MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 18-05-07, 11:33   #1
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Preživjeti odbijanje

Gotovo da nema onog kome se nije, pre ili kasnije, desilo da ga odbije neko ko mu se baš dopada. Nekada toj osobi ne možete ni da priđete, toliko je nezainteresovana, a nekad kratko vreme provede s vama, pa ode bez objašnjenja. Takve situacije treba preboleti.

Ovo možda zvuči ispravno, nekom - ko to još uvek nije iskusio - možda zvuči i jednostavno, ali prilično teško ide - jer grozno boli. Naročito ako ste sa tom osobom proveli neko vreme, izlazili, ljubili se, poverovali da joj je lepo s vama, da joj nešto značite - a onda shvatite da ste upotrebljeni za kratkotrajnu zabavu, da toj osobi koja vam je delovala baš super nikad ništa niste značili. To je težak udarac na vaša osećanja i prilično gadan udarac na vaš ego. Kako to "preživeti"?

Potrudite se da ne krivite sebe što ta veza nije uspela. Niti možete nekoga da prisilite da se zaljubi u vas, niti da se ponaša korektno. Niko ne dobije baš uvek ono što želi - naučite da ponekad nešto i izgubite i da to što ne dobijete svaki put ne znači da ste luzer.

Setite se da ima još puno slatkih momaka i simpatičnih devojaka. Naravno da nakon što vam se desi opisana katastrofa neće biti nimalo lako misliti pozitivno, ali pokušajte da ne padnete u depresiju. Osoba koja je ignorisala vaše postojanje ili se poigrala vama pa vas ostavila - nije vredna toga.

Pomoći će vam ako se izjadate prijateljicama ili prijateljima (koji će vas sve tešiti i reći vam da vas ono kretensko stvorenje nije bilo vredno), a pomoći će vam i neka akcija sa bliskim osobama - basket, šoping, izlazak...

I još nešto: nemojte se zavaravati. Nemojte maštati o tome da je, da ste uradili ovo ili ono, da su neke okolnosti bile drugačije, ta veza mogla da uspe. Kad se o ovakvom fijasku radi, sigurno je da ta osoba nije bila za vas. I to je to.

izvor:burek
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)

Last edited by inzaghi9; 29-03-08 at 15:46..
inzaghi9 is offline  
Reply With Quote
Old 29-05-07, 01:48   #2
beskrajnost
MiM team Expert

Registrovan: Feb 2007
beskrajnost has disabled reputation
Send a message via MSN to beskrajnost

dogodilo mi se, jedva prezivila, al evo dobro sam, zato odsad pazim
Old 29-05-07, 08:32   #3
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Ne vidim ja neku veliku tragediju u tom odbijanju. Tesko da bi moglo da me poljulja...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 29-05-07, 18:24   #4
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Registrovan: Feb 2007
milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

nije mi se do sad desilo,a da se desi..boze moj..idemo dalje
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 29-05-07, 19:18   #5
Miki_from_the_block
MiM team Expert

Miki_from_the_block's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Miki_from_the_block nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Miki_from_the_block

Rijetko kad da sam imao problema s tim. Mislim da i nema potrebe da ja o tome razmisljam.
To sto sam dobio korpu od nje ne mora biti razlog sto se joj ne svidjam, nego neke njene probleme sto nemoaju veze samnom...mozda je ona upravo se posvadjala s djeckom ili s drugaricom, imala neko lose iskustvo pa ne zeli nikog da joj pridja ma ko da je u pitanju...
Jedino sto mene zna da zaboli je kada ona mene odbije iz nekakvih bezmislneih razloga, a dala mi je kao neke znakove da postoji sanse kod nje...sjedili smo, pricali smo, zezali smo se itd. kad na kraju kada treba da slijedi poljubac, ona malo zbunjeno gleda, suti...posle iz vedra neba kaze: "najbolje je da samo ostanemo dobri drugovi"... :

Mislim da su mnogi muskarci upoznati s time...
* Live or die? Make your choice

You`re Just Another Star that`s burnt Out you quickly...
"
Miki_from_the_block is offline   Reply With Quote
Old 07-07-07, 11:45   #6
bila22vila
MiM team Početnik

Registrovan: Jun 2007
bila22vila nepoznate kvantitete u ovom trenu

Onaj ko kaže da nikad nije doživio odbijanje, ili spava ,ili nikad ništa nije ni pokušao. A onaj ko nije doživio odbijanje,neće moći ni punim srcem osijetiti bezuvjetno prihvaćanje.
bila22vila is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 14:44   #7
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu

sve je to sastavni dio života...

svakome se desilo da je bio odbijen...

treba ići dalje, ne treba se povući i razmišljati...

ako mi se bude desilo ovako nešto, barem ću ostati živ i zdrav...
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)
inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
odbijanje, preživjeti

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules