MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 18-09-07, 11:50   #1
mary
MiM team Guru

mary's Avatar

Registrovan: Feb 2007
mary has disabled reputation
Default Agencija za brakolomstvo

Jedna dovitljiva Francuskinja dosetila se, u potrazi za dobrom i lakom zaradom, da osnuje kompaniju koja nevernim supružnicima omogućava da sačuvaju brak.

Onima koji planiraju vanbračni izlet tokom vikenda, a ne bi da budu uhvaćeni i izloženi neprijatnostima, Režin Murizar (50), nekadašnja detektivka i majka dvoje dece, pruža usluge u vidu "adekvatnog pokrića".

Ova dovitljiva žena tvrdi da joj je dugogodišnje iskustvo privatnog detektiva omogućilo da otvori agenciju "Ibila".

"Punih 20 godina sam radila tako što sam sprečavala ljude da čine ono što žele, a onda sam pomislila 'kako bi bilo da im pomognem da to čine na bezbedan način"?

Njena agencija nudi sve vrste usluga - od telefonskog poziva za učešće na izmišljenom seminaru, do iznenadnog poziva iz kancelarije, rodjačke ponude za neizostavno prisustvo na nepostojećoj svadbi, ukratko, bilo šta što bi predstavljalo "opravdanje za prevaru" i otklonilo sumnju koja izaziva ljubomoru.

"Ako imate dobar alibi, a supruga ni u šta ne sumnja, to vam može spasiti brak", izjavila je Murizar u telefonskom intervjuu agenciji Asošijeted pres.

Njena agencija pruža "svu logistiku za tajne ljubavne sastanke", rezerviše hotele, vozne i avionske karte, kupuje poklone, cveće, čokolade i parfeme tako da se računi ne pojavljuju u bankovnim izveštajima brakolomnika...

Čak 60 odsto njenih klijenata su muškarci stari izmedju 25 i 60, dok joj se četrdesetogodišnjaci ipak obraćaju u najvećem broju.

Murizar insistira na tome da je njeno poslovanje legalno. Ona ne falsifikuje stvarna dokumenta već izmišlja imena kompanija, hotela i restorana... Ona takodje traži od svojih klijenata da potpišu potvrdu kojom se obavezuju da neće zloupotrebiti njen materijal u druge svrhe koje bi mogle naneti bilo kakvu štetu njenim službenicima ili francuskoj vladi.

Murizar i njeni službenici, od kojih je jedan stručnjak za kompjutere, "pribavljaju", po potrebi, lažne hotelske i račune iz restorana, potvrde i druge papire, te "sitne bele laži" koje, kako ona kaže, "nikome ne mogu naškoditi".

Ukoliko je uživalac usluga "odsutan zbog seminara", agencija mu dostavlja čak i olovke, kačkete i majice s natpisima koje se obično dobijaju u takvim prigodama...

Dovitljiva Francuskinja ne odaje sve tajne svog poslovanja, štiteći pravo na privatnost, ali je bila voljna da ispriča priču klijentkinje koju je nazvala "Žeraldina".

Udata za veoma strogog i ljubomornog čoveka, Žeraldina je bila očajna što nije mogla da izadje iz kuće samo na sat da se vidi s bivšim mladićem koji živi u inostranstvu, a u gradu je bio na proputovanju.
"On je bio 'ljubav njenog života' i morala je neizostavno da ga vidi", rekla je Murizar. Pošto je Žeraldina bila vlasnica Auto-škole, službenik agencije je, odredjenog dana, pozvao telefonom predstavljajući se kao klijent koji uči vožnju, a kome je potreban još jedan čas pre sutrašnjeg polaganja vozačkog ispita.

"Žeraldinin ljubomorni suprug je tu priču smesta 'kupio', pa je čak sišao i isterao kola iz garaže, kako ona ne bi zakasnila na čas"...

Najjednostavnija opravdanja kao što je bio onaj "za Žeraldinu" koštaju 19, dok ona složenija, koja se odnose na "vremenski alibi", mogu dostići i 150 evra.

(Tanjug)
mary is offline  
Reply With Quote
Old 18-09-07, 15:13   #2
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Eeeeeee ovo meeeni treba, ovo!!!
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 19:50   #3
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Eeeeeee ovo meeeni treba, ovo!!!
ma ko bi reko!
no ne znam što ja činim odje!
seka is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 22:15   #4
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Registrovan: Feb 2007
milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

ovo je extra
vrh...
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 22:19   #5
petar
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Apr 2007
petar uskoro postaje slavan

ovo je i za vas vrh,a ne samo za muskarce
petar is offline   Reply With Quote
Old 27-04-08, 13:37   #6
dareP
MiM team Početnik

Registrovan: Apr 2008
dareP na dobrome putu

Dovitljiva ova zena,nego svaka joj cast na ideji!
dareP is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
agencija, brakolomstvo

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules