MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Closed Thread

Opcije Teme Način Prikaza
Old 26-02-07, 20:36   #1
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu
Smile Srbija nije kriva za genocid

Sud: Srbija nije kriva za genocid
Medjunarodni sud pravde u Hagu odlučio da se Srbiji ne može pripisati učešće u genocidu u BiH

Sud je glasovima 13:2 odlučio da Srbija nije kriva za genocid u Bosni i Hercegovini, saopštila je predsednica Međunarodnog suda pravde Rozalind Higins: "Sud ustanovljava da Srbija nije počinila genocid kroz svoje organe ili osoblje koji su delovali u smislu odgovornosti kako je to predviđeno u međunarodnom pravu ili kroz kršenje svojih obaveza po sprečavanju i kažnjavanju zločina genocida" pročitala je presudu Higinsova.

Sud je zaključio i da Srbija nije planirala da počini genocid, niti je podstrekavala njegovo činjenje, ali je kriva što nije učinila sve što je u njenoj moći da genocid u Srebrenici spreči: "Ovaj sud presuđuje da Srbija nije saučesnik u genocidu i da na taj način nije prekršila svoje obaveze iz Konvencije o sprečavanju i kažnjavanju genocida. Glasovima 12 'za' i tri 'protiv' ovaj sud presuđuje da je Srbija prekršila obavezu da spreči zločin genocida po Konvenciji u smislu genocida koji je počinjen u Srebrenici jula 1995".

Ona je rekla da se "genocid u Srebrenici ne može pripisati SRJ, niti da su ga počinili njeni organi". SRJ se stoga ne može smatrati po toj osnovi odgovornom za počinjenje genocida u Srebrenici, rekla je ona.

izvor:vesti dana

Last edited by pehar; 26-02-07 at 20:38..
pehar is offline  
Old 27-02-07, 22:01   #2
FORMICA
MiM team Forumaš i po'

FORMICA uskoro postaje slavan

Pa naravno da nije kriva, što ni njih ni nas ne opravdava za nezamislive zločine učinjene u naše ime. Naravno ne opravdava ni one koji su pokrenuli te postupke iz istih razloga.
FORMICA is offline  
Old 01-03-07, 07:25   #3
Psihologue
MiM team Expert

Psihologue's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Psihologue nepoznate kvantitete u ovom trenu

Nemoze se to generalizovati za ceo narod...
Pojedinci koji su cinili zlocine treba da odgovaraju..
Old 01-03-07, 16:19   #4
desert-eagle
desert-eagle

desert-eagle's Avatar

Registrovan: Dec 2006
desert-eagle na dobrome putu

Samo su naivni verovali da je moguce da se SCG proglasi krivom za genocid.
desert-eagle is offline  
Old 02-03-07, 13:45   #5
echinacea
MiM team Expert

echinacea nepoznate kvantitete u ovom trenu

jao ,bolje da cutim
echinacea is offline  
Old 02-03-07, 23:53   #6
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Filip na dobrome putu

ja cu sacekat homera da da svoj komentar. sto se politike tice ja se s njim totalno slazem. tako da cu ovaj put postedjet sebe kucanja
Old 03-03-07, 08:00   #7
Psihologue
MiM team Expert

Psihologue's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Psihologue nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by desert-eagle View Post
Samo su naivni verovali da je moguce da se SCG proglasi krivom za genocid.
Kažem ne treba osuđivati ceo narod...
Old 03-03-07, 14:12   #8
Dot
Guest

meni tu izgleda da se crna gora ono mucki izvukla da se optuznica ne odnosi i nju...
i zamislite gluposti da se mesic proglasi pocasnim gradjaninom...pa ljuuudi moji kako smo poceli jos samo trebamo srbiji da rat objavimo...
mislim ako je vec trebalo imati takvog gradjanina da bi trebao biti iz srbije ,kako bi se pokazalo da smo jos uvjek bliski,a ne da se tiskamo tamo nekome...
nemam ja nista protiv hrvatske ali jbt kako se ophodimo prema srbiji kao da je sam hitler tamo..

a to mi je krivo zato sto sad kad bih otisao u hr jebali bi mi sve po spisku,a mi se jos njima tiskamo

Old 03-03-07, 22:52   #9
FORMICA
MiM team Forumaš i po'

FORMICA uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Dot View Post
meni tu izgleda da se crna gora ono mucki izvukla da se optuznica ne odnosi i nju...
i zamislite gluposti da se mesic proglasi pocasnim gradjaninom...pa ljuuudi moji kako smo poceli jos samo trebamo srbiji da rat objavimo...
mislim ako je vec trebalo imati takvog gradjanina da bi trebao biti iz srbije ,kako bi se pokazalo da smo jos uvjek bliski,a ne da se tiskamo tamo nekome...
nemam ja nista protiv hrvatske ali jbt kako se ophodimo prema srbiji kao da je sam hitler tamo..

a to mi je krivo zato sto sad kad bih otisao u hr jebali bi mi sve po spisku,a mi se jos njima tiskamo
Crna Gora se nije ni iz čega mučki izvukla nego se htjelo uvući Crnu Goru mučki u tuđa s**nja.
Kakve veze ima proglašenje Mesića za počasnog građanina Podgorice i Srbija. Mesić je iz Hrvatske.
Ta "bliskost" nas je skupo koštala i ko im j**e mater taman kao i Hrvatima.
FORMICA is offline  
Old 05-03-07, 17:33   #10
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Amelie na dobrome putu

jesi se pitao Dote zasto bi nas ispljuvali u dalmaciji,kad bi dosli?

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline  
Old 05-03-07, 21:40   #11
Dot
Guest

jesam, Amelie iz istog razloga kao i kad bih dosao kod tebe...

zbog fanatika i licemjera nacionalisticki i religijski nastrojenih,a glume mi neko postenje i moral...
zar ne?

Old 06-03-07, 00:38   #12
nikola
MiM team Početnik

nikola's Avatar

Registrovan: Sep 2006
nikola nepoznate kvantitete u ovom trenu

sad jos da mi neko prica o vremenu u kojem sam zivio i bio ocevidac svih dogadjaja, pa srbija je u odredjenim trenutcima zabranila i uvoz ljekova u cg sto nije ni okupator radio u drug.svj.ratu. Ma dajte da ne pricamo o cijevima uperenim prema Cetinju a sedmi bataljon, zasto je postojao?Jeli trebalo da pucamo na nato avione iako im nemozemo nista i da se borimo u ratu sa svijetom koji nam je nametnula srbija ,nijesmo se pitali nista .Srbija se stidi da prizna svoje postupke i dok i ona to ne uradi nema srece vjerujte mi.
I da kazem da taj haski sud koji je napravljen protiv srba i srpskog naroda ovaj put rece istinu -sto im bi zaboga?
Znao sam da ce biti ovako i drago mi je, ipak je rijec genocid prevelikog i prezlog znacenja da bi stojala uz ime jednog naroda.

Last edited by nikola; 06-03-07 at 00:41..
nikola is offline  
Old 06-03-07, 11:19   #13
Dot
Guest

a sta znam nikola..u pravu si,
ali dok smo bili zajedno ja sam mislio da funkcionisemo kao braca da zajedno trebamo da se borimo,stitimo jedni druge...ali izgleda da sam ja jedini ovde mislio tako...

mani sad izgleda da su nam albanci blizi i da ih vise volimo od srbije...sjecas se svih onih pjesama posle odcjepljenja....to mi nije jasno....juce braca,danas vec pjevamo kako srbe treba klati...nije li to katastrofa

Old 06-03-07, 14:26   #14
nikola
MiM team Početnik

nikola's Avatar

Prijatelj mi je svaki covjek dobre volje, ali puno je ruznih prica i pjesama bilo i protiv Crne Gore znam i kad su govorili kad je bilo bombardovanje da ce prije stici srbija da nas pokori i pokolje nego sto stigne NATO da nas brani (ovo su njihove rijueci),jeli to bratski? ja nijesam onaj ko u utakmici srbije sa nekim drugo navija protiv Srbije a odje dan danas imas srba koji navijaju protiv CG a zive u CG.I jos nesto ti isti srbi pljuju po cg zastavi a albanci po tuzima u svojim kucama imaju CG grb ,(ja sam to vidio u nekoliko kuca).Srbi jesu prema cg uradili zla i kad je proglaseno ujedinjenje na laznoj pg skupstini bilo je paljenja kuca i cijelih porodica u njima, da je sad puklo ponovilo bi se kad se ovako ispoljava ovoliko mrznje.To je kao da se ja i ti svadjamo i ti mi palis samare a vices izbice te onaj albanac !ma cekaj sad si mi ti problem pa cu tebe da eliminisem, pa kad me on napadne branit cu se od njega.
Nemoj me sto pogresno razumjeti-moju drzavu vidim kao multinacionalnnu sredinu zemlju u kojoj je dobrodosao svaki covjek dobre volje,a svima nama nijedan od exyu naroda nije daleko bez obzira sto je bilo.
nikola is offline  
Old 06-03-07, 14:53   #15
Dot
Guest

ok,ali ti meni iygledas kao veliko zlopamtilo, ja sam dosao iy bosne ,muslimani mi poubijali pola familije(sestara i brace koji su bili moje godiste), pa ne isticem to,niti mrzim muslimane(osim onih sa istoka,nesto strah od njih,da mi se ne raznase ispred kuce),ni hrvate,ni albance...
mislim da ako iko od nas planira da funkcionise u miru to sve treba da se zaboravi...

Old 06-03-07, 15:05   #16
nikola
MiM team Početnik

nikola's Avatar

ne nijesam zlopamtilo-ja sam uvjek govorio i to ocu da kazem sloga mir ljubav-postoje samo dobri i losi ljudi
nikola is offline  
Old 06-03-07, 15:23   #17
Dot
Guest

ja bih sad napustio ovu raspravu,jer se ne slazem sa tobom,a ne yelim raspravljati vise jer ispada da sam okrenut protiv svoje drzave...

i mislim da se nikako ne bi slozili ja i ti ni oko cega

jednostavno volim umjerenost u svemu...

Old 07-03-07, 15:33   #18
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Cestitam Srbiji na dobijenoj presudi.
pehar is offline  
Old 08-03-07, 13:59   #19
Dot
Guest

evo oce da ponove postupak...pa oni su ludi...

zasto iazivaju napetost...fino su im reki da srbija nije kriva...

Old 08-03-07, 15:12   #20
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Srbija nikada nije bila kriva.
pehar is offline  
Closed Thread

Tags
genocid, kriva, nije, srbija

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules