MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Muška zona

Notices

Muška zona Prostor za lovačke i slične priče :D

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 08-03-15, 11:49   #1341
glo
MiM team Guru

Registrovan: Dec 2008
glo has disabled reputation

ma danas sam cupi, nopublicglo
mami, sestri i drugaricama sam uvek smišljao novi poklon/pesmu/kiss/iznenadjenje
ebala me nostalgija za 8.3.... 1.5..... devojke ovnice (bliiiizu)
neću više, biću stari odvratni glo
glo is offline   Reply With Quote
Old 08-03-15, 11:53   #1342
alea
Moderator

alea's Avatar

Registrovan: Aug 2012
alea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svima

Quote:
Originally Posted by glo View Post
ma danas sam cupi, nopublicglo
mami, sestri i drugaricama sam uvek smišljao novi poklon/pesmu/kiss/iznenadjenje
ebala me nostalgija za 8.3.... 1.5..... devojke ovnice (bliiiizu)
neću više, biću stari odvratni glo
Ma, neces...

Ja sam danas skroz ok raspolozena
Dobila sam cestitku u 0:00 h, kao i uvek, i to mi je vise nego dovoljno, do susreta...jer, daleko smo...

Znaju zene da cene i male (a velike) stvari...
Old 30-04-15, 14:36   #1343
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

cisto me zanima sta mislite o ovom prizoru?

Old 30-04-15, 21:33   #1344
Neko Drugi
MiM team Expert

Registrovan: Jul 2012
Neko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tunelu

koliko joj se srce kad su joj grudi ovolike? asocira me na majku 9 jugovica
Neko Drugi is offline   Reply With Quote
Old 30-05-15, 09:35   #1345
alea
Moderator

alea's Avatar

alea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svima

Da li vam je vazniji status, novac, ili ljubav, da imate partnera sa kojim ste sretni?
Muskarci se obicno ostvaruju kroz materijalnu stranu mnogo vise nego kroz emotivnu, ali me zanima vase misljenje.

Da li biste zrtvovali ljubav radi potrage za parama i uspehom ili ne?
Old 30-05-15, 11:41   #1346
glo
MiM team Guru

da.
Old 30-05-15, 11:53   #1347
alea
Moderator

alea's Avatar

Zasto?
Old 30-05-15, 11:58   #1348
glo
MiM team Guru

Quote:
Originally Posted by alea View Post
Muskarci se obicno ostvaruju kroz materijalnu stranu mnogo vise nego kroz emotivnu, ali me zanima vase misljenje.

sama si odgovorila zašto
Old 30-05-15, 12:00   #1349
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Sanuška View Post
cisto me zanima sta mislite o ovom prizoru?

Ehinokokus u poodmaklom stadijumu.
Old 30-05-15, 12:03   #1350
alea
Moderator

alea's Avatar

Quote:
sama si odgovorila zašto
Ja to naslucujem, osecam ali sam htela neko objasnjenje iz muskog ugla.
Sta vam je u glavi i mislima.
Cak i po cenu da budete nesretni. Zasto.
Old 30-05-15, 12:12   #1351
glo
MiM team Guru

materijalna, finansijska potencija barem meni olakšava opuštanje i upliv u emotivno.
emotivno, u međuvremenu, kompenzujem u poeziji, muzici.. umetnosti.
dodir je posebna tema

Last edited by glo; 30-05-15 at 12:23..
Old 30-05-15, 12:15   #1352
alea
Moderator

alea's Avatar

Quote:
materijalna, finabsijska potencija barem meni olakšava opuštanje i upliv u emotivno.
emotivno, u međuvremenu, kompenzujem u poeziji, muzici.. umetnosti.
dodir je posebna tema
Ili u mastanju, uspomenama, snovima...
Old 31-05-15, 14:31   #1353
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:
Da li vam je vazniji status, novac, ili ljubav, da imate partnera sa kojim ste sretni?

Ne, jer se živi za ljubav, a ne za novac. Novca je potrebno tek toliko da ljubav može da živi.
Inače, ne bih rekao da se muškarci ostvaruju kroz materijalnu stranu, već da žene od muškaraca ne očekuju emocije, već materijalne stvari. Ispada da žene prodaju emocije, a muškarci zarađuju novac da bi kupili emocije.
Zato rado kažem ženama da mogu da im dam samo sebe i da me kod njih interesuje isto, njihovo biće, ličnost. Ostalo što stvorimo stvorimo ...
Old 31-05-15, 14:52   #1354
alea
Moderator

alea's Avatar

Quote:
već da žene od muškaraca ne očekuju emocije, već materijalne stvari.
Ja mislim da gresis.
Ja mislim da muskarci misle, da zene misle kako im njhov emotivni svet nije bitan, i da od njih ocekuju samo materijalno, a ne duhovno.
A to nije bas sasvim tacno.
Iako ne osporavam da ima veliki procenat zena kojima je materijalna strana muskarca veoma vazna, nekima cak i presudna, sto i jeste posledica jedne totalne izopacenosti drustva, ali ipak mislim da to puno ima sa dusevnom i emotivnom zreloscu ljudi.

Ne osporavam vaznost uspeha odnosno, materijalnu stranu ali ne u smislu da se zgrcu gomile para, kajle i besna kola, vec pre svega mislim na coveka zrelog, stabilnog, koji zna sta hoce, koji ima svoj zivotni cilj, koji je snalazljiv jednom recju, koji razume zivot - zreo covek. Nista vise od toga.

Nisam ni za to da bih podrzala lenjova koji nece nizasta u zivotu da se potrudi i koji krade bogu dane i razmislja o tome kako mu ne treba nista, ili kako je svet izopacen i svi su ljudi losi i samo gledaju pare. To mi je jeftin mehanizam odbrane, nista vise...

Zivot je borba za opstanak, ali zlatna sredina je uvek najbolje resenje.

I sto sam zrelija sve sam svesnija toga da su slicnosti te koje odrzavaju zdrave i dugorocne odnose, a ne razlike. Suprotnosti ruse sve, kroz vreme...
Old 31-05-15, 15:58   #1355
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru

Quote:
Ja mislim da gresis.
Ja mislim da muskarci misle, da zene misle kako im njhov emotivni svet nije bitan, i da od njih ocekuju samo materijalno, a ne duhovno.
A to nije bas sasvim tacno.
Iako ne osporavam da ima veliki procenat zena kojima je materijalna strana muskarca veoma vazna, nekima cak i presudna, sto i jeste posledica jedne totalne izopacenosti drustva, ali ipak mislim da to puno ima sa dusevnom i emotivnom zreloscu ljudi.
Postoji kontinuitet u tradiciji i običajima, u patrijarhalnom društvu. Žene su nekada bile muško vlasništvo, muškarac njihov gospodar. Da bi mogao da ima ženu muškarac je morao imati materijalne uslove u kojima će sa njom zasnovati porodicu. Cilj žena je bio dobro se udati. Iako su se mnogo stvari promijenile muškarci su naslijedili očekivanja da ženama obezbjeđuju materijalnu sigurnost. To više nije obavezno da muškarac radi i dobro zarađuje, već da pruža zaštitu, ugađa i odrađuje teže fizičke poslove za ženu. ... Generalno, od muškarca se očekuje i dalje da obezbjeđuje materijalne uslove života. U CG postoji nepisano pravilo da muškarac finansira sve, a žena svoja primanja troši na sebe i na šta ona hoće. Postoje i slučajevi gdje žena izdržava muža, ali je to neuporedivo rjeđi slučaj nego obratno. ...
Quote:
I sto sam zrelija sve sam svesnija toga da su slicnosti te koje odrzavaju zdrave i dugorocne odnose, a ne razlike. Suprotnosti ruse sve, kroz vreme...
Ja bih rekao drugačije. Zdrave sličnosti održavaju zdrave i dugoročne odnose. Slični ljudi sa nezdravim osobinama ne mogu da stvore zdrave i dugoročne odnose. Znam slučaj u kojem su i muž i žena htjeli da kontrolišu novac u porodici. Po tome su bili slični i oko toga su se posvađali i razišli. ...
Razlike nisu isto što i suprotnosti. Razlike nas obogaćuju ukoliko sarađujemo. Međutim, ukoliko su razlike takve da isključuju saradnju onda one postaju suprotnosti i konflikt je neizbježan. U tom slučaju postoje dva scenarija: podređivanje ili razlaz. Podređivanje može imati različite oblike, od prećutkivanja do poslušnosti, nekog oblika trpljenja zarad viših ciljeva.
Old 31-05-15, 16:30   #1356
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Ima još jedan aspekt ove priče o muškoj sklonosti materijalnoj a ne emotivnoj stvarnosti. Žene generalno nemaju ništa protiv te materijalne sklonosti muškaraca kada je mogu kontrolisati emotivno-erotskim sredstvima. Međutim, kada to ne mogu onda se pozivaju na ljubav, u stilu on mene zapostavlja zbog para. To najčešće nije tačno, već da njegove pare ona ne može da kontroliše i on sa parama uspijeva da dobije od drugih žena što i od nje, a to je "vaginalna manipulacija" što bi reklo Atomsko sklonište.
Old 31-05-15, 17:37   #1357
glo
MiM team Guru

ljigavo

#1353 i #1356 su pisali dr jacky mr hyde?
Old 31-05-15, 19:18   #1358
alea
Moderator

alea's Avatar

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Ima još jedan aspekt ove priče o muškoj sklonosti materijalnoj a ne emotivnoj stvarnosti. Žene generalno nemaju ništa protiv te materijalne sklonosti muškaraca kada je mogu kontrolisati emotivno-erotskim sredstvima. Međutim, kada to ne mogu onda se pozivaju na ljubav, u stilu on mene zapostavlja zbog para. To najčešće nije tačno, već da njegove pare ona ne može da kontroliše i on sa parama uspijeva da dobije od drugih žena što i od nje, a to je "vaginalna manipulacija" što bi reklo Atomsko sklonište.
Pare su nesto sto hrani nase porodice, pa i nas same.
Ne vidim zasto bi u tom kontekstu "njegove pare" bile nesto posbno, kao da je to neki raritet? Ili nesto sto je bogom dano, posebno, nesvakidasnje, pa samo neka vreba iz budzaka da mu ih ukrade? Zaradjivati i primati platu u novcu je nesto sto je zrelom coveku sasvim normalna stvar. Nista specijalno.

To sto si napisao je meni u najmanju ruku - jadno, i ja znam da vecina muskaraca ne razmislja na takav nacin.

Koliko ja znam, vecina zrelih muskaraca voli svojim zenama da priusti "nesto" u zavisnosti od svojih mogucnosti. I oseca se vrlo lepo u trenutku kada necim obraduje zenu koju voli. Neki ce zeni koju voli priustiti jednom nedeljno lep rucak u restoranu, ili nesto sto zna da ce nju obradovati, a neki ce svojoj dragoj priustiti nove jagodice, usne ili silikone.

Oduvek su muskarci bili ti koji su zeni koju vole nesto poklanjali, da li cvet ili sta vec...kao sto rekoh, nagledala sam se svega, pa cak i toga da zenama placaju i kosu i usne i silikone...na zalost, mozda se zbog toga nasi muskarci osecaju izrabjivanim i iskoristavanim, ali i oni snose jednaku krivicu za to. Jer to je vrzino kolo. Ne zna se ko u tome svemu ima vecu krivicu.

Ali na srecu, jos ima normalnih zena, kao sto ima i normalnih muskaraca na ovom svetu, i jos su u vecini. Samo se nisu nasli...
Old 31-05-15, 20:13   #1359
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
ljigavo

#1353 i #1356 su pisali dr jacky mr hyde?
Ovo je direktna uvreda. Uklonite ovaj post ukoliko ne želite da mu uzvratim vrlo direktno i konkretno.
Old 31-05-15, 20:19   #1360
alea
Moderator

alea's Avatar

Nihile, ti u svakom mogucem postu koji si napisao vredjas i degradiras zenski rod...i jedno sasvim normalno zensko pitanje si takodje iskorstio da izneses, po ko zna koji put svoje frustracije zenskim rodom...

Tags
Žene pitaju, muškarci odgovaraju..., muškarci, odgovaraju, pitaju, Žene

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules