MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Alternativa > Astrologija

Notices

Astrologija Pod srecnom zvijezdom

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 05-12-13, 18:12   #126
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 777
Likes (Received): 3118
Supernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čeka

POS=asc+SO-MO

fortuna predstavlja lunarni a tačka duha solarni princip, pa ne znam sad...

meni je tačka duha u jarcu u 6. kući i bivši muž je imao SO u jarcu...

obično ove tačke pokažu da partner ima svjetla ili asc na osi naše fortune ili tačke duha, što znači da može biti i suprotni znak od istih...

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 05-12-13, 18:14   #127
alea
Moderator

alea's Avatar

Registrovan: Aug 2012
Thanks (Received): 1067
Likes (Received): 4461
alea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelu

Moracu to posle da izracunam, moj je bio Rak/Lav...bas da vidim ima li nekog poklapanja.
Meni je inace POF gotovo kazimi, ali nisam sigurna da ona moze da bude u Srcu Sunca.
alea is offline   Reply With Quote
Old 07-01-14, 11:06   #128
peggy
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Nov 2013
Thanks (Received): 208
Likes (Received): 815
peggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Vivien_Leigh View Post
Fortuna mi je na 29*16` Bika, u Osmoj kuci, a vrh osme kuce konjukcija od 1* sa Algolom. Fortuna i Algol su mi 3,5* udaljeni, pa se nadam da to ne podrazumeva konjukciju, ali neki kazu da Algol pravi konjukciju ako je 1,5 stepeni udaljena, drugi ako je 2* udaljena, treci cak i do 5*.

Pa za taj Algol, neki izvori da se konjukcija odnosi cak i kad je celih 6* razdaljine, zbog Algolovog snaznog uticaja i same velicine zvezde. Onda bi meni Fortuna bila u konjukciji sa Algolom definitivno, sto kao donosi siromastvo.

Ima li neko vise informacija?
1,5 najtočnije,ni minute više!
peggy is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 0 Likes, 1 Dislikes
Dislikes miki disliked
Old 16-04-14, 10:31   #129
alea
Moderator

alea's Avatar

Registrovan: Aug 2012
Thanks (Received): 1067
Likes (Received): 4461
alea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelualea svjetlost u tunelu

Sa astroart.net foruma:

Kada razmatrate arapske tacke bitne su dve stavri, sama tacka i njen vladar koji je uvek planeta koja ima domicil u znaku u kojem se tacka nalazi. Vladar se uzima iz prostog razloga sto tacka, kao ni mundana kuca, odnosno njena osa, nije telo, nema svetlost pa tako ne moze biti ni aktivna, odnosno ona ne moze da utice na druge hororskopske faktore vec drugi faktori, planete uticu na nju. Vladar tacke nadopunjuje taj nedostatak pa preko njega, preko njegove svetlosti snaga jedne tacke postaje aktivna i uticajna. Dakle, tacka je pasivna, njen vladar je aktivan. Planete nemaju taj problem, one u sebi objedinjuju oba principa.

Kada je fortuna u pitanju njena formula je apsolutna, ona se ne obrce u nocnim rodjenjima jer tako dobijamo tacku duha koja je simbol solarnog principa, svesnog dela licnosti, dakle ega. Fortuna je lunarna tacka sa simbolikom pasivnog i podsvesnog i kod nekih se jos naziva tackom duse. Formula za fortunu je asc+MO-SO. Longitudinalna vrednost meseca dodaje se na ascendent bas zato sto je to lunarna tacka bas kao sto formula tacke duha, za koju mnogi pogresno veruju da je formula tacke fortune u nocnim rodjenjima, zodijacku duzinsku vrednost sunca dodaje ascendentu naglasavajuci aktivan i muski princip ove tacke.

Dakle, ovo sto mnogi smatraju formulom za izracunavanje fortune u nocnim horoskopima je, zapravo, formula za izracunavanje tacke duha, principijelno drugacije simbolike. Formula za tacku duha je asc+SO-MO.

Ove dve tacke spadaju u grupu od sedam osnovnih tacaka koje se jos nazivaju tackama mudrosti. Veruje se da stanje ovih tacaka ukupno pokazuje stepen covecnosti jedne individue.

Ostalih pet tacaka mudrosti su sledece:

tacka ljubavi (asc+duh-fortuna)
tacka nesrece (asc+fortuna-duh)
tacka patnje i izolacije (asc+fortuna-SA)
tacka pobede (asc+JU-duh)
tacka neustrasivosti (asc+fortuna-MA)
alea is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 1 Likes, 0 Dislikes
Likes Supernova Liked
Old 16-04-14, 11:08   #130
beskrajnost
MiM team Expert

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 397
Likes (Received): 2107
beskrajnost has disabled reputation
Send a message via MSN to beskrajnost

Kako se te tocke ispoljavaju ?
ja sam gledala za djecu i ispalo mi je Cap al zbog stupnja u 2 kuci. Dali gledam vladara tog?
beskrajnost is offline   Reply With Quote
Likes alea Liked
Old 16-04-14, 11:24   #131
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by beskrajnost View Post
Kako se te tocke ispoljavaju ?
ja sam gledala za djecu i ispalo mi je Cap al zbog stupnja u 2 kuci. Dali gledam vladara tog?
Gledaš da li postoji aspekt neke planete prema toj tačci i gledaš vladara tačke, u kojoj je kući, aspektima i dostojanstvu. Takođe, simbolika onoga što predstavlja arapska tačka djece vezana je za prirodu tog znaka i njenog vladara - SA, pa ono što ta tačka predstavlja može se vezati sa simboliku SA.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Post Thanks / Like - 2 Thanks, 1 Likes, 0 Dislikes
Thanks beskrajnost, alea Thanked
Likes alea Liked
Old 16-04-14, 11:27   #132
beskrajnost
MiM team Expert

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 397
Likes (Received): 2107
beskrajnost has disabled reputation
Send a message via MSN to beskrajnost

Znaci uvijek se gleda sa tim arapskim tockama stupanj koji pravi dali moze napravit 120, 90, 0, 60 ili 180 sa nekom planetom?

Pogrijesila sam ispada ovako Cap 09 i 47 minuta, pa pripada 3 kuci.
Onda bi mogla uradit ovako :
vladar tocke je Sa u 12 KOji ima 0 sa asc
Jer ne racunam bas taj 120 sa Ve jer je udaljeno predaleko, ako bi gledali 8 stepeni za trigon aspekta, a ako gledamo 10 stupnjeva trigona onda bi bio vazeci.
Znaci Sa0asc
S tim da ova arapska tocka pravi 60 sa Asc/Dc pLUS 120 So

Ev ja bi ovako mogla.

Mislim da posebno razumijem zasto ne zelim da imam djecu moguce jer je u Cap i vladara , koji mi bas i ne upucuiva da bi bilo lako sa takvima.
beskrajnost is offline   Reply With Quote
Old 04-07-14, 19:16   #133
Annarose
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2014
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 11
Annarose nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Što se tiče fortune, to je jedna od važnijih arapskih tačaka i kao i za ostale tačke gledaju se njeni aspekti kao i aspekti dispozitora, pa se tumači kao i bilo koji drugi aspekt, prema znaku i kući gdje se nalazi...
Hm... moja točka Fortune onda ispada da ima dobar položaj.
Iako je u 6.kući. Ali je u Lavu.

Dakle, u 6.kući bi mi trebala dati dobro zdravlje (:kucaodrvo i sreću u svakodnevnim obvezama... tako nekako. Ja sam jedna od onih osoba koje najbolje rade kad su zatrpane poslom i kad imaju kratke rokove.

U Lavu je, što bi trebao biti dobar položaj, jedino ne znam kako da ga tumačim?
Ako je u Lavu, znači da joj je dispozitor Sunce, je li tako?
(ili sam nešto pobrkala?)
Moje sunce je u Strijelcu u 10.kući, u konjukciji s MC-om i Merkurom, sekstilu s Marsom i trigonom sa Saturnom

Aspekte koje pravi sama točka Fortune su egzaktni sekstil sa Uranom i sekstil (1*) s Jupiterom. Uran mi je vladar ASC-a, a Jupiter vladar sunčevog znaka i MC-a.
(druge aspekte Fortuna nema.)
(Jupiter i Uran su natalno u konjukciji, što sam negdje pročitala da da ga smatraju jednim od "15 super aspekata", daje slavu i uspjeh...?!)

Isto tako zanima me to djelovanje Fortune u tranzitima... ?

Meni recimo slijedi zanimljiva situacija, a to je da mi ulaskom u znak Lava Jupiter uskoro dolazi u konjukciju s točkom Fortune, i to istovremeno s Merkurom!! Pri tome će biti i u sekstilu sa natalnom konjukcijom Jupitera i Urana.
Zanimljivo je i to što mi gotovo istovremeno, tj. s nekoliko dana razmaka, i Sunce dolazi u konjukciju s točkom Fortune - pa su ovi tranziti zapravo "dvostruki".

U vrijeme konjukcije Merkura i Jupitera na moju Fortunu (istovremeno, tj. isti dan) i tranzitno Sunce će mi biti u trigonu s natalnim Suncem i MC-om!! A tranzitna Venera će mi šetati 5.kućom.

Merkur mi vlada 5.kućom, Jupiter - MC-om i Suncem, Sunce - 7.kućom.

Ja bih nekako htjela iskoristiti ove neponovljive tranzite, ali nemam uopće ideju kako????

Može neka pomoć, sugestije, mišljenje???
Hvala unaprijed

Moja natalna karta:
http://zaslike.com/files/riyty99x9ydd91bgqgur.gif
Annarose is offline   Reply With Quote
Old 05-07-14, 11:36   #134
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Fortunu u tranzitima zaboravi.

Što se tiče tranzita JU kroz 6. polje on bi trebao donijeti bolje uslove za rad, ali kako ide u trigon sa MC i SO, možda i prilike da se prošire poslovne mogućnosti, status, ugled, ali i odnosi sa partnerom.

Fortuna je tačka materijalne sreće i najjača je ako se nađe na uglovima, u konjukciji sa beneficima ili na jakoj fiksnoj zvijezdi.

Fortuna u 6. kući je potencijalno slaba, jer je ovo kadentna kuća, ali joj je dispozitor jak, na MC-u. SO ujedno vlada 7. kućom, pa je partner dominantna figura i neposredno vezan za materijalnu dobit. Takođe, SO je prvi triplicitetni vladar 2. kuće i opisuje finanijske prilike. Problem je u tebi, jer si ti taj SA u padu, ispod horizonta, kome je najveći problem vjera u vlastitu vrijednost i sposobnost i nedostatak prodornosti. SA u 2. kući se teško otvara za davanje, a njegova je logika da uzima i posmatra kroz prizmu koliko je dobio, a prati ga strah od neimaštine i nema hrabrosti da se nesebično otvori i uživa u životu, jer mu je presudan osjećaj sigurnosti. Ali, kad JU dođe u trigon sa SA, malo će ga omekšati i otvoriti protok energije sa finansijske strane.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Post Thanks / Like - 1 Thanks, 0 Likes, 0 Dislikes
Thanks Annarose Thanked
Old 07-07-14, 14:47   #135
miki
MiM team Početnik

miki's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Thanks (Received): 27
Likes (Received): 51
miki uskoro postaje slavanmiki uskoro postaje slavan
Send a message via Skype™ to miki

Quote:
Što se tiče tranzita JU kroz 6. polje on bi trebao donijeti bolje uslove za rad,.
Zašto? Kakve veze ima simbolizam Jupitera sa radom? ili simbolizam 6. polja?
miki is offline   Reply With Quote
Old 07-07-14, 15:43   #136
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by miki View Post
Zašto? Kakve veze ima simbolizam Jupitera sa radom? ili simbolizam 6. polja?
Zato sto je ovo polje (prakticnog) rada i sluzbovanja, a JU vlada X poljem, gdje boravkom u znaku Lava ima odlicnu recepciju sa SO na MC.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Post Thanks / Like - 1 Thanks, 0 Likes, 0 Dislikes
Thanks Annarose Thanked
Old 10-07-14, 11:08   #137
miki
MiM team Početnik

miki's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Thanks (Received): 27
Likes (Received): 51
miki uskoro postaje slavanmiki uskoro postaje slavan
Send a message via Skype™ to miki

Quote:
Zato sto je ovo polje (prakticnog) rada i sluzbovanja,
Nije, ovo je polje koje simbolizuje sve one koji rade za natus, a praktični rad samog natusa je odnos I i X polja, kao i pripadajućih planeta. Kako se sa Ascedenta ne vidi VI polje tako i ne pripada direktnim akcijama natusa, nego posrednim: sluge, majstori koji rade za natusa, domaće životinje i sl.
miki is offline   Reply With Quote
Likes peggy Liked
Old 12-07-14, 16:14   #138
Annarose
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2014
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 11
Annarose nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:

Što se tiče tranzita JU kroz 6. polje on bi trebao donijeti bolje uslove za rad, ali kako ide u trigon sa MC i SO, možda i prilike da se prošire poslovne mogućnosti, status, ugled, ali i odnosi sa partnerom...

Fortuna u 6. kući je potencijalno slaba, jer je ovo kadentna kuća, ali joj je dispozitor jak, na MC-u. SO ujedno vlada 7. kućom, pa je partner dominantna figura i neposredno vezan za materijalnu dobit. ... Ali, kad JU dođe u trigon sa SA, malo će ga omekšati i otvoriti protok energije sa finansijske strane.
Ah, iskreno se nadam da će mi taj Jupiter u Lavu biti od neke pomoći...

Iako, sad sam zbunjena ovim zadnjim tumačenjem (miki)...
Annarose is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
fortune, tačka

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules