MADEinMONTENEGRO.com Capital Logistic

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Informacione tehnologije i elektronika > Racunari, internet > Operativni sistemi

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 02-09-09, 23:25   #51
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Thanks (Received): 2
Likes (Received): 22
Batboy uskoro postaje slavan

To su samo verzije drajvera... nema veze... ok' je...

Razmišljam da li si sve drajvere instalirala ok' (kamera je za Web.., jel...?)...

Za početak idi u Control Panel/System/hardware(kartica)/Device Manager... Ako primijetiš žute upitnike.., klikni na svaki od njih.., pa vidi koji ti uređaj ne radi kako treba... (za svaki slučaj.., pa mi javi...)

- Sad.., hmmm.., ja bih ti preporučio.., da računar ugasiš iz utičnice... Otvoriš kućište s lijeve strane.., i usisaš prašinu...

- Zatim.., da IDE (široki konektori...) veze prvo iskopčaš na Hard disku.., pa ih malo očistiš.., a zatim drugi kraj IDE konektora iskopčaš na matičnoj ploči.., malo očistiš i ponovo ih ukopčaš... Najbolje bi bilo kad bi imala kontakt sprej za elektroniku... Ima ga kupiti u skoro svakom tržnom centru ili servisu.., i košta nekoliko €... Pa da pošpricaš po metalnim kontaktima na IDE konektorima.., matičnoj ploči i hard disku...

- Ako koristiš sprej.., moraćeš sačekati nekikih 15-20min da se osuši.., pa onda uključi račanar u zidnu utičnicu...

- Ako se bude isto dešavalo (ponovo ugasi računar.., i iskopčaj ga iz zidne utičnice).., iskopčaj CD/DVD uređaj.., koji je takođe povezan konektorima.., i neka tako stoji... Ovim eliminišeš mogući sukob prilikom protoka podataka između CD/DVD i HDD (hard diska...)

- Bez da je povezan CD/DVD uključi računar.., pokreni ga... Pa da vidimo kako će se ponašati...

- Eeee sad ti kao pionirka.., ne znam koliko si spremna za ovakav korak... Bitno je da znaš da ne možeš da pogriješiš prilikom ponovnog kopčanja IDE konektora... Nije problem da potražimo sličice na net-u.., pa da to objasnimo...

Što se tiče.., blokiranja računara.., vjerovatnost je veća da ti se proširi učestalost blokiranja računara.., nego da se to ne desi...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 23:26   #52
Dukileus
MiM team Forumaš

Dukileus's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 0
Dukileus na dobrome putu

meni to lici na hard disk. I josh : da li je instalacija OS isla normalno ili je koji put stajala sa prijavom greske?
Dukileus is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 10:36   #53
dansy
...★

dansy's Avatar

Registrovan: Mar 2009
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 328
dansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu auru

evo danas nema ...To je meni vec duze vreme...nije ovo prvi put da se reinstalira a da ne prestaje taj bsod...i drugi su probali...
@Batboy...nisam primetila zute upitnike ...kad isklikcem sve,svaki mi pise device is working properly...a mogla bih probati ovo sto si napisao,ne cini se komplikovano ...ili si ti to pojednostavio...javim ti kad krenem

@Dulikeus...isla je normalno,nikakvu gresku nije prijavljivao...jednom su mi rekli da je mozda maticna ploca i da mu nema spasa...Kako sam procitala na netu,nekima ni servis nije pomogao..a kazu i da moze tako da radi bez pogorsanja i 5 godina...daje mi nadu

Hvala vam puno...divni ste

siempre en mi corason...
dansy is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 11:45   #54
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by dansy View Post
evo danas nema ...To je meni vec duze vreme...nije ovo prvi put da se reinstalira a da ne prestaje taj bsod...i drugi su probali...
@Batboy...nisam primetila zute upitnike ...kad isklikcem sve,svaki mi pise device is working properly...a mogla bih probati ovo sto si napisao,ne cini se komplikovano ...ili si ti to pojednostavio...javim ti kad krenem

@Dulikeus...isla je normalno,nikakvu gresku nije prijavljivao...jednom su mi rekli da je mozda maticna ploca i da mu nema spasa...Kako sam procitala na netu,nekima ni servis nije pomogao..a kazu i da moze tako da radi bez pogorsanja i 5 godina...daje mi nadu

Hvala vam puno...divni ste
Odlično.., vjerujem da je sistem ok'...

Malo.., al' samo malo sam pojednostavio... Ček' da nađem propisne sličice konektora (u toku dana ću.., nadam se..).., matične i HDD-a (hard disk)... Vidi da kupiš onaj sprej za kontakte - (obično nose nazive ''electronic contact cleaner''... ili nešto sl. ) + 80 žilne IDE konektore za HDD, DVD/CD... (oko 2-3€)

Što se tiče trajanja.., da ako je matična ploča.., odn. neki defektni čip koji ne radi kako treba.., može računar po nekad i duže da radi bez većih problema... U slučaju da je do HDD ili direktne veze HDD/MB odn. DVD/CD.., to obično dovodi do veće nestabilnosti u radu...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Old 03-09-09, 16:10   #55
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Likes (Received): 167
anon1 has disabled reputation

@dansy

U pitanju je nespecifican problem ciji uzrok moze biti razlicit. Moze da bude u pitanju bilo koja komponenta racunara, moze biti ozbiljan problem a najvjerovatnije je u pitanju neka bezazlena sitnica. Takve probleme je obicno malo teze ustanoviti.. Ako te ne mrzi samostalno da radis mozes isprobati sve ovo sto ti je batboy rekao...
Sto se tice vijeka trajanja racunara sa takvim roblemom kao sto i sama mozes pretpostaviti nije lako to reci. Ako je samo neki oksidirani kontakt u pitanju onda ce taj komp radit jos 100 godina

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 19:29   #56
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Anon.., saglasan sam s tobom....

- Nabavi sprej za kontakte (poželjno je da to uradiš...)

- Otvori kućište računara sa lijeve strane... (odmah se mogu primijetiti široki kablovi koji povezuju matičnu ploču i HDD.., DVD/CD i Floppy )

- Uoči široke IDE kablove (konektore.., obično su sive ili bijele boje)...

- IDE konektore uoči na matičnoj ploči (IDE interface)... Iskopčaj ih... Najbolje da ih zamijeniš novim.., onim koje si kupila u servisu...

- Kod većine konfigaracija HDD i DVD/CD su povezani... na slici iznad se ne vidi DVD/CD uređaj.., ali je povezan konektorima...

- Zatim popršći sprejem i matičnu ploču na mjestu konekcije i konektore koje ćeš ponovo ukopčati (u slučaju da nisi kupila nove...).., Nakon 10 min. ponovno ih ukopčaj...

Old 03-09-09, 19:45   #57
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

- Uoči HDD (hard disk..).., i na njemu iskopčaj konektore...

- Poprskaj sprejem i mjesta gdje su bili povezani povezu.., prvo na hard disku.., a zatim na IDE kablu (u slučaju da nisi kupila novi...)...

- Ponovo ih sastavi.., nakon 10-ak min. (nakon što se osuše veze...)

- I na kraju.., e'o ti slika sa šematskim prikazom veze dva HDD (isto je i jedan HDD i jedan DVD-CD) na matičnu ploču...

- Nakon što si vratila (ili zamijenila) sve na svoje mjesto... Uključi računar u zidnu utičnicu.., pa pokreni računar... Poklopac ne moraš vraćati.., iz razloga tog što ćeš možda iskopčavati DVD-CD uređaj...

p.s. 1 Sličice koje sam koristio su sa različitih sajtova..., tako da su konektori različitih boja.., kao i kućišta.., i HDD... Nisam našao sve na jednom mjestu.. Nadam se da te to neće zbunjivati...

p.s. 2. Slobodno postavi pitanje.., ako ti nešto nije jasno...

Last edited by Batboy; 03-09-09 at 21:39..
Old 03-09-09, 20:04   #58
dansy
...★

dansy's Avatar

dansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu auru

Hvala na detaljnim uputstvima...

siempre en mi corason...
Old 03-09-09, 20:47   #59
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Hvala na detaljnim uputstvima...
Moglo je to i ljepše.., al' ovo je na brzinu.., pa ovaj..

Nema na čemu Denserice...

Old 03-09-09, 21:17   #60
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Meni nije jasno, kako se to "Uči HDD (hard disk..)"
I zasto su ti pata kablovi na prvu sliku zuti, stvarno nema smisla

..i jos jedna primjedba (ako mi je promaklo).. mozda ona ima SATA HDD.. pa onda nijesu ti siroki kablovi nego uski kablici crvene boje

Old 03-09-09, 21:42   #61
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by anon1 View Post
Meni nije jasno, kako se to "Uči HDD (hard disk..)"
I zasto su ti pata kablovi na prvu sliku zuti, stvarno nema smisla

Idem da editujem to što ''HDD uči''...

Quote:
..i jos jedna primjedba (ako mi je promaklo).. mozda ona ima SATA HDD.. pa onda nijesu ti siroki kablovi nego uski kablici crvene boje
Misliš ovakvi;

Uči (uoči) ih povezane na matičnoj ploči;

Anone.., lična je procjena da je najvjerovatnije pitanju paralelna veza.., s obzirom na brzinu procesora i starost računara (2005 god.).., a i kod SATA diskova je daleko manja učestalost pojavljivanja ovakvih problema... A i nisam spominjao.., da je ne zbunjujem previše...

Znači najvjerovatnije...!!!

Last edited by Batboy; 03-09-09 at 22:23..
Old 03-09-09, 22:11   #62
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

A vidjecemo, licna procjena je licna procjena. Ali najvaznije je da si sad sve lijepo dopunio, tako da imamo prirucnike za sve varijante Srecom ova druga vazi za sve sata varijante a prva za sve pata varijante, samo da ne ispane da ima scsi

Old 03-09-09, 23:17   #63
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
A vidjecemo, licna procjena je licna procjena. Ali najvaznije je da si sad sve lijepo dopunio, tako da imamo prirucnike za sve varijante Srecom ova druga vazi za sve sata varijante a prva za sve pata varijante, samo da ne ispane da ima scsi
Neće ispasti.., vjeruj mi...

Old 03-09-09, 23:56   #64
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Dansy.., ovo je tvoja matična ploča;

IDE interfejs (odn. konektori na matičnoj ploči...) su ti u donjem lijevom uglu.., zelene boje i jedan pored drugog su... Mrzilo me da ih zaokružujem na sl. (ovi kockasti zarezi služe da te onemoguće da pogrešno skopčaš ) HDD i CD-RW ti je navjerovatnije povezan na ovaj prvi.., a DVD koji si dodatno ubacivala na ovaj do njega...

Aaaa ovako izgleda tvoj HDD;

Old 04-09-09, 00:14   #65
dansy
...★

dansy's Avatar

Lepi su ...hvala

siempre en mi corason...
Old 04-09-09, 00:25   #66
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Lepi su ...hvala
Jes'.., jes'.., lijepi su... Samo malo nefunkcionalni u zadnje vrijeme...

Nema na čemu...

Reply

Tags
block pc, gasenje, not responding, racunara, restart

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules