MADEinMONTENEGRO.com Capital Logistic

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Alternativa > Astrologija

Notices

Astrologija Pod srecnom zvijezdom

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 05-12-13, 17:12   #126
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 417
Likes (Received): 2071
Supernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čeka

POS=asc+SO-MO

fortuna predstavlja lunarni a tačka duha solarni princip, pa ne znam sad...

meni je tačka duha u jarcu u 6. kući i bivši muž je imao SO u jarcu...

obično ove tačke pokažu da partner ima svjetla ili asc na osi naše fortune ili tačke duha, što znači da može biti i suprotni znak od istih...
Supernova is online now   Reply With Quote
Old 05-12-13, 17:14   #127
alea
Moderator

alea's Avatar

Registrovan: Aug 2012
Thanks (Received): 712
Likes (Received): 2776
alea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čeka

Moracu to posle da izracunam, moj je bio Rak/Lav...bas da vidim ima li nekog poklapanja.
Meni je inace POF gotovo kazimi, ali nisam sigurna da ona moze da bude u Srcu Sunca.

Ako nemaš snage goreti i rasipati svetlost,
barem je ne zaklanjaj..”

I am calling
alea is offline   Reply With Quote
Old 07-01-14, 10:06   #128
peggy
MiM team Forumaš

peggy's Avatar

Registrovan: Nov 2013
Thanks (Received): 89
Likes (Received): 390
peggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu aurupeggy ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Vivien_Leigh View Post
Fortuna mi je na 29*16` Bika, u Osmoj kuci, a vrh osme kuce konjukcija od 1* sa Algolom. Fortuna i Algol su mi 3,5* udaljeni, pa se nadam da to ne podrazumeva konjukciju, ali neki kazu da Algol pravi konjukciju ako je 1,5 stepeni udaljena, drugi ako je 2* udaljena, treci cak i do 5*.

Pa za taj Algol, neki izvori da se konjukcija odnosi cak i kad je celih 6* razdaljine, zbog Algolovog snaznog uticaja i same velicine zvezde. Onda bi meni Fortuna bila u konjukciji sa Algolom definitivno, sto kao donosi siromastvo.

Ima li neko vise informacija?
1,5 najtočnije,ni minute više!
peggy is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 0 Likes, 1 Dislikes
Dislikes miki disliked
Old 16-04-14, 09:31   #129
alea
Moderator

alea's Avatar

Registrovan: Aug 2012
Thanks (Received): 712
Likes (Received): 2776
alea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čekaalea briljantna budućnost ga čeka

Sa astroart.net foruma:

Kada razmatrate arapske tacke bitne su dve stavri, sama tacka i njen vladar koji je uvek planeta koja ima domicil u znaku u kojem se tacka nalazi. Vladar se uzima iz prostog razloga sto tacka, kao ni mundana kuca, odnosno njena osa, nije telo, nema svetlost pa tako ne moze biti ni aktivna, odnosno ona ne moze da utice na druge hororskopske faktore vec drugi faktori, planete uticu na nju. Vladar tacke nadopunjuje taj nedostatak pa preko njega, preko njegove svetlosti snaga jedne tacke postaje aktivna i uticajna. Dakle, tacka je pasivna, njen vladar je aktivan. Planete nemaju taj problem, one u sebi objedinjuju oba principa.

Kada je fortuna u pitanju njena formula je apsolutna, ona se ne obrce u nocnim rodjenjima jer tako dobijamo tacku duha koja je simbol solarnog principa, svesnog dela licnosti, dakle ega. Fortuna je lunarna tacka sa simbolikom pasivnog i podsvesnog i kod nekih se jos naziva tackom duse. Formula za fortunu je asc+MO-SO. Longitudinalna vrednost meseca dodaje se na ascendent bas zato sto je to lunarna tacka bas kao sto formula tacke duha, za koju mnogi pogresno veruju da je formula tacke fortune u nocnim rodjenjima, zodijacku duzinsku vrednost sunca dodaje ascendentu naglasavajuci aktivan i muski princip ove tacke.

Dakle, ovo sto mnogi smatraju formulom za izracunavanje fortune u nocnim horoskopima je, zapravo, formula za izracunavanje tacke duha, principijelno drugacije simbolike. Formula za tacku duha je asc+SO-MO.

Ove dve tacke spadaju u grupu od sedam osnovnih tacaka koje se jos nazivaju tackama mudrosti. Veruje se da stanje ovih tacaka ukupno pokazuje stepen covecnosti jedne individue.

Ostalih pet tacaka mudrosti su sledece:

tacka ljubavi (asc+duh-fortuna)
tacka nesrece (asc+fortuna-duh)
tacka patnje i izolacije (asc+fortuna-SA)
tacka pobede (asc+JU-duh)
tacka neustrasivosti (asc+fortuna-MA)

Ako nemaš snage goreti i rasipati svetlost,
barem je ne zaklanjaj..”

I am calling
alea is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 1 Likes, 0 Dislikes
Likes Supernova Liked
Old 16-04-14, 10:08   #130
beskrajnost
MiM team Expert

beskrajnost's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 387
Likes (Received): 2047
beskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čeka
Send a message via MSN to beskrajnost

Kako se te tocke ispoljavaju ?
ja sam gledala za djecu i ispalo mi je Cap al zbog stupnja u 2 kuci. Dali gledam vladara tog?

moj svijet
beskrajnost is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 1 Likes, 0 Dislikes
Likes alea Liked
Old 16-04-14, 10:24   #131
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 417
Likes (Received): 2071
Supernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čekaSupernova briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by beskrajnost View Post
Kako se te tocke ispoljavaju ?
ja sam gledala za djecu i ispalo mi je Cap al zbog stupnja u 2 kuci. Dali gledam vladara tog?
Gledaš da li postoji aspekt neke planete prema toj tačci i gledaš vladara tačke, u kojoj je kući, aspektima i dostojanstvu. Takođe, simbolika onoga što predstavlja arapska tačka djece vezana je za prirodu tog znaka i njenog vladara - SA, pa ono što ta tačka predstavlja može se vezati sa simboliku SA.
Supernova is online now   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 2 Thanks, 1 Likes, 0 Dislikes
Thanks beskrajnost, alea Thanked
Likes alea Liked
Old 16-04-14, 10:27   #132
beskrajnost
MiM team Expert

beskrajnost's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 387
Likes (Received): 2047
beskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čekabeskrajnost briljantna budućnost ga čeka
Send a message via MSN to beskrajnost

Znaci uvijek se gleda sa tim arapskim tockama stupanj koji pravi dali moze napravit 120, 90, 0, 60 ili 180 sa nekom planetom?

Pogrijesila sam ispada ovako Cap 09 i 47 minuta, pa pripada 3 kuci.
Onda bi mogla uradit ovako :
vladar tocke je Sa u 12 KOji ima 0 sa asc
Jer ne racunam bas taj 120 sa Ve jer je udaljeno predaleko, ako bi gledali 8 stepeni za trigon aspekta, a ako gledamo 10 stupnjeva trigona onda bi bio vazeci.
Znaci Sa0asc
S tim da ova arapska tocka pravi 60 sa Asc/Dc pLUS 120 So

Ev ja bi ovako mogla.

Mislim da posebno razumijem zasto ne zelim da imam djecu moguce jer je u Cap i vladara , koji mi bas i ne upucuiva da bi bilo lako sa takvima.

moj svijet
beskrajnost is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
fortune, tačka

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules