MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 17-08-06, 16:28   #1
Liv
Carpe Diem

Liv's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Liv has disabled reputation
Default Moralne nakaze

Jeste li culi za moralne nakaze? Sta znate o njima?
Ja sam bas nedavno prvi put cula i prenerazila se.
To su ljudi koji se, valjda, rode bez ikakvog osjecaja za moralne vrijednosti i koji ne poznaju grizu savjesti. Cesto, vidjeci da svi ljudi oko njih posjeduju te osjecaje, a oni ne mogu to da postignu, zapadnu u krizu i pocnu da ubijaju sve ostale jer nisu slicni njima, zeleci da oni ostanu jedini jer su drugaciji. To je jedan od nacina na koji ljudi postaju masovne ubice.
Sve su to, naravno, odredjeni vidovi poremecaja, a to je sve sto sam ja cula o tome, pa bih voljela da znam da li se jos neko susretao s time!
Old 17-08-06, 16:37   #2
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka
Default Re: Moralne nakaze

Ja mislim da se ljudi manje vise rode slicni a da kasnije poprime uticaj okoline. Vise vjerujem u varijantu da su imali grozno djetinjstvo u kojem nisu imali dovoljno ljubavi nego da su rodjeni kao monstrumi.
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 17-08-06, 16:41   #3
Liv
Carpe Diem

Liv's Avatar

Liv has disabled reputation

Moguce...
Ali cula sam (iz istog izvora) da djeca u jednom periodu svog odrastanja budu moralne nakaze, ne znam tacno kad.
Old 17-08-06, 16:49   #4
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Sva su djeca na neki nacin moralne nakaze jer nisu svjesni svojih postupaka.
Tek kasnije ih usmjeravamo sta smiju a sta ne smiju raditi.
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 19-08-06, 22:28   #5
Gogi
MiM team Početnik

Gogi's Avatar

Registrovan: Jun 2006
Gogi has disabled reputation

u potpunosti vjerujem da se takva bica ne radjaju,nego postaju raznim greškama u vaspitanju.A onda kad pogledam kkoliko izopačen neko može da bude,zapitam se da ne griješim?Da nije to nesto u njemu,sto je donio sa rodjenjem na bijeli svijet? :](*,) :](*,)
Old 28-08-06, 22:09   #6
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Razni činioci utiču na stvaranje - formiranje moralne nakaze. Mogu se razvrstati u dvije grupe: unutrašnji i socijalni.
Na unutrašnja svojstva ličnosti, tj. na njihovu devijantnu orjentaciju mogu uticati sledeći poremećaji:
-organski (patogene promjene u psihosomatskom sistemu, nastale kao anomalije u fiziološkom funkcionisanju organizma)
-nasledni
-prirođeni
-psihološki (poremećaji svojstava ličnosti, npr. karaktera, temperamenta, inteligencije, emocija i sl.)
psihopatološki (duševna poremećenost, neuroška i poremećaji ličnosti) (posledice oboljenja centralnog nervnog sistema, socijalna zaostalost, psihoze (ograničena mogućnost kontakta sa realnošću), neuroze (fobije, histerije, depresije...) itd.
-socijalni faktori (porodica, škola, mediji, ideologija, religija...)

Pretpostavljam da si mislila na psihopate. Imaju urođeni poremećaj u strukturi, ponašanju i emocionalnom razvoju lišnosti - trajno stanje poremećenosti karaktera. Efektivno su razdražljivi sa veoma sniženim pragom tolerancije. Odlikuje ih emocionalna nestabilnost, prkosno i agresivno ponašanje, asocionalnost i nastranost.

Kao što vidiš, to je bolest i to jako opasna. Da bi bio žrtva te bolesti nije potrebno da od nje i oboliš, zato se čuvaj. :!:
Homer is offline   Reply With Quote
Old 01-09-06, 22:12   #7
Aurora
MiM team Forumaš

Aurora's Avatar

Aurora na dobrome putu

Covek u sebi ima crte licnosti i temperament koje predstavljaju urodjene i relativno trajne predispozicije njegovog ponasanja u odredjenim situacijama i karakter koji se stice socijalizacijom.
Koje ce crte licnosti (negativne) biti naglasene zavisi od niza okolnosti tokom socijalizacije.Naime moze doci do podsticaja kao i do ublazavanja odredjenih lostih osobina kod coveka.
Dobri psiholozi prepoznaju kod dece odredjene crte licnosti kao i temperament.
Poznajem zenu cije dete boluje od blazeg oblika autizma ( on sada ima 10 godina).Psihozi su je uopzorili da deckic kada udje u pobertet moze da se rzvije u masovnog ubicu ( poseduje sve moguce predispozicije), od socijalizacije zavisi kako ce se orijentisati.
Aurora is offline   Reply With Quote
Old 06-09-06, 10:14   #8
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

BlackWoman has disabled reputation

Moralna nakaza? Dijete kao moralna nakaza? Nemoguće.
Moral je nešto kao norma ponašanja.
Da bi neko postao ta moralna nakaza vjerovatno nešto loše treba da mu se desi u nekoj dobi sazrijevanja.
BlackWoman is offline   Reply With Quote
Old 08-09-06, 19:47   #9
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by BlackWoman
Moralna nakaza? Dijete kao moralna nakaza? Nemoguće.
Moral je nešto kao norma ponašanja.
Da bi neko postao ta moralna nakaza vjerovatno nešto loše treba da mu se desi u nekoj dobi sazrijevanja.
Šta je dijete od 5 god. koje uhvati pile za noge i rastrgne ga?
Ili (drugo) od 11 god. koje uhvani ranjenu svračku i živu je očerupa?
Homer is offline   Reply With Quote
Old 09-09-06, 07:29   #10
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Filip na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Zeljko
Šta je dijete od 5 god. koje uhvati pile za noge i rastrgne ga?
Ili (drugo) od 11 god. koje uhvani ranjenu svračku i živu je očerupa?
mali psihopata. a ovaj drugi mu je sigurno stariji brat.
Old 09-09-06, 10:48   #11
aladin
MiM team Početnik

aladin's Avatar

aladin has disabled reputation

Utjecaj okline je bitan za takve pojave.
Ono urodeno,ako pratis istrazivanja na genima,mozes prepoloviti..
Ljudi se danas radaju sa defektnim genima,jer su se otrgli prirodnoj selekciji.
Onda su na nekom podrucju defektni.
Zasto je to tako,zahvaljuci medicini,koja po etici mora spasavati svaki ziovot.
U zivotinjskom svijetu,to naravno izgleda drugacije.
Mi smo naravno iznad zivotinj,pa se ne moramo cuditi..

Moral je po meni,eto,izmisljotina po kojoj bi se ljudi mogli mjeriti,i reci,ja sam bolji od tebe,ili onoga.
Najbolj je imati svoju osobnu moralnu ljestvicu,daleko manje problema u ovome pokvarenom svijetu.
Da, ovo boldirano je odgovor na Željkovo pitanje.
U suštini djeca vole životinje, a znam i dvije djevojčice koje se užasno boje zmije koju nikada nisu vidjele jer im je majka usadila taj strah.
Takvim ispoljavanjem nasilja nad životinjama (ili biljkama) djeca iskaljuju svoje potisnute frustracije koje doživljavaju od svojih bližnjih, u vidu nedovoljno im pružene pažnje, kaznama koje doživljavaju itd.
Old 26-09-06, 13:29   #12
grunf
MiM team Početnik

Registrovan: Sep 2006
grunf has disabled reputation

Jako je zanimljiv rad jednog našeg poznatog psihijatra koji se motao po šumama Brazila vršeći proučavanja plemenskih zajednica u kojima nema takvih pojava! Sve u svemu zajednica i svi njeni članovi žive u skladu sa prirodom sa jasno definisanim odnosima.Pojedinac ima svoju ulogu kao samosvestan član ali i obavezu zajedničkog bivstvovanja prema svojim saplemenicima. Doca se zove Časlav Hadži?????? a ovo zanimljivo štivo je izlazilo u Vivi pa ako neka ima mogućnost neka pogleda
Old 27-09-06, 09:15   #13
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Dokazano je da je svaki nasilnik imao traumatično djetinjstvo.
To je korijen svega.
Psihoanaliza prvo počinje sa iniciranjem prvih sjećanja iz najranijeg djetinjstva.
Old 27-09-06, 12:18   #14
grunf
MiM team Početnik

Ej Bleki sad si me ubila jer je to bila velika i topla majčina sisa (dojka)!!! :lol: :lol: :lol: Znao sam da nešto nije u redu samnom!!! :lol: :lol: A da ti ne pričam kad dodje proleće i pukne akvarijum .... moram na terapiju sreća ide jesen...
Old 23-10-06, 13:23   #15
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Hm, ne znam zašto mi pade na pamet film Vudija Alena (zaboravila sam kako se zove) u kojem jedna golema sisa hoda gradom i ubija ljude. Na kraju su je spengali u dom za napuštenu djecu, gdje je hranila bataljon beba.
Old 23-10-06, 14:02   #16
grunf
MiM team Početnik

BLEKI divna si !!! Film se zove ,,Sve što ste hteli da znate o sexu a niste smeli da pitate,, scena je kad se džinovska duda otrgne kontroli i počne da hara... a matori perverznjak Vudi je samo artikulisao san i javu većine muškaraca...pa kad smo već kod toga vezano za onu temu što otvorih Vudi je i svoju usvojenicu sa kosim očima (iz Vjetnama ili Tajlanda) spremao za snimanje ton filma ko Djenka Kristinu! Čak je i ona bledoputa glumica u tom trenutku zakonita supruga istoga, zbog tih aktivnosti pokrenula tužbu za razvod protiv njega... i za starateljstvo nad decom i usvojenicima... Kad smo već kod filma da li znaš da je Čaplin obožavao malodobnice ... čudo jedno kako taj ton film utiče na ljude .... !!!
Old 23-10-06, 14:07   #17
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Znači i on je bio moralna nakaza?
Slava, kao po pravilu, pokvari misaoni aparat i takve "žrtve" prelaze lako moralnu granicu.
Majkl Džekson je i fizička i moralna nakaza, njegov drugar Princ takođe (pati od bolesti čistoće) i mnogi da ih ne nabrajam.
Zato ja neću da bIdnem slavna.
Old 23-10-06, 14:22   #18
grunf
MiM team Početnik

Ovaj uglješa što je pobeleo u varikini je stvarno dobar primer nakaze nad nakazama i za sada je na samom vrhu top liste istih!!!Problem je što taj varikinozni predstavlja ostavrenje uspeha jednog kulturno dominantnog društva koje izvozi svoju kulturu ostalom svetu !!!Čibe bre beli i operisani od nas iš,bre...
Old 23-10-06, 23:54   #19
ikarus
MiM team Početnik

ikarus's Avatar

ikarus has disabled reputation

Pa culi ste za ovaj slucaj Natese u Becu.Covek capio devojcicu
od 10 god i osam godina je drzao u podrumu. Kad je pobegla
on je sam sebi presudio.Da je uhvacen i osudjen sta
mislite kako bi se proveo u zatvoru. I robijasi imaju svoj
moralni kodeks. Jahali bi ga tamo ko kauboj konja bio bi
najtrazenija "devojka."

Mnogi Austrijanci su ozenili Filipinke ali ne ove sto
su u Austriji nego dovodili sa Filipina i vecinom sa malom
zenskom decom i sada su ti brakovi pod lupom jer vecina
nije cista.
Ma dobro se ova nasa kuglica ne raspadne.
Old 24-10-06, 10:41   #20
grunf
MiM team Početnik

Ovde bih dodao i uglješinu sestru što pokazuje sisu ne bi li izazvala medisku pažnju... Oj Jolanda, Jolanda brigo moja jedina...(Bleki iz kog je ovo filma)
odgovor: Biće skoro propast sveta Saše Petrovića preporučujem /bio u bunkeru preko 20godina/

Tags
moralne, nakaze

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules