MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Zabava > Brbljaonica

Notices

Brbljaonica Za sve one koji imaju što pametnoga za reći, a ne znaju gdje bi to svrstali ;)

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 08-03-10, 10:57   #1
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan
Default Prva plata

Sjećate li se svoje prve plate i kako ste je potrošili?

Ja sam prvu platu - 200 DM zaradila davne "92 u jednoj kratkoročnoj banci (vrijeme Dafine, Jezde i ostalih lupeža). Majka i otac su crkli od smijeha kad su me viđeli sa punim kesama kućnih potrepština, onda sam povela tada momka, danas muža, na večeru, ostatak potrošila na "krpice".
Eeee fina li su to vremena bila.....
Madagaskar is offline  
Reply With Quote
Old 08-03-10, 11:29   #2
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

sa 15 godina, u ujakovoj parfimeriji, koju je preselio na moru (ljetnja sezona)...to je bila '96-ta ...Cijelo ljeto sam radila ravnopravno kao i majka mi (ja prvu, ona drugu smjenu).
znam da sam opremila sebe, sestru i brata za školu, nakupovala kaseta, knjiga, kozmetike , i ostatak trošila prvih pola godine kao svoj džeparac, a nešto ostavila u kasu za kompjuter koji smo kupili ubrzo poslije toga (s roditeljskom pomoći )
a prvu pravu sa osiguranjem sa nepunih 19..18 i nekoliko mjesecA ..na poklone uglavnom, naučiše me da tako valja ..svima svašta, meni ništa...
Old 08-03-10, 11:35   #3
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

300e radeci od 6-20h na plazi davne 2003e godine. Donio svega i svacega od rostilja i pica i sladoleda, dosla malo sira porodica.
Ostatak se trosio iste veceri sa drustvom. Kako sam usta' tog tj. sledeceg jutra nije mi jasno.
Posted via Mobile Device

Last edited by Bann'dito; 08-03-10 at 11:38..
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 11:39   #4
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Prva plata sa 18...kao prevodilac stranim novinarima.Dobro su me bili platili, a pare sam potrosila po Egiptu

Edit: Prvu, i naredne dvije sa osiguranjem sam unaprijed zaduzila

Last edited by Afrika; 08-03-10 at 13:34..
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 11:41   #5
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
tinky has disabled reputation

E, onu prvu bez osiguranja 2004. na svakojake poklone i svašta nešto fino.

A ovu sa osiguranjem ,mukotrpno zarađenu , prošle godine potroših u jednom kafiću za jednu noć sa društvom. Neka to, te noći su otišle i još dvije plate istog poslodavca . Slavili jadnu diplomu po N-ti put. Ne, nijesmo mi mLogo pojeli i popili nego su male plate
Old 08-03-10, 11:50   #6
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Prva,bez osiguranja (`88 ),u markama,ako znam kolika je bila sad_pomamio se,sva je otišla u_grad,što na mene što u mene ma je najviše trajala.
Prva sa osiguranjem,`97 idemo na `98 ,isto na neke provode,
i ultima kad sam se oženio i danas je se rado sjećam
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 11:57   #7
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Uh, moja prva "osigurana" ("93.) je bila 3,5 DM...kakav pad...potroših je na 2 kutije cigara
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 11:58   #8
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Madagaskar View Post
Uh, moja prva "osigurana" ("93.) je bila 3,5 DM...kakav pad...potroših je na 2 kutije cigara
Pall Mall?
Old 08-03-10, 12:01   #9
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Watchman View Post
Pall Mall?
Ti nisi normalan - Pall Mall "93.???? Tada se jedva mogao naći Vek, Point....a kad Lovćen ugrabiš taman ka Vladika si bio
Pall Mall sam pušila "97., "98.
Old 08-03-10, 12:03   #10
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Quote:
Originally Posted by Madagaskar View Post
Ti nisi normalan - Pall Mall "93.???? Tada se jedva mogao naći Vek, Point....a kad Lovćen ugrabiš taman ka Vladika si bio
Pall Mall sam pušila "97., "98.
Bilo,bilo kod male pjace..u one katakombe
I to onaj "gratis" sa 25 kom/kutija
Ja sam se tad qrčio sa crnim pointom,e takve cigare se neće pravit u nas,više
Old 08-03-10, 12:05   #11
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

a 'Lovćen' se pakova' u kese od zamrzivača..mislim ovi koji su radili u Duvanskom tako su ga distribuirali komšijama, famelji, rođacima...
Old 08-03-10, 12:06   #12
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
a 'Lovćen' se pakova' u kese od zamrzivača..mislim ovi koji su radili u Duvanskom tako su ga distribuirali komšijama, famelji, rođacima...
ahahahahahaahahahhahaah jes, jes....rifuzno pakovanje
Old 08-03-10, 12:07   #13
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Tad nisi mora ni pušit,samo prođeš pored duvanskog i to je to...Tako je kuljalo iz njega
Old 08-03-10, 12:09   #14
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

e, tek sad smo ga ispušili i ugasili...
Old 08-03-10, 12:26   #15
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Ljeta 95e, pred odlazak na fakultet 400 dm. Nijesam je trošila, no nju i sledeće 3 ušteđeh, te odoh na fakultet s vrećom para, ... značilo je tada nešto 1600 maraka, a sad sa 1600 eura, dobro je kad se mjesec skrpi.
Pušilo se u to vrijeme i$a, ja sam bar već tada pušila "bond" koji sam kupovala po sobama-prodavnicama u studentskom domu! A bond ko bond, brzo gorio pa znale poći i 3, 4 kutije dnevno!
Old 08-03-10, 14:38   #16
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

I onda se zapitamo okle efekat staklene basCe.

Posted via Mobile Device
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 15:14   #17
Rakoon
jagnjeca brigada

Rakoon's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Rakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Bann'dito View Post
I onda se zapitamo okle efekat staklene basCe.

Posted via Mobile Device
ti mali ne palamoodi, no spremaj pare da se zaradi prva plata, dako perkan i oni gauči sa ekonomije ne podignu našu hartiju dok se nakaniš da investiraš.

a moja prva plata (zvanična) je pasala za kuTNji dug
Rakoon is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 23:20   #18
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

Registrovan: May 2008
rebeka uskoro postaje slavanrebeka uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to rebeka

Quote:
Originally Posted by Rakoon View Post
ti mali ne palamoodi
a da te zamolim da mi ovo prevedes...

prve parice zaradih jedno vrelo leto u video klubu, mislim da sam tek zavrsila II srednje,svi na odmoru, kupaju se suncaju, a ja cekam da neko navrati i iznajmi video kasetu, izdrzah to leto nekako, pare i nisu bile neke, ali je zato mama bila ponosna na svoju ljubimicu....
Old 08-03-10, 23:27   #19
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

palamoodjenje,izvedeno iz smoodjenje

odomaćeno kao:Ničim izazvano intelektualno izlaganje, koje dolazi niotkuda i ne vodi ničemu.Demonstracija akumuliranog znanja koje nema svrhu.Jedan od sinonima je i sviranje qrc*.
def. Vukajlija

Rako ne moraš se zahvaljivat
Old 08-03-10, 23:30   #20
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

tada sam tačno izračunala koliko dana treba da radim za Nike patike što su mi postale predmet obožavanja (eh.. ta ljubav na prvi pogled) nakon što sam ih uočila u nekom sportskom časopisu..
Imala sam 16g.,konobarisala sam punih 19 dana, pozdravila gospodu, uputila se u ''Kakadu'' i kupila ljubljene moje!

Tags
plata, prva

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules