane, primjerice, pretjeranom uporabom cinizma ili crnog humora koji nije uvijek svima prihvatljiv.

Знате шта би сад радио Тоше да је жив? :-))) Гребао по сандуку...

7. Što misliš o (nekom trenutno aktualnom događaju)?
Prelistajte novine prije susreta kako biste bili u toku s događanjima. To ne znači da se morate zaplesti u ozbiljnu debatu oko rusko – čečenskog odnosa, i neke lakše tematike mogu vam dati uvid u razmišljanje i prioritete sugovornika.

Ни случајно само ћете се изнервирати...

8. Odakle poznaješ (ime osobe)?
Ovo se odnosi na slučaj u kojem eventualno postoji zajednički prijatelj/poznanik. Ako ga već oboje poznajete, iskoristite to.

Ако је бивши пријатељ њена другарица са којом сте се љубили претходне ноћи, избјегните истину...

9. Čitaš li što trenutno?
Čita li netko Story i Arenu ili se na njenom/njegovom kućnom stoliću mogu naći samo National Geographic i stripovi, govori više o toj osobi nego što se mnogima čini na prvi pogled, a uz teme za razgovor koje mogu proizaći iz nečijeg literarnog ukusa ili hobija više nikad nećete trebati ovaj savjetnik.

Обавезно сакрити ЦКМ, ПЛЕЈБОЈ, МАКСИМ испод кревета...

10. Kome si iz obitelji najsličniji?
Bilo da je riječ o ocu, majci ili prabaki saznat ćete mnogo o njihovoj osobnosti, kao i koliko su svi međusobno povezani.

Хм... превише детаља...

11. Što ti se ovih dana vrti u liniji/ CD playeru...?
Otkrijte njegov glazbeni ukus, bude li se podudarao s vašim imat ćete bezbroj informacija i doživljaja za podijeliti, a ukoliko se razlikuje, pred vama je jedan sasvim novi svijet za istražiti.

А она слуша Стоју... јооој... прескочи тему...

12. Kad je ovakvo vrijeme (vruće/hladno) poželim se preseliti negdje (sjevernije/južnije...). Ti?
Iako vrijeme samo po sebi i nije neka tema, usmjerite li pitanje u željenom smjeru, iz njega se može izroditi neočekivano zanimljiv razgovor.

Вријеме је да је стартујеш, ако не мишлиш да је удавиш причом, чуј вријеме?!

13. Dobio si na poklon 200 kuna, kako ćeš ih potrošiti?
Možda se u odgovoru ne možete prepustiti maštanju kao da je bila riječ o recimo milijun kuna, no iz ove konstrukcije bi mogla proizaći zanimljiva diskusija o prioritetima.

Зато Хрвата има мање од Срба, превише причају... а мало раде :-)

14. Jesi li noćni ili jutarnji tip?
Pitanja poput ovog pokazat će, među ostalim i kako niste uvijek ozbiljni.

Ма пусти причу, препусти се Алкохолу...

15. Koji ti je najbolji film koji si u posljednje vrijeme gledao?
Ovaj bi vas razgovor mogao dovesti i do filma koji biste mogli zajedno pogledati, na primjer na sljedećem sastanku.

То би теребало овако да изгледа: Е имам неки филмчић нисам стигао да га погледам, па ако хоћеш да узмемо неки чипс и кокице и да одемо до мене, нећу ти ништа, обећавам :-)

16. Skupljaš li nešto?
Iako na prvi pogled sliči na jedno od pitanja iz dječjih leksikona vrlo je velika vjerojatnost da će se vaš sugovornik moći pohvaliti nekom zavidnom kolekcijom ili će se prisjetiti nekih trenutaka iz djetinjstva, čime ćete opet dobiti uvod u novu tematiku.

Опет, ни случајно јој не показујте своју колекцију часописа, или не дај боже заборављених минђуша... :-)

17. Imaš li neke tajne?
Jesi li ih spreman/na podijeliti s nekim? Čak i da je odgovor kako on/ona nosi crveno donje rublje, otkrivanje osobnih stvari automatski podiže odnos dvoje ljudi na višu razinu intimnosti. Savjet više ovdje je, prije nego postavite ovo pitanje, ispijte čašu dvije vina ili bar pričekajte do deserta.

Заборавите на дјевојку, не дајте да вас навуче да јој кажете за њу :-)

18. Koji je tvoj posao iz snova?
Naravno, ponudite i svoju verziju ili eventualne planove kako doći do njega.

Страшно...

19. Diviš li se nekome?
Neil Armstrong? Lance Armstrong?... Bez obzira na odgovor ukazat će vam se jedno sasvim novo lice vašeg sugovornika.

Ја се дивим ономе ко све ово исприча са дјевојком и на крају је смува... Па они не морају више причати до краја живота.

20. Što misliš o reality showovima?
Ovo je pitanje daleko od površnog, a stavovi koje otkrijete možda će vam reći i više od onih vezanih za političku situaciju u zemlji.

Братеее, удави...

Sad kad ste se opskrbili savjetima, bez straha krenite na taj prvi sastanak, a jednom kad se konverzacija zahukta i zaključite hoće li doći do novih susreta ni ona povremena tišina neće biti neugodna.

Невјерујте савјетима часописа.
Смрад ухвати лафа у кљусама,
затрије се име црногорско,
не остаде крста од три прста!"

Last edited by Prle007; 04-05-08 at 13:23..
Prle007 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 17:38   #17
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Ali SKUPLJASH LI NESTO????
Jeste sigurni da owo nije bilo posle Lako nocj deco. ili sl..
Salu na stranu, moj prvi sastanak sa posljednjim momkom je bio u Kotoru. A taman sam za Kotor i bila posle raskida... Sto ti je covjek, ka da je znao. Elem, ne sjecam se najjasnije prvog sastanka, ali se sjecam 3 poljupca i 1 u celo, malo visocije. A ja stavila kilo laka za kosu na glavu, ahaaa.... Mogu mislita kako mu ga je bilo...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...

Last edited by mala_mu; 04-05-08 at 17:43..
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 18:24   #18
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

e trebala sam se ja slikat' kad sam izashla na prvi susret sa momkom potonjim..Nije ni chudo shto je nesta' bez traga i glasa...
Ja mislim da sam mu ogadila sve zhensko poslije toga za jedan duzhi period...
Da je ima' ko stajling da mi snimi, obogatio bi se tom fotkom...a namjerno sam takva izashla samo da me vishe ne 'maltretira' i da mu se smuchim tj.da me ostavi na mir, jer me jedno mjesec dana molio da se vidimo, a ja zhiva nijesam htjela..
zamislite djevojku od 25 godina koja izadje u charape sharene (one ka' rukavice za svaki prst po jedna) i japanke u sred aprila preko njih, kose ofarbane i oprane, al' neisfenirane..ka' Betovenu...Majka kuvashe neki pori luk, a ja sam proshla kuhinjom jedno 3,4 puta da me ufati ona apa od kuvanije..Sjecam se samo sestrinih rijechi kad sam krenula : 'Necesh valjda takva ni u dvorishte bez mene ostala'...ja sam je samo oshinula pogledom i izlecela...Njegova prva reakcija je bio osmijeh, ali onaj totalno shokirani tipa: 'izvini, ali bolje da se nasmijem, e cu zaplakat'...e da, sa lizalicom, koja mi je pokrila po face, i koju sam neuspjeshno pokushavala da polizhem da 'prostite sam mu prishla i pruzhila ruku...
Poslije mi je rekao da mu je to bilo skroz simpatichno i da nikad tako neshto nije dozhivio..I nece, sigurno..to mogu garantovat'...Bar dok je normalnija djevojaka...
Old 04-05-08, 18:46   #19
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Moj prvi sastanak sa mojim poslednjim bivsim je bio u vidu setnje do moje kancelarije ,kako bih zavrshila neke poslove i rezervisala hotel za stranku,zatim malo foruma ( ipak bez interneta ne mogu ) ,njemu sam servirala chasu i bocu Coca Cole da se zabavlja dok se ja bavim "vazhnim poslovima"
Old 04-05-08, 18:50   #20
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Sto si u Coca Colu stavila?
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
prvi, sastanak

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules