MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 05-10-07, 18:31   #1
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu
Default Nebojša Medojević i Pzp

Zanima me šta mislite o njemu ? Po mom mišljenju, jedina svijetla ličnost na našoj političkoj sceni u poslednjih x godina. Pametan, duhovit, jasan,pozitivan, drugačiji, spreman na kompromise ali razlikuje čisto od prljavog!

Last edited by Ribica; 05-10-07 at 19:04..
Ribica is offline  
Reply With Quote
Old 06-10-07, 08:05   #2
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Filip na dobrome putu

i ja sam mislio tako dok se nije poceo udruzivat s opozicijom. onda me je razocara. posla sam mu imejl i reka mu sve u oci

mene nervira sto ovi iz opozicije pljuju po vladi sto god oni urade bez obzira jel dobro il lose

ja tamo ne vidim svijetlih tacaka
Old 07-10-07, 16:46   #3
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Ribica na dobrome putu

Evo nešto malo o Nebojši:

Rođen je 13.06.1966 u Pljevljima. Kao lučonoša u Podgorici je upisao elektrotehnički fakultet , diplomirao i postao inžinjer elektrotehnike.Kasnije je magistrirao, al nije stigao da doktorira iako je imao ambiciju i želju. Stalno se usavršavao pa je,između ostalog, početkom 90-tih boravio u Americi da bi prošao edukaciju o tranziciji. Za nezavisnost Crne Gore je još od ,kako kaže, 1989-te godine. Bio je član Liberalnog saveza Crne Gore , i angažovan kao član organizacije za prestrukturiranje privrede i strana ulaganja Vlade Crne Gore koja je direktno bila uključena u proces privatizacije. Nakon 6 godina, napušta agenciju,kako kaže razočaran jer dok je on mislio kako da Crnoj Gori bude bolje, njegove kolege su mislile kako da ostvare ličnu korist. Ostaje član g17 grupe eksperata (kasnije nvo grupa za promjene) , drži predavanja po mnogim fakultetima u Srbiji i Crnoj Gori i angažovan je kao konsultant u privatizaciji širom regiona.

Javno je istupio protiv vlasti na tribini Mladih Liberala još kada je uvedena marka u Crnu Goru, čime se prekida platni promet između Srbije i Crne Gore. Tada je to okarakterisao kao poliički a ne ekonomski potez i rekao : "Ono što me, kao mladog čovjeka najviše pogađa je to što su na visokim funkcijama sve sami poslušnici, oni koji se nisu dokazali kao stručnjaci a postavljeni su kao članovi vladajuće partije. Na mjesta dolaze oni koji imaju titulu "Drug s košarke" a najvisočija mjesta oni sa titulom "Kum". Tragedija je što ti ljudi ne mogu da vode društvo naprijed jer nemaju ni ideja , ni znanja, ni morala, a što je najosnovnije ni obraza ni straha. Zato su potrebne radikalne političke promjene , jer ako se ovako nastavi, ako i bude suverena, Crna Gora će biti privatna država 10 ljudi. Što se mene tiče, ne bih volio da živim u takvoj državi".

Kada je napustio Lscg, Nebojša formira nevladinu organizaciju "Grupa za promjene" sa svojim kolegama iz ekspertske grupe G17 i oni sve češće kritikuju vlast. Ubrzo, po brojnim anketama, Nebojša postaje najpopularnija ličnost u Crnoj Gori. Kaže da ne bira medije kojima se obraća narodu, daje intervjue brojnim časopisima poput tabloidnog "Sveta", gostuje u emisijama poput "magazin IN"-a na Pinku trudeći se da dokaže da političari ne smiju da budu nedodirljive ličnosti, i konstatujući da je još u Americi od editora New York Tajms-a naučio da je za uspjeh reformi najvažnija saradnja sa medijima. Tako, 2004-te rezultati istraživanja agencije za odnose sa javnošću "Pragma" ga proglašava za najkomunikativniju javnu ličnost. Ta otvorena saradnja ga je skupo koštala kada je za Beogradski list "Identitet" pristao da piše kolumne o privatizaciji u Srpskoj privredi. Naime, kako se kasnije pokazalo, suvlasnici lista pripadaju ozloglašenom zemunskom klanu. Medojević je saradnju prekinuo kada je saznao za tu informaciju uz obrazloženje koje je dao listu "NIN": " Saradnja je započela tako što su oni zatražili komentare o problemima privatizacije u Srbiji i zaštite prava radnika. Ja imam veoma korektan odnos sa svim medijima. Moj jedini uslov uvijek je da se moji tekstovi ne cenzutišu, i oni su to poštovali. Ja sam upozoravao Vladu da žmuri na zaostavštinu Miloševićevog režima u policiji i pravosuđu, da ne smije da legalizuje prljav novac. Imao sam vrlo oštre tekstove o organizovanom kriminalu i , ironija, oni su ih prenosili. Informacija koju imam o vlasničkim vezama kompanije koja je vlasnik magazina onemogućila je dalju saradnju. To je neprihvatljivo zbog mog sistema vrijednosti , činjenice da sam javni angažman posvetio borbi protiv Miloševiće, protiv rata, protiv kriminala. Smatram da je hobotnica organizovanog kriminala u centru svih problema na Balkanu. Upozoravao sam na vlasnike prljavog kapitala kojeg će legalizovati kroz privatizaciju. Kad počnete da hapsite ove ljude, vidite da je svako vlasnik jednog preduzeća." Ovo je mnogo kasnije Vladimir Beba Popović upotrebio protiv njega u udarnom terminu na TVCG nazivajući ga pripadnikom Zemunskog klana, poslije jednog intervjua u kojem je Nebojša jako oštro kritikovao vlast. Vladimir Beba Popović je bivši savjetnik za odnose sa javnošću ubijenog premijera Srbije Zorana Đinđića, a kasnije je to postao Crnogorskom premijeru Milu Đukanoviću. Druga stvar za koju je Vladimir Beba Popović optužio Nebojšu Medojevića je da njime upravlja Bogoljub Karić uz sitnu novčanu nadoknadu. Sve je to potkrijepio tezom da je prisustvovao telefonskom razgovoru između Nebojše Medojevića i Bogoljuba Karića. Inače, Nebojša je držao predavanja na Bk univerzitetu.

Nebojša Medojević je glasao za Nezavisnu Crnu Goru, međutim u jeku kampanje pred referendum o državnosti, kada su tenzije među narodom bile velike, nije htio da sugeriše narodu za koju opciju treba da glasaju. To je obrazložio činjenicom da u Grupi za promjene , čiji je on izvršni direktor ima ljudi koji su za zajedničku državu sa Srbijom i da su oni zajedno fokusirani na probleme korupcije, kriminala, a ne na podjelu naroda. Smatra da otcepljenje od Srbije nije riješenje ukoliko se država ne otcijepi od kriminala. Njihovo jedino izjašnjavanje bilo je da će, bez obzira na ishod referenduma, nastaviti da se bore protiv Vlasti. U toj borbi, spremni su da se udruže sa opozicijom ali i sa poštenim ljudima iz DPS. Na taj način, Nebojša je, slučajno ili namjerno, na septembarskim izborima 2006 "pokupio" dio birača iz svih stranaka- umorne opozicije razočarane u Predraga Bulatovića, Razočarane ljude iz Dps,.. Ostvario je veliki uspjeh na tim izborima samo 2 mjeseca pošto je Nevladinu organizaciju "Grupu za promjene" prestruktuirao u stranku "Pokret za promjene". U jeku izborne kampanje bio je hapšen zbog, kako su naveli, neplaćanja poreza državi Crnoj Gori. Ubrzo je pušten..

Nebojša Medojević je oženjen Marinom sa kojom ima sina Balšu i kćerku Miju. O tome Nebojša kaže: " Upoznali smo se 13.06 1986 na moj rođendan, bio mi je to najljepši poklon. Podgorica je i sada patrijarhalna sredina možete misliti kako je bilo tad kada se dobro znalo sa koje strane korzoa stoje djevojke a sa koje mladići. Preko zajedničke prijateljice, jer se drugačije nije moglo, došao sam do Marine i od prvog trenutka bilo mi je jasno da smo suđeni jedno drugome. Tako sam ja , došljak iz Pljevalja Podgoričanima oteo najljepšu djevojku. 13 juna smo se i vjenčali." Marina je bila mis ekonomskog fakulteta i balerina Crnogorskog narodnog pozorišta. " Nisam od onih kojima slava udari u glavu pa im najednom žena koja im je cijelog života bila podrška i pomogla im da izgrade karijeru i sebe , zasmeta. Ne pijem, ne pušim, ne jurim ljubavnice, samo malo lajem" Marina Medojević je jednom novinaru ispričala kako često ode sa Nebojšom na splav u Beogradu i kako joj poslije žene govore da su vidjele Nebojšu na splavu sa voditeljkom Pinka. Nebojša kaže da su ga i u ranoj mladosti svi, zbog njegovog plemenitog izraza lica, i zbog prezimena zvali Medo. Pričao je kako su ga sestre njegovih drugova u Pljevljima obožavale i "izvlačile " se na njega. Kada bi neku vidjeli sa momkom, ona bi se kod roditelja izvlačila riječima "Ma to sam bila sa Medom" i odmah bi svima laknulo.

Izjave:

" U Crnoj Gori, gdje postoji dvojni moral, u kojoj je važno imati dobre veze, gdje postoji sklonost prevarama i zloupotrebi, gdje svi vole samo da hvale a ne da kritikuju, teško je baviti se reformama. Već sam pomalo umoran i frustriran. Narod te odbija, moje ideje još nemaju većinu u Crnoj Gori, da i ne pominjem prijetnje, gubitak posla, to što moja supruga, diplomirani ekonomista ne radi jer nosi moje prezime....Sada su kriminalci dio sistema, ali se to pod pritiskom EU već polako mijenja, pa će i dalje biti kriminalaca ali iza rešetaka. Takvi ljudi ne mogu biti društveno prihvatljivi, o njima se ne smije govoriti blagonaklono u smislu "Snašao se "

" Postoji potreba nekadašnjih velikosrpskih nacionalista Đukanovića, Marovića, Mugoše da operu nečistu savjest zbog Dubrovnika. To je tkz janjičarski sindrom, čime državu dovode u ponižavajući položaj. Nismo mi svi krivi zbog Dubrovnika. Bilo je dirljivo gledati gradonačelnika Podgorice, Miomira Mugošu koliko je bio uzbiđen kada je predavao tu plaketu jednom od razbijača Jugoslavije, koji je nastupao sa krajnje nacionalističkih pozicija. A ima u Hrvatskoj mnogo ljudi koji koji su više od Mesića zaslužili poštovanje. Podržavamo punu regionalnu saradnju sa svim državama , ali ipak se mora čuvati dostojanstvo države i voditi računa o prioritetima, a to je i ekonomski gledano Srbija"

Nakon što su "Vijesti" objavile da je kompanija "Capital Invest" čiji je osnivač Milo ĐUkanović za milion i po eura kupila oko 7 % akcija Prve Banke Crne Gore čiji je većinski vlasnik Aco Đukanović, rođeni brat Mila Đukanovića, a osim njega u akcije Prve Banke je 240 000 eura uložila njihova sestra Ana Kolarević:

"Crna Gora- njihovo privatno preduzeće? Nedopustivo je da državne organe ne zanima odakle njima toliki novac"

"Crnogorci su pravili mit o Kosovu kao o svetoj zemlji još od kralja Nikole preko Njegoša . Paradoksalno je da Crnogorska vlast ima tako ignorantski odnos prema Kosovu "
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 08-10-07, 06:24   #4
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Filip na dobrome putu

ja mislim da je bio clan sdp-a i onda je jednog dana na njihov partijski kongres odraza govor i ispljuva sve clanove iz njegove partije zbog toga sto su u koaliciji s vladom zazmurili na jedno oko kad su u pitanju neka kljucna dogadjanja i korupcije, sto su promijenili osnovne ciljeve svoje stranke itd

onda je javno dao ostavku na sve pozicije i odgovornosti koje je imao u toj stranci. posto je to sve snimala televizija i novinari ovi iz njegove stranke su intervenisali da se nista od toga ne objavljuje. to sam cuo od neke svoje drugarice koja je bila clan sdp-a u to vrijeme ali prifatite to s rezervom

poslije toga je podrzavao liberale, njihov plan i program. mislio sam da je nedje bio spomenuo simpatizer a ne i njihov clan

kad je osnovao onu njihovu nevladinu i nepoliticku organizaciju i javno istupio protiv sve korupcije i desavanja u cg. tad je meni bio simpatican. kasnije je shvatio da za promjene nije dovoljno biti nvo pa je odlucio da osnuje politicku stranku. nemam pojma jel to bio plan od pocetka ali je definitivno izabrao pravi trenutak kad je vec dobio popularnost.

e onda kad se priblizavao referendum napravio neki savez sa SNP-om i nekim drugim strankama i prakticno s nekoliko lidera tih stranaka otputovao za US s planom da intervenise za njihovu podrsku da se referendum ne odrzi ili sta vec. tu me je totalno razocarao i prakticno njegov odgovor na moj emejl mi je djelova da mu jedini cilj da skine vladu bez obzira kako stici do toga

vjerovatno su pred referendum shvatili da su svojim stavom poceli da gube dosta clanova i onda su promijenili stav i iz "protiv nezavisnosti" presli su u netralni stav

posto mi je on bio jedina nada da ima buducnosti u nasoj politici poslije ovoga sam se totalno razocara. vjerovatno ce trebati malo vremena i dokazivanja da ponovo steknem povjerenje

nemam pojma. to je moj stav. volio bih da cujem misljenje drugih. mozda me ubijedite da se predomislim
Old 08-10-07, 07:48   #5
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

Registrovan: May 2007
mozak na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mozak

ja volim promjene pa iako nekad mogu bit' i na gore...
Old 08-10-07, 17:22   #6
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Ribica na dobrome putu

Filipe, ti moraš shvatiti da je u toj opoziciji malo manje od pola stanovništva Crne Gore (zvanično) , s kim je trebao da se udruži protiv vlasti- sa DPS-om?.
Znaš, i Vlast i opozicija su pomalo radikalni koliko se god busaju u evropske vrijednosti, kakva vlast takva i opozicija, ali to je ipak jedan narod, naš narod i mislim da nam je važnije od svega da živimo u jednom normalnom društvu, to je prioritet a ne svađe ko je izdajnik Crne Gore a ko je stvorio državu..Oni ništa drugo ne rade sem što se prepiru oko toga, to im je jedini i glavni argument...Daj da se ostavimo toga i da stvorimo državu u kojoj će se znati šta je čisto a šta prljavo, u kojoj će biti sramota krasti ..
Old 08-10-07, 21:14   #7
WALTER
MiM team Forumaš i po'

WALTER's Avatar

Registrovan: Mar 2007
WALTER na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Ribica View Post
Filipe, ti moraš shvatiti da je u toj opoziciji malo manje od pola stanovništva Crne Gore (zvanično) , s kim je trebao da se udruži protiv vlasti- sa DPS-om?.
Znaš, i Vlast i opozicija su pomalo radikalni koliko se god busaju u evropske vrijednosti, kakva vlast takva i opozicija, ali to je ipak jedan narod, naš narod i mislim da nam je važnije od svega da živimo u jednom normalnom društvu, to je prioritet a ne svađe ko je izdajnik Crne Gore a ko je stvorio državu..Oni ništa drugo ne rade sem što se prepiru oko toga, to im je jedini i glavni argument...Daj da se ostavimo toga i da stvorimo državu u kojoj će se znati šta je čisto a šta prljavo, u kojoj će biti sramota krasti ..
Biće nešto od tebe!
Old 10-10-07, 16:06   #8
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Ribica na dobrome putu

Predstavnici vlasti i Pokreta za promjene, Bošnjačke stranke i Albanske alternative dogovorili su se sinoć (oko 22 časa nakon petosatnog razgovora iza zatvorenih vrata) oko riješenja o budućem ustavu, koji će biti usvojen dvotrećinskom većinom u parlamentu.

Andrija Mandić navodi da su se usred razgovora vlasti i opozicije tajno sastajali Krivokapić i Medojević , i da je očekivao dogovor Pzp i Dps.
Old 11-10-07, 10:08   #9
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

A sta sa onim prljavim stvarima u koje je bio umijesan u Beogradu? Jako je cudno kako mu se to brzo zaboravilo. A i to da je imao jedne stavove kad se pojavio, a oko referenduma i nakon njega potpuno drugacije. Imam osjecaj da pokusava da pridobije i glasace pozicije i opozicije, da se dodovori,pa i da pravi miks u stavovima.
U pocetku me je odusevljavao, ovoj drzavi trebaju promjene (glasala sam za njega),ali trebaju nam promjene iz korijena, neko nov i zdrav (neukaljanog obraza).

Last edited by explosion; 11-10-07 at 11:21..
explosion is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 05:37   #10
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Filip na dobrome putu

Quote:
ribice aj priznaj sta ti dodje medojevic
Old 14-10-07, 05:43   #11
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Filip na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
A sta sa onim prljavim stvarima u koje je bio umijesan u Beogradu? Jako je cudno kako mu se to brzo zaboravilo. A i to da je imao jedne stavove kad se pojavio, a oko referenduma i nakon njega potpuno drugacije. Imam osjecaj da pokusava da pridobije i glasace pozicije i opozicije, da se dodovori,pa i da pravi miks u stavovima.
U pocetku me je odusevljavao, ovoj drzavi trebaju promjene (glasala sam za njega),ali trebaju nam promjene iz korijena, neko nov i zdrav (neukaljanog obraza).
eksplosion sfatam sto oces da reces. nagovorila si me. kad su izbori da se prijavim
Old 23-11-07, 17:50   #12
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

POLITIKA - PZP - SAOPŠTENJE
SDP interesna grupa sa 600 direktora
Podgorica, (MINA) - Pokret za promjene (PzP) optužio je danas predsjednika Socijaldemokratske partije (SDP) Ranka Krivokapića da je "zapjenušavim" antisrpstvom poništio nacionalnu toleranciju u Crnoj Gori.

PzP u saopštenju navodi da će Krivokapić "ući u istoriji po onome šta je uradio SDP-u, nekada značajnoj i perspektivnoj stranci".

Krivokapić je, zalažući se za interese kartela, od nekadašnjih socijaldemokrata napravio desničare liberalno-kapitalističkog profila.

"On je od nekadašnjih socijaldemokrata stvorio partiju-kćerku Demokratske partije socijalista (DPS), pretvarajući je stranku koji živi na račun crnogorskih građana", kaže se u saopštenju.

Navodi se da je SDP danas interesna grupa od oko 600 državnih direktora i namještenika čije poslušništvo DPS plaća mjesečno.

"A na čijem se čelu nalazi lider koji tvrdi da je nevješt, ali je i tako nevješt uspio da od vladajuće familije izmoli par stanova u Podgorici i Kotoru, čija se vrijednost približava sumi od milion eura".

"Posebno karikaturalno djeluje čitava konzorcijum tjelohranitelja koje mu je DPS dodijelio, a koji su tu ne da ga zaštite već da Krivokapiću daju lažnu sliku o njegovom nepostojećem značaju", kaže se u saopštenju PzP.

Ističe se da je napornim herostratskim radom, tokom poslednjih pet godina svog rukovođenja SDP-om, Krivokapić konačno uspio da postane predsjednik "ničega".
(kraj) isf
Homer is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 10:10   #13
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Filip View Post
ja mislim da je bio clan sdp-a i onda je jednog dana na njihov partijski kongres odraza govor i ispljuva sve clanove iz njegove partije zbog toga sto su u koaliciji s vladom zazmurili na jedno oko kad su u pitanju neka kljucna dogadjanja i korupcije, sto su promijenili osnovne ciljeve svoje stranke itd

onda je javno dao ostavku na sve pozicije i odgovornosti koje je imao u toj stranci. posto je to sve snimala televizija i novinari ovi iz njegove stranke su intervenisali da se nista od toga ne objavljuje. to sam cuo od neke svoje drugarice koja je bila clan sdp-a u to vrijeme ali prifatite to s rezervom
Drugarica ti je u pravu

Sto se tice PzP - imali su dosta losih poteza tokom ref. kampanje, a i nakon izbora - prosto jer jos uvijek nisu uspjeli da nametnu socio-ekonomsku pricu kao glavu temu politicih debata.

Medjutim i dan danas predstavljaju najmanje losu opciju u CG...
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 10:16   #14
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
A sta sa onim prljavim stvarima u koje je bio umijesan u Beogradu? Jako je cudno kako mu se to brzo zaboravilo.
Evo svi pricaju o tome. MOzes li da nam kazes na koje tacno prljavstine mislis. Ali molim te - bez rekla kazala i procitao sam u saopstenju DPSa.

Quote:
A i to da je imao jedne stavove kad se pojavio, a oko referenduma i nakon njega potpuno drugacije. Imam osjecaj da pokusava da pridobije i glasace pozicije i opozicije, da se dodovori,pa i da pravi miks u stavovima.

GzP jeste napravila grubu stratesku gresku tokom kampanje, prvenstveno jer su mislili da su Milo & co, prihvatanjem cenzusa od 55% - namjerno isli na sivu zonu i produzavanje agonije. Naravno da pokusava ridobiti glasace i jedne i druge referendumske opcije, jer referendum je zavrsen - i te podjele trebamo ostaviti za nama i fokusirati se na nove: one koji su za ovakvu Crnu Goru i one koji su za drugaciju. NE ide to lako, ponekad i njihovom krivicom, ali sto je tu je...

Quote:
To je tipicno crnogorsko prizivanje novog Vodje. Ne ide to tako. Ne treba nama svetac - vec promjena sistema koji treba da servisira potrebe gradjana. Tu nam trebaju sposobni ljudi, cije ce postenje biti nadkriljeno strahom, odgovornoscu i motivacijom da funkcionisu u sklopu zakonskih okvira i strateskih razvojnih programa.
Najlakse je reci - ajmo da cekamo cudo s neba, Vodju koji ce rijesiti nase probleme. To je nezrelo i u neku ruku cak kukavicki - jer problemo moramo rjesavati svi. Svi moramo postovati zakone, svi moramo placati poreze, svi moramo paziti kad javna tijela ne postuju zakone ili ne rade svoj posao kako treba. Najlakse je cutati, grebati se za svoje mrvice i cekati nekog Vodju da nam sve rijesi.

Za pocetak - ajmo po prvi put u nasoj istoriji smijeniti vladu na izborima. Nemojmo vise sjedjeti u posljednjoj magarecoj klupi sa Bjelorusijom...

Last edited by Bonja the Zmaj; 25-11-07 at 10:19..
Old 25-11-07, 10:35   #15
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

mozak na dobrome putu

Vrh pateticnosti doktora za probleme je kada je u ime zemunaca pisao protiv Djindjica, a on naivan pa ne zna ko stoji iza lista, tada kad je Srbija grcala u problemima, da bi se ovih dana poistovjecivao sa pokojnim Djindjicem..ta polemika sa SDP-om je na licnoj osnovi jer su nekad svi zajedno bili a sada je neko u vlasti a neko nije..te price koliko je ko potroshio za gorivo ili telefon su nivoa zhena ogovarusha...niko se nije zapitao kako je pzp na ponovljenim izborima u zeti pao sa 3 na 1 odbornika...
mozak is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 08:03   #16
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Ribica na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by mozak View Post
Vrh pateticnosti doktora za probleme je kada je u ime zemunaca pisao protiv Djindjica, a on naivan pa ne zna ko stoji iza lista, tada kad je Srbija grcala u problemima, da bi se ovih dana poistovjecivao sa pokojnim Djindjicem..ta polemika sa SDP-om je na licnoj osnovi jer su nekad svi zajedno bili a sada je neko u vlasti a neko nije..te price koliko je ko potroshio za gorivo ili telefon su nivoa zhena ogovarusha...niko se nije zapitao kako je pzp na ponovljenim izborima u zeti pao sa 3 na 1 odbornika...
Koliko ja znam, što se tiče njegove saradnje sa tim listom, on je, čim je saznao ko stoji iza lista, prekinuo saradnju (mnogo prije nego je ta informacija dospjela u javnost- čista manipulacija medijima bila je to što je bivši savjetnik Đinđićev (pa Đukanovićev) to upotrijebio kao argument protiv njega.)
S kim je sve Đukanović sarađivao i sarađuje(Interesantno, Đukanoviću ovaj narod sve greške prašta. On kaže švercovao sam, krao, družim se sa Canetom itd, narod: "pa dobro")..a ovaj je pisao čovjek i to javno.
Ne kažem ja da Medojevića proglasimo za svetca, al treba promijeniti vlast, pokazati da se narod pita, pa ako ne valja ta nova i njih promijeniti.. a ne dozvoliti sve što smo dozvolili...
Old 26-11-07, 11:20   #17
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
S kim je sve Đukanović sarađivao i sarađuje(Interesantno, Đukanoviću ovaj narod sve greške prašta. On kaže švercovao sam, krao, družim se sa Canetom itd, narod: "pa dobro")..a ovaj je pisao čovjek i to javno.
upravo.
to samo pokazuje da je kategorije morala - obicna politicka floskula. Svi oni koji podrzavaju ovu vlast, zbog toga sto niko nije svetac koriste veoma kukavicki argument.
Old 26-11-07, 11:21   #18
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by mozak View Post
niko se nije zapitao kako je pzp na ponovljenim izborima u zeti pao sa 3 na 1 odbornika...
S obzirom da su izbori ponovljeni u toliko kratkom roku da je iluzorno govoriti o nekom novom osvjescivanju glasaca - jedino objasnjivo rjesenje je da je u tom momentu Zeta bila jedini izborni poligon u CG - sto je omogucilo vlastima da svoju poznatu izbo0rnu tehniku fokusiraju na usko biracko tijelo i voila
Old 26-11-07, 18:44   #19
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Jako mi je interesanto kad vidim da na nekog još uvijek ima uticaja priča DPS-a.
Prvo, ne vjerujem da je Medo sarađivao sa Zemunskim klanom ili bilo kojom drugo kriminalnom grupom. Ali i da jes, pa vidite druge dvije opcije: ratno huškačku (ove prosrpske opcije) i kriminalnu (DPS) (Čast izuzecima, ima svuđe dobrih ljudi) Sprega vlasti i organizovanog kriminala u CG ide preko DPS-a. Da ne ulazim u dublja obrazloženja mislim da to svako zna u CG i ne treba nam neki izgovor da pravdamo svoje (pogrešne) stavove kad opet budeno glasali za pobjednika.

Podjele odgovaraju samo ovim vlastodršcima i kada god osjete da se javlja neko "pomirenje" i "pomiritelj" oni ospu drvlje i kamenje na njega.

Medo je ukapirao što je najveće zlo koje prijeti ovom narodu i poziva na jedinstvo! To ne odgovara ni poziciji ni ovim što sebe nazivaju Srbima iz Crne Gore.

I jedna stvar koja mi se u PzP jako sviđa: nijesu Hezbolah, svako može da iznese i zastupa svoje stavove. Demokratija a ne jednoumlje.
Homer is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 19:03   #20
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

mozak na dobrome putu

@Homere moj utisak o pzp je cisto na osnovu licnih utisaka...prevara veruj mi

@mozak nešto sam čačnuo i izbrisao dio posta!
Izvini!

(Đe nađoše mene za moderatora!?)

Last edited by Homer; 26-11-07 at 20:07..
mozak is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
medojević, nebojša, pzp

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules