MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 12-10-07, 02:57   #1
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Vraćanje bivšim ljubavima...

Jeste li vi njega ostavili ili on vas, nije važno. Ali, u zadnje vrijeme teško skidate oči jedno s drugoga. Po glavi vam se motaju razne misli, a možda će i drugo izdanje vaše ljubavne veze funkcionisati bolje od prvog.

Prvo što treba da uradite je da dobro razmislite. Šta tačno osjećate prema njemu? Iz kojih razloga želite opet biti s njim? Ako vas na to gura mješavina ljubavi i osjećanja da ste izgubili nekog do koga vam je još stalo, isplati se pokušati. Ako su vaši razlozi drugačiji, bolje da dignete ruke od svega i odustanete. Ako ste još ljuti zbog nečega na njega, i svjesno želite opet biti sa njim nadajući se tako lakšoj osveti, nemojte to raditi jer se sigurno nećete osjećati bolje.

Povratak se isplati samo ako vam jako nedostaje njegova prisutnost, njegov glas, njegovi poljupci…Često razmišljate o njemu i razbjesni vas misao da je možda upravo sada s nekom drugom djevojkom. Osjećate da vam više ne bi smetale neke njegove mane, koje su vas prije užasavale. Sjećate se samo lijepih trenutaka koje ste proveli zajedno, a sve ste ružno odavno zaboravili. Svakog novog partnera upoređujete sa bivšim. Ako ovo osjećate, upustite se u vezu ponovo, probajte, ništa ne možete da izgubite.

Nemojte se upuštati u vezu s bivšim ako ne možete naći novog partnera, pa se zbog toga osjećate napuštenom i usamljenom. Ljuti vas ako čujete od prijatelja koliko je sretan, da ima novu djevojku i želite da upropastite njegove planove. Nemojte biti ljubomorni na njegovu sreću.

izvor: CafeMontenegro
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)
inzaghi9 is offline  
Reply With Quote
Old 22-04-08, 16:54   #2
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Како заборавити бившу

Прошли сте кроз све емоционалне фазе раскида, од усамљених ноћи код куће до лудих провода са пријатељима, и напокон сте спремни за нови почетак са девојком која вам се већ неко време допада. Међутим, с времена на време, узнемири вас "дух" оне бивше. Нешто вас подсети на њу а ви се носталгично враћате у "стара добра времена" и чини вам се да никако не можете да је заборавите. Ту грешите. Заборавићете је ако то заиста желите.

За почетак, одлично је да прихватите стварност. Отишла је. Тај први корак ослобађања је најважнији, а успех зависи од тога колико сте се дуго забављали. Сигурно вам неће бити тако лако ако сте неколико лепих година живели заједно у истом простору, али што пре зауставите сваку помисао на то да ће се она кад-тад уразумити, покајати и вратити вам се, пре ћете кренути даље - а то је оно што вам је после раскида једино потребно.

Разбистрите главу! Ослободите се гнева који у вама изазива претходна веза како понашање нове девојке не бисте повезивали са гестовима своје бивше драге. Немојте се заваравати. Прекините сваки контакт са бившом. Иако мислите да је после раскида могуће одржавати пријатељске односе, варате се. Ти сусрети ће вас само мучити. Зато престаните да је зовете и мислите на њу и сву енергију усмерите ка новој девојци. Склоните њене слике. Уколико се будите или лежете са њеном сликом у руци, ништа од вашег напретка. Лепо сложите све њене слике у кутију и "архивирајте" је.

Учите на својим грешкама. Извуците неку поуку из претходне везе како исте грешке не бисте правили у наредним. Размислите који је скривени разлог којег можда нисте били ни свесни а који је узроковао раскид.

Разговарајте с новом девојком. Иако вам се то може учинити неумесним, можда је ипак добра идеја да са новом девојком попричате о бившој вези и ослободите се мисли које вас муче. Имајте само на уму да не ваља претеривати у детаљима.

(izvor)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

Last edited by inzaghi9; 29-11-08 at 21:48..
inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 20:15   #3
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Napravite svi po jednu Pandorinu kutiju..i nemo'te je otvarat e ce bit' zveka...

Last edited by Zor_djevojka; 22-04-08 at 20:47..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 20:48   #4
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Mota mi se jedino da se podsetim da ne pravim iste greške!
Old 22-04-08, 20:52   #5
Lela 13
MiM team Forumaš i po'

Lela 13's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Lela 13 nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Mirjam View Post
Mota mi se jedino da se podsetim da ne pravim iste greške!
Dali me to "citiras"???????:lock:
Lela 13 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 20:57   #6
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Quote:
Originally Posted by Lela 13 View Post
Dali me to "citiras"???????:lock:
Možda malo!
Old 06-05-08, 19:43   #7
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Стално сањарите о бившем

Љубавне везе некада буду веома лепе - а онда се окончају. Преболети раскид у највећем броју случајева није нимало лако, а још је и теже ако стално сањарите о бившем, о томе како је могло да вам буде да сте остали заједно.

Сасвим је нормално да понекад помислите на бившег, чак и након што је прошло доста времена од раскида. Ипак су у тој вези постојале неке емоције, некада и вема јаке, и имали сте лепе заједничке тренутке, и те како вредне сећања. Ако повремено помислите на бившег, с уживањем и, могуће, сетом се присетите лепих тренутака (а некад се сетите и оних ружних јер је, на крају крајева, постојао разлог за раскид), то није никакав проблем. Проблем је ако не можете да престанете да размишљате о њему и о ономе "шта-би-било-кад-би-било", односно на шта би вам живот личио да сте и даље у вези с њим.

Због чега је то проблем? Зато што вас спречава да наставите са својим животом. Све време проводите сањарећи о нечему што није стварно (јер ви више нисте стварно с њим), а то време могли бисте провести тако што ћете живети сопствени живот, уживати с пријатељима, у неким својим интересовањима, упознајући се с неким новим људима, пре или касније бисте срели и нову љубав. Не кажемо, лепо је некада сетити се добрих тренутака из прошлости, изгубити се у сањарењу онда када је свакодневни живот тежак и/или ружан, али не треба константно живети у сањарењима.

Шта учинити? Престати да размишљате о бившем. Знамо, знатно лакше рећи него учинити, али јесте изводљиво. Кад год помислите на бившег, натерајте себе да мислите на нешто друго. И тако сваки пут. У почетку ће ићи тешко, али као што сте се навикли да мислите на њега, тако се можете и одвићи, и навићи да мислите на нешто друго. Временом ће ићи све лакше и лакше - а како буде постајало лакше, тако ћете се осећати и као да вам буквално терет спада с леђа.

Може да помогне ако упослите мисли неким пројектом. Смислите нешто што хоћете да направите и остварите (можда нешто што хоћете да направите сопственим рукама, или хоћете да постанете способни да претрчите толико-и-толико за то-и-то време, или...). Добро је да вам тај пројекат упосли и тело (барем руке којима нешто правите) и мозак, наравно, треба да буде нешто што сте у стању да остварите у не превише дугом року, и реците себи да ће, једном кад пројекат буде готов, ваш бивши престати да вам буде опсесија.

Није лоше ни да се присетите чињеница. Ваша веза се окончала с разлогом, и ти разлози би спречили да се бајка која се одвија у вашој глави икада деси у стварности. Тешко је што је тако, тужно је што је тако, сурово је што је тако - али тако је.

Још једном: све ово не значи да морате да престанете да мислите на бившег у потпуности, нити да покушате да некако уништите сва сећања на њега. Имали сте ви и лепих тренутака који су вредни сећања, плус, тиме што нећете заборавити на ту везу, нећете заборавити ни на грешке које сте направили (свако их прави), па ће вам то ваљда помоћи да исте грешке не поновите у некој новој вези, него да та веза буде још и лепша него она претходна.

(izvor)

Last edited by inzaghi9; 06-05-08 at 19:51..
Old 15-06-08, 21:06   #8
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu
Wink Vraćanje bivšim ljubavima...

Zasto se pojedine osobe vracaju svojim bivsim ljubavima?Kakva je to vatra koja ih privlaci?Zasto su uopste raskidali vezu?
Pamtim jednu izreku:Polomljena pogaca se nikada ne moze sastaviti i biti cela
pehar is offline   Reply With Quote
Old 15-06-08, 21:31   #9
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by pehar View Post
Zasto se pojedine osobe vracaju svojim bivsim ljubavima?Kakva je to vatra koja ih privlaci?Zasto su uopste raskidali vezu?

ljubav nije pogaca
Old 15-06-08, 21:31   #10
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

A ni paradajz
Old 15-06-08, 21:42   #11
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Zasto se pojedine osobe vracaju svojim bivsim ljubavima?
Pa, ako je prava ljubav u pitanju - onda se ono sto te dvije osobe (po)dijele ne desava tako cesto i sa svakim. Veze se prekidaju, ali osjecaj da si s tom osobom dijelio najdublju intimu - prevazilazi to i nikad ne nestaje (sem ako se ne desi neka, emocionalno takodje jaka, izdaja, koja bi ga natkrilila)...

Isto kao droga, mozes je ostaviti, ali si uvijek na korak da joj se vratis
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 21-06-08, 02:50   #12
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

ja se uijek vracam..
budala
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 21-06-08, 02:56   #13
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Voljela bih ponovo biti sa jednom osobom .. ili makar samo prozivjeti jedan trenutak sa njim ..
"podsjeti me shta to bjeshe ljubav,
il' bar na tren biti zaljubljen ... "

...eee naivna li sam bila!! ...

...za spas!...

Last edited by Milly; 18-07-09 at 15:29..
Milly is offline   Reply With Quote
Old 21-06-08, 02:59   #14
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

..ponovo se zaljubljujem u tebe,
osjecaj taj sto znaci volim te
ko igla kompasa sto samo sjever zna
srce mi tebe pokazuje......
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
Old 22-06-08, 22:31   #15
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Registrovan: Nov 2006
andjela pizelli has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by milenaaaa View Post
ja se uvijek vracam..
budala
ko da si mi sestra

(prava ljubav zaborava nema...)
andjela pizelli is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 22:34   #16
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

vala sve i da 'ocu..a NECU... Nemam se kome vratiti...
Old 22-06-08, 22:36   #17
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
anon1 has disabled reputation

Sve prave su ljubavi tuzne - rece Dj. Balashevic...

Bivsa ljubav je bivsa, i samo pod odredjenim okolnostima covjek sebi smije dopustiti da se u njemu emocij eponovo razbuktaju. Da je odnos mogao opstati opstao bi, dakle postojao je veliki problem u funkcionisanju pa je zato dosao kraj. Nekad to nije lako prihvatiti ni godinama... cak ni kad se nadje nova ljubav... ali zato treba imati snagu volje, odlucnost, i "biti karakter". Vracati se unazad je najcesce put unazad, vracanje na situaciju koja je bila losija, od koje se pobjeglo... Samo je mali broj srecnika uspio da to prevazidje i uspije iz drugog pokusaja.

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 21:50   #18
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Quote:
Originally Posted by andjela pizelli View Post
ko da si mi sestra

(prava ljubav zaborava nema...)
ne bogami andjelizze..
ja stvarno volim na cudan nacin, ti znas..ne umijem da pokazem..
mogu da budem i sa nekim drugim, a bukvalno da umirem samo za jednom osobom..
vracam se na staro, sta da se radi..tako je to kad je ljubav prava, iskrena, jaka....

e da i tacno.sve prave ljubavi su tuzne, to je cinjenica...
Old 23-07-08, 08:43   #19
Syb
MiM team Početnik

Syb's Avatar

Registrovan: May 2008
Syb na dobrome putu

Quote:
Glupe su mi one silne fraze "ako par puta raskineš sa voljenim tako treba da ostane jer te veze ne funkcionišu" valjda je sve individualno. Prekidi veze mogu biti čak i pozitivni. Malo više razmisliš o svemu, pokušavaš da nadješ nešto bolje i ljepše...u koliko ne uspiješ onda hladne glave se potrudiš da se vratiš staroj ljubavi. Jer ako te je taj neko toliko volio i ako ti je taj neko podario duže vrijeme svog života mogu sa sigurnošću da kažem da stare emocije mogu da se probude Naravno ovdje govorim o zdravim problemima u vezi a ne o fizičkim sukobima partnera .....
Syb is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 10:15   #20
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Default Želite vratiti bivšeg?

Kada se želite što prije je moguće vratiti u život i misli bivšeg često nesvjesno radite kritične greške koje mogu ozbiljno pokvariti vaše šanse.

Mnogi nikada neće uspjeti vratiti bivšeg zbog neke glupe uobičajene pogreške koju su mogli izbjeći. Ovo su one najčešće:

- Prerano ga zovete nakon prekida

- Proučavate vašu ljubav iznova i iznova, te ponavljate kako ćete umrijeti bez njega

- Ispričavate se iznova i iznova

- Govorite svome bivšem kako radi veliku pogrešku

- Govorite svome bivšem koliko ste usamljeni i depresivni bez njega

- Iznosite pogrešku ponovno i raspravljate samo kako biste zadobili njegovu pažnju

Jeste li već učinili neku od ovih pogrešaka? Ako jeste to bi moglo ozbiljno pokvariti šanse za pomirbu. Ipak, ne trebate se optuživati jer su ove stvari prirodna reakcija ljudi u situacijama u kojoj se vi nalazite.

Radi se o tome da nas nitko nikada nije naučio i objasnio kako se nositi u ovakvim situacijama. Ovakve stvari se sigurno ne uče u školi, ali na vlastitim se pogreškama najbolje uči, pa ćete znati što treba izbjegavati u budućnosti.

Za vratiti bivšeg postoje mnogo učinkovitiji načini, ali teško ih je napisati jer se svaka situacija razlikuje. Ipak, postoje neki postupci koji dokazano isplate:

- Povećajte svoju privlačnost. Brinite o izgledu i nikako se nemojte zapustiti.

- Napravite plan kada učiniti korak i što reći.

- Unaprijed se pripremite na situaciju u kojoj bi ga mogli slučajno sresti kako ne biste izgledali zbunjeno. Npr. što ako ga vidite s drugom, samog i sl.

- Razmislite koji su uzroci prekida i realno procijenite može li se veza spasiti.

- Kada dođe vrijeme iskreno recite da biste htjeli ponovno pokušati, ali bez prenemaganja i očaja.

- Ukoliko bivši ne reagira dostojanstveno se povucite i tražite novog.

(izvor)

Reply

Tags
bivšim, ljubavima, vraćanje

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules