MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 23-08-06, 21:57   #1
lovergirl
Junior Member

lovergirl's Avatar

Registrovan: Aug 2006
lovergirl na dobrome putu
Send a message via MSN to lovergirl
Default Koliko vodite računa o sebi?

Koliko pazite na to da koristite sve preparate koji su potrebni za njegu, kako tijela, tako i lica i kose, i svega ostalog; kupke, pilinzi, shamponi, balzami, raznorazna mlijeka i kreme za tijelo, kreme za ruke i nokte, preparati za lice..? Da li koristite neshto protiv celulita i strija, ili se ne zamarate mnogo oko toga, pa se tjesite time da to svaka cura/zhena ima, i da nije nishta strashno? Da li pazite na svoju tjelesnu tezhinu i izgled? Vjezhbate li?
Idete li redovno kod zubara, frizera, na svakojake kontrole, ili ste neodgovorni po tom pitanju?
Pazite li na to da ste uvijek obucheni u chisto, namirisani, dotjerani, da vam se tashnica slazhe sa cipelama, da uz sve to ide odgovarajuca frizura, i sl.?
Koliko vodite rachuna o svom ponashanju, o tome kakav cete utisak ostaviti na druge?
Old 23-08-06, 23:31   #2
Arabea
Reborn

Arabea's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Arabea na dobrome putu

Puno pitanja, a nigdje tvoga odgovora na isto. Molim te editiraj svoj post.

Sve što si nabrojala stoji. Nakon poroda moj redoslijed nakon izlaska iz kade je slijedeći...Glis kur na kosu, Krema za podizanje grudi Collistar na grudi, krema protiv strija na trbuh, pa anticelulitna na bedra i guzu , krema za smanjenje rasta dlačića na noge...hehehe, užasno zvuči, ali jednostavno moram. Znati će rodilje o čemu pričam. Naravno uz to idem u teretanu i na yogu. Osjećam se odlično! Volim parfeme i barem si jednom u dva mjeseca priuštim po jedan. Kao djevojka nisam imala ništa, sada kao svoj gazda nadoknađujem :wink: :\/ Radim, dosta zarađujem i mazim se...Jer svaka žena to zaslužuje!
Arabea is offline   Reply With Quote
Old 21-09-06, 09:49   #3
Mjau
MiM team Expert

Mjau's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Mjau na dobrome putu
Send a message via MSN to Mjau

Moram da se pohvalim da imam jako glatku kozu, pa nemam puno problema. Cak i u pubertetu nisam imala ni jednu bubuljicu. Ali bez obzira na to, volim da mazem mleka za telo, ulje, pudere, i sve iz Johnsons baby kolekcije. Meni se ona jako svidja, a i znam da nema puno nepotrebnih hemikalija jer je namenjena bebama. Volim da pratim modu, ali ne u smislu da sam rob, vec ono sto mi se svidja i sto mislim da mi stoji. Opterecena sam da sve bude u istoj boji, uskladjeno, da se svaki detalj garderobe bar sa necim slaze. Mislim da zena treba da vodi racuna o sebi, ali sve u granisama normale. Svako preterivanje, robovanje modi i nekom stilu, zavisnot od krema i tretmana je preterizam :roll:
Mjau is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 13:03   #4
Mari
MiM team Početnik

Mari's Avatar

Mari has disabled reputation

naravno, sve po spisku! samo anticelulitne preparate nisam nikad probala, rezon: da rade sve bi se zene namazale i bile manekenke. dali sam u pravu? ko je probo i valjal sta? ja mislim da je za dobru liniju neophodno prolit znoja i znoja i slusati kako vlastiti zaludac krci kraj police s cokoladom :cry: ..
al, imam jednu drugaricu koja je kao ciganka (ne da imam ista protiv roma- nana mi je romkinja, mislim na prljavstinu i neurednost, i nemar). svira gitaru pa su joj nokti jedne ruke skroz dugi, a drugi kratki. nikad ih ne njeguje pa su crni i puni prljavstine, a posto nisu nalakirani laok se lome i listaju, nikad ih neturpija i svaki je razlicite duzine i cudnog oblika. jos uz to grize kozicu oko noktiju, pa su cijele ruke u ranama. a to je samo pocetak. vrat joj je tako prljav da se bukvalno vide fleke, a uz to je stalno nesto svrbi pa se tim dugackim noktima cese, pa ima posjekotine i crvenilo od cesanja svuda po dekolteu i vratu. a odjevanje je neopisivo, evo jedan primjer: na glavi zeleni sal povezan kao kod karatiste, zelena pamucna majica sa ljubicastim cvjetovima koja izgleda kao pidzama, crne vrecaste pantole, a oko struka tatine 3 svilene kravate, plava, crvena i siva- svaka s razlicitim uzorkom, na nogama bijele tene s ruzicastim pertlama. sto je najcudnije od svega obo joj roditelja rade, a otac je prof na 3 fakulteta.. svasta...
a kad joj neko nesto spomene o tome kako se treba njegovati oprati kosu i sl. ona poludi, i krene se zaliti da joj ta jadna, dobronamjerna osoba to govori iz ljubomore!! svasta... tuzno.. :cry: :cry:
Mari is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 17:42   #5
Mjau
MiM team Expert

Mjau's Avatar

Mjau na dobrome putu

E bas ti hvala na ovoj detaljnoj prici, posle nje cu bar preskociti veceru
Nemoj se puno cuditi, nije ona neki izuzetak, ima takvih koliko hoces. Ja razumem da sve devojke nisu u prilici da kupuju extra kozmetiku, ili ne vole da bacaju novac na to, ali bog je izmislio sapun i sampon, a to se moze naci po jeftinoj ceni. Takodje, imamo vode u dovoljnoj kolicini da bi se kupali redovno.

Sto se tice krema... Pa one nemaju efekta, ako sedis i cekas cudo, ali ako ih koristis uz vezbanje, masiranje, imaju rezultata. Ako nista drugo, bar ces dobiti nezniju kozu. A i lepota zene ne zahteva bas toliko mucenja kao sto si nabrajala. Sve to zavisi od metabolizma, kako ga naucis, od gena, od aktivnosti... Imam sestru koja redovno vezba, ali jede ko musko, gazirano, slatko... izgleda super. Ona svoju liniju odrzava iskljucivo aerobikom, a ostalo nista ne zrtvuje.
Old 24-09-06, 18:03   #6
Mari
MiM team Početnik

Mari's Avatar

Mari has disabled reputation

naravno, ja svatam da vecina cura nema toliko novaca da si priusti neku specijalnu njegu, nisam neki snob koji je kritikuje sto ne koristi skupe preparate, ja je kritikujem sto ne koristi, sto ti rece- sampon i sapun :lol:

sto se tice ljepote mucenja, ja to malko karikiram :lol: , naravno jedem sve, normalno zivim, danas sam spucala pola milke, al ipak treba imati umjerenu ishranu, samo sto sam se opustila i jele sve sto mi naumpadne, za 2 mjeseca sam nabacila 4 kile! al, sad sam se vratila u normalu . samo treba umjerena ishrana i malo vjezbe i sve se moze srediti. (govorim iz iskustva)
Mari is offline   Reply With Quote
Old 24-09-06, 19:45   #7
Mjau
MiM team Expert

Mjau's Avatar

Mjau na dobrome putu

Tako je, ne treba se kupati u parfemima i kremama ( kao sto ja radim, obozavam da mirisem, da se mazem, da menjam mirise...), ali osnovna higijena nije danas luksuz nego potreba i obaveza.

A sto se tice odrzavanja linije, meni tesko ide, jer sam sklona gojenju. Naprotiv, niti sam gurman, pola hrane ni ne jedem, ali imam neke gene ocigledno, i brzo se ugojim. Dobro je i sto brzo mogu da smrsam. Ali cim se malo zapostavim, ko sto ti rece, obavezno nabacim neki kg. Pre mora sam se sredila prva liga, tamo jela puno, ogromne kolicine kalorija, i vratila sam se deblja! pazi, svi smrsaju na moru, a ja se ugojila! Ali metabolizam..spor :cry:
Old 03-10-06, 19:53   #8
Milena
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2006
Milena has disabled reputation

Joooj, mleka koristim kad imam vremena (sreca da mi koza nije suva)... ali piling radim redovno, pa mi je koza super glatka, onda... za kosu: sampon, balzam, pakovanje, sprej za farbanu kosu i sl. Nokte OBOZAVAM da sredjujem, i iritira me kad me svi pitaju kako mozes toliko da ih pustis, a kad pogledam u ruke nekog ko me to pita, oni nenalakirani, ispucali, sa zanokticama... cist uzas... sad sam na dijeti... na moru sam smrsala, pa se sad ugojila samo mi nije jasno od cega, jos uvek lupam glavu... kod zubara sam redovna (i da necu moram) zato sto nosim protezu, pa kao redovno na tusiranja, kontrole, zatezanja i sl. kod frizerke svaka dva meseca, kozmeticarke na 15 dana... naravno da mi je stalo da budem cista, uredna, namirisana i sve to, sto se tice frizure, uvek sam ili isfenirana ili izguzvana... zavisi kad mi je sestra kuci i kad moze da me fenira...
Milena is offline   Reply With Quote
Old 03-10-06, 21:56   #9
+..graveyard..+
MiM team Forumaš

+..graveyard..+'s Avatar

+..graveyard..+ has disabled reputation

s celulitom i kilazom nikada nisam imala problema jer se sportom bavim od malih nogu..
bas bas od malih...
jedino kozu njegujem body losionom...to je sve...a savrseno izgleda...
svakako da su parfemi obavezni...
kosa je uvijek sredjena i cista.. koristim schauma shampon i regenerator za obojenu kosu..nokte nemam duge jer treniram sport kod kojeg su cesta pucanja kostiju a kamoli noktiju...ali su uredno sredjeni...svakako
+..graveyard..+ is offline   Reply With Quote
Old 07-11-06, 00:04   #10
Mjau
MiM team Expert

Mjau's Avatar

Mjau na dobrome putu

Ma daj, nema nista lepse od dugih i lepih noktiju kod devojaka, ti sto ti pricaju su zavisni. Ja placem za takvim noktima, jer ih grickam, i te ruzne navike se nikako ne mogu odvici :-(
Old 05-11-07, 14:00   #11
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation
Default naftalinnnnn

Quote:
Originally Posted by lovergirl View Post
Koliko pazite na to da koristite sve preparate koji su potrebni za njegu, kako tijela, tako i lica i kose, i svega ostalog; kupke, pilinzi, shamponi, balzami, raznorazna mlijeka i kreme za tijelo, kreme za ruke i nokte, preparati za lice..? Da li koristite neshto protiv celulita i strija, ili se ne zamarate mnogo oko toga, pa se tjesite time da to svaka cura/zhena ima, i da nije nishta strashno? Da li pazite na svoju tjelesnu tezhinu i izgled? Vjezhbate li?
Idete li redovno kod zubara, frizera, na svakojake kontrole, ili ste neodgovorni po tom pitanju?
Pazite li na to da ste uvijek obucheni u chisto, namirisani, dotjerani, da vam se tashnica slazhe sa cipelama, da uz sve to ide odgovarajuca frizura, i sl.?
Koliko vodite rachuna o svom ponashanju, o tome kakav cete utisak ostaviti na druge?
Joj o ovome bi' mogla eseje da pishem..shta cu kad obozhavam kozmetiku
Imam pravu malu riznicu, svega i svachega i shto sam starija sve vishe 'polazhem' u lice, jer kako ga tretirate do 40-te godine zhivota, tako ce vam ono 'vracati' od 40-te..Konkretno od krema na lice nishta ne stavljam (mimo univerzalne masti 'Proposan' i kreme protiv bora oko ochiju).

Protiv celulita i strija koristila sam raznorazne kreme, ali sam od toga definivitno odustala, jer sam ukapirala da samo fizichka aktivnost, redukovana ishrana i mnoooooogo vode (treba je pit' ka' kamila) pomazhu da se oslobodimo dosade zvane celulit.Strije koliko su stare, vishe mi se i ne vide

Tezhinu..uh..ne dirajte me u rak ranu mile sestre...Ima tu vishka ohohoh..Kako sam krenula, kotrljace me..taman sam fino bila smrshala ..ostavi me momak..i nadodjoh ka' tijesto za krofne..doveshcu se ja u red opet

Kod frizera idem jednom u 2 mjeseca i to samo na shishanje.A feniranje uspjeshno obavlja sestra...Imam mnogo gustu i jaku kosu, pa je problem ukrotiti je..Obavezno koristim pakovanje, a perem je samo shamponima protiv peruti otkako znam za sebe (i nikako da se trstim iste).
Zubara posjecujem jednom godishnje (zubi su svi zdravi -tj.popravljeni, nazhalost nijesu na broju i bash zbog njihovog slabog 'kvaliteta' moram da vodim rachuna o njima i idem na kontrole.
Garderoba na meni je uvijek chista i mirisna.Modu ne pratim, tako da se ne uklapam u 90% uniformisanih sugradjanki.Nosim ono shto mi se svidi (bilo u trendu ili ne).Nijesam od onih koje se naflitaju parfemom od 50 e, a vesh nijesu mijenjale po 3 dana...Nazhalost, takav 'luxuz' sebi ne mogu da dozvolim...A znam masu takvih
Tashne su moje salbost (imam ih preko 50 komada) i ranije sam strogo vodila rachuna da moraju biti u skladu sa obucom ili kaishem koji nosim.Medjutim kako se danas nosi sve i svashta , ponekad i ja napravim mali 'odstupak'..I uvijek se kuci vratim s nekom novom
Vaspitana sam , kulturna, pristojna i zahvaljujem majci i ocu shto su me 'konstruisali' kao takvu, s obzirom kakvo nevaspitanje, prostakluk vlada ovim gradom, posebno medj' ovom mladjarijom.Naravno takva sam, dok god me neko ne nachepi..Onda bjezh' od mene...Inache, ljudi nemaju bash neko pozitivno mishljenje o meni (kazhu izgledam previshe gospochasto i nadmeno), a meni je bitno da josh niko nije uperio prst u mom pravcu iz ma kog razloga...Da se svakome svidim, zabrinula bih se

Last edited by Zor_djevojka; 05-11-07 at 14:18..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 14:11   #12
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

rossonera, probaj wash and go. On je mnogo dobar, ali samo ako koristis samo njega svaki put. valjda se koza glave navikne, pa kad posle promijenis shampon, perut se vrati...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 14:22   #13
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation

ne pomazhe nijedan, sve moguce sam probala od babskih recepata do 'napredne' kozmetike..
Old 05-11-07, 21:00   #14
Perfect^girl
MiM team Početnik

Perfect^girl's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Perfect^girl nepoznate kvantitete u ovom trenu

Naravno da svaka zena vodi maksimalno racuna o sebi...
Najvise volim preparate kozmetike " Nivea" i samo to i koristim... Kupke,mlijeko,kreme,sapuni,samponi svee niveiino...Cisto lice,nemam perut i samo mogu rec,nemam problema
Old 06-11-07, 08:45   #15
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

I meni je Nivea genijalna. Al razmisljala sam da pocnem neku kremu da koristim. Ne radi bora, jer ih nemam, no citah juce da se to valja od 25-e pocet koristit... Bude koza ljepsa kasnije. Mada moja majka nije do prije par godina koristila nista, pa jke ka curica... Imate li neku kremu da mi preporucite, samo mi nemojte rec da prelijepo mirise, jer popizdim od toga.... Sto mislite o owome?
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...

Last edited by mala_mu; 06-11-07 at 08:48..
Old 06-11-07, 09:35   #16
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Ima neki SULFARE sampon, kupuje se u apoteci, kazu da djeluje protiv peruti.
Old 06-11-07, 09:39   #17
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Amelie na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by lovergirl View Post
volim da koristim "moderne" preparate a i one "domace"
kupka,sampon,balsam,kreme za tijelo to mi je obicno sve od razlicitih marki
ne koristim piling za tijelo samo ponekad za lice,kremu za ruke i lice ne koristim,neki labelo kad ispucaju usne mada je najbolji zagrebacki melem.nista i ne koristim protiv celulita i strija mada se ne tjesim time da to svaka cura ima nego ne vjerujem da ce mi neka krema zatgnut kozu.
koza mi je meka tako da ne trebam da se trackam cesto.
pazim na tezinu mada iskreno receno volim sto nisam kost i koza
kod zubara bas i ne idem cesto,mada imam jednog kuci ali nemam problema sa celjustima kod frizera-nikad se ne feniram,jednom mjesecno se osisam i dec it ... obavezno koristim parfem,sto se toga tice to mi je bolest moram fino da mirisem i naravno da necu izac gljibava ponasam se normalno cini mi se,ne pricam nazalno i ne smijem se histericno.bas me briga kakav cu utisak da ostavim na ljude,bitno mi je da su ljudi do kojih mi je stalo zadovoljni sa mnom...ne mogu svi da me vole
e da,nikad mi se ne slazu cipele i tasna,ne volim da se nosim "uniformisano"

mislim da sam na sve odgovorila

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 12:43   #18
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Ja bih i trebala poci kod zubara, al se plasim... isto se plasim da ne smrsam pa jedem stalno. reota da se baci... Xaxaxaxaxa...
Volim da vazda mirisem, ne propustam da se izmazem nekim mlijekom z atijelo, jer toobozavam. Ja bi da je vazda ljeto, i kad prodjes pored nekoga zamirises mu.... Mmmm volim glatke noge, volim i ono Johnson baby ulje od lavande... Ranije sam koristila brsljan ulje, al nisma vala odavno.
Inace ko je u Bg ima extyra 1 prodavnica kozmetike Lush. Ja sam bila sredinom godine, donijela sam sapuna od svega i svacega.... Oh kako miriseeeemmmm.... Ja mislim ta se prodavnica *namirise* ako ste udaljeni 100 metara od nje... Sto se ponasanja tice, ne opterecujem se previse. smijem se stalno, i volim da se salim. Dobro, pretjeram sa salom po nekad, al uglavnom se druzim sa istim ljudima zadnjih 10 godina pa me znaju kakwa sam, ne zamjeraju nista....
Old 07-11-07, 12:38   #19
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Ja imam pojacano chulo njuha Kad sam usla u ovu prodavnicu o kojoj mala prica (ako je to ona u Knez MIhailovoj) imala sam u nesvijest pasti

Je li ko isprobao nivea kremu i gel sa kiseonikom?

Last edited by explosion; 07-11-07 at 13:35..
explosion is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 13:09   #20
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
Ja imam pojacano chulo njuha Kad sam usla u ovu prodavnicu o kojoj mala prica imala sam u nesvijest pasti

Je li ko isprobao nivea kremu i gel sa kiseonikom?
Ja nisam jos, eto gore napisah, bas se mislim da li da ej uzmem, ili da uzmem Loreal revitalift. Moja majka ih koristi, dobre su pomade. Za ovu Niveu gore sam po malo skepticna, jer ne volim te lagane [pomade, sto ti samo orose kozu i to je to.... mada ne volim ni one *guste* kacamake od pomada, tipa Solea, ili sl, sto mos przit na obraz posle njih. Zato nikad i ne koristim kreme za lice, jer ne znam koju da kupim. Vjacita misterija, pomade za lice i ja...
Jeste u Knez Mihajlovoj. I u pravu si, ne moze se ostat unutra preko 10 minuta.

Last edited by mala_mu; 07-11-07 at 15:14..
Reply

Tags
koliko, računa, sebi, vodite

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules