MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 31-05-07, 22:29   #1
Liv
Carpe Diem

Liv's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Liv has disabled reputation
Default Mjesečarenje i slične pojave

Da li se vama ili nekom oko vas desavalo da u toku noci pricate, hodate ili radite neke druge stvari? Bas sam veceras pricala s drugaricom o tome pa sam se sjetila koliko mi je to fascinantna pojava...
Old 31-05-07, 23:38   #2
Miki_from_the_block
MiM team Expert

Miki_from_the_block's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Miki_from_the_block nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Miki_from_the_block

Hvala Bogu, nikad se nije desilo da hodam oko sobe spavajuci...jedno dva metra od moje sobe se nalaze stepenice...Posto nikad se nisam skotrljao niz stepenica, zakljucio sam nikad nisam hodao nocu.

E, jedino se sjecam da sam se jednom probudio na drugom kraju kreveta...vjeruj mi da ni dan danas ne mogu skontati kako sam to uspio...mozda sam ko zna sta sve radio, samo se ne sjecam...bio sam u polusnu...

Zamisli ti da se u snu nalazis u WC, a u stvari si jos u svojoj sobi...cini ti se da je sve realno, kada, samo da se osjevjtis...sutrovdan...ovo je bila sigurno macka!
* Live or die? Make your choice

You`re Just Another Star that`s burnt Out you quickly...
"
Miki_from_the_block is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 11:08   #3
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

anon1 has disabled reputation

Evo moje iskustvo. Vise puta su mi rekli da su pricali samnom dok sam spavao, doduse davno je to bilo.. Kasnije sam zakljucio nesto jos interesantnije. To je bio period kad sam redovno ustajao rano ujutro ali uvijek pospan i tesko je bilo dici se Zato sam koristio neki (praistorijski) budilnik koji bi zazvecao tako jako da bi mrtve digao.. I to je dobro funkcionisalo u pocetku. On je stajao na malom stolu pored kreveta, na dohvat ruke. Onda sam primijetio par puta da se nijesam probudio iako sam bio siguran da sam navio budilnik. Jasno je bilo da ga ugasim jos prije nego se probudim. Tada sam ga malo odmakao kako bih morao dobro da se protegnem da ga ugasim i to je dalo rezultate. Mada doduse kratkotrajne. I to je prestalo da funkcionise Onda sam stavio budilnik na jedno 2-3 koraka od kreveta i tu vec nije bilo sanse da me moze prevariti I naravno budio sam se super, ali samo jedno krace vrijeme Nevjerovatno ali poceo sam da ustajem iz kreveta, ugasim ga i vratim se u krevet a da se toga uopste kasnije niejsam sjecao... To je stvarno za neku knjigu vjerovali ili ne
anon1 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 12:29   #4
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

kliko has disabled reputation

Svojevremeno sam radio u jednu piceriju u Pg danju, a nocu bih ustajao iz kreveta i kroz san sluzio "goste" po kuci. Nekad sam trazio i one sto su zaboravili da plate. Budio sam se umoran.
Old 01-06-07, 13:15   #5
Liv
Carpe Diem

Liv's Avatar

Ja samo cekam kad cu da pocnem da zovem ljude telefonom u toku noci i pravim im rezervacije za turisticka putovanja
Old 01-06-07, 13:21   #6
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

anon1 has disabled reputation

Valjda ce oni tebe da zovu (kolektivni san) A usput ne zaboravi da im das prirucnik o seksualnom ponasanju na putu
anon1 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 13:43   #7
Davy I
MiM team Expert

Davy I's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Davy I has disabled reputation

Ja pricam u snu...
Rijetko ko me razumije, ali vrlo cesto pricam; mada, dok sam bio manji majka je imala obicaj da se upusti u konverzaciju sa mnom dok ne skonta da je ona jedina budna...
I zaboravim sta sam pricao sto je najgore...
tada će jedan od nas najzad da se odmori!

Davy I is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 17:57   #8
Liv
Carpe Diem

Liv's Avatar

Quote:
Originally Posted by frkadela View Post
Ja pricam u snu...
Rijetko ko me razumije, ali vrlo cesto pricam; mada, dok sam bio manji majka je imala obicaj da se upusti u konverzaciju sa mnom dok ne skonta da je ona jedina budna...
I zaboravim sta sam pricao sto je najgore...
Meni je mama prije par godina rekla kako sam u snu rekla "Mislis ti s drugom otic" Nemam pojma u kom kontekstu je bilo
Znam prijmjere mojih prijatelja,npr. drugarica je rekla "Moja druga domovina je Francuska" pa je zvala sestru i pokazivala na zid i govorila "Tu, tu ima mrlja na zidu" Mrlje naravno nije bilo, itd.
Old 01-06-07, 21:02   #9
Davy I
MiM team Expert

Davy I's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Davy I has disabled reputation

Pa dobro...
Jos gore mi je kad je razumjela ponesta sto sam pricao... Onda me je smarala po citav dan da sazna sta je u pitanju...
Zene...
tada će jedan od nas najzad da se odmori!

Davy I is offline   Reply With Quote
Old 03-06-07, 19:45   #10
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

BlackWoman has disabled reputation

Dok sam bila klinka ustajala sam iz kreveta ali kada bi me zovnuli odmah bi se vratila u krevet (kao krivac) i po pravilu toga se ne bih sjecala sve dok mi neko to ne bi ispricao. Tada bi se javljalo sjecanje ali kao na san a ne na realnost.
To nije rijetka pojava i po pravilu prestaje krajem puberteta. tako je bilo i u mom slucaju.
Old 04-06-07, 03:31   #11
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Filip na dobrome putu

kod mene pubertet jos traje. ne bas svaku noc al cesto ustanem i vidim osobe ili sta vec, skroz jasno, iako je mrkli mrak u sobi. i fino ti popricam s njima.

ponekad se vrnem u krevet ubrzo nakon toga i uglavnom se niceg ne sjecam. samo kad mi moji pricaju sjutra. ali ponekad se probudim dok mjesecarim i onda shvatim da mi masta previse bujna
Old 05-06-07, 10:09   #12
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Znači, ovih noćiju si mjesečario jer je bio pun mjesec?

Zavežeš konac za prst od noge a taj konac za zvončić kao u filmu Otac na službenom putu.
Old 11-06-07, 04:25   #13
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Filip na dobrome putu

nisam ovih dana. mislim da sam posljednji put prije mjesec dana. obicno se desava nakon sto imam buran dan ili brinem oko neceg.

cudno je sto su svi ti snovi manje vise isti i to mi se ponavlja vec posljednjih 10 god sa nekim pauzama. uglavnom vidim kao da se nesto pomjera u sobi i onda ustanem i gledam kako se pomjera. ponekad je to zmija, ponekad pegla, neki zamisljeni objekat, ili neka osoba.

prije 3-4 god mi se desilo da sam kao vidio osobu da izlazi iz moje spavace sobu i onda sam ustao i potrcao za njom. u kuhinju sam zgrabio jedan kasapski noz i krenuo da je trazim po soba i ormara. normalno nidje osobe na vidik

cudno je kako mi se ovo nikad ne desava kad imamo goste ili ja spavam kod nekog u goste. a bas bi bilo dobra fora da me vide nocu da trcim po soba s nozevima
Old 18-06-07, 19:38   #14
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Pa znaš šta, mislim da ne bih voljela da budem sustanar ili postanar u tvojoj kući.
Ja od svega navedenog doživim neke slušne i mirisne fenomene.
Slušne - u toku spavanja ili uspavljivanja, npr. jaka eksplozija od koje skoro iskočim iz kreveta, a fantomski mirisi se javljaju kad o nečemu čitam ili kad nešto gledam a što me asocira na nešto deseto osjetim miris. I kada postanem svjesna mirisa sve je nestalo (npr. čitam na poslu račun o pogrebnim troškovima i osjetim fantomski miris precvalih hrizantema i zemlje).
Inače, da ne bih bila off topic mogu da ponovim da mi se s izlaskom iz puberteta nijednom nije desio slučaj mjesečarenja.

Mislim da je ovo prvo normalno, restart mozga prilikom uspavljivanja, a drugo je jaka moć vizualizacije.
Old 31-08-07, 10:10   #15
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

ja sam mjesecarila jedan period, mozda godinu dana, kad sam upisala fakultet. ne znam ima li to veze sa presijom. posto zivim na 6. spratu moji su morali da vezu shkure da ne bih odsetala! to im je bio najveci strah. brat kaze da su to bile scene iz horora udje u sobu, ja se ispravljam, izbuljim i postavljam cudna pitanja, tipa- dje su ti ptice i sl.
jednom je majka usla (posto su me obilazili vise puta u toku noci da ide dje sam )i vidjela me kako trpam jorgan ispod prozora. na pitanje sta radim, ja sam odgovorila nesto u stilu-boze kako ova zena postavlja cudna pitanja, pa pakujem jorgan. setala sam po kuci, kretala da izadjem kroz balkon i sl. ali uvijek na molbu da se vartim u krevet , poslusam. i naravno ujutru nemam pojma o tome. brat je to koristio da izvuce od mene razne informacije, na sva pitanja sam odgovarala
explosion is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 14:56   #16
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Blade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auru

Prošlog ljeta sam bila sklona mjesečarenju

Svako veče bih legla u svoj krevet, a ujutro se budila na kauč' u dnevnU..
Naravno, priča je bila neizostavna...

Jednom dolazim ja iz škole, a majka me pita ''I, kako je prošao pismeni?'', a ja zabezeknuta, gledam, koji sad pismeni đa'o ga ponio... A to ja prošle noći pričala sa njom

Isto tako sam davno zvala usred noći drugaricu da joj kažem da mi naruči picu sa maslinama
Old 18-06-08, 14:51   #17
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by kliko View Post
Svojevremeno sam radio u jednu piceriju u Pg danju, a nocu bih ustajao iz kreveta i kroz san sluzio "goste" po kuci. Nekad sam trazio i one sto su zaboravili da plate. Budio sam se umoran.
Meni se desavalio dok sam radila za jednu firmu,posle rucka zaspim,i kada zazvoni telefon javim se predstavim firmu i kazem:izvolite,znaci ne kontam da sam kuci
pehar is offline   Reply With Quote
Old 19-06-08, 11:27   #18
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation

samo kad ogladnim i onda marshruta do frizhidera..mislim, to sam ranije radila...
Old 19-06-08, 12:20   #19
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

ja sam se 1 jutro probudila bez gacica...
nikad ih vishe vidjela nisam ...

ne mogu ih prezhalit... sa plavim mackama
Old 19-06-08, 14:17   #20
Okugata
Guest

Quote:
Originally Posted by mistique View Post
ja sam se 1 jutro probudila bez gacica...
nikad ih vishe vidjela nisam ...

ne mogu ih prezhalit... sa plavim mackama

ahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahah...e sad sam dobila napad smejanja
ja sam imala samo par slucajeva kada saljem prazne poruke,pa sam stavila mobilni dalje od sebe
  Reply With Quote
Reply

Tags
mjesečarenje, pojave, slične

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules