MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota > Medicina

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 16-09-07, 00:30   #1
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru
Default Postoji li lijek

Meni je jako bilo interesantno:

http://www.ivonazivkovic.net/B17.htm
Homer is offline  
Reply With Quote
Old 16-09-07, 08:00   #2
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

wow! i meni!
explosion is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 08:18   #3
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Prije godinu dana sam čuo priču čovjeka koga jako cijenim i koji je jako dobroobavješten, da lijek za rak postoji ali da se farmaceutskoj industriji ne isplati, itd.
Takođe mi je tad rekao da je pronađena i vakcina za karijes i da je otkupljena od naučnika koji je otkrio, za 5 miliona $. Naravno, nikada se nije pojavila jer bi uništila "stomatološku industriju".

Sinoć, kada sam vidio ovaj članak sjetio sam se ovog razgovora.
Homer is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 08:33   #4
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

a ja sam isto chula za leukemiju. ne znam sta da mislim o tome, ima logike, a jezivo.uzas jedan.
explosion is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 10:30   #5
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Sve u svemu makar je na slikovit nacin opisano kako nastaje tumor.
Sto se skrivanja te informacije o lijeku za kancer tice mislim da to ne stoji.
Evo do nje smo dosli i mi laici a ne moguci naucnici koji rade na njegovom otkrivanju.
Pojavom interneta je nemoguce cuvati tajne te vrste.
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 10:35   #6
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Čuva se tajna Coca-Cole, a ne što drugo!
Old 16-09-07, 11:24   #7
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
anon1 has disabled reputation

Evo sa wikipedije o B17

Quote:
Amigdalin je cijanogeni glikozid koji se nalazi u semenima badema i drugog koštunjavog voća. U organizmu čoveka i životinja se dejstvom enzima razlaže na glikozu, benzaldehid i veoma otrovnu cijanovodoničnu kiselinu. Ona može da izazove trovanje ukoliko se za kratko vreme pojede suviše semenki badema. U medicinske svrhe amigdalin se koristi od 1830. godine kada je otkriven.

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 12:43   #8
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

@anon1
Onda mora da je b17 stvarno lijek za kancer. Nema lijeka koji nema kontraindikacije
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 12:50   #9
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

U medicinske svrhe se koristi za stomacne probleme. Cijanidni jon se vezuje permanentno za hemoglobin na mjestu predvidjenom za kiseonik/ugljendioksid i dovodi do trajne naupotrebljivosti tog molekula hemoglobina. Isto tako pretpostavljam da napada i mioglobin koji se nalazi u strukturi misica a gotovo je identican hemoglobinu.

Old 17-09-07, 13:08   #10
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Registrovan: May 2007
Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

Evo vam informacija iz prve ruke: Cijanida u vecim kolicinama ima u Plantazinom Procorde-u.
Razlog je u tehnologiji- dok se u drugim vrstama vina sjemenke uklanjaju, u prokordeu se DODAJU. iz tog razloga je bolji za svakodnevnu upotrebu vrhunski, ili obicni vranac, dok je prokorde sto kazu za lijeka!
Baron is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 13:19   #11
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Baron spammer - stvarno ovaj server kriminalno radi danas...

Old 17-09-07, 13:29   #12
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Registrovan: May 2007
Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

evo sam pobrisao visak.
a server je danas prokuvao, hehe
Baron is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 22:40   #13
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by Homer View Post
Prije godinu dana sam čuo priču čovjeka koga jako cijenim i koji je jako dobroobavješten, da lijek za rak postoji ali da se farmaceutskoj industriji ne isplati, itd.
Ubedjena sam da je lek za carcinom odavno pronadjen.To ne odgovara farmaceutskoj mafiji.To bi bio kolaps za fabrike lekova.Ne bi imali kome da prodaju citostatike,i flastere morfijuma,a da ne pricamo ostalim lekovima koji se koriste uz terapiju
pehar is offline   Reply With Quote
Old 04-11-08, 20:07   #14
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Default Nađoh ovaj post na forumu Krstarica, pa mi se učini zanimljiv

Ево једна корисна информација од мог другара, за НЕ ДАЈ Боже да некоме затреба.

Hteo bih da Vas podsetim na jedan cudesan lek ako, ne daj boze, nekada nekome zatreba. U svojim istrazivanja jos pre nekih 7-8 godina sam saznao za ovaj lek, a tada sam i uspeo da ga nabavim preko interneta, od jednog naseg humanog coveka iz Amerike, a za jednu moju komsinicu koja je tada bila obolela od teskog oblika raka dojke.

Kao sto mozete da pretpostavite zena je danas ziva i zdrava, a i one dve lepotice ponosno stoje na svom, od Boga za to predvidjenom, mestu.

Saznao sam da se sada ovaj preparat moze nabaviti i kod nas u maloj ruskoj apoteci u Beogradu. U rusiji se ovaj lek zove Sehidrin.

Ovaj lek vam lekar nikada nece prepisati. Velika vecina lekara zapravo nikada nije ni cula za njega. Na onim preskupim kongresima koje im placa genocidna i holokausticna farmaceutska industrija danasnjice taj lek nikada nece ni biti pomenut! Taj lek bi njima poremetio najbasnoslovniju zaradu u istoriji covecanstva i jednu toliko tuznu prevaru u kojoj obolelima kao lek prodaju bojne otrove pod imenom citostatici, a koji zaista nisu nista drugo do najobicniji bojni otrovi korisceni u Prvom svetskom ratu. Kada vidim onu decicu obolelu od raka sa opalom kosom od sistematskog trovanja dodje mi da se popnem na najvislju planinu i da povicem iz sveg glasa kako bi me ovo spavajuce covecanstvo culo i kako bi konacno, probudjeno, pogubilo sve svoje dzelate. Nazalost, monopol na istinu je u njihovim rukama i oni tu laznu istinu odrzavaju kroz mocne medije, trustove i kartele smrti. Na nama pametnijima je da budemo poslednja OSTRVA SLOBODE, SVETIONICI OVOG UMIRUCEG I POROBLJENOG SVETA.

Lekari su zalosna pojava i cesto puta mi se desavalo da kroz razgovor sa njima na zapanjujuci nacin shvatim da ja mnogo vise znam o medecini od njih koji primaju basnoslovne plate kojima im se zapravo placa da budu glupi. Onda shvatam da ni kod mojih kolega ekonomista nimalo nije bolja situacija - danas 99 posto ekonomista misli da je kapitalizam najbolje drustveno uredjenje, a u stvari cinjenica koja naprosto bode oci je da je kapitalizam najbezocnija, najutopistickija pojava u celokupnoj istoriji covecanstva koja se teorijski oslanja na postulate Darvinove teorije vrsta koje se i sam Darvin odrekao kada je bio suocen sa cinjenicama o cudesnim mogucnostima ljudskog oka. Kapitalizam je poslednja faza porobljavanja, totalni moralni pad, nesto posle cega nema Revolucija Slobode vec iz koga ishodi terorizam kao poslednji vapaj porobljenih koji bi bili spremni da uniste ceo neslobodni svet jer naslucuju da druge zore covecanstvu vise nema.

Naposletku, kapitalizam kao oblik utopije, slicnim mehanizmom kao kod piramidalnih banaka, neminovno vodi u Konacni rat posle koga nista nece biti isto, a gledajuci pojave na berzi, totalni raspad civilizacijskih vrednosti, morala, ljudskosti i svih ostalih nusprodukata kapitalizma, nece jos puno dana proci do tog konacnog sloma i beskrajnih potoka ljudske krvi i placa.
Old 04-11-08, 23:04   #15
lady abu bin crazy
MiM team Forumaš

lady abu bin crazy's Avatar

Registrovan: May 2008
lady abu bin crazy na dobrome putu

Homie, je li se ucinio zanimljiv zato sto je toliko apusrdan i deinformativan? Ne mogu prosto da vjerujem da je covjek u ovo malo teksta uspio povuci toliko "znanja"
lady abu bin crazy is offline   Reply With Quote
Old 04-11-08, 23:39   #16
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Quote:
Originally Posted by lady abu bin crazy View Post
Homie, je li se ucinio zanimljiv zato sto je toliko apusrdan i deinformativan? Ne mogu prosto da vjerujem da je covjek u ovo malo teksta uspio povuci toliko "znanja"
Zanemario sam svo njegovo pisanje i boldovao samo ime lijeka. Ako neko nešto zna o ovom lijeku može postovat.

Cio post sam postavio da bi ukazao o kakvom se "izvoru" radi, tako da ga treba prihvatiti sa rezervom i provjeriti o čemu je riječ.
Old 05-11-08, 00:00   #17
lady abu bin crazy
MiM team Forumaš

lady abu bin crazy's Avatar

Registrovan: May 2008
lady abu bin crazy na dobrome putu

Ok, to se zove Sehydrin, hydrazinsulfat, zagovornici ovog lijeka tvrde da suzbija kancer.Americki kancer institut je napravio par studija i nijedan nije pokazao pozitivan utcaj substance na kancer.Ovaj se " lijek" i dalje siri po internetu za lijecenje protiv raka. Inace se koristi kod oboljelih od raka da suzbije mrsavljenje.
Trazi na hemijski naziv ove substance Hydrazine Sulfate, ili Sehydin, vidjeces.
lady abu bin crazy is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 07:50   #18
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

NA POMOLU SENZACIONALNI USPJEH ČEŠKIH LjEKARA U BORBI PROTIV NAJTEŽE BOLESTI NAŠEG DOBA
Vakcinom protiv raka

Ekipa ljekara iz češke bolnice "Motol", uspjela je da napravi vakcinu, koja, za razliku od dosadašnjih ljekova, prepoznaje ćelije raka, napada ih i uništava, ili potpuno sprječava njihovo napredovanje, metastaziranje u tijelu oboljelog, pišu frankfurtske "Vesti".

Nakon višedecenijskih pokušaja da se nađe lijek protiv raka, najteže bolesti našeg doba, praški ljekari i biohemičari krenuli su specifičnim, do sada neprimijenjenim putem prema tom cilju, i pronašli vakcinu kojom se kancerozno tkivo, uz pomoć krvi oboljelog pacijenta, pretvara u bezazlenu masu, koja nema nikakvih izgleda da metastazira, piše list.

Šef pronalazačkog tima, prof. dr Jirina Bartnjukova, jedan od najpriznatijih svjetskih imunologa, za "Vesti" je potvrdila da vakcina do koje su došli uništava kancerozne ćelije ili ih, u najmanju ruku, blokira, odnosno zarobi i učini nesposobnim za pogubno djelovanje na tijelo bolesnika.

Oni su, kako bi se vojničkim rječnikom moglo reći, tragali za načinom kako da neprijatelja, odnosno oboljelo, neizlječivo tkivo, okruže zdravim "zidom", neprobojnim za ekspanzionističke metastatičke ambicije smrtonosnog neprijatelja", u čemu su i uspjeli.

Prva "žrtva" ovog naučnog postupka bio je poodmakli kancerozni tumor u tijelu jednog ljekara iz iste fakultetske ustanove.

"Počeli smo da liječicmo kolegu oboljelog od raka prostate. Bilo je to u trenutku kada mu, i pored najbolje volje, nijesmo davali nikakve šanse, i kada smo mislili da je još jedna bitka za život izgubljena", rekla je Bartnjukova. "Taj kolega sada ima za sobom jednogodišnje liječenje našom vakcinom. Rezultati su iznenađujući, rak je potpuno zaustavljen", konstatovala je ona.

Prof. Bartnjukova naglašava da tako osposobljene i aktivirane specifične ćelije brzo pronađu mjesto gdje se ugnijezdilo kancerozno tkivo i okruže ga. Nekad ne uspiju potpuno da ga unište, ali zloćudni tumor, u takvoj poziciji, više nema nikakvih šansi da se dalje razvija u tijelu pacijenta, kaže ona.

"Velika prednost ovog liječenja sastoji se i u tome što vakcina nema nikakve sporedne učinke, kao što je to slučaj, na primjer, prilikom hemioterapije, koja ima vidljivo negativno dejstvo na organizam. Pacijenti koji budu liječeni uz pomoć novootkrivene vakcine, neće u toku terapije gubiti na težini, neće im opadati kosa, neće se, kratko rečeno, osjećati loše", istakla je Bartnjukova.

Cijena vakcine u sadašnjoj fazi proizvodnje, prema riječima dr Bartnjukove, iznosi preko 100.000 kruna (oko 4.000 eura), ali će ovoj cifri, najvjerovatnije, biti dodati i neki prateći troškovi, vezani, prije svega, za distribuciju.
Old 10-05-09, 08:01   #19
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Ovom tekstu nedostaju bitne informacije - da se zasad pokazalo lijek djeluje na samo nekoliko vrsta raka i da je potrebno dosta vremena da se proizvede. U svakom slucaju, ovo je bitan napredak i mozda jedan od pravaca za ulaganje novca. Ono sto je pacijentima i porodicama jos potrebnije je podrska u borbi protiv raka, koja ni nakon ovoliko vremena najcesce nije odmakla od nule. Iznenadjujuce je da cak ni ljudi koji su imali iskustva s ovom bolescu najcesce nijesu spremni ni sposobni da pomognu drugima kad se u toj situaciji nadju.
Calathea is online now   Reply With Quote
Old 24-10-09, 03:12   #20
templarlady
MiM team Početnik

templarlady's Avatar

Registrovan: Feb 2009
templarlady nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ja verujem u delotvornost jednostavnog načina lečenja- GLADOVANJE.
Ćelije raka se odlikuju ubrzanim metabolizmom i proliferacijom (razmnožavanjem) i potrebom za većom količinom hrane nego normalne ćelije u normalnom razvoju i stadijumu života. Tumorske ćelije otimaju hranu normalnim ćelijama, jer telo ima signal za većom potrebom energije i po zakonu samoodržanja usmerava hranu tamo gde je kritično potrebna. Zato čovek rapidno slabi, gubi na težini- a tumor raste.Često kod prebrzog rasta tumora ,rast krvnih sudova( koji doturaju hranu tumoru) ne isprati rast tumora, pa dođe do odumiranja tumora, obično u njegovom centralnom delu.Ali zato raste na periferiji. Tako je neko došao na genijalnu ideju- zašto ne gladovati? Pošto tumorske ćelije imaju najveći apetit, najnežnije su i najfragilnije na nedostatak hrane i kiseonika. Tako prve umiru, jer zdrave ćelije lakše podnose glad. Preporučuje se gladovanje od 40 (biblijskih) dana. Čovek izgubi dosta na težini , ali kažu, tumora više nema.Meni ima logike.

Tags
karcinom, rak

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules