MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 06-09-06, 14:09   #1
Liv
Carpe Diem

Liv's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Liv has disabled reputation
Default Mitoman

Za ovaj slucaj sam cula prije mjesec dana. Naime, osoba je notorni lazov, ali naglasak je na tome da ona vjeruje u svoje lazi. I sad uzmite slucaj da je lik koji ima sto i nesto kila, ruzan je(tako mi je receno) uobrazio da je isti Bred Pit. Na to se nadovezuju mnoge price koje ocigledno nisu istina, ali ne postoji mogucnost njemu dati do znanja da je tako.
E sad, mene interesuje kako dolazi do takvog poremecaja i moze li se uticati na to?
Old 06-09-06, 18:09   #2
Scuby Doo
MiM team Početnik

Scuby Doo's Avatar

Registrovan: May 2006
Scuby Doo has disabled reputation

Odlicna ti je tema. Ja poznjem slicnog tipa. Nije toliko ruzan ali misli da je najpametniji na svijetu. Svi ga smatramo za budalu, ali on zivi u nekom svom idealnom svijetu kojeg je on napravio. Najvise laze sto se tice zena. Po njemu nema te sa kojom nije spavao. Ako se sa nekom slikao onda se mozes kladiti da je spavao sa njom :wink:
Scuby Doo is offline   Reply With Quote
Old 06-09-06, 22:47   #3
Liv
Carpe Diem

Liv's Avatar

E ovaj ima dobar posao, s tim ide i novac, dobra kola i sl., i nije da se ne pojavi poneka djevojka ali se sve to zavrsava na jednoj noci jer je on bukvalno otjera nakon toga, ono tipa "Eto sad mozes da ides kuci" a sve je to valjda vezano za njegovu uobrazilju.
Old 11-09-06, 07:32   #4
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

BlackWoman has disabled reputation

Mnoge osobe "bježe" iz realnog svijeta u svijet koji sami stvore. U tome stvorenom svijetu oni su "viša" bića, vrijednija, ljepša, bolja... sve ono što nisu u realnosti. Tu nalaze satisfakciju.
To je karakteristično za djecu, ali ih ta navika napušta u pubertetu, tokom odrastanja. Primjer je dječija bajka o Petru Panu.
U psihologiji postoji termin "poricanje" a predstavlja stanje kada jedna osoba poriče istinu, ne želeći prihvatiti činjenicu koja ih boli (smrtni slučaj itd). Ali, to je prolaznog karaktera.
Svaki oblik pogrešnog sagledavanja realnosti je bolestan, sjetimo se samo anoreksičnih djevojaka koje za sebe tvrde da su užasno debele, a ne teže više od 40-tak kg.
BlackWoman is offline   Reply With Quote
Old 11-09-06, 18:19   #5
Gogi
MiM team Početnik

Gogi's Avatar

Registrovan: Jun 2006
Gogi has disabled reputation

sve to mi je prije zvučalo nekako daleko,sve dok jedan moj poznanik nije počeo da se iz čista mira tripuje da izlazi sa jednom djevojkom.Naravno,kada sam saznao da ona nije ni čula za njega-zapanjio sam se.Valjda sve to da bi malo dobio na važnosti.I dan danas se pitam kakav mu ju jad u glavi,a i pomalo me vrijedja što me pravi budalom.Gdje je tu bolest a gdje bezobrazluk?
Old 13-09-06, 14:01   #6
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Ima ljudi koji i sami povjeruju u svoju laž.
Možda tvoj prijatelj misli da ti nikada nećeš saznati da to nije istina.
Mislim da je nezrela osoba.
Old 13-09-06, 15:09   #7
Liv
Carpe Diem

Liv's Avatar

Mitoman i jeste naziv za osobu koja vjeruje u svoje lazi. To je neka vrsta psihickog poremecaja, ocigledno. Postoji drugi naziv za osobe koje lazu a znaju da lazu.
Old 29-09-06, 14:58   #8
ikarus
MiM team Početnik

ikarus's Avatar

Registrovan: Sep 2006
ikarus has disabled reputation
Default gospon lazov - prostak lazov

Quote:
Originally Posted by liv_tyler
Mitoman i jeste naziv za osobu koja vjeruje u svoje lazi. To je neka vrsta psihickog poremecaja, ocigledno. Postoji drugi naziv za osobe koje lazu a znaju da lazu.
Prosto receno Mitoman je toliko obrazovan da sam sebe
ubedi. :lol:
A onaj neskolovani jadnik je svestan da laze pa je zato
samo Lazov. ops:
Old 10-10-06, 09:56   #9
grunf
MiM team Početnik

grunf has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by ikarus View Post
Prosto receno Mitoman je toliko obrazovan da sam sebe
ubedi. :lol:
A onaj neskolovani jadnik je svestan da laze pa je zato
samo Lazov. ops:
Tokom jednog druženja čuo sam za priču o nekom liku kojem je konstatovana kleptomanija.Pošto nije bio loš sem toga da voli da ponese sve što nije čvrsto zavareno,betonirano... naročito kad popije(popuštaju moralne kočnice) redovno su mu davali jastuk ili daire (instrument) da ima u rukama.Jastuk je stiskao a dairama zveckao i tako se smirivao. /Ajd sad da mitomanu zalepimo usta lepljivom trakom i tako mu uskratimo mogućnost delovanja i smaranja okoline i čim vidiš nekog sa zalepljenim ustima odma znaš šta da očekuješ izgleda šašavo i radikalno a možda će da deluje !!!
Old 10-10-06, 10:37   #10
+..graveyard..+
MiM team Forumaš

+..graveyard..+'s Avatar

+..graveyard..+ has disabled reputation

ljudi ubjedjuju druge u svoje lazi i natjeraju ih da povjeruju u to iako ni sami ne znaju da li vjeruju da je to istina...
+..graveyard..+ is offline   Reply With Quote
Old 10-10-06, 12:59   #11
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Quote:
Originally Posted by grunf View Post
Tokom jednog druženja čuo sam za priču o nekom liku kojem je konstatovana kleptomanija.Pošto nije bio loš sem toga da voli da ponese sve što nije čvrsto zavareno,betonirano... naročito kad popije(popuštaju moralne kočnice) redovno su mu davali jastuk ili daire (instrument) da ima u rukama.Jastuk je stiskao a dairama zveckao i tako se smirivao. /Ajd sad da mitomanu zalepimo usta lepljivom trakom i tako mu uskratimo mogućnost delovanja i smaranja okoline i čim vidiš nekog sa zalepljenim ustima odma znaš šta da očekuješ izgleda šašavo i radikalno a možda će da deluje !!!
Nije loša ideja, samo bi takav progovorio na leđa da mu se zapuše usta.
Old 18-10-06, 23:38   #12
ikarus
MiM team Početnik

ikarus's Avatar

ikarus has disabled reputation

Znate li da je ucmekani Rumunski predsednik Causesku
bio kleptoman to su svi znali poznatiji hoteli su morali iz
njegovih apartmana sklanjati sve vrednije stvari cak je
krao peskire i neke bezvredne sitnice.
Old 23-10-06, 13:04   #13
grunf
MiM team Početnik

grunf has disabled reputation

E dobri stari Nikolae... ma on je sitan kleptoman spram naših drugova i gospode...
Old 23-10-06, 13:15   #14
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Kleptomani po pravilu uvijek kradu neke nevrijedne stvari, ili ono što im u suštini uopšte ne treba.
Bilo je jednom na TV da su otkrili jednu baku kleptomanku u čijem su stanu našli 100 pari samodržećih čarapa svih vrsta i boja, neke čepove za flaše, žarulje i ostalu koještariju.
Old 18-06-08, 14:55   #15
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by grunf View Post
E dobri stari Nikolae... ma on je sitan kleptoman spram naših drugova i gospode...
ha,pa on nije ni zagazio vode gde ovi unajvece rone
pehar is offline   Reply With Quote
Old 18-06-08, 16:05   #16
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

Registrovan: May 2008
ginger na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by liv_tyler View Post
Za ovaj slucaj sam cula prije mjesec dana. Naime, osoba je notorni lazov, ali naglasak je na tome da ona vjeruje u svoje lazi. I sad uzmite slucaj da je lik koji ima sto i nesto kila, ruzan je(tako mi je receno) uobrazio da je isti Bred Pit. Na to se nadovezuju mnoge price koje ocigledno nisu istina, ali ne postoji mogucnost njemu dati do znanja da je tako.
E sad, mene interesuje kako dolazi do takvog poremecaja i moze li se uticati na to?
astrološki aspekt mjesec opp venera može ukazivati na mitomaniju.

ovo je malo offtopic.

znam par njih takvih i mislim da je najvažnije dat ima na znanje da ih se je skužilo da lažu.naravno- on/ona će opet tvrditi kroz smijeh- "šta ti je ženo?!ko? ja? lažem? hahahahahha!!!"
ginger is offline   Reply With Quote
Old 22-09-08, 15:51   #17
lavica
MiM team Početnik

lavica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
lavica nepoznate kvantitete u ovom trenu

zanimljiva tema...ma joooj znam jednu osobu..jedna se smatram bas pametnom i lijepom osobom, cak je jednom rekla da je savsrena!:O:O
mislim to je stvarno pretjerivanje i tako da u javnosti imas visoko misljenje o sebi i da stalno o tome pricas...svi mi manje ili vise posjedujemo samopouzadnje i volimmo sebe, al je tako ruzno cuti kad javno prica osoba neka o svojim kvalitetima,a iskreno ima punoo ljepsih i bolji osoba od nje...cak sta vise, ona uopste nije pametna,ne zna se izrazavati i nema kulture i odgoja, tako da niko ne voli osobe koje sebe hvale i u startu misle da su bolji od ostalih..mozda je u pitanju neki poremacaj, a mozda cura jednostavno ima previse visoko misljenje o sebi....
Old 22-09-08, 16:06   #18
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Cus osobe tonu u mitomaniju da bi pobjegle od stvarnog svijeta. Pa citavi narodi bjeze u to.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 22-09-08, 16:57   #19
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

al meni je narocito smijesno kad pojedinci bjeze u mitomaniju. znaci bukvalno kako se probude i sto su sanjali oni to prenose ka da je zaista bilo. najvise mi je smijesno kad se poneko kroz narod busa kako su mu svi preci bili junaci, a uopste nezna ni ko su bili ni kako su se zvali ni sto su cinjeli.
a jedan od standardnih mitova u cg je i da je 'cetinje nikad osvojeno' a ustvari jeste bilo tri puta kolko mi se cini, a cak bilo i zapaljeno. al neki ljudi jednostavno vole da uljepsavaju sve sto mogu...

Tags
mitoman

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules