MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 13-02-07, 19:55   #1
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu
Smile Zdrava Kosa

[B]Drage moje,napisacu Vam jos nekoliko ideja za lepsi izgled...pakovanja za kosu,i sama sam puno para potrosila na razne maske za kosu u parfimerijama,a onda sam pocela da se raspitujem o pakovanjima koje mogu sama kuci da napravim

SAVETi ZA LEPSU KOSU

1.Pakovanje za meku i sjajnu kosu

Izmesati 3.kasike maslinovog ulja sa 2.kasike meda.Raporediti smesu u kosi.Obmotati kosu kesom,ili kapom za kupanje,i ostaviti 15.minuta.Samponirati i isprati kosu.

2.Pakovanje za ostecenu kosu

Izmesajte sok od jednog limuna,dva zumanca,jedan belanac,kasika meda.Naneti na kosi da 10.min. posle dobro isperite kosu .

3.Vitaminska maska za kosu

Izmiksirajte pola banane sa jednom kasikom soka od limuna,kasika mleka.Masu nanesite na kosu,nakon 20.minuta,isperite,samponirajte kosu

4.Perite kosu svakog dana

Dugoj kosi ne prija guzvanje pri pranju,,a kosi ne prijaju vruci tretmani,aparati za peglanje kose,feniranje.

5.Mokra kosa je osetljiva

Ne trljajte mokru kosu peskirom,vec upijajte vlagu blagim pritiskanjem frotira.Kosu rascesljajte pre pranja.

6.Izaberite sampon

Za suvu kosu idealan je sampon s ekstratom semena cicka,a masnoj kosi pomoci ce sampon od breze.Ako imate perut koristite sampon s ekstratom kamilice.

Last edited by pehar; 21-03-07 at 11:38..
pehar is offline  
Reply With Quote
Old 13-02-07, 20:06   #2
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

7.Dobro isperite kosu
Kosu dobro isperite od svih preparata.Najbolje je da poslednji mlaz kod ispiranja kose bude s mlakom vodom.

8.Kosa bez elektriciteta
Poprskajte lak za kosu na cetku ili cesalj i iscesljajte nalektrisane pramenove.

9.Osvezite frizuru
Nakvasite ruke i njima prodjite nezno kroz kosu,tako reaktivirate proizvod koji ste koristili.
10.
11.Pakovanje protiv peruti
Caj od dve kasike majcine dusice i 250ml.vode ohladite i ocedite.Isperite kosu ovim cajem i ostavite da se osusi, nakon togas isperite.

Last edited by pehar; 21-03-07 at 11:38..
pehar is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 20:39   #3
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

TREND 2007

Old 21-03-07, 11:31   #4
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Drage moje forumasice evo jos jedne maske za kosu,

Pre nego sto operete kosu izmešajte u posudici jedan žumanac s maslinovim i malo čičkovog ulja. Dodajte malo meda i suvog pivskog kvasca. Mešavinu rasporedite i utrljajte po celoj kosi, umotajte glavu u najlonsku kesicu i ostavite minimalno pola sata. Nakon toga operite kosu. Ponovite postupak 1 put nedeljno. Uspeh neće izostati.
Old 19-04-07, 19:13   #5
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Registrovan: Nov 2006
andjela pizelli has disabled reputation

Prirodna kozmetika: tretmani za njegu kose

Nekoliko jednostavnih, a učinkovitih recepata i savjeta koji će vam pomoći da kosi vratite zdravlje i sjaj.

Tretmani kose vrućim uljem:

1/2 šalice maslinovog ulja
1/2 šalice kipuće vode
Stavite maslinovo ulje i kipuću vodu u kutiju za sok. Dobro protresite (dok se ulje razbije u sitne kapljice). Umasirajte u kosu. Stavite kapu za tuširanje ili plastičnu vrećicu i omotajte glavu ručnikom.

Ostavite mješavinu na kosi 15 do 20 minuta, pa isperite šamponom i regeneratorom kao inače.

Ulje za kosu s lavandom i ružmarinom
30 ml ulja ružmarina
3,5 ml ulja lavande
Količina: dovoljno za oko 6 mjeseci upotrebe.

Priprema: jednostavno smiješajte 2 ulja zajedno i spremite na tamno mjesto ili u bocu koja ne propušta svjetlo.

Uporaba: stavite par kapi ulja na dlan, protrljajte dlan po četki i onda očetkajte kosu.

Savjet: Svaki dan, bilo kiša ili sunce, muškarci i žene trebali bi temeljito četkati svoju kosu. Četkanje uklanja prljavštinu i razmazuje prirodna ulja kose.

Savijte se u struku (pomaže cirkulaciji tjemena) i masirajte tjeme jagodicama prstiju.

Zatim četkajte kosu počevši od korijena vrata dugim laganim potezima od korijena do vrhova.

Svaki potez četkom pratite slobodnom rukom za uklanjanje statičkog elektriciteta.

Četkajte s oko 100 poteza od gore prema dolje. To će garantirano dati novi život vašoj kosi.

Regenaretor za sjajnu kosu
Za dodatni sjaj u kosi, pomiješajte sok jedne svježe naranče, malo vode, 1 žlicu meda i 5 kapi ulja sandalovine.

Koristite kao vodu za ispiranje nakon šamponiranja za predivnu i namirisanu kosu!

Nekoliko malih savjeta koje je dobro znati:
Pivo je dobar regenerator za kosu.
Hladni šlag će regenerirati kosu za 15 minuta.
Sjajna kosa – korisitite prokuhani Lipton čaj.
Problem s teškom peruti možete riještit oblogom od octa.
Problem s klorom: da biste izvukli klor iz kose, prije korištenja šampona primiješajte mu malo sode bikarbone.
Tekst: Andrea Kostelić
andjela pizelli is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 13:54   #6
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Registrovan: Aug 2006
BlackWoman has disabled reputation

Mogu da kažem za svoju kosu da je potpuno zdrava, i bez obzira na dužinu, bez ispucalih krajeva.
Kosu ne tretiram čestim farbanjima, niti ostalim hemikalijama.
Perem je dva puta sedmično, ispiram malo hladnijom vodom.
Kosu, pošto je duga, češljam od krajeva, pa sredine i tek onda od korjena da bih izbjegla zapetljavanje i istezanje krajeva koji vode ka pucanju.
Obavezan je regenerator ili maska radi lakšeg češljanja i da bih izbjegla neželjeni volumen.
Zdrava kosa je vezana za pravilnu ishranu i izbjegavanje stresnih situacija.
Zaista stres loše utiče na izgled kose, ma kako to čudno zvučalo.
Obilje vitamina B, kao i E pogoduje vlasištu.
Old 14-05-07, 21:04   #7
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Moja kosa je trenutno katastrofa.Trebala bih je melirati i malo iseci krajeve koji jsu procvetali.Nazalost spremam ispite tako da nemam vremena za posetu frizera...
Old 29-05-07, 11:31   #8
Mjau
MiM team Expert

Mjau's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Mjau na dobrome putu
Send a message via MSN to Mjau

Quote:
Originally Posted by pehar View Post
Caj protiv opadanja kose

U 3 litre proključale vode staviti mešavinu od po 20g hrastove kore, hrastovih listova i koprive, kuvati poklopljeno 2 minuta i ohladiti poklopljeno. Hladnu tecnost preliti u tamnu bocu i zatvorenu držati na hladnom mestu. Uvečer, pre spavanja, koren kose jako namočiti i istrljati rakijom lozovačom, a zatim namočiti i izmasirati čajem.
*Samo mi reci.. gde ja sve to da nadjem...???
Ja ne znam sta se desava sa mnom..ali meni strasno opada kosa u poslednje vreme... Najcesce posle pranja kose ili kad mi je jako toplo...
Mjau is offline   Reply With Quote
Old 29-05-07, 11:54   #9
Vendy
MiM team King / Queen

Registrovan: Jan 2007
Vendy has disabled reputation

@Mjau, ovo sam kopirala sa poliklinike. Vidi dal ti ovo sto pomaze, mozda imas manjak vitamina H ili cinka? Procitaj:

Nove spoznaje o efluviu - ispadanju i alopeciji - primjetnom gubitku kose proizilaze iz poznavanja faza koje vlasi tijekom rasta prolaze.

Aktivna faza rasta (anagen) traje dvije do šest godina, faza regresije i involucije (katagen) oko tri tjedna i faza mirovanja (telogen) od dva do šest mjeseci, a u ljudi za razliku od životinja faze rasta vlasi nisu sinkronizirane. Životinje dlaku gube odjednom, dok kod čovjeka neke vlasi ispadaju, a druge u isto vrijeme rastu. Postoje okolnosti u kojima je i kod ljudi moguća prolazna sinkronizacija rasta vlasi - prijevremeni prijelaz iz faze rasta u fazu regresije kada kosa pojačano ispada. Takve su okolnosti porođaj, menopauza, endokrini poremećaji, infekcijske bolesti, kirurški zahvati, psihičke traume, uzimanje nekih lijekova. Postoje indikacije da na isti način djeluju i ekološki čimbenici i svjetlost.

Dugogodišnja ispitivanja i ginekološka praksa potvrđuju da je ispadanje kose u 80 posto slučajeva organskog porijekla, te da se na njega može uspješno utjecati, pa ni u slučajevima ozbiljne alopecije ne treba gubiti nadu. Do difuznog ispadanja kose poslije porođaja i u menopauzi dolazi zbog niske koncentracije estrogenih hormona, što blokira indukciju rasta vlasi. Uobičajeni udio od 80 do 85 posto vlasi u fazi rasta potkraj trudnoće pada na 25 do 30 posto. Nastupanje normalnog menstruacijskog ciklusa poslije porođaja, odnosno hormonska nadomjesna terapija u menopauzi rješava ovaj problem.

I muški spolni hormon testosteron može biti odgovoran za ispadanje kose u žena. Povećane količine testosterona u krvi izravno će utjecati na pojačano ispadanje kose. Postoje slučajevi kada u krvi nema povećane koncentracije testosterona, ali postoji nasljedno povećana osjetljivost dlake na testosteron. Posljedica je u oba slučaja tzv. androgeni tj. muški tip ćelavosti. Kad je razina testosterona stvarno povišena, primjenjuje se odgovarajuća hormonska terapija - naravno uz prethodno isključenje bolesti nadbubrežne žlijezde; kod muškog tipa ćelavosti bez povišene razine testosterona lokalni pripravci na bazi timusa, te minoksidila i amineksila.

Manjak vitamina H i minerala cinka, zbog kojeg prestaje prehrana vlasi, također uzrokuju ispadanje kose, a lako se nadoknađuju odgovarajućim vitaminskim i mineralnim pripravcima.

Na ispadanje kose može utjecati i ekološka opterećenost kadmijem, talijem i živom (amalgamske plombe!), kao i mravljom kiselinom i nekim sastojcima za zaštitu drveta i pesticida. Koristeći dimaval (Dimaval - test) - supstanca kelatnih svojstava koja veže i mobilizira živu iz njezinih depoa, prije svega nadbubrega, centralnog živčanog sustava i masnog tkiva, te pospješuje njezino izlučivanje, istovremeno se dijagnosticiraju i liječe opterećenja živom. Ispadanje kose u rezistentnim slučajevima kod 2/3 žena s amalgamskim plombama uspješno je riješeno odstranjenjem ovih punjenja. Nakon što se izvor trovanja identificira i odstrani, liječenje se sprovodi supstitucijskom terapijom. Ovisno o veličini deficita nadomještaju se selen, cink, kalcij, vit. C, tokoferol i piridoksin.

Vrijedno je spomenuti i nespecifičnu stimulaciju imunološkog sustava i psihičku stabilizaciju.

Vendy is offline   Reply With Quote
Old 28-06-07, 11:01   #10
mary
MiM team Guru

mary's Avatar

mary has disabled reputation

Napravite pakovanje za svoju kosu kako bi bila zdrava i sjajna

Osnovna namena hranljive maske, pakovanja za kosu, jeste da prehrani koren kose nakon svih zlostavljanja kojima ih današnja žena podvrgava. Boja, kiselina, hidrogen, gelovi, lakovi, zračenja u solarijumima, sušenje fenom, život u nezdravim gradskim prilikama, zatim duvanski dim, izduvni gasovi, stres, ultraljubičasti i infracrveni zraci sunca... Svi ovi faktori negativno utiču na vašu kosu.

Kosa koja ima perut
- Perut je zbog hormonalnih naglih promena vrlo česta i neprijatna pojava. Pripremite pakovanje od maslinovog ulja i ruzmarina.
Recept: Na jednu kašiku maslinovog ulja stavlja se deset kapi ruzmarinovog ulja (možete ga kupiti u apotekama). Pažljivo nanesite na kosu i dobro utrljajte masirajući temen glave. Najbolje bi bilo da pakovanje ostavite da deluje preko noći. Ujutro dobro isperite kosu.

Suva kosa
- Dodatnu pomoć već isušenoj kosi pružiće pakovanje od čičkovog ulja. Osim što će nahraniti kosu, ono deluje i antibakterijski.
Recept: U jednu zdelicu izdvojte i dobro razmutite žumance. Kap po kap dodajte čičkovo ulje (može se nabaviti u svim apotekama) kao da pravite majonez.

U celu smesu nacedite pola limuna. Rasporedite pakovanje po korenu oprane kose. Masirajte nekoliko minuta da se bolje upije. Obmotajte glavu peškirom i pustite da deluje dvadesetak minuta, a potom isperite. Ovo je tako doro pakovanje da je dovoljno koristiti ga jedanput mesečno!

Suva na vrhovima, a brzo se masti
- Ovo je jedna od najgorih i tako čestih kombinacija. I za nju postoji stari dobri i provereni recept iz kućne apoteke. Trebaju vam biotin i vitamin A, koji suzbijaju preteran rad lojnih žlezda. Gde toga ima u velikim količinama? U dinji. Iako sada baš i nije vreme za dinju, zapamtite koristan savet.

Recept: Izmrvite nekoliko kriški dinje u mikseru (ili viljuškom) i rasporedite po kosi. Neka deluje petnaestak minuta, a potom dobro isperite. Za veći sjaj, u zadnju vodu za ispiranje dodajte kašiku jabukovog sirćeta. Ovo pakovanje možete upotrebljavati jedanput nedeljno.

Za glatku kosu
Koristite jednu bananu za kosu, a drugu pojedite.
Recept: Naravno, bananu pre toga morate pretvoriti u kašicu i dodati joj jednu kašiku maslinovog ulja i kašiku soka od limuna. Ovo pakovanje se nanosi na mokru kosu, dobro utrlja, drži desetak minuta i potom opere šamponom.

Možda ćete zbog maslinovog ulja, koje se teže ispira, morati da kosu šamponirate i dva puta, ali isplati se. Nakon ovog pakovanja, prebogatog vitaminom B i kalijumom, vaša kosa će biti mekana i sjajna.

Umesto bojenja
Ako želite da bojom osvežite tamnu kosu, nabavite prirodnu kanu (crvene ili crne boje), razmutite u toploj vodi, dodajte jedno celo jaje, opet dobro razmutite i time namažite ceo koren kose. Umotajte najlonom i držite dvadesetak minuta. Nakon toga operite kosu šamponom.

Za svetlije tonove
Umesto kane, skuvajte jak čaj od kamilice i narandže, ohladite ga i nakon pranja tom čajnom mešavinom isperite kosu. Čaj od kamilice i narandže posvetljuje plavu kosu. Sušite fenom oko pet minuta (toplina pomaže uljima da dublje prodru). Takođe, možete preko kose staviti i kapu ili aluminijumsku foliju.

Posle dvadesetak minuta stanite pod tuš, ali pre nego što počnete sa ispiranjem, masirajte koren kose rukama na kojima imate šampon (tako ćete “razbiti” ulje, da bi se lakše spralo). Na kraju isperite i stavite neki blag balzam.
Kratka ili duga, kovrdžava ili ravna - nije važno. Zapamtite: lepa je samo sjajna, zdrava i čista kosa.

Izvor: Dnevnik
mary is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 10:42   #11
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mjau View Post
*Samo mi reci.. gde ja sve to da nadjem...???
Ja ne znam sta se desava sa mnom..ali meni strasno opada kosa u poslednje vreme... Najcesce posle pranja kose ili kad mi je jako toplo...
Ako imas nekog u selu taj ce ti pokupiti hrasdtovu koru i listove ili u nekom obliznjem parku mozes izrezati hrastovu koru,pozdrav
Old 04-08-07, 11:39   #12
Mjau
MiM team Expert

Mjau's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Mjau na dobrome putu
Send a message via MSN to Mjau

*Mozda i imam, ali ne znam koliko bi se zalozili da mi nadju tu koru i listove...
Ne da se teshim, ali su mi skoro sve drugarice rekle da imaju isti problem!?!
Mjau is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 19:05   #13
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mjau View Post
*Mozda i imam, ali ne znam koliko bi se zalozili da mi nadju tu koru i listove...
Ne da se teshim, ali su mi skoro sve drugarice rekle da imaju isti problem!?!
moguce da je tome doprineo neki stres ili nedostatak vitamina b cak i farbanje kose moze nekad doprineti da kosa opada
Old 05-09-07, 11:20   #14
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Ja sam ranije mućkala razne smjese od maslinovog ulja, kafe i žumanca. Poboljšava sjaj kose. Sada vam preporučujem L'oreal elseve - creme de lumiere nutri gloss. To je balzam koji se ne ispira za dugu kosu. On sadrži neke sjajne čestice koje nisu bitne, koliko je bitno to što se od tog balzama meni poboljšala kosa vidno, čak je počela brže da raste ( Nemam objašnjenje za to, al vrijedi pokušati) .
Takođe potvrđujem da je jako bitno dobro isprati kosu poslije šampona. Još jedna čudna stvar: s vremena na vrijeme, prsnem malo parfema u kosu i ona jednostavno zablista. Ne znam kako
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 08-09-07, 13:50   #15
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

a znate li nesto dobro za skidanje farbe sa koze? posle svakog farbanja se namucim, oderem kozu svim i svacim i opet ostane. dok se to ispere vec sam zrela za sledece farbanje
explosion is offline   Reply With Quote
Old 08-09-07, 16:02   #16
masaa
MiM team Početnik

masaa na dobrome putu

pre farbanja nanesi neku masnu kremu na kožu čela i sve druge delove koji su kritični a posle iste istrljaj pepelom od cigarete...efikasno je
masaa is offline   Reply With Quote
Old 08-09-07, 16:33   #17
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

pokusala sam cak sam pavlovicevu danas stavila, odrala kozu pepelom i opet je ostalo. uzzzzzzzzzaaaaaaaaaassssssssss:rei:
Old 09-09-07, 10:23   #18
Bubica
MiM team Početnik

Bubica's Avatar

Bubica na dobrome putu
Thumbs up

Super ti je ova boja!Hihihiihihihiihihihiihihihi
Bubica is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 09:39   #19
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

ofarbacu i tebe ovako! ma ne, kao zoricu brunclik!
Old 12-09-07, 13:22   #20
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Evo ovo je moja preporuka...

http://www.lush.co.yu/kategorije.php?negakose
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
kosa, zdrava

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules