MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 24-07-07, 03:37   #1
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Prava veza ili ne?

Ima ljudi koji vam deluju super, i zaljubite se u njih, i nakon nekog vremena, budete i u vezi s njima - i stvari tada postanu krajnje zbunjujuće. Tačnije, oni se toliko čudno ponašaju da se vi pitate šta se tu dešava i kakva je to veza uopšte. A bojite se da razgovarate s njima o tome, da ih ne naljutite.

Tipičan primer bio bi da ste s dečkom ili devojkom na žurkama stalno zajedno, izlazite zajedno, možda već imate i seksualne odnose (ako ste dovoljno stari za njih i imate dovoljno zrelosti da se zaštitite od neželjene trudnoće i polno prenosivih bolesti - izvin'te, ali nikad nije previše naglašavanja o neophodnosti zaštite, najbolje je kondomom, ili kontraceptivnom pilulom ako ste u dužoj vezi). Međutim, u školi, voljena osoba se potpuno drugačije ponaša - nekada kao da ste dobri prijatelji, nekada kao i da se i ne poznajete, ali nikad kao da ste par.

O čemu se ovde radi? Možda je vašeg dečka ili devojku stid da u školi pokažu da su u vezi; možda ih je blam da u školi pokažu da su u vezi s vama. A možda im se i dopada još neko iz škole, pa zato pokušavaju da prikriju vašu vezu. Mogućnosti su razne, i nije uvek lako saznati zbog čega se tako ponašaju - jedino što je tu sigurno jeste da vama takvo ponašanje smeta.

Šta tu učiniti? Skupiti hrabrost, i bez sukoba i optuživanja objasniti dečku ili devojci zbog čega vam takvo ponašanje smeta (osećate se kao da vas se stide, zbunjeni ste i ne znate kako da se ponašate...), i šta biste želeli da učine (sasvim sigurno nećete tražiti od njih da se grlite i ljubite nasred hodnika na svakom odmoru, ali pokazivanje malo više bliskosti bilo bi lepo, kao i izbegavanje toga da se ponašaju kao da vas ne poznaju). A onda saslušajte i njihove argumente, ako ih imaju, i dajte im neko vreme da se promene.

Ne menjaju se? Uopšte? Onda vam preostaje da razmislite u kojoj meri vam takvo ponašanje smeta - da li toliko da više ne želite da budete s njima, ili ćete im to ipak tolerisati. Ako vam to čudno ponašanje baš smeta, bolje je raskinuti nego da se tako mučite - s vremenom ćete naći nekog ko će se normalnije ponašati (znamo da je to mnogo lakše reći sa strane nego tako postupiti kad ste zaljubljeni). A ako možete nekako to da podnesete, pa, imaćete uvrnutu vezu, ali ipak vezu s osobom koju volite, i to vezu u kojoj vam nije nepodnošljivo - a i to je nešto.

izvor : burek
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)

Last edited by inzaghi9; 27-07-07 at 00:54..
inzaghi9 is offline  
Reply With Quote
Old 24-07-07, 07:43   #2
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

... i onda sam dosla do dijela u skoli voljena osoba... I dalje nisam citala...

Mimo skole, mi koji ne idemo u skolu, znaci, i koji imamo veze i odnose, a zaposleni smo i studiramo... Da li je moguce da se nasa druga polovina uopste ne mijenja, vec da je mi malo poznajemo? Da li ste recimo bili sa nekim ko se trudi da bude nesto sto nije? Koliko tolerisete neke stvari? Ja mislim, tj. vidim po sebi, da sto samo stariji, sve manje stvari tolerisemo, i prelazimo preko mnogo manje stvari, nego sto smo mogli ranije...
Sto ima neko od toga sto je super sa tobom dok ste zajedno? Kad te prebaci kuci, saswim je druga prica... Nije mi to nikad jasno bilo. A imala sam priliku skoro da vidim.
Uglavnom, stvar koje bi mi smetale kod muskarca su pretjerana sujeta, nekultura i nevaspitanje, recimo lazi, i eto... Ukratko...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 24-07-07, 08:13   #3
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

Registrovan: May 2007
mozak na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mozak

uh..ovo su previse zahtjevne teme za ovo doba dana...
Old 24-07-07, 09:07   #4
bila22vila
MiM team Početnik

Registrovan: Jun 2007
bila22vila nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ako partner ili partnerica šalje zbunjujuće signale , znači da se tako i osijeća- zbunjeno. Ne zna kud sa vama. Razgovor sa nekim ljudima pomaže, opet sa drugim ljudima zna dovesti do još većeg nerzumijevanja. Bitno je znati što mi zaslužujemo, to reći partneru i ne očekivar+ti da drugi čitaju naše misli. Ako mu je stalo, popraviti će "to" ako ne ionako vas onda ne zaslužuje.
bila22vila is offline   Reply With Quote
Old 24-07-07, 09:21   #5
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

Registrovan: May 2007
mozak na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mozak

Quote:
Originally Posted by bila22vila View Post
Ako partner ili partnerica šalje zbunjujuće signale , znači da se tako i osijeća- zbunjeno. Ne zna kud sa vama. Razgovor sa nekim ljudima pomaže, opet sa drugim ljudima zna dovesti do još većeg nerzumijevanja. Bitno je znati što mi zaslužujemo, to reći partneru i ne očekivar+ti da drugi čitaju naše misli. Ako mu je stalo, popraviti će "to" ako ne ionako vas onda ne zaslužuje.
potpunoo se slažem...upravo tako...
Old 19-04-09, 12:16   #6
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Nesigurni da li ste u vezi

U vezi se mogu desiti različite čudne i šašave stvari - a može se desiti i da niste sigurni da li ste uopšte u vezi. To se nekad dešava i starijima, mada se tinejdžerima ipak dešava češće.

Neko bi mogao da pomisli da to ne može da se desi - ili ste u vezi, ili niste, zar ne? Zna se šta je veza, a šta nije. Međutim, problem je što se ne zna uvek šta je veza, i nije uvek lako razgraničiti da li ste u vezi, ili je to ipak prijateljstvo, nešto između...

Često se viđate i provodite puno vremena zajedno - to se može reći i kad ste u vezi i kad se radi samo o prijateljstvu. U vezi ima i maženja, fizičkih nežnosti - pa, i u nekim prijateljstvima ima toga, budu ljudi u nekoj meri fizički bliski (češkanje po glavi, držanje za ruke, držanje dok plačete, nežno glađenje ruke...). Poljupci - onako, "filmski"? U nekim prijateljstvima bude čak i toga; recimo, želite da isprobate kako je, pa vam bude lepo, pa nastavite... A u nekim prijateljstvima bude čak i seksa, neobaveznog. Ukratko: nije uvek lako napraviti razliku između prijateljstva u kome ste veoma bliski s tom osobom i veze. Naročito ne ako prema toj osobi gajite osećanja koja nisu samo prijateljska i želite da s njom budete u vezi, ili ako vam se neki postupci te osobe čine kao nešto što nije samo prijateljstvo, a ne usuđujete se da pitate, jer se bojite mogućih posledica.

Stvarno, kako pitati tako nešto? Pitanja tipa: "Izvini, da li smo mi u vezi?", ili: "Sad kad smo se poljubili, da li smo momak i devojka?", zvuče glupo, zar ne? Plus mogu i da uplaše osobu s kojom ste - ako je i sama nesigurna u prirodu vašeg odnosa, ili ako se boji veze kao takve jer joj to deluje kao nešto strašno ozbiljno, a ne oseća se spremnom za to. A opet, nije neka fora ni da ni sami ne znate da li ste u vezi.

Kako biste dobili mišljenje osobe s kojom ste, može dobro da vam dođe sledeći trik: kažete da vas je neko (majka, drugarica, drug...) pitao da li ste vas dvoje par, a vi niste znali šta da odgovorite. Dobro je da pri tom i sami delujete zbunjeno, što vam neće biti teško, jer takva situacija jeste zbunjujuća i šašava. Tako ne postavljate nikakav zahtev, a osobi s kojom ste pružate priliku da se izjasni. Odgovor ne morate da dobijete odmah (ne treba ni insistirati na tome), ali uskoro ćete ga sigurno dobiti (naročito ako kao osobu koja vas je, kao, pitala za vaš status, odaberete nekog koga bi vaš dečko/prijatelj ili devojka/prijateljica mogli videti kao konkurenciju - tada će, u slučaju da vaš odnos smatraju vezom, definitivno požuriti da vam potvrde da ste njihovi).

(izvor)
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)
inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-09, 19:11   #7
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

to su relacije, kombinacije i ostale matematichke funkcije...ova mladezh odgledala 2,3 epizode 'Sex i grada' i potpuno se modernizovala... noga Lichka, a cipela Bechka...
Old 21-04-09, 08:32   #8
Ibretnica
MiM team Forumaš i po'

Ibretnica's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Ibretnica nepoznate kvantitete u ovom trenu

Jedna djevojka je skoro rekla, smijala sam joj se..

''Prije je bilo izadjete na kafu ,drzhite se za ruke, poljubite se na rastanku, i znate da ste u vezi...danas zavrshite u krevetu i ne znate sjutra oce li vam se uopshte javiti''

- u slobodno vrijeme razmazeno derishte

Dovoljno?
Ibretnica is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 08:56   #9
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

To nije samo problem omladine, nego jednostavno ima ljudi koji ne zele obaveze u ljubavi i s njima je tesko uspostaviti vezu. Najveci problem je kad se na drugoj strani nadje osoba koja zeli vezu i podrazumijeva obaveze, pa dodje do fine zloupotrebe.
Calathea is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 20:24   #10
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Quote:
Originally Posted by inzaghi9 View Post
U vezi se mogu desiti različite čudne i šašave stvari - a može se desiti i da niste sigurni da li ste uopšte u vezi. m za to. A opet, nije neka fora ni da ni sami ne znate da li ste u vezi.

(izvor)
Owo kad pomislite, znajte da nijeste...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
ili, prava, veza

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules