MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 18-09-07, 12:03   #1
mary
MiM team Guru

mary's Avatar

Registrovan: Feb 2007
mary has disabled reputation
Default Šta žena voli kod starijeg muškarca

Jedan dobrodržeći otac poželeo je da odvede svoju ćerku gimnazijalku u jedan beogradski kafić na sladoled, ali je ona to odbila: "Nemoj tata molim te, svi će misliti da sam sponzoruša".

Iza ove, pomalo sarkastične primedbe, krije se nedvosmisleni stav da, ako lepa devojka pravi društvo prosedom gospodinu onda je on verovatnije njen ljubavnik, a ne otac. Da li je ova pretpostavka zasnovana na realnoj činjenici da je sve više ljubavnih veza izmedju zrelih muškaraca i mladih dama ili je reč o izuzecima, koji upravo zbog toga, golicaju maštu okoline? I, ako je tačna, da li se u takve vezu upuštaju samo "sponzoruše", ili i neke druge devojke, podstaknute psihološkim, emotivnim ili erotskim motivima?

Intimna veza izmedju partnera koje deli dubok generacijski jaz niti je nova niti neobična pojava, ali svaki put nosi drugačiji socijalni pečat. Nekada je udaja tek stasale devojčice za znatno starijeg situiranog muškarca bila deo tradicije koju je ona sledila, milom ili silom. Medjutim, danas se mlade dame prema sopstvenom izboru vezuju za čoveka koji im može biti otac ili deda, iako zbog toga često trpe prezir okoline.

"Devojke se često zaljubljuju u starije muškarce jer su oni, za razliku od njihovih pomalo nezgrapnih i nespretnih vršnjaka, veći kavaljeri, imaju stila, umeju da im poklone pažnju i nežnost. Zreli muškarci su i na erotskom planu privlačni jer njihovo iskustvo imponuje mladim ženema, koje tek otkrivaju svoju seksualnost",
kaže za "Politiku" dr Dušice Marković-Žigić, psihijatar i seksolog.

On pruža sve: od čokolade do stana

Produžena mladost je ideal savremenog čoveka i nema te stvari koju sredovečni dinamični muškarac neće uraditi da bi izgledao i osećao se bolje. Upravo na takve, zgodne, energične i uspešne "matorce" devojke se najčešće "lepe". Ukoliko uz to ide i finansijska prednost, utoliko bolje.

"Mlade žene osim novca, vole i moć koju muškarac ima. Ljudi koji su postigli nešto u životu, a takvi su, da budemo iskreni mnogo zanimljiviji za mlade dame, obično imaju više energije, poletni su, sugestivni. Pored njih se devojke osećaju zbrinute, pa lako zaboravljaju na razliku u godinama. Nekima ta razlika čak imponuje jer u ljubavniku zapravo traže zamenu za oca. Sindrom poznat kao elektrin kompleks, nije ni retka ni neobična pojava", kaže Dušica Marković-Žigić.

Slično mišljenje deli i Gordana Zorić, koja je kao matičar u opštini Stari Grad venčala mnogo parova medju kojima je razlika u godinama ponekad bila i četiri decenije.

"Kada ste dugo u ovom poslu ništa vas više ne može iznenaditi. Sećam se, ipak, jedne prelepe mlade i njenog znatno starijeg mladoženje, uglednog hirurga, i moje zbunjenosti kada sam ih videla. Pitala sam se: šta će ona sa njim. Kasnije sam iz dokumentacije ustanovila da je ona usvojeno dete i to je na neki način bio odgovor", objasnila je matičarka.

Dešava se, medjutim, da se devojke udaju za starije isključivo zbog novca ili stana. Pravu poplavu koketnih srpskih lolita stasalih u poslednjih petnaest godina sociolozi tumače upravo ekonomskim razlozima. Nemaština je učinila svoje pa su devojčice, željne svega, od čokolade do novih cipela, preko noći postajale zavodljive žene spremne da udju u avanturu sa bilo kim ko će im pokloniti bočicu parfema ili ih izvesti u prestižni noćni klub na večeru.

Čak i kada nisu bile egzistencijalno ugrožene, mnoge od njih su žudele za nečim lepšim, boljim, raskošnijim od onog što su imale u roditeljskom domu.

"Kriza srednjih godina kod muškaraca može biti dramatična, posebano što njihova polna moć tada počinje da opada, pa im je potrebno dodatno uzbudjenje da bi potvrdili svoju muškost. Onima koji su u medjuvremenu stekli bogatstvo, moć ili društveni ugled, apetiti naglo rastu, pa žele više novca, bolja kola, mladju ženu pored sebe. Lepa i mlada ljubavnica je trofej kojim se oni diče pred drugarima. Nešto kao statusni simbol", objašnjava Marković-Žigić.

(MONDO)
mary is offline  
Reply With Quote
Old 18-09-07, 12:36   #2
Soul
Universe

Soul's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Soul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auru
Send a message via MSN to Soul Send a message via Skype™ to Soul

Da ja pitam, sta klinke traze kod starijeg
Old 18-09-07, 12:46   #3
mary
MiM team Guru

mary's Avatar

mary has disabled reputation

Evo ti gore sve lijepo objasnjeno
mary is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 13:01   #4
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Sta znam... Mozda njegovoga sina?????
Xixixiixixixi...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 18:37   #5
petar
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Apr 2007
petar uskoro postaje slavan

a koja je to razlika u godinama da bi neko bio matorac a neko klinka?
petar is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 21:42   #6
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Amelie na dobrome putu

aha evo npr ja izadjem sa nekim od 35
ili neko od 20 sa nekim od 35/40
ili neko od 25 sa nekim od 50 i sve tako

a inace ovaj,ja mislim da je mladje sladje...a prihvatljiva granica starosti je 10 god

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 22:13   #7
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

godine uopste nisu bitne...mada stvarno ne treba pretjerivati..
Imala sam momka koji je 2 god mladji od mene..trenutno je na ekskurzijUU
A najstariji je bio 13 god stariji od mene

donja granica (bar u ovim godinama) mladji 3 god,a stariji 15...ne vise..

inace jedna cura moje god..imala je tad 18 god,udala se cim smo gim zavrsili za svog profespra koji ima 46 god..a izgleda stariji bar 10 god...to mi je preeegaadnoooooo......
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 22:25   #8
petar
MiM team Forumaš i po'

Quote:
Originally Posted by Amelie View Post

a inace ovaj,ja mislim da je mladje sladje...a prihvatljiva granica starosti je 10 god
aha,neko mi se uklapa sa vecom razlikom u godinama,a neko ne.Mada bitna je hemija i osjecaj ali ne valja ako ti ti momak izgleda kao otac
Old 18-09-07, 22:57   #9
petar
MiM team Forumaš i po'

oli rec milena koliko si visoka
Old 19-09-07, 03:57   #10
Miki_from_the_block
MiM team Expert

Miki_from_the_block's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Miki_from_the_block nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Miki_from_the_block

Milena, darling, pa i ja sam mladji od tebe, a mene ne spominjes!

* Live or die? Make your choice

You`re Just Another Star that`s burnt Out you quickly...
"
Miki_from_the_block is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 08:01   #11
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

Registrovan: May 2007
mozak na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mozak

znam neke situacije đe je đevojka mlađa od čovjeka tu oko 15 do 18 god...tvrdim da su one sa njima isključivo zbog dobrog sexa..i kao vole ga i kao i one su od krvi i mesa..ništa zajedničko nemaju ali u krevetu se poklope...ne kažem za sve vjerovatno ponegdje ima ljubavi ali ovo što sam ja vidio, a a a a ....
Old 19-09-07, 08:05   #12
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Amelie View Post

jel bi ti smetalo da izadjes sa nekim od 30, kao ja?
Baron is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 08:07   #13
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

ali je glupo, idealna je razlika par godina
Baron is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 09:26   #14
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Najstariji moj momak je stariji od mene bio 5 godina. Dovoljno.
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
Old 19-09-07, 12:16   #15
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Miki_from_the_block View Post
Milena, darling, pa i ja sam mladji od tebe, a mene ne spominjes!

trenutno oboje imamo 19 godina...
a to sto ja samo sto nisam napunila 20,a sto si ti tek napunio 19 je neeebiiitnoooooo
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 20-09-07, 13:48   #16
petar
MiM team Forumaš i po'

eto da svi idemo na rodjendan da se opjanimo
Old 20-09-07, 14:26   #17
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

UPDATE
Sad se sjetih, moj najstarii momak bio je 9 godina stariji od mene... Al dobro, malo je trajalo..
Old 20-09-07, 15:25   #18
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by milenaaaa View Post

donja granica (bar u ovim godinama) mladji 3 god,a stariji 15...ne vise..
Za malo!

Pošto ja imam 38, nagrdiste me ođe!

Šalim se! Ali da znate, godine su bitne, kad- tad!!!
Homer is offline   Reply With Quote
Old 20-09-07, 15:34   #19
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Nemam pojma, ja volim malo mladje
Po mom misljenju ok je ako je momak stariji DO 10 godina. Naravno, zavisi od toga koliko je ko u toj vezi zreo. Neki muskarci su sa trideset kao djeca, a djevojke svakako bioloski ranije sazrijevaju, pa se mogu poklopiti Znam djevojku koja ima 26 godina i izlazi sa covjekom koji ima preko 40. Ona kaze da se pored njega osjeca kao da se svijet vrti oko nje, da je on pazi i mazi, ispunjava joj sve zelje. Moj komentar je bio -pa naravno kad si premija za njega, a ona kaze da zna da mladji momci ne mogu da joj uliju toliku sigurnost kao on. Mozda se tu radi o nesigurnosti u sebe. Ipak je jaz generacijski ogroman. Nikako ne mogu imati slicna razmisljanja, potrebe i zelje.
Ko voli nek izvoli. Mene ne privlaci staro, naborano

Last edited by explosion; 20-09-07 at 15:40..
explosion is offline   Reply With Quote
Old 20-09-07, 17:28   #20
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
... ja volim malo mladje
I ja! No što će kojoj još jedan tata

A ta tvoja drugarica

Rađe bi ja izabrao mene sa 20 no sa 40
Homer is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
kod, muškarca, starijeg, voli, Šta, žena

Opcije Teme
Način Prikaza