MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 12-10-07, 02:58   #1
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Kako rješavate probleme u vezi

Vjerovatno i vi, poput većine parova, odlažete važne rasprave, ćutite kad ste ljuti ili vam se, kao i mnogima, često dogodi da se mala svađa pretvori u raspravu gigantskih razmjera.

Probajte da promijenite pristup rješavanju problema. Kada ste ljuti, pokušajte da se nasmijete, a važne rasprave ne odgađajte jer time ne rješavate problem.

Priznajte, posvadajte se i riješite problem.

Sigurno su mnogi od vas imali bar prijatelje čija im se veza činila savršenom. Ipak, iako nikada nijesu dizali glas jedno na drugo ili se svađali, na kraju su raskinuli. Kako vam se ne bi dogodilo isto, ne zataškavajte probleme, recite mu otvoreno šta vam smeta. Preživjeće kritiku i vjerovatno se potruditi da bude pristojniji.

Čini se da najveće svađe nastanu iz malih sitnica. Posebno kada se radi o neredu koji jedno od partnera radi po kući. Većinom su muškarci ti koji za sobom ostavljaju stvari ili zaborave pospremiti, a žene se stavljaju u uloge mama i upozoravaju ih da kupe za sobom. To nikoga ne veseli. Ni muškarce, koji ne vole da im se prigovara, ali ni žene kojima ne treba još jedno dijete, nego muškarac.

To što neki muškarci zaboravljaju da spuste dasku na WC šolji ili igraju igrice dok vi pospremate stan možda jesu mali problemi, no razgovarajući o njima možete riješiti i neke dublje probleme, poput recimo nepoštovanja.

Iako su mnogi parovi vrlo slični jedni drugima i imaju zajedničke interese, u nekim razdobljima života o nekim temama ne moraju da imaju jednako mišljenje.

Različiti stavovi o gej brakovima, politici, djeci, mogu predstavljati problem, ako ne znate da razgovarate. Ali ako niste od onih koji znaju da popuštaju i koje krasi tolerancija, prije ozbiljne veze ipak se raspitajte o partnerovim prioritetima i stavovima.

Svađa oko seksa, tipa ima li ga dovoljno, zašto vas je odbio i rješavanje drugih problema iz kreveta mogli bi dobro uticati na vaš seksualni život.

Nemojte ćutati, jer bi moglo da se dogodi da jednog dana puknete, sve partneru istresete u lice i odete.

Nemojte samo da se durite već ga otvoreno pitajte sve što vam leži na duši. Možda vam se odgovor neće svidjeti, ali probajte riješiti problem.

izvor: CafeMontenegro
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)

Last edited by inzaghi9; 18-06-08 at 16:26..
inzaghi9 is offline  
Reply With Quote
Old 28-10-07, 14:10   #2
Temis
MiM team Forumaš

Temis's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Temis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auru

Inzaghi9 koliko ima ovih tema Saveta...

Nista bez diplomatije...Svaki se problem da rijesit' jednim smirenim razgovorom u 4 oka osim ako druga strana ne umije drugacije bez vikom i skakanjem...U tom slucaju ne zadrzavam se puno...

http://i.imgur.com/f7EFogt.png

Last edited by Temis; 29-10-07 at 13:23..
Temis is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 14:30   #3
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Shakom..nogom...zavisi shto mi refleksivno proradi...
Old 29-10-07, 07:31   #4
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Živu sodu usula u mlijeko

Bijelo Polje - U bjelopoljskom Višem sudu određen je jednomjesečni pritvor Čedi Vlaović (51) iz Božovića Polja, zbog sumnje da je počinila krivično djelo "pokušaj ubistva". Vlaovićevoj je, nakon saslušanja, pritvor odredio istražni sudija Višeg suda Vidomir Bošković.
U zahtjevu za sprovođenje istrage navodi se da je ona 25. oktobra ove godine pokušala da otruje supruga Svetislava (68). - Nakon svađe Svetislav je istjerao Čedu i sina iz sobe. Ona se, sumnjiči, da je u ljutnji usula rastvor žive sode u mlijeko, a potom posudu sa otrovom vratila u frižider. Imala je namjeru, da mlijeko popije njen suprug i da se tako otruje. Kada je Svetislav probao mlijeko, osjetio je gorak ukus i peckanje po jeziku, nakon čega je ispljunuo mlijeko iz usta. Svetislav je zadobio povrede grkljana - navodi se u zahtjevu za sprovođenje istrage.
Nakon uzetog uzorka mlijeka, nalaz je upućen na analizu u Toksikološki institut u Podgorici.
Supružnici Vlaović, kako je rečeno "Vijestima" dugo godina žive u lošim porodičnim odnosima, zbog čega su se često svađali.
Navodno, Čeda je prilikom saslušanja, izjavila da ju je suprug često maltretirao i tukao, ali da ona nije imala namjeru da ga ubije.

Pa se ženi, majčin sine (p.a.)
Homer is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 08:34   #5
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Ne valja nikad ostavit zadnji zalogaj. Vele ostace vam neki posao nezavrsen... HAHAHAHHAAHAHAA...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 12:55   #6
lidija123
MiM team Početnik

lidija123's Avatar

Registrovan: Apr 2007
lidija123 na dobrome putu
Send a message via Skype™ to lidija123

razgovarati o problemu, priznati svoju gresku ukoliko je ima i vedro raspolozenje
lidija123 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 21:50   #7
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Amelie na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Homer View Post
Živu sodu usula u mlijeko

Bijelo Polje - U bjelopoljskom Višem sudu određen je jednomjesečni pritvor Čedi Vlaović (51) iz Božovića Polja, zbog sumnje da je počinila krivično djelo "pokušaj ubistva". Vlaovićevoj je, nakon saslušanja, pritvor odredio istražni sudija Višeg suda Vidomir Bošković.
U zahtjevu za sprovođenje istrage navodi se da je ona 25. oktobra ove godine pokušala da otruje supruga Svetislava (68). - Nakon svađe Svetislav je istjerao Čedu i sina iz sobe. Ona se, sumnjiči, da je u ljutnji usula rastvor žive sode u mlijeko, a potom posudu sa otrovom vratila u frižider. Imala je namjeru, da mlijeko popije njen suprug i da se tako otruje. Kada je Svetislav probao mlijeko, osjetio je gorak ukus i peckanje po jeziku, nakon čega je ispljunuo mlijeko iz usta. Svetislav je zadobio povrede grkljana - navodi se u zahtjevu za sprovođenje istrage.
Nakon uzetog uzorka mlijeka, nalaz je upućen na analizu u Toksikološki institut u Podgorici.
Supružnici Vlaović, kako je rečeno "Vijestima" dugo godina žive u lošim porodičnim odnosima, zbog čega su se često svađali.
Navodno, Čeda je prilikom saslušanja, izjavila da ju je suprug često maltretirao i tukao, ali da ona nije imala namjeru da ga ubije.

Pa se ženi, majčin sine (p.a.)
samo je htjela da isproba kako kiselina djeluje pomjesana sa mlijekom ,pa je ostavila to da prenoci fino u frizideru i eto ti ga na

tako tako vam treba kad pocnete da bijete zene,pa posle mi jadne ispadnemo zloce

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 22:15   #8
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

Registrovan: May 2007
mozak na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mozak

Sexom
mozak is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 07:33   #9
supercica04
Breaking The Waves

supercica04's Avatar

supercica04 has disabled reputation

Pozovem obezbedjenje..
Old 30-10-07, 09:39   #10
dekica
MiM team Expert

dekica's Avatar

dekica na dobrome putu
Send a message via MSN to dekica

razgovorom pa

Quote:
Originally Posted by mozak View Post
Sexom

tad je najsladji
topis se u meni ko andjeoski prah...
dekica is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 10:05   #11
WALTER
MiM team Forumaš i po'

WALTER's Avatar

Registrovan: Mar 2007
WALTER na dobrome putu

Uz pomoć kućnog pomiritelja!!!!!!!!!!!!!!!
Old 30-10-07, 14:54   #12
Nocturne
DeViLiSh|HuSbAnD

Nocturne's Avatar

Nocturne na dobrome putu

...sa otvovom za misheve....brzo i efikasno!

shalu na stranu...postoji dosta situacija kad ni razgovor ne moze pomoci u reshavanju problema u vezi jer vi i vasha polovina jednostavno imate drugachije poglede na neke situacije.ja mislim da tu na snagu stupa ljubav to jest volja da se shvati ili bar uvazi neshto shto je vama neshvatljivo kod vasheg partnera.nije da uspijeva u vecini sluchajeva ali...vrlo je lako prihvatiti vrline kod vashe drage osobe nego mane shto chesto vodi svadjama...imati razumijevanja za njih i nastojati da ih prihvatite(shto ne mora i znachiti da cete biti u mogucnosti da shvatite iste) je luksuz koji vrlo mali broj ljudi sebi moze da priushti...
----------------------------------------------------
“To understand everything is to forgive everything”
Nocturne is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 15:00   #13
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Lako ti je sad pricat kad si se ozenio
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
Old 30-10-07, 15:06   #14
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

mozak na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mozak

jes...Nocturne sad možeš filozofirat...
Old 30-10-07, 15:11   #15
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Moze kako ne. Nije mu lako nimalo
Old 30-10-07, 15:12   #16
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by mozak View Post
jes...Nocturne sad možeš filozofirat...
Do $utra...
Al u pravu je za ono gore... Ja nema sile da mogu izdrzat da se ne Posvadjam kad me neko ubjedjuje u neke stvari, za koje ja mislim da sam u pravu.. I ajde da kazem da pokusam da prihvatim, jer mi je dosadno oko iste stvari konstantno da se svadjam. Al onda dolazi na red drugo pitanje STO SI ZAPEO ZA TO KA SIVONJAAAAAAA... I onda sve u krug. .

Last edited by mala_mu; 02-11-07 at 01:13..
Old 30-10-07, 15:29   #17
Nocturne
DeViLiSh|HuSbAnD

Nocturne's Avatar

Nocturne na dobrome putu

dobro de sad....uozbiljite se hahahahhaha vidji ih.....
----------------------------------------------------
“To understand everything is to forgive everything”
Nocturne is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 17:49   #18
bila22vila
MiM team Početnik

Registrovan: Jun 2007
bila22vila nepoznate kvantitete u ovom trenu

Sa problemima se ponekad nosim zrelo,a ponekad kao da mi je 15. Ovisi koliko mi je stalo do osobe s kojom sam,a i u kakvoj se situaciji nalazim. Bilo poslovnoj, bilo prijateljskoj... (nevezano za partnera). Najbolje je pustiti da se tenzije malo smire ( ako su jake emocije ) , reće se mišljene i pokrijepi se argumentima. Saslušam njega, on sasluša mene, pa vidimo šta se da mijenjati. Pozornost je usmjerena na "mi", a ne na "ja". - Ovo je idelana situacija.
U večini slučajeva reagiram obratno . Kad mi nešto zasmeta, viknem.Ponekad ne želim saslušati šta mi druga strana govori. Mislim, čujem ja.... ali ignoriram. Ponekad se povučem totalno. Ponekad mi i bude žao, pa se ispričam.
bila22vila is offline   Reply With Quote
Old 29-02-08, 11:36   #19
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan
Talking Evo super rešenja problema!

Australac koji je ubio ženinog ljubavnika i zatim mu odrezao spolovilo, osuđen je na 24 godine zatvora, izvijestio je u petak australski tisak.
U kolovozu 2006. Gabor Ziha (57) je usred noću ušao u stan bivše žene Marije, piše agencija Australian Associated Press.

Gabor se zatim se bacio na njezinog bivšeg ljubavnika koji je spavao pokraj nje i zadao mu 30 udaraca nožem.

Kako bi ga kaznio za "krađu tuđe žene" ljubomorni biši muž je odrezao spolovilo žrtve kako bi, kao što je sam Gabor rekao policiji, "Mariji udijelio lekciju i kaznio je za preljub".

Tijekom saslušanja prošlog tjedna briznuo je u plač moleći bivšu suprugu za oprost.
Old 09-03-08, 13:08   #20
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Kad svađama nema kraja

Bez obzira na to koliko volite partnera, verovatno ima dana kada vam se čini da se vaša veza pretvorila u niz čarki i svađa kojima nema kraja. I onda, naravno, stignete do onog čuvenog "ne treba mi to u životu" stanja, pa plačete prijateljici na ramenu, ili, u muškoj verziji, idete sa drugarima na pivo, a u stvari vam nije ni do čega...

Iako mogu delovati vrlo dramatično, svađe su prirodna stvar. Ipak, to ne znači da treba da idete u krajnosti i isterujete svoje po svaku cenu.

Postoji nekoliko "pravila" koja će vam, ukoliko ih se budete pridržavali, život učiniti jednostavnijim.

Ne odlazite besni na spavanje

Nikada ne odlazite u krevet besni. Spavaća soba trebalo bi da bude oaza mira i privrženosti, mesto za uživanje. Ako ste uveče ljuti jedno na drugo, bolje je da neko prespava u dnevnoj sobi.

Pokušajte da sagledate problem i iz druge perspektive - zapitajte se da li će vam za pet godina delovati isto tako bitno kao u trenutku dok vičete na partnera. Ako to nije slučaj, zaboravite na svađu.

Ne nastavljajte raspravu ako ne možete da govorite od besa. Bolje sačekajte da se smirite, vaši argumenti neće biti snažniji ako ih iznosite povišenim tonom.

"Izvini" je znak zrelosti

Uvek se, ali zaista uvek, držite teme, ne napadajte partnera tamo gde je najranjiviji i nemojte se služiti podlostima. Ako u svađi izgovorite nešto jako ružno, posle će vam sigurno biti žao, a biće potrebno mnogo truda da objasnite da "niste tako mislili".

Naučite da kažete "izvini" - koliko god bliski bili, partner vam ne može čitati misli. Zbog toga je bolje da, ako vam je zbog nečega žao, to i kažete. I ne brinite, priznavanje sopstvenih grešaka nije znak slabosti, već zrelosti.

U suštini, najvažnije je da nikada ne izgubite iz vida koliko volite osobu sa kojom ste u vezi. Ako to stalno imate na umu, sve ostalo je manje važno, zar ne?

(MONDO)
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)
inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
kako, probleme, rješavate, vezi

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules