MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 11-09-07, 22:19   #1
mary
MiM team Guru

mary's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 5
mary has disabled reputation
Default One prodaju svoje telo

Prostitucija, ili "najstariji zanat", poslednje je sredstvo očajnih devojaka i žena koje prodajući svoje telo zaradjuju za život.

Ulične prostitutke obično rade na frekventnim mestima u gradu, dok su u javnim kućama prostitutke relativno bolje zaštićene, kako zdravstveno, tako i bezbednosno.

U našoj zemlji javnih kuća najviše ima na Kosovu, pre svega zbog velikog prisustva stranih vojnika.

Prostitutke su najčešće žrtve sekstrafikinga - postaju belo roblje, vlasništvo makroa koji svakodnevno eksploatiše njihovo telo.

Osim toga postoji i "ordinirajuća“ prostitucija, odnosno ona koja se krije iza oglasa za masažu ili poslovnu pratnju na Internetu i u novinama. Devojke koje se bave tim tipom prostitucije najmanje su ugrožene jer same procenjuju klijenta na osnovu telefonskog razgovora i ugovaraju sastanak po principu - kod tebe ili kod mene. Cena masaže, koja uključuje oralni i klasični kontakt, iznosi oko 50 evra za pola sata.

Dnevno zarade više nego konobarice za šest meseci

Ana, dvadesettrogodišnja devojka iz Beograda, bavi se prostitucijom već nekoliko godina pod pseudonimom Anabela. Po njenim rečima, postavila je oglas, na nagovor drugarice, i ubrzo su počeli da joj se javljaju muškarci svih generacija. U početku nije radila svakodnevno, jer joj je novac zaradjen u toku jednog dana bio više nego dovoljan.

"Posle pet dana rada imala sam više novca nego za šest meseci rada u kafiću. Nisam puno razmišljala o posledicama, ni sad ne razmišljam, jedino se plašim policije. Mogu da prepoznam da li klijent ima neku polnu bolest ili ne, a uvek koristim kondom. U ovom poslu ima dosta zanimljivih stvari, stičem nova poznanstva, prijatelje koji su na visokom položaju, veze... tako da uvek imam kome da se obratim“, kaže Anabela za časopis "Sofia“.

Anabela priznaje da je nekoliko puta doživela neprijatnosti.

"Sa klincima uvek imam problem jer skoro svi izbegavaju kondom, pa onda sledi polučasovna rasprava dok ne shvate da ne postoji drugi način. Oženjeni su posebna priča, više vole da pričaju nego da rade. Imam stalne mušterije kojima na neki način glumim majku, ženu ili psihoterapeuta. Sa nekima sam putovala i na odmor, s tim što je tarifa tada mnogo veća, iako ih posle toliko vremena gledam kao prijatelje“, kaže Anabela.

O svojoj budućnosti priča sa dozom optimizma. Veruje da će za nekoliko godina uspeti da prikupi dovoljno novca da otputuje daleko i započne nov život. Nimalo se ne stidi zbog toga što radi.

"Ja volim brz život i avanture, a ovako mi se pruža prilika i da zaradim lovu. Nisam kao ostale devojke, volim da menjam muškarce. Nemam radno vreme, radim kada sam raspoložena, i još uvek ne razmišljam o povlačenju“, iskrena je Anabela.

Dok ima muškaraca koji plaćaju biće i prostitutki

Nadja je dama srednjih godina. Njen izgled, garderoba i ponašanje ni u jednom trenutku ne odaju njenu profesiju, iako je već sedam godina u poslu. Naprotiv, stajlingom podseća na savremene poslovne žene sa naslovnih strana modnih magazina.

"Posle razvoda ostala sam bez stana i sina, koga je sud dodelio mom bivšem mužu jer nisam imala posao. Čula sam priče o salonima za masažu i javila sam se na jedan oglas. Tako je sve počelo... Prve dve godine sam radila u salonu u centru grada, gde sam dobijala procenat od učinka. Vremenom sam shvatila da vlasnica salona svakodnevno od mene zaradjuje veliku sumu novca, a mene tretira kao roba, pa sam odlučila da probam sama“, priča Nadja.

Ona kaže da je u početku imala strah jer nije bilo nikog da je zaštiti, a imala je i psihičke probleme.

"Nažalost, iako lepo zaradjujem, deo mog morala je polako iščezavao, imala sam samo osećaj za novac. U jednom periodu sam imala mnogo psihičkih problema, ali sam rekla sebi da je to posao kao i svaki drugi. Prodajem svoje telo, ali ne prodajem dušu, kao što drugi prodaju znanje, snagu... Danas, posle toliko godina, svesna sam čime se bavim, ne volim to, ali novac može da nadoknadi mnoge stvari. Da radim u svojoj struci sigurno ne bih imala dovoljno novca za školovanje deteta, lep i luksuzan život i putovanja. Nešto sam morala da žrtvujem, možda ono najbolje, ali se vremenom priviknete“, kaže Nadja i dodaje:

"Ja ne kradem, ne ubijam, samo nudim nešto što mogu da prodam. Svi osudjuju prostitutke, ali shvatite da nismo samo mi krivci. Jer, da nema muškaraca koji nam plaćaju, ni mi ne bismo postojale“.

(MONDO)
mary is offline  
Reply With Quote
Old 12-09-07, 11:06   #2
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Likes (Received): 4
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

ne mogu ovo da osudjujem, suvise je tuzno! u pitanju je poremecena psiha. postoji hiljadu nacina da se zaradi novac, ali njima je potreban luxuz...
explosion is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 11:52   #3
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Thanks (Received): 2
Likes (Received): 22
Batboy uskoro postaje slavan

Pusti djevojku, meni izgleda psihički stabilnija od mene.

Donjela je takvu odluku..... veći problem je prinudna prostitucija, a ovo ne mogu da osuđujem.
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 12:27   #4
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Thanks (Received): 87
Likes (Received): 3927
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka
Smile

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Pusti djevojku, meni izgleda psihički stabilnija od mene.

Donjela je takvu odluku..... veći problem je prinudna prostitucija, a ovo ne mogu da osuđujem.
tačno sam znala da ću tebe ovdje naći!

meni se ona čini ok. poštenija je nego mnoge "fine dame" koje znam!
Old 12-09-07, 17:56   #5
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Thanks (Received): 1
milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

katastrofa...nikako to ne opravdavam..uzas.....
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 18:57   #6
Dot
Guest

Thanks (Received):
Likes (Received):

uhh slazem se sa batboyom
  Reply With Quote
Old 13-09-07, 08:47   #7
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

kako ne mozete da osudjujete???? Pa djevojka ne zeli da zivi normalno, vec u luxuzu! znaci da je to dijete ne razlikuje od ostalih prostitutki i njihovih razloga za prostituciju. sve radi zbog sebe, provoda, putovanja, luxuza.ne razumijem sta je tu za postovanje....
Old 13-09-07, 18:07   #8
petar
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Apr 2007
petar na dobrome putu

sve.barem zha za sto eadi uzima pare,a ne kao neke...
petar is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 19:17   #9
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Ima nas svakavih, ako je neko odlučio da hoda gol usred zime ili da se kupa u zaleđenoj rijeci..... OK' to je njegova volja.

Ko smo mi da je osuđujemo.... ja ne mogu biti toliko licemjeren, kad vidim šta se sve dešava oko mene (veoma sam ozbiljan, po ovom pitanju).
Old 14-09-07, 10:15   #10
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

sta je tu licemjerje izvini? razlike izmedju te dvije kategorije postoje, svakako je iskrenije biti zvanicno prostitutka, nego glumiti postenje a raditi isti posao, ali postovanje???? pf!
Old 14-09-07, 13:32   #11
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Thanks (Received): 3
Amelie na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by mary View Post

"Ja ne kradem, ne ubijam, samo nudim nešto što mogu da prodam. Svi osudjuju prostitutke, ali shvatite da nismo samo mi krivci. Jer, da nema muškaraca koji nam plaćaju, ni mi ne bismo postojale“.

(MONDO)

jel mogla nesto gluplje da napise tipa"nisam ja htjela nego su me muskarci natjerali"
njihov zivot njihova stvar,ali takve ljude ne mogu da postujem i tu je kraj price.ako joj je zivotni cilj da zaradi dnevno da moze sebi bez problema kupiti bundu,bas fino od nje,problem je na koji nacin to zaradjue.i mozda bi joj bilo bolje da zaradi taj hljeb dok je obucena i trguje svojim znanjem nego svojim tijelom.
o kakvom moralu takva zena moze da prica?

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 15:55   #12
Miki_from_the_block
MiM team Expert

Miki_from_the_block's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Likes (Received): 1
Miki_from_the_block nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Miki_from_the_block

Pa ste cudis,Hanice, svako mora svoja ledja da stiti. Mozda treba to da predstavlja neki moral za sve protistutke, one koje su i depresiji, sta ja znam...

Znas i sama da je prostitucija postala nezakonita stvar. U mnogim zemljama placa se cak i porez na prostotuciju.
Svaka "kuca" mora biti registrovana i svaka prostitutka mora biti prijavljena...

Jbt, na sta sve Evropa nece da zaradi pare...
* Live or die? Make your choice

You`re Just Another Star that`s burnt Out you quickly...
"
Miki_from_the_block is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 17:17   #13
petar
MiM team Forumaš i po'

petar na dobrome putu

a sto su muskarci koji koriste takve usluge,one su olos,a oni su kul momci u usponu koji imaju para ali ne umiju ovako nista uhvatiti...Zalosniji su oni od njih,one uzmu pare imaju cilj,a oni pokazuju nemoc...
Old 14-09-07, 17:30   #14
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Ona vjerovatno i ne traži da je neko poštuje ili ne poštuje, jednostavno iznosi činjenice koje našem društvu kao ''visokomoralnom'' teško pada.

Da te je Amelie neko od djetinjstva učio da je sramota da npr. pokazuješ vrat i da ga čitav život skrivaš od tuđih pogleda kao i ostali ljudi oko tebe, vjerujem da bi se osjećala razgolićena kada bi pred nekim skinula maramu koja pokriva taj isti vrat...

Eto npr. nekad je bilo nezamislivo, da se žena skine u kupaći kostim a još gore i sama pomisao na nudizam. Zašto su gole grudi u Africi normalne a kod nas se spuštaju pogledi, to je samo jedan lijepi detalj na ženskom tijelu.

Ajde da se našalim, vjerujem da bi se mnogi muškarci prodavali ženama za džabe ali draže bi im bilo da to rade za pare. Nisam siguran da bi se digla tolika prašina oko toga.

Vratimo se nazad na ovu damu. Postoje i promiskuitetne žene koje ovako zarađuju za život, i društvo ih osuđuje zbog toga (TO NE ZNAČI DA JE BOLESNA), u većini zemalja EU to nije slučaj, svako ima pravo na sopstveno opredjeljenje.

Eto, nekako nisam sklon gej populaciji, ali ih razumijem imaju potrebe koje se razlikuju od potreba većine (Npr. dečka iz HR BB koji je gej ne mogu zamisliti sa ženom), kada su u pitanju lezbejke (LeziBejke) tu sam nekako opušteniji sve je to samo percepcija (pogled kroz staklenu prizmu). Ubijeđen sam da će se moja percepcija promijeniti nakon niza godina u vezi mnogih stvari (hvala bogu dok mogu da se mijenjam).

Sve dok ova djevojka ne krade i ne otima od drugih ona je za mene visokomoralna osoba koja je poštenija od svih političara i većine direktora firmi koji nose lijepe kravate i aktovke. I još više joj sedivim zato što je to priznala u javnosti i iznijela svoj stav o prostituciji.

Zaista sam se naslušao priča o tome kako je djevojka kurva ako promjeni nekoliko muškaraca za mjesec dana, a ON je frajer kad promjeni daleko više djevojaka u istom periodu.

Dosta mi je priča starih baka koje po selima drže pridike mladim djevojkama kako nemaju morala, a po njihovim selima su te iste bake nekad davno tvrdile da imaju tumor na stomaku kad bi se saznalo da su vanbračno trudne jer nisu znale za kontracepciju.

Žao mi je neistomišljenici moji,......... u budućnosti će se ovoj djevojci diviti, kao što joj se ja na neki način divim sada.

Lijep pozdrav
Old 14-09-07, 22:12   #15
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Thanks (Received): 87
Likes (Received): 3927
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka
Thumbs up

batboy za ovaj ti post skidam kapu!
Old 14-09-07, 22:15   #16
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Kad sam ozbiljan, onda sam ozbiljan.

Hvala Seka....
Old 14-09-07, 23:39   #17
mary
MiM team Guru

mary's Avatar

mary has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by seka View Post
batboy za ovaj ti post skidam kapu!
isto
mary is offline   Reply With Quote
Old 15-09-07, 08:16   #18
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

hahahahha visokomoralna jer ne krade i slicno? a batboy, ocemo li da prestanemo da postujemo sve sto je moralno i normalno zato sto evropa postaje sve tolerantnija?
ne znam cemu ova prica o muskarcima koji su slicni. citala sam sve postove i jos ne vidjeh da je neko rekao da su muskarci super jer se slicno ponasaju. jeste da ih drustvo ne osudjuje, ali zigolo je isto sto i prostituka, pa su isto i tretirani.
niko ovdje je opravda promiskuitetne djevojke, ne znam zasto pricas kako ti je dosta bakinih prica... svima nama je dosta laznog morala, ali kako vrijeme prolazi pocece da nam bude dosta ove tolerancije.
nema srece tamo dje neko kaze svaka cast njoj jer ONA PRIZNAJE. daj batboy, uozbilji se
hej, cura to radi radi luxuza, svaka cast za iskrenost, ali sta ako ja ubijem nekoga i priznam? siluje neko i prizna? hahahaha pa svaka cast tome jer nije silovao pa sakrio ili opravdao sebe kako nema sex odavno. e kuku, u sta se pretvori ponosna crna gora
Old 15-09-07, 09:45   #19
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Amelie na dobrome putu

bat,slazem se sa tim sto kazes.
cist dokaz valjda da na svijetu ima nepravde na svakom cosku.pocevsi od bakica koje su se karale u stali,politicara koji prodaju m*da za bubrege pa shvercuju cigare preko skadarskog,frajera kojima je dozvoljeno da mijenjaju svaku noc po jednu *ebacicu,curama koji postaju k*rve ako imaju vise od 3 sexualna partnera....sve je to nepravda...mada je nepravda i to sto amerika baca zito u more da ga ne bi davali africi,i sto su sami sebi srusili ona dva tornja i napravili onu farsu sa pentagonom da bi posli u irak.i vidis,nepravda je i to sto su isli za vijetnam...
valjda se sa nekim stvarima treba pomiriti u zivotu!
ali kad bi tako gledali onda bi bilo najbolje da batalimo svaki posao i bacimo se u prostituciju.
to su licni izbori.
ja licno ne mogu da se divim takvoj osobi koja prodaje svoje tijelo za pare isto kao sto ne mogu da postujem covjeka koji ostavi zenu i djecu i ide kod nje da se k*rva.
po meni je to iskrivljena slika o moralu i postenju.
kad je vec tako,zasto neku od njih ne uzmes za zenu?

Look at the stars,
And everything you do,
Old 15-09-07, 13:29   #20
Dot
Guest

Thanks (Received):
Likes (Received):

al kad se amelie pogubi to je vec nesto...
ne mogu sad da kuckam , batboy govori i u moje ime!
  Reply With Quote
Old 15-09-07, 13:50   #21
Cupavi
MiM team Početnik

Cupavi's Avatar

Likes (Received): 0
Cupavi na dobrome putu

Niko nemoze nikoga, naterati nesto na silu.Zasto kriviti muski svet.A kakve smo onda mi zene.Kucka dok ne mane repom,kucici ne idu za njom.
Cupavi is offline   Reply With Quote
Old 15-09-07, 16:29   #22
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Razmisliću Amelie, ipak ova maca ima iskustvo.

Na stranu šala, ako se ikad oženim to će biti samo iz jednog razloga, a to je zato što mi je stalo do nje više nego do sebe.

Mnoge stvari je teško prihvatiti, bez ikakvih predrasuda bih ovu djevojku ili ženu imao za dobru prijateljicu ako bi se i ona postavila prema meni kao ja prema njoj.

Ostalo sam rekao....
Old 15-09-07, 17:54   #23
petar
MiM team Forumaš i po'

petar na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Amelie View Post
bat,slazem se sa tim sto kazes.
cist dokaz valjda da na svijetu ima nepravde na svakom cosku.pocevsi od bakica koje su se karale u stali,politicara koji prodaju m*da za bubrege pa shvercuju cigare preko skadarskog,frajera kojima je dozvoljeno da mijenjaju svaku noc po jednu *ebacicu,curama koji postaju k*rve ako imaju vise od 3 sexualna partnera....sve je to nepravda...mada je nepravda i to sto amerika baca zito u more da ga ne bi davali africi,i sto su sami sebi srusili ona dva tornja i napravili onu farsu sa pentagonom da bi posli u irak.i vidis,nepravda je i to sto su isli za vijetnam...
valjda se sa nekim stvarima treba pomiriti u zivotu!
ali kad bi tako gledali onda bi bilo najbolje da batalimo svaki posao i bacimo se u prostituciju.
to su licni izbori.
ja licno ne mogu da se divim takvoj osobi koja prodaje svoje tijelo za pare isto kao sto ne mogu da postujem covjeka koji ostavi zenu i djecu i ide kod nje da se k*rva.
po meni je to iskrivljena slika o moralu i postenju.
kad je vec tako,zasto neku od njih ne uzmes za zenu?
a odakle znas da neka tvoja drugarica nije u tim vodama,a mozda ti je extra drugarica i slazete se ,a ovamo se krese sa nekim za pare
Old 15-09-07, 22:44   #24
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Amelie na dobrome putu

premali je ovo grad da bi bilo tako nesto.

Look at the stars,
And everything you do,
Old 16-09-07, 14:52   #25
petar
MiM team Forumaš i po'

petar na dobrome putu

nikad ne reci nikad,znam ja vise slucajeva takvih gdje mi se komsinice i cak mogu reci drugarice po jahtama karaju sa budzovanima,jednom je jedna plakala kada me vidjela da sam usao na jahtu jer su se pokvarili bili
Old 16-09-07, 15:50   #26
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Likes (Received): 13
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Tacno tako petre... Ima toga i u Pg, na svakom koraku. Samo je owo takva sredina da te co jos dugo biti javna tajna..
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 19:06   #27
petar
MiM team Forumaš i po'

petar na dobrome putu

znam ja da ima i to dosta
Old 16-09-07, 20:33   #28
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Amelie na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by petar View Post
nikad ne reci nikad,znam ja vise slucajeva takvih gdje mi se komsinice i cak mogu reci drugarice po jahtama karaju sa budzovanima,jednom je jedna plakala kada me vidjela da sam usao na jahtu jer su se pokvarili bili
a nema problema,ja na jednu jahtu drugarica na drugu,dogovorimo se mi na vrijeme

Look at the stars,
And everything you do,
Old 17-09-07, 19:50   #29
petar
MiM team Forumaš i po'

petar na dobrome putu

a to je obicno zajedno,ne zna se tu ko koga kara,barem sticem takav utisak,ti se sad sprdas al nema veze
Old 22-09-07, 06:06   #30
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Filip na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by petar View Post
koga su pokvarili. jahtu?

Tags
prodaju, svoje, telo

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules