MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav

Notices

Ljubav Podsjeti me sto to bjese svaki dan ;)

Closed Thread

Opcije Teme Način Prikaza
Old 22-06-12, 02:42   #1
Pokazati emocije?
Lady of Rohan Lady of Rohan is offline 22-06-12, 02:42

.........

Last edited by Lady of Rohan; 22-06-12 at 17:46..

Lady of Rohan
MiM team King / Queen
Registrovan: Dec 2010
Thanks (Received): 375
Likes (Received): 2838
Pregledi: 2425
Old 22-06-12, 06:08   #2
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Registrovan: Jan 2012
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 17
Basta na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Lady of Rohan View Post
I sta je sa onim sr.... da neko ko nas voli,
treba da nas voli onakve kakve jesmo?

Doci ce sutra ujutru moj drug Basta na moju temu
da me ubedjuje da budem tacno takva kakva sam
i da se ne pomerim ni za centimetar, svima u inat...
Pa i treba da budeš tačno takva kakva jesi, čemu pretvaranje kad će sve tvoje osobine kad tad izaći na vidjelo?
Druga je priča što, ako nešto vidiš kao svoje loše osobine, trebaš raditi na tome prvo zbog sebe, pa onda i zbog boljih odnosa. Ništa što je pretjerano nije dobro, pa ni zahtjevnost, temperamentnost, da ne pričam o ljubomori. Sve to ispoljavanje emocija, bar što se mene tiče, može proći i neće predstavljati probem ako je djevojka inače ok, ali pretjerana drama teško.
Basta is offline  
Old 22-06-12, 07:48   #3
Zhaan
MiM team Guru

Zhaan's Avatar

Registrovan: May 2012
Thanks (Received): 78
Likes (Received): 2260
Zhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čeka

Quote:
...al ja vise nista ne razumem, kad sve moje drugarice pricaju samo

taktika
taktika
taktika?

Da li si sigurna da su one zadovoljnije i uspješnije od tebe ? Možda je ponovo u pitanju taktika a ne pravo stanje stvari.
Zhaan is offline  
Old 22-06-12, 10:17   #4
Gaul
MiM team Expert

Gaul's Avatar

Registrovan: Jun 2012
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 280
Gaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavan

Quote:
Što će ođen 'french kiss' film ?

Odakle ti pravo da ovakav film stavljaš u ovakav kontekst!?

Quote:
Pa da...što je ođen nejasno.
Osim ako sama sebe ne prihvataš onakva kakva jesi, pa možda misliš da zaslužuješ više ili manje...kako li već.

Šta ćeš sa taktiko postići...zajebaćeš nekoga 3-6-9 mjeseci...12 nema šanse.
Onda opet jovo nanovo, samo ostaju sve lošije i lošije prilike jer se u međuvremenu sve probere i ostanu i sa druge strane taktičari. (pogledaj avatar, vrijeme ne štedi nikoga old-bat)
A računi u tim prilikama ostaju neplaćeni...

Kao prvo...te drugarice koje te tako savjetuju, raskid pod hitno, to su kuravele i one nemaju mjesta u filmu french kiss...

Last edited by Gaul; 22-06-12 at 10:19..
Gaul is offline  
Old 22-06-12, 10:23   #5
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
Thanks (Received): 28
Likes (Received): 271
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Pitanje je o kakvoj se taktici radi, ili šire, strategiji? Ako su strategije i taktike manipulativne onda pokazivanje emocija ne znači ništa drugo nego još jednu manipulaciju. Pokazati emocije ne znači nužno biti iskren. Neka strategija ili taktika mora postojati, u smislu principa, čista spontanost je nemoguća i u suštini problematična skoro kao i manipulacija. Komunikacija se postepeno razvija i za iskreno i otvoreno pokazivanje emocija potrebno je steći povjerenje i sigurnost, a za to treba vremena i jasan pristup.
Old 22-06-12, 10:34   #6
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
Thanks (Received): 38
Likes (Received): 1617
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Samoj sam se sebi ogadila od tolike savrsenosti!
Ili prije mislis od "ocjecanja manje vrijednosti"? To zna da bude problem. Opterecuje uveliko vezu. Zbog ocekivanja za razumijevanjem, koje cesto ne postoji. Iako je to najnormalnija potreba.

Quote:
Da budem strpljiva?
Upravo to, ako vec zelis i imas potrebu da se najintimnije povezes sa nekom osobom. Budi pomna i prati svoje emocije. Jer uvijek na kraju ispadne da smo bas mi ti koji smo "zasluzili" kad nas neko prevari.

Quote:
I treba, najvazniji preduslov da se udje u sto dublju i stabilniju vezu. Ako ti je to cilj i smisao jedne veze.

A ne da te opsjeni i na prevaru zabavi. Ako to vec ne zelis

I da, jedno je razumijeti, a drugo je tolerisati. Tolerisanje se vrsi samo u situacijama kad iracionalni porivi bivaju jaci, al ne i kad se lose osobine uzimaju zdravo za gotovo. Da taj neko nije arogantan i da mu kroz takvo prihvatanje cinimo samo dodatnu uslugu, da mu sluzi kao alibi za nemogucnost promjene.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline  
Old 22-06-12, 10:36   #7
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
čista spontanost je nemoguća i u suštini problematična skoro kao i manipulacija.
Zasto?

Leo Baskalja
vruc krompir is offline  
Old 22-06-12, 10:40   #8
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Thanks (Received): 71
Likes (Received): 2144
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by vruc krompir View Post
Zasto?
pa dobro mislio je skoro nemoguća
zato jer je ipak 'školovanje' našeg uma prejako
i često presudno
Watchman is offline  
Old 22-06-12, 10:49   #9
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

I onda se cista spontanost dozivljava kao manipulacija? Bravo! Ide po onome: "Odakle ti ono bjese pade"... Bacajuci glavu put neba, haha

Leo Baskalja
vruc krompir is offline  
Old 22-06-12, 10:53   #10
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Likes (Received): 47
Alessandra uskoro postaje slavan

Quote:
...............
Saberi se. Nije stvar u taktici, nego u tome da se muskarci ne udave sa nasim emocijama, zahtevima i histerijom. Ti si vec pocela da taktiziras sa ovim koji ti se dopao. Kad bude video da nisi ono sto se pravis, gadno ces da tresnes o zemlju. Muskarci nisu glupi i on ce pre ili posle da primeti da si ga lagala i prevarila o sebi. Odakle ti ideja da taktiziras i da se pravis ono sto nisi? Sta mislis da postignes sa time? Zar toliko podcenjes ljudsku inteligenciju da nece da vide sta je iza te maske koju nosis?

Nije tacno da pokazivanje emocija muskarcima vodi ka raskidu, ali drzanje puske na njegovoj slepoocnici u smislu raznih zahteva, vodi ka raskidu. Tu je ona fina razlika u meri i pravom vremenu i mestu. Nije taktika, ako ti ne ides gola po ulici, nego samo u svojoj kuci, to je lepo vaspitanje. Isto tako nije taktika ako mu ne skocis za vrat prvo vece i na izrecitujes mu svoje planove za buducnost i imena vase dece, nego je to ponasanje jednog normalnog ljudskog bica koje zna da sve ima svoje vreme. Nije taktika ako te ne vidi "uplakanu, rascupanu i slinavu" tek sto te je upoznao, jer zahtevas da te bas takvu voli, to je ponasanje jedne dame koja zeli da uvek izgleda lepo za svog muskarca. Ne znam zasto mora da te vidi uplakanu, suze su forma ucene ili izraz histerije, a ako si uplakana, jer je necija smrt ili druga nevolja u pitanju, sa time se ne paradira ni pred kime, mozes o tome da razgovaras sa njim i bez suza. Ako si tek ustala iz kreveta i rascupana si, nema hiljadu kilometara do kupatila gde mozes da se ocesljas i umijes, sta imas ceo dan da ides pred njim rascupana? A ako si bolesna pa si slinava, valjda postoje maramice i kapi za nos, ne moras da smrces kao slon pred njim, i da paradno stavljas kapi u nos dok se gusis da bi pokazala kako si jadna. Ja ne znam ni jednog muskarca koji bi ostavio zenu zato sto ima kijavicu.

Ne znam sta su ti tvoje drugarice savetovale po pitanju taktiziranja, ali ovu vezu si zapocela totalno pogresno. Ne moras nikome paradno da pokazujes svoje slabosti, ako je zainteresovan za tebe, muskarac ce i sam da ih vidi i da te prihvati sa njima ili da te ostavi. Zivot nije pozornica grcke drame u kojoj je tvoj partner gledalac koji treba da ti tapse. Mera u svemu je kljuc uspeha. Osim toga, ne mozes ti da doneses sve odluke kada imas partnera i da mu propises kako treba da se ponasa. Mozete da razgovarate o tome sta drugome smeta, ali akcent je na RAZGOVORU, ne na zahtevanju i uceni tipa, ako ne uradis ovako, onda..... Dogovor i kompromis je jedina mogucnost za gradjenje uspesne veze, razumevanje i postovanje partnera je neizostavno, a to ukljucuje iskrenot, a ne laganje o sebi. Da bi te neko prihvatio takvu kakva si, moras ti njega da prihvati takav kakav je, a ne da izvoljevas i zahtevas. Znam da me neces razumeti, ali pokusaj bar da razmislis o ovome sto sam napisala.

Kazes da si se sama sebi ogadila od svoje savrsenosti, i ja te razumem, jer ti zivis u lazi i prevari, svakoj postenoj osobi se to gadi, zato se i osecas jadno. Predstavila si se lazno i sada se bojis konsekvenci koje ce pre ili posle da te lupe po glavi. Svoju tugu i razocararenje prosipas zato sto ni tu nemas meru. Razumem da drugaricama pricas o svojim razocarenjima, ali zasto davis BIVSE simpatije sa time? Sta su ti jadni ljudi skrivili da ih opterecujes svojim problemima? Samo homoseksualne muskarce interesuju tudji ljubavni problemi.

Nije stvar u tome da ti "ne umes sa muskarcima", nego ti je pristup pogresan, muskarci nisu stvari ili masine, pa da treba da UMES sa njima. Muskarci su isto sto i mi, nezna, osecajna bica, ali daleko kontrolisaniji u svojim ispoljavanjima emocija i donosenjima zakljucaka. Budi kakva jesi, ali imaj MERU u svemu sto radis, jer sve ima svoje MESTO, VREME i MERU. Ako to izgubis iz vida, eto te tamo gde jesi. Covek sa merom nije covek koji taktizira, nego je covek koji svoju egomaniju zna da drzi pod kontrolom. Ako nekome vec treba pozornica i ljudi koji ce da mu pljeskaju za nesto dobro ili lose sto uradi, onda mora da shvati da nije sam na toj pozornici i da se partneru eventualno ta njemu namenjena uloga ni malo ne dopada.

Ja mogu da govorim samo o sebi, ali ja ne mogu da budem u partnerstvu i da razmisljam samo o tome kako se ja osecam, kako je meni i sta meni treba, ja uvek razmisljam kako se on oseca, kako je njemu, sta on zeli, nikada ne vidim sebe kao jedinku, nego nas dvoje kao jedno iz dva dela. Ti sve to ocekujes od partnera, cesto jos na samom pocetku. A to je pogresno vreme i tu nema nikakve taktike ako se saceka pravo vreme.

Verovatno si citala Sveto Pismo, ali ja ti preporucujem da jos jednom procitas "Price Solomunove", to je knjiga u Svetom Pismu, koja je napisana pre vise od 3.000 godina, ali saveti dati tamo nisu ni malo zastareli, to su saveti mudrosti covecijeg ponasanja, a mudrost nije taktika. Potrebno ti je da uvidis razliku u tome. Ne zaboravi da dobijas ono sto dajes, ako lazes i varas, ne mozes posle na sva usta da vristis ovde kako si lagana i prevarena.
Old 22-06-12, 13:00   #11
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru

Quote:
Zasto?
Zato što spontano ponašanje može da nas uvede u nepromišljenost tamo gdje nepromišljenost nije preporučljiva, a poslejdica nepromišljenosti su loše skoro koliko i manipulacija kojom se namjerno izazivaju loše posljedice. ... Emocije su veoma vrijedne i kada bi se prepustile spontanosti bile bi zloupotrebljene i povrijeđene od onih koji ih ne mogu i/li ne žele razumjeti. Zato sa emocijama treba postupati promišljeno: "Ne bacaj bisere pred svinje".
Old 22-06-12, 13:09   #12
Gaul
MiM team Expert

Gaul's Avatar

Gaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavan

Quote:
Zato sa emocijama treba postupati promišljeno: "Ne bacaj bisere pred svinje".
Tako izgleda mora kad si sa svinjom, ali...

Obične gluposti Nihile, obične GLUPOSTI!

Brak , ozbiljnija veza ,to je zapravo sam život kada uploviš u te vode.
Tu nema mjesta , niti je moguće napraviti normalan odnos a pritom manipulisati sa osjećanjima i reakcijama.
Old 22-06-12, 13:35   #13
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Quote:
Zato što spontano ponašanje može da nas uvede u nepromišljenost tamo gdje nepromišljenost nije preporučljiva, a poslejdica nepromišljenosti su loše skoro koliko i manipulacija kojom se namjerno izazivaju loše posljedice. ... Emocije su veoma vrijedne i kada bi se prepustile spontanosti bile bi zloupotrebljene i povrijeđene od onih koji ih ne mogu i/li ne žele razumjeti. Zato sa emocijama treba postupati promišljeno: "Ne bacaj bisere pred svinje".
Slozio bih se, al spontanost se po svojoj pravoj prirodi nikako ne moze okarakterisati kao akt manipulativnosti. Ti si ono sto jesi, nablisko sa svojim bicem, spontan i nesputan. To je poenta prirodnosti i pokazivanja svog onog sto te cini kao bice. I da, najveci je problem u tome sto to ljudi ne praktikuju. Il svjesno manipulisu, il se stave u odbrambeni sistem i tako grade zidove oko sebe.

I ja imam taj problem, ne taj sto nisam svoj, vec taj sto imas jako malo ljudi koji nisu jedno sa sobom. Uglavnom je to prica, gdje se brzo ispostavi da ta prica nije autenticna.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline  
Old 22-06-12, 14:01   #14
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Slozio bih se, al spontanost se po svojoj pravoj prirodi nikako ne moze okarakterisati kao akt manipulativnosti. Ti si ono sto jesi, nablisko sa svojim bicem, spontan i nesputan. To je poenta prirodnosti i pokazivanja svog onog sto te cini kao bice. I da, najveci je problem u tome sto to ljudi ne praktikuju. Il svjesno manipulisu, il se stave u odbrambeni sistem i tako grade zidove oko sebe.
Pa i nije manipulativnost, već može imati loše posljedice kao što ih stvara manipulacija. Djelujući spontano možemo djelovati nepromišljeno i posljedice mogu biti loše kao kada nas neko manipulacijama uvede u nepromišljeno djelovanje. ... Za ljudsko biće prirodno je misliti, promišljati, osmišljavati. Spontanost ne isključuje promišljanje, baš kao što svako promišljanje nije manipulacija. Spontano ponašanje znači da nema plana, a ne da nema promišljanja. Nikada se ne ponašamo tako a da ne mislimo o onome što činimo. ... Pitanje autentičnosti jeste bitno u spontanosti, ali ni to ne isključuje mišljenje, dapače, potvrđuje ga. Može se misliti na autentičan način. ... Inače, kako razlikovati spontanost od navike i rutine? I jedno i drugo se dešava bez plana, a razlika je što navika i rutina ne uključuju promišljanje, dok ga spontanitet ne isključuje.
Old 22-06-12, 14:38   #15
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Promisljenost, da, rijec dana.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline  
Old 22-06-12, 15:07   #16
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Quote:
Alessandra, nisi me zatekla u sanatorijumu vezanih ruku na ledjima pa da kazes teatralno :"Saberi se!"
Nema tu teatralnosti, jer tvoj post deluje panicno. Da sam te zatekla u sanatorijumu vezanih ruku na ledjima, rekla bih ti - zdravo, donela sam ti sarene bojce za crtanje, a ne - saberi se. Nisam ti napisala nista novo sto ti vec pre nisam rekla, zato sam i znala da ces da gledas, ali da neces da vidis. Ipak ti najbolje znas kako ces i sta ces i tako onda i uradi. Ali nemoj onda stalno da postavljas ista pitanja, jer se iz iskustva uci, kako dobrog tako i loseg. Budi ono sto si, ja ti zelim da ti ovaj put uspe to sto zelis, moje misljenje o tome sam napisala.

Quote:
Ima tu jos nesto.

Kada zena predje 30-u, bas se niko oko nje nece truditi.
Boze dragi! Zar mislis da ni jedna zena posle 30. godine ne moze da se uda srecno?

Ne valja toliko nipodastavati muskarce.

Last edited by Alessandra; 22-06-12 at 15:13..
Alessandra is offline  
Old 22-06-12, 15:12   #17
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Doci ce vrijeme kada ces doci u situaciju da razumijes sebe i onda ces svima s pravom da prkosis. Tiho i necujno, kao da ih i nema. Zapravo, tad vise i neces imati potrebe za tim, jer ces biti sve vise svoja, nalazila se ti i tada s nekim u vezi il ne. Dostojanstvo se uvijek cuva.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline  
Old 22-06-12, 15:15   #18
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by Gaul View Post
Brak , ozbiljnija veza ,to je zapravo sam život kada uploviš u te vode.
Tu nema mjesta , niti je moguće napraviti normalan odnos a pritom manipulisati sa osjećanjima i reakcijama.
Za mene je ozbiljna veza svaka u kojoj postoji iskren i otvoren uzajaman odnos u duhovnom, dusevnom i fizickom smislu, odnosno svaka koja je prijateljstvo/ljubav. U braku se može biti na mnogo načina, i brak ne mora da bude ozbiljna veza onako kako je ja opisujem, iako se u svakodnevici pod ozbiljnom vezom podrazumjeva brak, odnosno, da veza koja će se okrnuti brakom ili zajedničkim životom znači i ozbiljnu vezu. ... Manipulacije osjećanjima, mišljenjem i djelovanjem postoje svuda osim u uzajamnom iskrenom i otvorenom odnosu koji znači prijateljstvo/ljubav. ... Normalnost odnosa se procjenjuje prema prosjeku, a ne prema idealima što ne znači da je pogrešno težiti idealima, već da se shvatanja normalnosti razlikuju. Ako je nekome normalno da živi uz različite nivoe manipulativnih tenzija njegov je izbor. Moje je samo da kažem da ja ne mislim tako i da pokažem kako taj pristup normalnosti izaziva probleme i može za posljedicu imati sukobe i svađe. ...
Old 22-06-12, 15:22   #19
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Quote:
Ne mislim nista, samo gledam oko sebe i zao mi je i sebe i svojih prijateljica.

Ovo je ipak Balkan i patrijarhalne predrasude itekako postoje.
Kakve patrijarhalne predrasude? Sa cije strane?

Last edited by Alessandra; 22-06-12 at 15:24..
Alessandra is offline  
Old 22-06-12, 15:48   #20
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Quote:
Sa bilo cije, a narocito sa strane muskaraca.

Mi nismo bogato drustvo. Novaca za neki drustveni zivot nema.

Posle 30-e kod nas ne postoji dating life.

Izbora nema, i krug samoce se sve vise steze oko tebe.

Ne teoretisem,
mislim na konkretnih deset-petnaest usamljenih oko sebe koje znam.
Kakav novac? Kome treba novac za ljubav? Osim sto zene na Balkanu cesto misle da je muskarac duzan da ih izvodi na mondena mesta, da im placa vecere i da iz vozika okolo u skupim automobilima. Naslusala sam se dovoljno prica o tome i o nipodastavajucem stavu zene prema muskarcu koji nema dovoljno novca koliko je ona to zamislila. Onda nije ni cudo sto mnoge ostaju same. Meni je uvek bilo dovoljno da se drzimo za ruke i da se setamo, danasnje generacije su mnogo zahtevnije, pa to onda plate samocom. Ne slazem se sa misljenjem da su muskarci krivi zato sto su zene same i ne slazem se sa time da su oni bezosecajna djubrad koja hoce samo seks. Kao sto sam rekla, svako dobije ono sto daje, pa prema tome, krivica za samocu nikada nije samo na jednoj strani.
Old 22-06-12, 15:59   #21
Tanana
MiM team Početnik

Registrovan: Jan 2012
Likes (Received): 143
Tanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auru

Vecina njih vole da osvaja zenu na pocetku veze i zato su ti drugarice savetovale da malo prikocis. Neka se on trudi oko tebe, femkaj se malo ... Inace ce on odustati i otici.
Nema potrebe da budes ljubomorna, ako hoce da te prevari - prevarice te.
Tanana is offline  
Old 22-06-12, 16:03   #22
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Quote:
Ne, nego nema novaca za izlaske, upoznavanje, bogat drustveni zivot.

Ne u smislu da ti neko bilo sta placa, vec da sebi platis putovanje, pozorisne predstave, izlaske, vecere, sva ona mesta koja su ti potrebna da bi nekoga mozda i srela.
Mozes nekoga da sretnes bilo gde, i na internetu i u komsiluku, u parku, na poslu, setajuci gradom, parkom.... ponavljam da za ljubav novac nije potreban, osim pomodarkama koje hoce da se provode, pa im je svaki izgovor dobro dosao.
Old 22-06-12, 16:35   #23
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

U idealnom smislu da, al ako si iskrena, znaci li to i da si i u tom trenutku previse iskrena? NE, to ne postoji, postoji samo ono da li si iskren il ne, da li si u stanju da pokazes svoje prave emocije, a one su u datom momentu takve kakve su, bile prenaglasene ili ne, bitno je da su iskrene. A koji te i pored toga ne zeli... onda taj zaista ne zna sta hoce. Il zna, pa se pravi mutav.

Mozes da budes samo na dobitku, al sad drugacije je to ako ti imas problem sa tim, onda se trebas cuvati od prevremenih pokazivanja svojih emocija, cisto da sebe preventivno zastitis od povreda.

Koji paradoks...

Leo Baskalja
vruc krompir is offline  
Old 22-06-12, 16:41   #24
Gaul
MiM team Expert

Gaul's Avatar

Quote:
U filmu French kiss je to jedan od kljucnih monologa Meg Rajan, kada ona govori upravo ovo sto i ja u ovoj temi, da ne ume da se pretvara i da zeli da je neko voli takvu kakva ona jeste. Ona i pripada ovoj temi.
Mislim da je suština da taj monolog izvodi Meg Ryan, tj. Kate,... da imaš 10% sličnosti sa njome teško da bi bilo moguće da imaš ijedan od ove gomile problema koje iznosiš...a tek oni drugi.

Možda si primjetila u filmu, Kate je opuštena, nema manipulacija sa emocijama, nema slina, patologije...u tome je njena seksipilnost i privlačnost.

Rekoh ti...u pitanju je kontekst, koji ti uvijek nekako izmiče.

Last edited by Gaul; 22-06-12 at 16:44..
Gaul is offline  
Old 22-06-12, 16:50   #25
Gaul
MiM team Expert

Gaul's Avatar

Quote:
Ne, ima samo padanja u nesvest...i suza i suza zbog bivseg u havajskoj kosulji.
Padanje u nesvijest i suze su dio paketa manipulativnih emocija?

Nikako da shvatiš, bez obzira na intezitet njenih emocija, one su prirodne...u tome je čar.

Mnogi u tim situacijama zbog tuđih emocija osjete nelagodu, neki vid agresivnog uzbuđenja, pa im se nadene da je to patetika ili manipulacija.

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules